Справа № 344/10301/24
Провадження № 3/344/4085/24
05 червня 2024 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , непрацюючого, РНОКПП не встановлено, за ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 вчинив дрібне хуліганство, тобто образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушило громадський порядок і спокій громадян, за наступних обставин.
Так, 15 травня 2024 року приблизно об 11 год 55 хв у АДРЕСА_2 ОСОБА_1 вчинив дрібне хуліганство, а саме застосував фізичне насильство, що завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, ОСОБА_2 , чим вчинив дії, що порушують громадський порядок та спокій громадян.
05 червня 2024 року ОСОБА_1 подав заяву, відповідно до якої просив проводити судовий розгляд справи сьогодні.
У судовому засіданні ОСОБА_1 , якому роз'яснено вимоги ст.268 КУпАП, вину визнав, щиро розкаявся у вчиненому правопорушенні.
Згідно з ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно з ст.173 КУпАП, адміністративна відповідальність настає за дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №206080 від 17.05.2024, письмовим поясненням, рапортами, заявою.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №206080 від 17.05.2024, 15 травня 2024 року приблизно об 11 год 55 хв у АДРЕСА_2 ОСОБА_1 вчинив дрібне хуліганство, а саме застосував фізичне насильство, що завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, ОСОБА_2 , чим вчинив дії, що порушують громадський порядок та спокій громадян.
Як вбачається з рапорту працівника поліції від 15.05.2024, 15 травня 2024 року об 11 год 5 хв надійшло повідомлення зі служби «102» від ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка повідомила, що її сусід з квартири АДРЕСА_3 поводився неадекватно, увірвався до неї у квартиру, погрожував їй. ОСОБА_2 вказала, що її сусід на ім'я ОСОБА_3 , який проживає у квартирі АДРЕСА_3 , пошкодив вхідні двері її квартири, додала, що ОСОБА_3 систематично розповсюджує про неї неправдиву інформацію.
Відповідно до заяви ОСОБА_2 від 15.05.2024, вона просить прийняти міри щодо її сусіда ОСОБА_3 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 . 15 травня 2024 року вказаний чоловік пошкодив вхідні двері її квартири.
Відповідно до письмового пояснення ОСОБА_2 від 15.05.2024, 15 травня 2024 року близько 12 год 00 хв ОСОБА_3 (сусід з 4-го поверху) увірвався в її квартиру, погрожував, зробив вм'ятину у дверях, вдарив її. Протягом тривалого часу ОСОБА_3 переслідує її, розголошує неправдиву інформацію про неї, принижуючи її честь та гідність.
Згідно з рапортом працівника поліції, опитаний по даному факту ОСОБА_1 від надання будь-яких пояснень відмовився згідно з ст.63 Конституції України.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст.173 КУпАП як дрібне хуліганство, тобто образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ст.173 КУпАП.
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, ставлення до вчиненого правопорушення, щире каяття як обставину, що пом'якшує відповідальність та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст. ст. 7, 33, 173, 221, 268, 283, 284, 285 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 6 (шість) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому виразі становить 102 (сто дві) гривні.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 - 605 грн 60 коп судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Олеся ЗЕЛЕНКО