Постанова від 29.05.2024 по справі 440/4563/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 травня 2024 року

м. Київ

справа № 440/4563/21

адміністративне провадження № К/990/832/22

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Шарапи В.М.,

суддів - Берназюка Я.О., Єзерова А.А.,

розглянув у порядку письмового провадження касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 2 серпня 2021 року у складі судді Шевякова І.С. та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 6 грудня 2021 року у складі колегії суддів: Ральченка І.М. (головуючий), суддів: Катунова В.В., Чалого І.С. у справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ОПИСОВА ЧАСТИНА

Короткий зміст позовних вимог і рішень судів першої та апеляційної інстанцій

1. Позивач звернувся до суду з позовом у якому просив:

- визнати нечинною уточнюючу довідку ІНФОРМАЦІЯ_1 , направлену до Головного Управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (далі - ГУ ПФУ в Полтавській області) за вихідним № 9/1/186 від 19 січня 2021 року;

- визнати неправомірними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 по виготовленню та направленню до ГУ ПФУ в Полтавській області уточнюючої довідки за вихідним № 9/1/186 від 19 січня 2021 року;

- визнати неправомірними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 по скасуванню довідки № 12/387/фп68092 від 27 листопада 2020 року;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 відкликати уточнюючу довідку без її застосування, направлену до ГУ ПФУ в Полтавській області за вихідним № 9/1/186 від 19 січня 2021 року, як таку, що є нечинною, та підтвердити чинність довідки № 12/387/фп68092 від 27 листопада 2020 року для її застосування, як чинну щодо здійснення обчислення та перерахунку з 1 квітня 2019 року основного розміру пенсії.

2. Полтавський окружний адміністративний суд рішенням від 2 серпня 2021 року, залишеним без змін постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 6 грудня 2021 року, відмовив у задоволенні позову.

2.1 Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції, з висновком якого погодився суд апеляційної інстанції виходив із відсутності підстав для врахування при складанні довідки про розмір грошового забезпечення позивача надбавки за особливості проходження служби (далі - надбавка за ОПС) у розмірі 100 % та премії у розмірі 130%.

3. Судами попередніх інстанцій встановлено:

3.1 Позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Полтавській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України від 9 квітня 1992 року №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262-ХІІ), що відповідачем не заперечується.

3.2 30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова №704), яка набрала чинності 1 березня 2018 року та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

3.3 21 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №103, пунктами 1, 2 якої встановлено перерахувати з 1 січня 2018 року пенсії, призначені згідно з Законом №2262-ХІІ до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до Постанови №704.

3.4 5 березня 2019 року набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, яким визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі - Порядок №45).

3.5 Позивач, уважаючи протиправними дії відповідача щодо відмови у підготовці та наданні ГУ ПФУ в Полтавській області нової довідки про його грошове забезпечення з урахування додаткових видів грошового забезпечення станом на 5 березня 2019 року для здійснення обчислення та перерахунку з 1 квітня 2019 року основного розміру пенсії, звернувся до суду з позовом.

3.6 Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 13 серпня 2021 року у справі №440/3638/20, яке набрало законної сили 26 жовтня 2020 року, позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_3 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задоволено повністю. Визнано протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_3 по відмові у підготовці та наданні до ГУ ПФУ в Полтавській області довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 5 березня 2019 року, відповідно до вимог статей 43 та 63 Закону № 2262-ХІІ, положень Постанови № 704, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 1 квітня 2019 року основного розміру пенсії. Зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_4 підготувати та надати до ГУ ПФУ в Полтавській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 5 березня 2019 року, відповідно до вимог статей 43 та 63 Закону № 2262-ХІІ, положень Постанови № 704, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 1 квітня 2019 року основного розміру пенсії.

3.7 На виконання рішення суду від 13 серпня 2020 року у справі №440/3638/20 відповідачем видано довідку №12/387/фп68092 від 27 листопада 2020 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 5 березня 2019 року із зазначенням, зокрема, надбавки за ОПС у розмірі 100% та премії у розмірі 130%.

3.8 Довідка №12/387/фп68092 від 27 листопада 2020 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 надіслана ІНФОРМАЦІЯ_5 до ГУ ПФУ в Полтавській області.

3.9 У подальшому листом від 19 січня 2021 року за вих №9/1/186 ІНФОРМАЦІЯ_5 надіслано уточнюючу довідку від 19 січня 2021 року про грошове забезпечення ОСОБА_1 та повідомлено про скасування попередньо виданої довідки від 27 листопада 2020 року №12/387/фп68092, оформленої на виконання рішення суду.

3.10 В уточненій довідці від 19 січня 2021 року ІНФОРМАЦІЯ_5 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 5 березня 2019 року зазначено, зокрема, надбавка за ОПС в розмірі 65% та премія в розмірі 35%.

