Рішення від 03.06.2024 по справі 140/2604/24

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2024 року ЛуцькСправа № 140/2604/24

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Димарчук Т.М.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області, відповідач) про визнання протиправними дій щодо виплати пенсії з 01 січня 2024 року та з 01 березня 2024 року з обмеженням її максимальним розміром; зобов'язання здійснити виплату сум недоплаченої пенсії (з 01.01.2024 та індексації з 01.03.2024), які були нараховані, однак не виплачені у зв'язку з обмеженням пенсії максимальним розміром.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач є пенсіонером Міністерства оборони України, пенсію отримує на підставі Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.041992 №2262-ХІІ.

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 13.11.2023 у справі №140/13929/23 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити ОСОБА_1 з 01 березня 2023 року нарахування і виплату загального розміру пенсії, враховуючи розмір індексації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 року №168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році” та всіх встановлених йому підвищень, надбавок і доплат, без застосування обмеження її максимальним розміром та з урахуванням виплачених сум.

На виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 13.11.2023 у справі №140/13929/23 ГУ ПФУ у Волинській області здійснило перерахунок його пенсії, застосувавши з 01.01.2024 обмеження пенсії максимальним розміром в 32913,78 грн.

У подальшому, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 “Про індексацію пенсій та страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році” відповідач здійснив нарахування індексації пенсії позивачу в розмірі 1500,00 грн. Проте виплату індексації відповідач не здійснює, мотивуючи тим, що така виплата здійснюється у межах максимального розміру пенсії визначеного законом, який з 01.03.2024 застосовано у розмірі 32913,78 грн.

Позивач вважає протиправними дії ГУ ПФУ у Волинській області щодо обмеження його пенсії максимальним розміром, оскільки рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 №7-рп/2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України положення частини сьомої статті 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, якою було встановлено обмеження пенсій максимальним розміром.

З врахуванням наведеного просить позов задовольнити.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 12.03.2024 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, її розгляд призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням (виклику) сторін відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Відповідач у відзиві на позов від 20.03.2024 №0300-0902-7/17384 вимоги заперечив та у задоволенні позову просив відмовити. В обґрунтування цієї позиції вказав, що відповідно статті 43 Закону №2262-ХІІ максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих), зокрема, відповідно до Закону №2262-ХІІ, не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Положення норм цього Закону, яким обмежувався максимальний розмір пенсії, не визнавались у встановленому порядку Конституційним Судом України такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), тому вони підлягають застосуванню.

На виконання рішень Волинського окружного адміністративного суду від 31.03.2023 у справі №140/839/23 та від 13.11.2023 у справі №140/13929/23 відповідачем проведено перерахунок пенсії без обмеження її максимальним (граничним) розміром в десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність, в результаті якого розмір пенсії встановлено в сумі 32913,78 грн.

Оскільки, розмір пенсійної виплати позивача з 01.01.2024 виплачується без обмеження максимальним розміром та складає 32913,78 грн, що є більшим від максимального розміру пенсії, встановленого статтею 43 Закону №2262-ХІІ, для встановлення та виплати підвищення до пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 “Про індексацію пенсій та страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році” понад максимальний розмір немає правових підстав.

З наведених підстав представник відповідача вважає, що обмеживши пенсію позивача максимальним розміром, діяв правомірно, а відтак просив у задоволенні позову відмовити повністю.

У відповіді на відзив від 26.03.2024 ОСОБА_1 підтримав доводи та аргументи викладені у відзиві, просив позов задовольнити.

Інших заяв по суті справи чи клопотань про розгляд справи в судовому засіданні на адресу суду від учасників справи не надходило.

Дослідивши доводи сторін у заявах по суті справи, письмові докази, суд встановив такі обставини.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію по інвалідності в розмірі 100 процентів грошового забезпечення відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі - Закон №2262-ХІІ), яка призначена з 30.12.1988, що підтверджується розрахунком пенсії у справі №ХА17310-Міноборони (а.с.7-9).

