Рішення від 03.06.2024 по справі 380/27664/23

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №380/27664/23

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2024 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Хоми О.П., розглянувши у письмовому провадженні в м. Львові в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної податкової служби у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ), в інтересах якого діє адвокат Стець Ростислав Ярославович, звернувся до суду з позовом до Головного управління Державної податкової служби у Львівській області (далі - відповідач, ГУ ДПС у Львівській області), в якому просить:

- визнати протиправними дії ГУ ДПС у Львівській області щодо прийняття податкової вимоги форми «Ф» від 25.09.2023 №0013218-1303-1301, якою позивача повідомлено про податковий борг в сумі 26 333,72 грн та скасувати її;

- зобов'язати ГУ ДПС у Львівській області привести у відповідність облікові дані інформаційної системи органу доходів і зборів платника та дані інтегрованої картки платника податків ОСОБА_1 з урахуванням відсутності будь-яких заборгованостей зі сплати податку з нерухомого майна;

- стягнути з ГУ ДПС у Львівській області на користь позивача заподіяну матеріальну шкоду в сумі 150 000 грн.

Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначає, що прийнята відповідачем спірна податкова вимога форми «Ф» від 25.09.202 №0013218-1303-1301 є протиправною та такою, що не відповідає вимогам податкового законодавства. Вказує, що незважаючи на задоволення скарги ДПС України та скасування податкового повідомлення-рішення від 19.05.2020 №0049575-5405-1305, про що позивача було повідомлено шляхом скерування копії рішення від 10.11.2022, відповідач продовжує обліковувати скасоване податкове повідомлення-рішення, відображаючи в інтегрованій картці податковий борг. Внаслідок таких протиправних дій податкового органу, останнім прийнято спірну податкову вимогу про наявність у ОСОБА_1 податкового боргу у сумі 26 333,72 грн. внаслідок несплати податку на нерухоме майно. Просить скасувати спірну вимогу.

Відповідачем позову не визнано з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву, суть яких полягає у тому, що згідно з даними АІС «Податковий блок» в інтегрованій картці ОСОБА_1 за платежем податок на нерухоме майно рахувався податковий борг на загальну суму - 26 333,72 грн. Головним управлінням ДПС у Львівській області на вказану суму податкового боргу винесено оскаржувану податкову вимогу форми «Ю» від 25.09.2023 №0013218-1303-1301. Відображене у цій вимозі грошове зобов'язання було узгоджено в порядку судового оскарження ОСОБА_1 в адміністративній справі №380/14272/22 податкового повідомлення-рішення форми «Ф» №0049575-5405-1305 від 19.05.2020. Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 24.11.2022 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без розгляду. Посилаючись на підпункт 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, відповідно до якого податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом, вказує на те, що несплачені у встановлені законодавством строки суми податкового зобов'язання набули статусу податкового боргу. Стверджує, що ГУ ДПС у Львівській області діяло виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, тому підстави для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 відсутні.

Ухвалою від 04.12.2024 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без виклику сторін.

Відповідачем 15.12.2023 (вх. №96650) подано відзив на позовну заяву.

Представником позивача 01.01.2024 (вх. №153) подано відповідь на відзив.

Суд, з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив такі фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

ГУ ДПС у Львівській області прийнято податкове повідомлення-рішення №0049575-5405-1305 від 19.05.2020, яким ОСОБА_1 визначено податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості в сумі 26 333,72 грн, термін сплати якого сплив 29.12.2020.

Несплата позивачем податкового боргу у строк до 29.12.2020 зумовила відображення такого у інтегрованій картці та інформаційній системі, а також внесення до Державного реєстру обтяжень рухомого майна реєстраційного запису про наявність обтяження у виді податкової застави від 26.04.2021 №28199875 на майно ОСОБА_1 , обтяжувачем якого вказано ГУ ДПС у Львівській області.

Позивач стверджує, що про такі обставини йому стало відомо в грудні 2021 року від приватного нотаріуса Львівського міського нотаріального округу Паламар Р.В. при вчиненні дій, спрямованих на відчуження належного йому на праві власності рухомого майна.

Вказане зумовило звернення представника позивача 30.12.2021 та 18.01.2022 до ГУ ДПС у Львівській області з адвокатськими запитами, у відповідь на які відповідач листом від 26.01.2022 надіслав копію податкового повідомлення-pішення №0049575-5405-1305 від 19.05.2020, вказавши, що згідно даних ІТС «Податковий блок» воно вручено платнику 30.10.2020.

Позивач оскаржив до ДПС України податкове повідомлення-рішення №0049575-5405-1305 від 19.05.2020, яке за даними штрих кодового ідентифікатора АТ «Укрпошта» №7901830348215 було отримане контролюючим органом 03.02.2022.