3.11 Позивач не погодився з діями ІНФОРМАЦІЯ_6 щодо відкликання довідки №12/387/фп68092 від 27 листопада 2020 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 5 березня 2019 року та на направлення до ГУ ПФУ в Полтавській області уточнюючої довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 5 березня 2019 року від 19 січня 2021 року. У зв'язку з цим звернувся до суду за захистом своїх прав та інтересів.

Короткий зміст вимог та узагальнені доводи касаційної скарги:

4. Не погоджуючись із рішеннями судів попередніх інстанцій, ОСОБА_1 звернувся із касаційною скаргою, у якій посилаючись на порушення судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, не з'ясування всіх обставин у справі, що призвело до неправильного вирішення справи, просить їх скасувати та ухвалити нове, яким відмовити у задоволенні позову.

4.1 На обґрунтування касаційної скарги зазначає, що відсутній висновок Верховного Суду щодо питання застосування норми права у подібних відносинах та що застосування норм у цій справі має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовної практики.

Крім того, скаржник зазначає, що підставою для усунення від льотної роботи на припинення виплати підвищених надбавок для льотного складу є не висновки льотно-лікарської комісії про непридатність до льотної роботи, а наказ командира військової частини, який видається на підставі цих висновків. У зв'язку із відсутністю такого наказу відповідач безпідставно зменшив у довідці про грошове забезпечення розміри надбавки за виконання особливо важливих завдань та премії.

5. Відповідач подав відзив на касаційну скаргу. Уважає, що наказ про припинення зазначених виплат не міг бути виданим, оскільки така надбавка на той час не виплачувалась, а була введена лише на підставі Постанови №704.

Висновки суду за результатами розгляду касаційної скарги:

6. Верховний Суд, перевіривши доводи касаційної скарги, у межах касаційного перегляду, визначених статтею 341 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), виходить із такого.

7. Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

8. У частині першій статті 46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

9. Законом України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон № 2011-XII) визначені основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлена єдина система їх соціального та правового захисту, гарантовано військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та врегульовані відносини у цій галузі.

10. Згідно пунктів 1-4 статті 9 Закону № 2011-XII держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

До складу грошового забезпечення входять:

посадовий оклад, оклад за військовим званням;

щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);

одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України.

11. У преамбулі Закону № 2262-ХІІ, зазначено, що умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на військовій службі, визначає цей Закон.

Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

12. Відповідно до статті 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

13. Статтею 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

14. Кабінет Міністрів України Постановою № 704 збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців.

15. Відповідно до пункту 10 Постанови № 704 зазначена постанова набирає чинності з 1 березня 2018 року.

16. Як встановлено судами попередніх інстанцій, з набранням чинності Постанови № 704, якою змінені (збільшені) розміри грошового забезпечення військовослужбовців, у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії.

17. Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.

18. Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

19. Пунктом 2 Постанови № 704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

20. Суди попередніх інстанцій встановили, що відповідач на виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 13 серпня 2020 року у справі № 440/3638/20 видав довідку № 12/387/фп68092 від 27 листопада 2020 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 5 березня 2019 року із зазначенням:

посадовий оклад - 5920 грн;

оклад за військове звання - 1410 грн;

відсоткова надбавка за вислугу років - 50 % - 3665 грн;

надбавка за ОПС - 100 % - 10995 грн;

надбавка за таємність 15 % - 888 грн;

надбавка за класну кваліфікацію - 7 % - 414,4 грн;

премія - 130 % - 7696 грн.

У подальшому відповідач зазначену довідку відкликав та склав нову № 9/1/186 від 19 січня 2021 року, за змістом якої розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 5 березня 2019 року становить:

посадовий оклад - 5920 грн;

оклад за військове звання - 1410 грн;

відсоткова надбавка за вислугу років - 50 % - 3665 грн;

надбавка за ОПС - 65 % - 7146,75 грн;

надбавка за таємність 15 % - 888 грн;

надбавка за класну кваліфікацію - 7 % - 414,4 грн;

премія - 35 % - 2072 грн.

Підставою стало надходження 12 січня 2021 року до ІНФОРМАЦІЯ_6 роз'яснення Міністерства оборони України про встановлення на 2019 рік військовослужбовцям Збройних Сил України премій та надбавок за ОПС, за яким військовослужбовцям, які усунені від льотної роботи за медичними показаннями з винесенням льотно-лікарською комісією постанови про непридатність до льотної роботи, виплати надбавки за особливості проходження служби в розмірі 100 % та премії в розмірі 130 % припиняються та виплачуються на загальних підставах. Наведе стосувалося й колишніх військовослужбовців льотного складу.

