Справа № 638/8300/24
Провадження № 3/638/3927/24
Іменем України
10 травня 2024 року м. Харків
Суддя Дзержинського районного суду міста Харкова Щепіхіна В.В., ознайомившись з адміністративним матеріалом відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, начальника режимно-секретного відділу Національно наукового центру Харківського фізико-технічного інституту, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 212-1 КУпАП,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №17 від 02.05.2024 року, 02 травня 2024 року, під час спеціальної експертизи встановлені порушення нормативно-правових актів в сфері забезпечення охорони державної таємниці, допущені з боку начальника режимно-секретного відділу ННЦ «ХФТІ» ОСОБА_1 , якому надано допуск до державної таємниці.
В ході зазначеної спеціальної експертизи встановлені порушення у сфері забезпечення охорони державної таємниці, а саме: п. 6, п. 248, п. 740, п. 741 та п. 696 Порядку № 939.
Так, в порушення вимог п. 248 Порядку N 939, у Журналах обліку матеріальних носіїв секретної інформації, які ведуться за формою згідно з додатком 39, не зазначені дані про обіг матеріальних носіїв секретної інформації і додатків до них з часу їх отримання до завершення виконання і долучення до справ, відправлення адресатові, передачі до секретного архівного підрозділу, знищення або перереєстрації, а саме: відсутні записи у графах № 10 та № 11 із назвами «Підпис про отримання документа, дата» та «Підпис працівника РСО про повернення документа, дата».
В порушення вимог п. 740 Порядку № 939, відсутні описи секретних документів і справ, що підлягають здачі на архівне зберігання або акти про знищення матеріальних носіїв секретної інформації, що не мають практичної та культурної цінності, або описи матеріальних носіїв секретної інформації, що підлягають вивезенню до місць евакуації, які мають бути підготовлені до настання особливого періоду або введення правового режиму надзвичайного стану.
В порушення вимог п. 741 Порядку № 939, план заходів щодо забезпечення режиму секретності в умовах особливого періоду або правового режиму надзвичайного стану не переглянутий більше одного року.
В порушення вимог п. 696 Порядку № 939, перед виїздом до іноземної держави у приватних справах співробітники ННЦ «ХФТІ», яким надано допуск до державної таємниці, не повідомляють про це до РСО за місцем зберігання їх карток обліку за формою згідно з додатком 6.
Наявність зазначених порушень в ННЦ «ХФТІ» на момент проведення спеціальної експертизи УСБУ в Харківській області свідчить про триваючий тип адміністративного правопорушення. Виконання функцій щодо забезпечення режиму секретності у ННЦ «ХФТ» покладено на начальника режимно-секретного відділу ННЦ «ХФТІ» ОСОБА_1 ..
Відповідно до ст. 221 КУпАП, розгляд справ про адміністративне правопорушення, передбачені ст. 173-2 КУпАП здійснюють судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів.
Згідно ч. 1 ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Судом встановлено, що адміністративне правопорушення вчинене за адресою ННЦ «ХФТІ»: м. Харків, вул. Академічна, буд. 1. Таким чином судом встановлено, що Шевченківський район м. Харкова не є місцем вчинення адміністративного правопорушення.
Згідно роз'яснень Пленуму ВСУ, наданих в п. 2 Постанови № 11 від 11.06.2004р. «Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст. 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення», у випадках, коли законом передбачається альтернативна підсудність (ч. 2 ст. 276 КУпАП), питання про те, в який саме суд надіслати протокол про адміністративне правопорушення, вирішується відповідним органом внутрішніх справ.
Відповідно до п. 18 «Інструкції оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції», протокол про адміністративне правопорушення та матеріали про вчинене адміністративне правопорушення відповідно до статті 257 КУпАП надсилаються (надаються) органу (посадовій особі), уповноваженому(ій) розглядати справи про адміністративні правопорушення.
Таким чином, вважаю, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід повернути до Управління Служби безпеки України в Харківській області для визначення територіальної підсудності справи про адміністративне правопорушення та направлення таких до належного суду у відповідності до вимог ч. ч. 1, 2 ст. 276 КУпАП.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 245, 256, 278 КУпАП, -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-1 КУпАП повернути до Управління Служби безпеки України в Харківській області для визначення територіальної підсудності справи про адміністративне правопорушення та направлення таких до належного суду у відповідності до вимог ч. ч. 1, 2 ст. 276 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Щепіхіна