ДПС України листом від 06.07.2022 №6644/6/99-00-06-02-0206 повідомила про перебування скарги на розгляді, строки якої продовжені з підстав коронавірусу.

Тривалість розгляду ДПС України скарги, наявність податкової застави та обтяжень на майно позивача зумовили оскарження податкового повідомлення-рішення №0049575-5405-1305 від 19.05.2020 в судовому порядку.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 24.10.2022 відкрито провадження у справі № 380/14272/22 за позовом ОСОБА_2 до ГУ ДПС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.

Рішенням ДПС України за результатами розгляду скарги від 10.11.2022 № 14322/6/99-00-06-01-04-06 податкове повідомлення-рішення від 19.05.2020 №0049575-5405-1305 скасовано.

Тобто, скасування оскарженого в судовому порядку податкового повідомлення-рішення відбулося контролюючим органом вже після відкриття провадження у справі №380/14272/22, що зумовило подання позивачем заяви про залишення позовної заяви про оскарження такого без розгляду, яка була задоволена ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 24.11.2022 у справі №380/14272/22.

ГУ ДПС у Львівській області 02.11.2023 за штрихкодовим ідентифікатором 7900073482689 ПАТ «УКРПОШТА» надіслано податкову вимогу від 25.09.2023 форми «Ф» №0013218-1303-1301 про наявність у ОСОБА_1 податкового боргу у сумі 26 333,72 грн.

У відповідь на адвокатський запит представника позивача від 08.11.2023 ГУ ДПС у Львівській області листом від 16.11.2023 повідомило, що в інтегрованій картці платника згідно податкового-повідомлення рішення від 19.05.2020 №0049575-5405-1305 нараховано податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості за 2019 рік в сумі 26 333 грн 72 к.

Податкова вимога ГУ ДПС у Львівській області від 25.09.2023 форми «Ф» №0013218-1303-1301 є предметом оскарження з підстав протиправності.

При вирішення справи суд керувався таким.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України (далі - Податковий кодекс).

Відповідно до підпункту 15.1 статті 15 Податкового кодексу платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Згідно до статті 16 Податкового кодексу платники податків зобов'язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до статті 41 Податкового кодексу контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, є органи доходів і зборів.

Наказом Міністерства фінансів України від 12.01.2021 №5 затверджено Порядок ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Порядок №5), яким визначено правила ведення в податкових органах оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та який є чинним і застосовним до спірних правовідносин у зв'язку із втратою чинності Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджету, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422.

Пунктом 2 Розділу І Порядку №5 надано визначення термінів, відповідно до яких:

інтегрована картка платника (далі - ІКП) - форма оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску (далі - платежі), що ведеться за кожним видом платежу;

інформаційна система - інтегрований комплекс процесів, компонентів та засобів апаратного і програмного забезпечення для виконання цільової функції;

коректність даних інформаційної системи - відповідність інформації, що зберігається у підсистемах інформаційної системи, первинним показникам та встановленим алгоритмам (правилам) логічного і арифметичного контролю;

облікова операція - дія в ІКП, яка призводить до змін облікових показників;

облікові показники - показники в ІКП, які породжуються у процесі перетворення у підсистемах інформаційної системи первинних показників;

оперативний облік - процес відображення, систематизації та узагальнення облікових показників в ІКП, який ґрунтується на принципах бухгалтерського обліку;

первинні документи - документи, що складені платниками та/або податковими органами, отримані від інших органів влади згідно з чинним законодавством (податкові декларації, уточнюючі розрахунки, податкові повідомлення-рішення, рішення податкового органу, вимоги про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску, судові рішення, рішення про розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу), інформація Казначейства про надходження податків і зборів та єдиного внеску тощо);

первинні показники - показники, що містяться у первинних документах та є визначальними для характеристики процесів адміністрування платежів, контроль за справлянням яких покладено на податкові органи;

перекручення (викривлення) показників - неповне та/або несвоєчасне відображення показників у відповідних підсистемах інформаційної системи.

Відповідно до пунктів 3 -5 Розділу І оперативний облік платежів здійснюється податковими органами в інформаційній системі.

Метою ведення оперативного обліку і складання звітності податкових органів є забезпечення користувачів повною, достовірною та неупередженою інформацією щодо стану розрахунків платників з бюджетами та фондами загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування для прийняття оптимальних управлінських рішень.

Відображення/занесення первинних показників у підсистемах інформаційної системи здійснюється працівниками структурних підрозділів територіальних органів ДПС за напрямами роботи.

Моніторинг повноти та своєчасності внесення первинних показників у підсистеми інформаційної системи забезпечується керівниками структурних підрозділів територіального органу ДПС за напрямами роботи.

Загальний контроль за достовірністю відображення в ІКП облікових показників забезпечується підрозділом, що здійснює облік платежів.