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 13.11.2023 у справі №140/13929/23 визнано протиправними дії ГУ ПФУ у Волинській області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 з 01 березня 2023 року пенсії після проведення індексації згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році” з обмеженням її максимальним розміром. Зобов'язано ГУ ПФУ у Волинській області здійснити ОСОБА_1 з 01 березня 2023 року нарахування і виплату загального розміру пенсії, враховуючи розмір індексації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році” та всіх встановлених йому підвищень, надбавок і доплат, без застосування обмеження її максимальним розміром та з урахуванням виплачених сум.

На виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 13.11.2023 у справі №140/13929/23, ГУ ПФУ у Волинській області здійснило перерахунок його пенсії з 01.03.2023 без обмеження її максимальним розміром в десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Перерахований розмір пенсії з урахуванням індексації, встановленої постановою Кабінету Міністрів України №168 “ та всіх встановлених йому підвищень, надбавок і доплат становить 34913,78 грн. Однак, розмір пенсії, що підлягає виплаті, з урахуванням максимального розміру пенсії, з 01.01.2024 обмежено розміром в 32913,78 грн (з урахуванням максимального розміру пенсії, встановленого на виконання попереднього рішення суду), що підтверджується матеріалами пенсійної справи №ХА17310-Міноборони (а.с.7) .

У подальшому, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 “Про індексацію пенсій та страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році” відповідач здійснив нарахування індексації пенсії позивачу в розмірі 1500,00 грн. При цьому розмір пенсії з урахуванням індексації, надбавок і доплат становить 36681,78 грн. Однак, розмір пенсії, що підлягає виплаті, з урахуванням максимального розміру пенсії, з 01.03.2024 обмежено розміром в 32913,78 грн (з урахуванням максимального розміру пенсії, встановленого на виконання попереднього рішення суду), що підтверджується матеріалами пенсійної справи №ХА17310-Міноборони (а.с.8).

Не погоджуючись з діями ГУ ПФУ у Волинській області щодо обмеження пенсії з 01.01.2024 та з 01.03.2024 максимальним розміром, позивач звернувся до суду з цим позовом.

За обставин цієї справи спір у ній виник у зв'язку із діями відповідача при перерахунку пенсії на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 13.11.2023 у справі №140/13929/23 та Постанови КМУ від 23.02.2024 №185. Як наслідок, проіндексовані суми пенсії по інвалідності та доплати до пенсії позивачу не виплачувалися у повному обсязі у зв'язку з обмеженням пенсії розміром в 32913,78 грн.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з таких нормативно-правових актів.

Частиною другою статті 19 Конституції України імперативно визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Зазначена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, зокрема, які перебували на військовій службі, визначає Закон №2262-ХІІ.

Відповідно до частини п'ятої статті 43 Закону №2262-XII (в редакції Закону України від 08.07.2011 №3668-VI “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи”, який набрав чинності з 01 жовтня 2011 року) максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Законом України від 24.12.2015 №911-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” частину п'яту статті 43 Закону №2262-XII доповнено реченням такого змісту “Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень”.

Згідно із змінами, внесеними Законом України від 12 .04.2016 №1080-VІІІ “Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту резервістів, які постраждали внаслідок участі в антитерористичній операції, та членів їх сімей” частина п'ята статті 43 Закону №2262-ХІІ стала вважатись частиною сьомою.

Рішенням Конституційного Суду України від 20.12. 2016 №7-рп/2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” зі змінами, а саме частини сьомої статті 43, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740,00 грн.

Відповідно до пункту 2 резолютивної частини рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 №7-рп/2016 положення частини сьомої статті 43 Закону №2262-XII, які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.

Правовим наслідком прийняття Конституційним Судом України рішення від 20.12.2016 №7-рп/2016 є втрата чинності із 20.12.2016 частиною сьомою статті 43 Закону №2262-XII.

