Справа № 396/839/24
Провадження № 3/396/469/24
05.06.2024 року м. Новоукраїнка
Суддя Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області Русіна Алла Анатоліївна, розглянувши матеріали, які надійшли від Новоукраїнського районного відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , непрацюючий, проживає за адресою: АДРЕСА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП України, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 539967 від 30.04.2024 року, ОСОБА_1 30.04.2024 р. о 13 год. 28 хв. в м. Новоукраїнка по вул. М.Воронного керував транспортним засобом Kawasaki ZZR д.н.з. НОМЕР_2 без посвідчення водія відповідної категорії "А", тобто не мав права керування таким транспортним засобом, чим порушив вимоги п. 2.1 а Правил дорожнього руху. Правопорушення вчинено повторно протягом року, про що свідчить копія постанови серії БАД № 173581 від 13.10.2023 р.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 5 ст. 126 КУпАП України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 обставини, викладені в протоколі не заперечував, вину у скоєному визнав та просив суворо не карати.
Дослідивши матеріали справи про адміністративні правопорушення, судом встановлено наступне.
Відповідно до статей 251, 254 КУпАП обов'язок надання доказів покладено на осіб, уповноважених складати протоколи про адміністративні правопорушення.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
КУпАП визначає форму і основні елементи змісту протоколу про адміністративне правопорушення і рішення (постанови), що приймається в конкретній справі.
У них, зокрема, мають бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності досліджених доказів на обґрунтування наявності складу правопорушення і правильності його юридичної кваліфікації.
У відповідності до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП, суд зобов'язаний повно та всебічно з'ясувати усі обставини справи, зокрема, чи мало місце адміністративне правопорушення, чи вина особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, наявність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, а також інші обставини, що мають суттєве значення для правильного її вирішення. При цьому, встановити істину по справі необхідно з аналізу наявних доказів, які, згідно до чинного законодавства, представляють собою будь-які фактичні дані, які підтверджують або спростовують ті чи інші обставини і мають суттєве значення для вирішення справи по суті.
Відповідно до п. 2.1 а) ПДР України водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Частина 5 ст. 126 КУпАП, передбачає адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою четвертою статті 126 КУпАП.
Разом з цим, частиною 2 ст. 126 КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом.
Дослідивши докази по справі про адміністративне правопорушенння, суддя прийшла до висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена та підтверджується доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 539967 від 30.04.2024 року, рапортом, копією постанови серії БАД № 173581 від 13.10.2023 року про накладення адміністративного штрафу відносно ОСОБА_1 за керування транспортним засобом не маючи права керування таким транспортним засобом за ч. 2 ст.126 КУпАП, що свідчить про повторність вчинення протягом року, довідкою, яка видана заступником начальника Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області Артемом Болгарином від 01.05.2024 року про те, що ОСОБА_1 посвідчення водія на право керування транспортним засобом у встановленому законом порядку не отримував, довідкою, яка видана заступником начальника Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області Артемом Болгарином від 01.05.2024 року, з якої вбачається, що ОСОБА_1 не є власником транспортного засобу Kawasaki ZZR д.н.з. НОМЕР_2 , а також відеодиском із записом події.
З переглянутих в судовому засіданні відеозаписів з нагрудної бодікамери відеоспостереження працівника поліції від 30.04.2024 р. вбачається, що працівники поліції прибули на місце дорожньо-транспортної пригоди, яка відбулась за участю ОСОБА_1 , який надавав пояснення про те, що рухаючись по дорозі на транспортному засобі Kawasaki ZZR д.н.з. НОМЕР_2 здійснив зіткнення з автомобілем. На вимогу поліцейського надати для огляду посвідчення водія відмовився, у зв'язку з тим, що посвідчення водія на право керування транспортним засобом у встановленому законом поядку не отримував. В подальшому водія було доставлено до медичного закладу, де відповідно було складено протокол про адміністративне правопорушеня за ч. 5 ст. 126 КУпАП, який ОСОБА_1 підписав.
Зазначені докази є чіткими, узгоджуються між собою та в адміністративних матеріалах відсутні докази, які б їх спростовували.
Таким чином, оскільки правопорушник протягом року був визнаний винним за ст. 126 ч. 2 КУпАП, та скоїв аналогічне правопорушення, то в його діях наявний склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень правопорушником.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення прийнято до уваги, а також враховано характер та ступінь тяжкості скоєного правопорушення, дані про особу, його майновий стан, відсутність посвідчення водія, а тому адміністративне стягнення необхідно накласти у виді адміністративного штрафу, в межах санкції ч. 5 ст. 126 КУпАП, з позбавленням права керування транспортними засобами, та без оплатного вилучення транспортного засобу, який не належить правопорушнику, що є необхідним та достатнім для виправлення правопорушника.
Судовий збір, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, підлягає стягненню з особи, яка вчинила правопорушення на користь держави у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 36, 40-1, ч. 5 ст. 126, ст.ст. 221, 268, 280, 283, ст. 284 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП і притягнути його до адміністративної відповідальності, наклавши адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить в сумі 40 800 (Сорок тисяч вісімсот) грн. 00 коп., з позбавленням права керування транспортним засобом на строк п'ять років та без оплатного вилучення транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача - UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП).
Копію Постанови для виконання, щодо позбавлення права керування транспортними засобами, направити до Новоукраїнського районного відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Кропивницького апеляційного суду, через Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області.
Постанова може бути пред'явлена до виконання на протязі трьох місяців.
Суддя: А. А. Русіна