Справа № 344/9583/24
Провадження № 3/344/3862/24
05 червня 2024 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , директора Будинку нічного перебування, РНОКПП НОМЕР_1 , за ч.1 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 ставиться у вину вчинення порушення вимог законодавства про працю, за наступних обставин.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №ПЗ/ІФ/6491/0203/П/ПТ від 10.05.2024, ОСОБА_1 , будучи директором Будинку нічного перебування, вчинив порушення вимог законодавства про працю, встановлене при проведенні позапланового заходу державного нагляду.
У судовому засіданні ОСОБА_1 , якому роз'яснено вимоги ст.268 КУпАП, вину не визнав, пояснив, що затримання заробітної плати сталося не з його вини, оскільки невчасна виплата грошових коштів відбулася через невчасне фінансування казначейством.
Відповідно до вимог ст.1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно з вимогами ч.1 та ч.2 ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- та відеозапису.
Відповідно до ч.1 ст. 41 КУпАП адміністративна відповідальність настає за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю.
Дослідивши матеріали справи, встановлено, що на підтвердження вини ОСОБА_1 надано: протокол про адміністративне правопорушення №ПЗ/ІФ/6491/0203//П/ПТ від 10.05.2024, акт №ПЗ/ІФ/6491/0203 від 10.05.2024.
Як вбачається з акту №ПЗ/ІФ/6491/0203 від 10.05.2024, під час позапланової перевірки встановлено, що у Будинку нічного перебування виплата заробітної плати працівникам проводиться з порушенням умов визначених трудовим договором, а саме заробітна плата виплачується з порушенням строків виплати. Так, заробітну плату за першу половину березня 2024 року працівникам виплачено 19 березня 2024 року (відомість розподілу виплат від 05.04.2024), що перевищує 16 календарних днів, чим порушено вимоги ч.1 ст. 10 ЗУ №2136, ч.1 ст.115 КЗпПУ.
Оцінка доказів, за змістом ст.252 КУпАП, відбувається за внутрішнім переконанням особи, що приймає рішення, та ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному досліджені всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю. Жодний доказ не має наперед встановленої сили.
Даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, виходячи з усного пояснення ОСОБА_1 , встановлено, що у Будинку нічного перебування виплата заробітної плати працівникам проводилась згідно з умовами, визначеними трудовим договором, без порушення строків виплати, затримка у виплаті сталася через незалежні від ОСОБА_1 обставини, а саме невчасне фінансування казначейством.
Таким чином, факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не знайшов свого підтвердження у судовому засіданні, тому, відповідно до змісту п.1 ст. 247 КУпАП провадження в даній справі необхідно закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 33, 41, 221, 247, 256, 268, 283- 285 КУпАП, -
Провадження в справі щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.41 КУпАП закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Олеся ЗЕЛЕНКО