Справа № 344/7033/24
Провадження № 3/344/3034/24
05 червня 2024 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Деркач Н.І., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , юридична адреса платника податків: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , керівника та головного бухгалтера ТОВ «Актив-Сервіс», за ч.2 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 вчинив порушення порядку ведення податкового обліку, будучи особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення.
Правопорушення вчинено за таких обставин.
ОСОБА_1 , повторно протягом року, несвоєчасно подав податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачений юридичними особами (нежитлова нерухомість) за 2023 рік (граничний термін подання податкової декларації за 2023 рік - 20.02.2023 р., фактично не подано), чим порушив вимоги п.266.7.5. п.266.7 ст.266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями), тим самим вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.163-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, однак в належний спосіб повідомлявся судом про день, час та місце розгляду справи щодо нього. Відповідно до ст.129 Конституції України, ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» розгляд справ про адміністративні правопорушення відбувається в судах відкрито, що гарантує особі, яка притягається до адміністративної відповідальності можливість дізнатись про визначений час розгляду. Станом на час розгляду справи жодних заяв та клопотань про відкладення судового засідання не надходило. За таких обставин, керуючись ст.268 КУпАП, суд вважає, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Вимогами ст.280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з положеннями ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вивчивши матеріали справи, суд встановив, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.163-1 КУпАП, доведена протоколом про адміністративне правопорушення № 1217 від 12.04.2024 року та іншими матеріалами адміністративної справи в їх сукупності.
Частиною 2 статті 163-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення.
Таким чином, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковано за ч.2 ст.163-1 КУпАП, оскільки, він вчинив порушення порядку ведення податкового обліку, будучи особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, що повністю доведено в суді.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність судом не встановлено.
Відповідно до вимог ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу винного, суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.7, 9, 33, 40-1, 221, 268, 283-285 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.163-1 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у дохід держави в розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , юридична адреса платника податків: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , керівника та головного бухгалтера ТОВ «Актив-Сервіс», в дохід держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок судового збору судового збору.
Апеляційна скарга на постанову в справі про адміністративне правопорушення може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Наталія ДЕРКАЧ