Справа № 643/5866/24
Провадження № 1-в/643/194/24
05.06.2024
Московський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Московського районного суду м. Харкова подання начальника Харківського РУП № 2 ГУНП в Харківській області про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в м. Харків, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично мешкаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше судимого 12.11.2020 року Харківським райсудом Харківської області по ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 186, ч. 1 ст. 70, ч. 1 с. 71 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі, звільненого 18.08.2023 року з «Темнівської ВК (№100)»,-
05.06.2024 року начальник Харківського РУП № 2 ГУНП в Харківській області звернувся до суду з поданням, в якому просить встановити у відношенні ОСОБА_3 адміністративний нагляд на строк 1 рік з покладенням на ОСОБА_3 наступних обмежень:
1) заборонити виїзд з м. Харкова по особистим справам без дозволу Харківського районного управління поліції № 2 ГУ НП В Харківській області;
2) заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани та інші торгівельні заклади, що реалізують спиртні напої на розлив;
3) зобов'язати з'являтися для реєстрації до ХРУП № 2 ГУНП в Харківській області кожну першу середу наступного місяця з 09 годин 00 хвилин до 13 години 00 хвилин або з 14 години 00 хвилин до 18 годин 00 хвилин.
В обґрунтування подання зазначено, що ОСОБА_3 після звільнення з місць позбавлення волі, на шлях виправлення не став, за місцем мешкання характеризується незадовільно, не працевлаштований, зловживає спиртними напоями, а також схильний до скоєння злочинів.
Протягом 2024 року гр. ОСОБА_3 притягувався до адміністративної відповідальності:
- 21 травня 2024 року за ч. 1 ст. ст.178 КУпАП ( поява у громадському місці у п'яному вигляді),
- 22 травня 2024 року за ч. 2 ст.178 КУпАП ( поява у громадському місці у п'яному вигляді),
- 22 травня 2024 року за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП (куріння тютюнових виробів у заборонених місцях).
У зв'язку з вищевикладеним, просить встановити відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд на підставі п. в) статті 3 Закону України « Про адміністративний нагляд за особами, що звільнились з місць позбавлення волі»
Представник ХРУП № 2 Головного управління Національної поліції в Харківській області надав суду заяву, в якій подання підтримав, просив його задовольнити, подання розглянути за його відсутністю.
Засуджений ОСОБА_3 проти задоволення подання не заперечував, обставини, викладені у поданні не оспорював, просив розглянути подання за його відсутністю, про що надав письмову заяву.
Суд, дослідивши матеріали подання, вважає подання таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, засуджений ОСОБА_3 раніше судимий: 12.11.2020 року Харківським райсудом Харківської області по ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 186, ч. 1 ст. 70, ч. 1 с. 71 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі, звільненого 18.08.2023 року з «Темнівської ВК (№100)».
Як вбачається з довідки та інформації Харківського РУП № 2 ГУНП в Харківській області від 31.05.2023 року, а також постанов від 21.05.2024 року, 22.05.2024 року та 22.05.2024 року ОСОБА_3 протягом 2024 року тричі притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 178 ч. 1, ст. 178 ч. 2, ст. 175-1 ч. 1 КУпАП.
ОСОБА_3 у 2024 році тричі виносились письмові попередження про припинення ведення антигромадського способу життя - як особі, у відношенні якої може бути встановлений адміністративний нагляд.
Крім того, судом були досліджені докази, які були надані до подання, зокрема: копії вироку Харківського районного суду Харківської області від 12.11.2020 року, відповідно до якого ОСОБА_3 було засуджено до 4 років 6 місяців позбавлення волі; паспорта, вимоги про судимості, пояснення ОСОБА_3 , пояснення ОСОБА_4 , постанови по справі про адміністративне правопорушення від 21.05.2024 року, 22.05.2024 року та 22.05.2024 року; попередження особи, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд; довідка про звільнення, відповідно до якої особа умовно-достроково звільнилась 18.08.2023 року з «Темнівської ВК (№100).
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі - Закон) адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів особами, звільненими з місць позбавлення волі і здійснення виховного в впливу на них.
Пунктом в) статті 3 Закону передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два та більше разів за умисні злочини до позбавлення волі, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчинюють інші правопорушення.
Частиною 1 статті 6 Закону передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду, як це закріплено положеннями ч. 3 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:
а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);
в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);
г) реєстрація в поліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Ураховуючи викладене, зважаючи на те, що ОСОБА_3 на шлях виправлення не став, вчинив ряд адміністративних правопорушень, має судимість, з метою запобігання вчиненню ним нових правопорушень та злочинів, а також застосування заходів виховного впливу, суд вважає за необхідне задовольнити подання та встановити стосовно засудженого адміністративний нагляд на строк один рік з покладенням на нього зазначених у клопотанні обмежень.
На підставі викладеного, керуючись п. в) ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. ст. 537, 539 КПК України, суд, -
Подання начальника Харківського РУП № 2 ГУНП в Харківській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд на строк 1 (один) рік з наступними обмеженнями:
заборонити виїзд з м. Харкова по особистим справам без дозволу Харківського районного управління поліції № 2 ГУ НП В Харківській області;
заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани та інші торгівельні заклади, що реалізують спиртні напої на розлив;
зобов'язати з'являтися для реєстрації до ХРУП № 2 ГУНП в Харківській області кожну першу середу наступного місяця з 09 годин 00 хвилин до 13 години 00 хвилин або з 14 години 00 хвилин до 18 годин 00 хвилин.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі ухвали судді про встановлення адміністративного нагляду.
Попередити ОСОБА_3 про те, що у випадку порушення правил адміністративного нагляду, його буде притягнуто до відповідальності згідно з діючим законодавством.
Контроль за здійсненням адміністративного нагляду покласти на Харківське РУП № 2 ГУНП в Харківській області.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду через Московський районний суд міста Харкова шляхом подачі апеляційної скарги протягом семи днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, вважається, що ухвала не набрала законної сили.
Суддя - ОСОБА_1