Приписами частини сьомої статті 43 Закону №2262-ХІІ (у редакції Закону України від 06.12.2016 №1774-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”) знову установлено, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31.12.2017, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Проте частина сьома статті 43 Закону №2262-ХІІ, якою було передбачено обмеження пенсій максимальним розміром, втратила чинність з часу проголошення рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 №7-рп/2016.

Буквальне розуміння змін, внесених Законом №1774-VIII, з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 №7-рп/2016 дозволяє стверджувати, що у Законі №2262-ХІІ є відсутньою частина сьома статті 43, а внесені до неї зміни, що полягають у зміні слів і цифр, є нереалізованими.

Обмеження граничного розміру пенсії, призначеної на підставі Закону №2262-ХІІ, десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність, введено в дію Законом №3668-VI, яким внесено зміни у статтю 43 Закону №2262-ХІІ, шляхом викладення її в редакції Закону №3668-VI.

Рішенням Конституційного Суду України від 12.10.2022 №7-р(ІІ)/2022 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), приписи статті 2 Закону №3668-VI зі змінами, що поширюють свою дію на Закон № 2262-ХІІ, в тім, що вони не забезпечують соціальних гарантій високого рівня, які випливають зі спеціального юридичного статусу громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також осіб, що збройно захищають суверенітет, територіальну цілісність та недоторканність України під час агресії Російської Федерації проти України, розпочатої в лютому 2014 року.

І хоч відповідно до пункту 2 Рішення Конституційного Суду України від 12.10.2022 №7-р(ІІ)/2022 приписи статті 2 Закону №3668-VI зі змінами, визнані неконституційними, втрачають чинність через шість місяців із дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення, проте суд при вирішенні цього спору вважає за необхідне наголосити, що оскільки норма щодо обмеження максимального розміру пенсії військовослужбовців у спеціальному Законі №2262-ХІІ визнана неконституційною ще у 2016 році, то положення статті 2 Закону №3668-VI при перерахунку пенсії військовослужбовців, у тому числі позивача, не підлягають застосуванню.

У постанові від 16.12.2021 у справі №400/2085/19 Верховний Суд наголосив на протиправності обмеження органом Пенсійного фонду максимальним розміром пенсії та зазначив, що у такому разі підлягають застосуванню норми Закону №2262-XII з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року №7-рп/2016, а не норми Закону №3668-VI. Ці висновки надалі застосовані Верховним Судом у постановах від 27 січня 2022 року у справі № 240/7087/20, від 17 лютого 2022 року у справі №640/11168/20, від 18 травня 2022 у справі №380/12337/20, від 29 червня 2022 року у справі №640/19118/18, від 11 липня 2022 року у справі №620/613/21.

Як вбачається з матеріалів справи, на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 13.11.2023 у справі №140/13929/23 Г У ПФУ у Волинській області здійснило перерахунок пенсії позивача з 01.03.2023. При цьому, перерахований розмір пенсійної виплати позивача з 01.01.2024 становить - 34913,78 грн. Однак, з урахуванням максимального розміру пенсії її розмір, який підлягає виплаті з 01.01.2024 обмежено сумою 32913,78 грн (з урахуванням максимального розміру пенсії, встановленого на виконання попереднього рішення).

З вищенаведеного слідує, що виплату пенсії з 01.01.2024 після перерахунку пенсії на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 13.11.2023 у справі №140/13929/23 відповідач здійснює у неналежному розмірі (з урахуванням максимального розміру пенсії, встановленого на виконання попереднього рішення), мотивуючи тим, що така виплата здійснюється у межах максимального розміру пенсії, оскільки нарахований розмір пенсії є більшим від максимального розміру пенсії, встановленого статтею 43 Закону №2262-ХІІ,.

Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України, а саме постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 “Про індексацію пенсій та страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році” (далі - Постанова №185).

Постановою №185 установлено, що з 1 березня 2024 року перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. №124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» (Офіційний вісник України, 2019 р., № 19, ст. 663), проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,0796.