На підставі отриманих роз'яснень ІНФОРМАЦІЯ_5 відкликав довідку від 27 листопада 2020 року № 12/387/фп68092 та надав до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області нову довідку від 19 січня 2021 року, у якій надбавка за особливості проходження служби визначена у розмірі 65 %, а премія - у розмірі 35 %.

Також встановлено, що на момент виникнення права позивача на призначення пенсії йому нараховувались наступні надбавки: за доступ до державної таємниці - 15 %, за класну кваліфікацію - 8 %, за особливі умови служби - 35 %, за службу в ЗСУ - 40 %, що підтверджується довідкою про додаткові види грошового забезпечення для нарахування пенсії ОСОБА_1 за останні 24 календарні місяці перед звільненням.

Згідно зі змістом вказаної довідки при проходженні служби позивачу було встановлено надбавку за особливі умови служби у розмірі 35 %.

Позивач, не погодившись зі зменшенням розміру надбавки за особливості проходження служби та зазначаючи про необхідність її врахування у довідці у розмірі 100 % посилався на те, що відповідач не надав належних доказів втрати ним права на отримання спірної надбавки у підвищеному розмірі, у тому числі у зв'язку із визнання позивача непридатним до льотної роботи.

21. Відповідно до пункту 5 Порядку № 45 для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання заслужений чи народний, службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

- щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах С, у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром Байконур, якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення зі служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 року для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

22. Відповідно до абзацу 7 пункту 5 Порядку № 45 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

23. Підпунктами 1, 2 пункту 5 Постанови № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати: посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, у розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами, згідно з додатками 1 - 11 за аналогічними посадами; посадові оклади заступникам керівників структурних підрозділів, посади яких не передбачені цією постановою, на 1 - 5 відсотків нижче від посадового окладу відповідного керівника; надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 % посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, а також здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

24. Отже, Постановою № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати:

1) надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років;

2) здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

25. Колегія суддів погоджується, з висновком судів попередніх інстанцій, що Міністерству оборони України делеговано право визначати розмір надбавки за особливості проходження служби та премії у межах бюджетних асигнувань.

Наказом Міністерства оборони України від 31 грудня 2014 року № 937 затверджено Інструкцію з організації роботи із забезпечення соціальними виплатами осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України, пунктом 2.1 розділу ІІ якої визначено, що загальне керівництво роботою із забезпечення соціальними виплатами осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей здійснюється Департаментом фінансів.

Відповідно до листа Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 30 грудня 2020 року № 248/10136 станом на 5 березня 2019 року грошове забезпечення військовослужбовцям виплачувалося в розмірах визначних Міністерством оборони України відповідно до Постанови №704 та доведених телеграмою Міністра оборони України від 28 грудня 2018 року № 248/9240.

Згідно з телеграмою Міністра оборони України від 28 грудня 2018 року за вих. №248/9240 у 2019 році з 1 січня 2019 року встановлено: надбавку за особливості проходження служби в мінімальному розмірі - 65 % посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років; щомісячну премію та надбавку за особливості проходження служби окремим категоріям військовослужбовців у розмірах згідно з додатком 2 до цієї телеграми.

У додатку 1 "Розмірі щомісячної премії зі відповідними тарифними розрядами у 2019 році" до телеграми Міністра оборони встановлено, що військовослужбовцям з 30 по 60 тарифний розряд премія виплачується в розмірі 35%.

У ході судового розгляду встановлено, що на момент виходу на пенсію позивач мав 30 тарифний розряд.

Таким чином підстави для врахування в довідку про розмір грошового забезпечення станом на 5 березня 2019 року надбавки за ОПС в розмірі 100% та премії в розмірі 130% у відповідача були відсутні.

Доводи позивача про те, що відповідач, оформивши уточнюючу довідку від 19 січня 2021 року, не виконав рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 13 серпня 2020 року у справі №440/3638/20, не заслуговують на увагу, оскільки складові грошового забезпечення у цій довідці не змінилися. Крім того, зазначеними судовими рішеннями розмір складових грошового забезпечення не встановлювався.

У зв'язку з наведеним суд касаційної інстанції вважає, що суди попередніх інстанцій, відмовляючи у задоволенні позову, не допустили неправильного застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права при ухваленні оскаржених судових рішень, що згідно статті 350 КАС України є підставою для залишення касаційної скарги без задоволення, а судових рішень - без змін.

Керуючись статтями 139, 341, 343, 349, 350, 356, 359 Кодексу адміністративного судочинства України, Суд -

ПОСТАНОВИВ:

Касаційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 2 серпня 2021 року та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 6 грудня 2021 року залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною і не оскаржується.

Суддя-доповідач В.М. Шарапа

Судді: Я.О. Берназюк А.А. Єзеров