Відповідно до абзаців першого, другого та шостого пункту 1 розділу ІІ глави 1 Порядку №5 з метою обліку нарахованих і сплачених, повернутих та відшкодованих сум платежів територіальними органами ДПС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які мають сплачуватися такими платниками на рахунки, відкриті в розрізі адміністративно-територіальних одиниць.

ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та фондами загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування за відповідним видом платежу та відповідною адміністративно-територіальною одиницею.

Облік платежів ведеться в ІКП окремими обліковими операціями в хронологічному порядку. При цьому кожна операція фіксується в окремому рядку із зазначенням виду операції та дати її проведення.

Відповідно до пункту 1 розділу 4 глави V Порядку №5 працівники підрозділів адміністративного/судового оскарження податкового органу, до компетенції яких належать розгляд скарг під час проведення процедури адміністративного оскарження або супроводження справ у судах, під час проведення процедури судового оскарження прийнятих податкових повідомлень-рішень/рішень/вимог та/або рішень щодо єдиного внеску, в установленому порядку відповідно до вимог регламентів використання відповідних інформаційних систем вносять дані до інформаційних систем, які забезпечують відображення результатів адміністративного та/або судового оскарження, у день отримання чи складання відповідних документів або отримання інформації з подальшим збереженням даних та встановленням зв'язків записів зазначених інформаційних систем із записами підсистеми, що відображає результати контрольно-перевірочної роботи.

Відображенню в інформаційній системі підлягають матеріали, які зареєстровані в інформаційних системах, що забезпечують відображення результатів адміністративного та/або судового оскарження, та мають безпосередній зв'язок з матеріалами, внесеними до підсистеми, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи в ході виконання її функцій.

Такими матеріалами є: скарга (заява) платника податків; рішення про результати розгляду скарги (заяви); ухвала суду про відкриття провадження; рішення суду, прийняте по суті.

Відповідно до підпункту 3 пункту 2 розділу 4 глави V Порядку №5 залежно від інформації, яка завантажена в інформаційну систему з інформаційних систем, які забезпечують відображення результатів адміністративного та/або судового оскарження, в підсистемі, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи, одночасно змінюється статус податкових повідомлень-рішень / рішень / вимог та/або рішень щодо єдиного внеску та в ІКП відображається така інформація щодо оскарження донарахованих сум та прийнятих рішень відповідними органами:

3) інформація з рішення про результати розгляду скарги (заяви).

У підсистемі, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи, статус податкових повідомлень-рішень / рішень / вимог та рішень щодо єдиного внеску змінюється залежно від наслідків розгляду скарги (заяви) відповідно до інформації з інформаційної системи, яка забезпечує відображення результатів адміністративного оскарження, на статуси «Скасовується в адміністративному порядку», або «Вручено, адміністративний розгляд».

Під час часткового скасування сум формується нове податкове повідомлення-рішення / рішення / вимога та/або рішення щодо єдиного внеску на суму, що залишилась.

Під час збільшення зазначених у повідомленні-рішенні / рішенні / вимозі та/або рішенні щодо єдиного внеску сум формується податкове повідомлення-рішення / рішення / вимога та/або рішення щодо єдиного внеску на суму збільшення без анулювання первинного документа та вручається платнику (вноситься дата вручення до інформаційної системи та виконуються процеси, описані у підрозділі 3 цього розділу).

На підставі інформації з інформаційної системи, яка забезпечує відображення результатів адміністративного оскарження, про результати адміністративного оскарження (рішення податкового органу про результати розгляду скарги (заяви)) та у разі, якщо донарахована/зменшена сума з урахуванням її складових (платіж, санкція, пеня) у повному обсязі підтверджується (статус документа в підсистемі, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи, змінюється на «Вручено, адміністративний розгляд») та якщо з урахуванням законодавчо встановлених строків вона вважається узгодженою, то в ІКП відображаються облікові показники (операції) щодо донарахування (поновлення у разі попереднього виключення з обліку) / зменшення такої суми.

У разі якщо за результатами адміністративного оскарження донарахована/зменшена сума з урахуванням її складових (платіж, санкція, пеня) у повному обсязі скасовується (статус документа в підсистемі, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи, змінюється на «Скасовується в адміністративному порядку»), в ІКП відображення облікових показників не проводиться.

Відображення в інформаційній системі показників податкового боргу, заборгованості зі сплати єдиного внеску та іншої заборгованості, контроль за справлянням якої покладено на податкові органи, розстрочених (відстрочених) зобов'язань (боргів), а також списання боргу (заборгованості) регулюється розділом 6 Порядку №5, відповідно до пункту 2 якого рішення податкового органу, прийняте за результатами оскарження в адміністративному порядку податкового повідомлення-рішення/вимог та рішень щодо єдиного внеску, яким скасовується або зменшується сума грошового зобов'язання та пені/сума єдиного внеску належить до первинних показників документів податкових органів, відображених в інформаційній системі, які підлягають перенесенню до ІКП, на підставі яких в ІКП здійснюється погашення (зменшення) суми податкового боргу (заборгованості зі сплати платежів до бюджетів) та заборгованості зі сплати єдиного внеску.