Пунктом 2 Постанови №185 установлено, що з 1 березня 2024 року розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) з урахуванням розміру підвищення пенсій відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 р. № 118 Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році (Офіційний вісник України, 2022 р., № 18, ст. 968) та пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 р. № 168 Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році (Офіційний вісник України, 2023 р., № 26, ст. 1475) військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31 грудня 2023 р. включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови, з урахуванням положень, передбачених пунктом 3 цієї постанови, у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.

Відповідно до частини третьої статті 7 КАС України у разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу, або положення відповідного міжнародного договору України.

У спірних відносинах наведене положення Постанови №185 суперечить приписам Закону №2262-XII з урахуванням Рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 №7-рп/2016.

Поряд з цим, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 “Про індексацію пенсій та страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році” відповідач здійснив нарахування індексації пенсії позивачу в розмірі 1500,00 грн. При цьому нарахований розмір пенсії з урахуванням індексації становить 36681,78 грн. Однак, з урахуванням максимального розміру пенсії, розмір пенсії який підлягає виплаті з 01.03.2024 обмежено сумою в 32913,78 грн (з урахуванням максимального розміру пенсії, встановленого на виконання попереднього рішення). Таким чином, виплату індексації відповідач не здійснює, мотивуючи тим, що виплата пенсії здійснюється у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.

На думку суду, незважаючи на наявність у Постанові №185 застереження про підвищення розміру пенсії у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом, станом на час здійснення відповідачем перерахунку пенсії позивача відповідно до Постанови №185 законодавча норма, яка б визначала максимальний розмір пенсії, призначеної відповідно до Закону №2262-ХІІ, фактично відсутня, адже, як зазначалося вище, застосуванню підлягають норми Закону №2262-ХІІ з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 №7-рп/2016, а не норми Закону №3668-VI.

Таким чином, матеріали справи не містять належних та допустимих доказів на підтвердження здійснення відповідачем виплати пенсії позивачу з 01.01.2024 та з 01.03.2024 у повному розмірі, в тому числі з урахуванням підвищення до пенсії відповідно до Постанови №185 (у розмірі 1500,00 грн) та всіх встановлених йому підвищень, надбавок і доплат.

Суд також зауважує, що право позивача на обрахунок його пенсії без застосування обмеження максимальним розміром було захищене судовими рішеннями у справах №140/14365/21, 140/839/23 та №140/13929/23 після ухвалення яких до Закону №2262-ХІІ не вносилися зміни, які б створювали підстави для обмеження розміру пенсії.

З урахуванням встановлених у справі обставин та наведених норм чинного законодавства України, наданих статтею 245 КАС України повноважень, з метою ефективного захисту порушених прав позивача суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог у спосіб визнання протиправними дій відповідача щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 з 01 січня 2024 року та 01 березня 2024 року пенсії із обмеженням її максимальним розміром та зобов'язання ГУ ПФУ у Волинській області здійснити позивачу з 01 січня 2024 року нарахування і виплату загального розміру пенсії, враховуючи розмір індексації відповідно до Постанови №185 та всіх встановлених йому підвищень, надбавок і доплат, без застосування обмеження її максимальним розміром (з урахуванням виплачених сум).

З огляду на відсутність документально підтверджених судових витрат, пов'язаних із розглядом справи, питання про їх розподіл судом не вирішується.

Керуючись статтями 2, 72-77, 243-246, 255, 262, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, будинок 22В, код ЄДРПОУ 13358826) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо виплати ОСОБА_1 пенсії з 01 січня 2024 року та з 01 березня 2024 року з обмеженням її максимальним розміром.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області здійснити ОСОБА_1 з 01 січня 2024 року виплату пенсії з урахуванням з 01 березня 2024 року індексації, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 “Про індексацію пенсій та страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році” та всіх встановлених йому підвищень, надбавок і доплат, без застосування обмеження пенсії максимальним розміром (з урахуванням виплачених сум).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене учасниками справи в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Т.М. Димарчук