Ухвала від 04.06.2024 по справі 380/10458/24

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі

04 червня 2024 рокусправа № 380/10458/24

Cуддя Львівського окружного адміністративного суду Кедик М.В., розглянувши позовну заяву та додані матеріали за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради “Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки” (вул. Липинського, 54, м. Львів, 79024) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, -

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради “Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки”, у якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки» щодо ненадання відповідей на запити від 01.11.2023 і 05.04.2024 та запитуваної у них інформації;

- зобов'язати Обласне комунальне підприємство Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки» у п'ятиденний строк з моменту набрання судовим рішенням законної сили надати відповіді на запити від 01.11.2023 та запитувану у них інформацію.

Підставою подання вказаного позову стала протиправна, на думку позивача, бездіяльність відповідача щодо ненадання відповіді на запити від 01.11.2023 і 05.04.2024.

Ухвалою судді від 21.05.2024 позовна заява ОСОБА_1 залишена без руху, встановивши позивачу строк, протягом десяти днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків позовної заяви.

Позивачем на виконання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху від 21.05.2024 подано до суду заяву про усунення недоліків від 03.06.2023 (вх. № 41949).

Відповідно до частини другої статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно із частиною першою статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Відповідно до статті 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Аналіз наведеної статті Закону України "Про судовий збір" вказує, що нею визначено вичерпний перелік умов за яких особі, яка звертається з позовом до суду може бути відстрочено чи розстрочено сплату судового збору на певний строк, зменшено розмір судового збору чи звільнено від його сплати. При цьому єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій (відстрочення, розстрочення сплати судового збору на певний строк, зменшення розміру судового збору чи звільнення від його сплати) є врахування ним майнового стану сторони. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, згідно зі статтями 77, 133 КАС України покладається на заінтересовану сторону.

До позовної заяви на підтвердження незадовільного майнового стану позивач надав суду:

- відомості з Державного реєстру фізичних осіб платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків на запит у електронному вигляді від 01.04.2024, згідно з якими за період з 01 кварталу 2023 року по 01 квартал 2024 року у позивачки відсутній дохід;

- лист Державного центру зайнятості від 09.05.2024 № 33/10/4517-24, яким проінформовано, що за даними Єдиної інформаційно-аналітичної системи Державної служби зайнятості ОСОБА_1 у період з 06.10.2022 по 27.05.2024 не перебувала на обліку як особа, яка шукає роботу, та не була зареєстрована як безробітна та не отримували виплати допомоги по безробіттю;

- лист Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 30.05.2024 № 2800-030202-8/33118, відповідно до якого за наявними в Пенсійному фонді України даними ОСОБА_1 на обліку в органах Пенсійного фонду України як одержувач пенсії не перебуває;

- довідку № 297, видану 27.05.2024 Галицьким вддділом соціального згідно з якою позивач не перебуває на обліку в управлінні соціального захисту УСЗ ДГП ЛМР та їй за період з 01.01.2022 по 27.05.2024 не виплачувалось жодного виду допомог та компенсаційних виплат.

Враховуючи викладене та майновий стан сторони, суддя дійшла висновку про наявність підстав для звільнення від сплати судового збору.

Спір виник з публічно-правових відносин, належить до компетенції адміністративних судів, предметної та територіальної підсудності Львівського окружного адміністративного суду.

Позовна заява подана з додержанням вимог статей 159-161 КАС України. Відсутні підстави, визначені статтями 169-170 КАС України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі. Тому позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.

Частиною першою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Згідно з приписами статті 12 та глави 10 Розділу ІІ КАС України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

З урахуванням статті 12 та глави 10 Розділу ІІ КАС України адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради “Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки” про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, є справою незначної складності та підлягає розгляду у спрощеному позовному провадженні, без повідомлення сторін.

Керуючись ст. ст. 12, 171, 248, 256-257, главою 10 Розділу ІІ Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

прийняти позовну заяву та відкрити провадження в адміністративній справі.

Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору в адміністративній справі за позовом до Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради “Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки” про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії.

Розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін.

Встановити відповідачу 15 (п'ятнадцятиденний) строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 162 КАС України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).

Роз'яснити учасникам справи, що відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву (ч. 7 ст. 262 КАС України).

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади в України за адресою: http://court.gov.ua/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Кедик М.В.