Отже, обов'язок з внесення первинних показників у підсистемах інформаційної системи, зокрема на підставі яких в ІКП здійснюється погашення (зменшення) суми податкового боргу (заборгованості зі сплати платежів до бюджетів) та заборгованості зі сплати єдиного внеску, виконується працівниками структурних підрозділів територіальних органів ДПС.

Сукупний аналіз зазначених положень свідчить про те, що відображення контролюючим органом в інтегрованій картці платника податків відомостей щодо своєчасного нарахування та сплати податкових зобов'язань створює певні наслідки для платника податків та наявність у останнього матеріально-правового інтересу, щоб дані інтегрованих карток правильно відображали фактичний стан розрахунків з бюджетом.

Відповідно, у разі скасування вимоги про сплату податкового боргу, контролюючий орган повинен вчинити дії щодо відображення/коригування у особовій картці позивача дійсного стану зобов'язань перед бюджетом.

Така правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 19.02.2019 (справа №825/999/17), від 26.02.2019 (справа №805/4374/15-а), від 25.03.2020 (справа №826/9288/18), 30.11.2021 (справа №300/3157/20) у подібних правовідносинах.

Ураховуючи викладене в сукупності, суд виснує, що саме на податковому органі лежить обов'язок приведення у відповідність відомості в ІКП шляхом коригування даних у ІКП у разі прийняття рішення по суті скарги.

Як встановлено судом, рішенням ДПС України від 10.11.2022 №14322/6/99-00-06-01-04-06 скасовано податкове повідомлення - pішення №0049575-5405-1305 від 19.05.2020, яким позивачу визначено податковий борг по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості в сумі 26 333,72 грн.

Скасування за результатами адміністративного оскарження податкового повідомлення-рішення зумовлює відображення податковим органом в ІКП погашення (зменшення) суми податкового боргу (заборгованості зі сплати платежів до бюджетів).

Невчинення відповідачем вказаних дій призвели до формування спірної податкової вимоги від 25.09.2023 форми «Ф» №0013218-1303-1301, правових підстав для прийняття якої

у зв'язку із скасуванням в адміністративному порядку податкового повідомлення-рішення №0049575-5405-1305 від 19.05.2020, у податкового органу не було.

Відповідно до вимог частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем не подано належних доказів правомірності прийняття податкового повідомлення-рішення від 06.09.2022 №1764869-2416-1321.

Доводи відповідача про правомірність своїх дій спростовано наведеним вище аналізом чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини.

Відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Перевіривши оскаржувану податкову вимогу форми «Ф» від 25.09.2023 №0013218-1303-1301, суд дійшов висновку, що така прийнята відповідачем з порушенням передбачених статтею 2 КАС України принципів та без урахування вимог Податкового кодексу та Порядку №5, тому її слід визнати протиправною та скасувати, задовольнивши першу позовну вимогу.

Друга позовна вимога є похідною від першої тому також підлягає до задоволення шляхом зобов'язання відповідача привести у відповідність облікові дані інформаційної системи органу доходів і зборів платника та дані інтегрованої картки платника податків ОСОБА_1 .

Щодо позовної вимоги про стягнення моральної шкоди, то така до задоволення не підлягає з огляду на відсутність будь-яких доказів на спричинення такої та обґрунтування заявленого позивачем розміру.

Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, висновки щодо кожної з позовних вимог, суд дійшов висновку, що позов підлягає до часткового задоволення.

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ДПС у Львівській понесені позивачем судові витрати у вигляді судового збору в сумі 2 147 грн 20 к, сплаченого згідно до квитанції № 329 від 28.11.2023.

Керуючись ст.ст. 6-10, 14, 72-77, 90, 139, 159, 262, 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС у Львівській області (вул. Стрийська, буд. 35, м. Львів, 79003, код ЄДРПОУ ВП 43968090) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, - задовольнити частково.

Визнати протиправною та скасувати податкову вимогу форми «Ф» від 25.09.2023 №0013218-1303-1301.

Зобов'язати Головне управління ДПС у Львівській області (вул. Стрийська, буд. 35, м. Львів, 79003, код ЄДРПОУ ВП 43968090) привести у відповідність облікові дані інформаційної системи органу доходів і зборів платника та дані інтегрованої картки платника податків ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

У задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Стягнути з Головного управління ДПС у Львівській області (вул. Стрийська, буд. 35, м. Львів, 79003, код ЄДРПОУ ВП 43968090) за рахунок бюджетних асигнувань в користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) 2 147 (дві тисячі сто сорок сім) грн 20 к. судових витрат у вигляді судового збору.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О. П. Хома