Рішення від 31.05.2024 по справі 140/1103/24

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 травня 2024 року ЛуцькСправа № 140/1103/24

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Волдінера Ф.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) до Головного управління Національної поліції у Волинській області (далі - відповідач, ГУ НП у Волинській області), відповідно до якого просить суд:

1) визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції у Волинській області щодо призначення і виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв'язку з визначенням третьої групи інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в поліції, протягом шести місяців після звільнення з поліції за станом здоров'я внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в поліції, згідно п. 4 ч. 1 ст. 97 Закону України «Про Національну поліцію»;

2) зобов'язати Головне управління Національної поліції у Волинській області призначити і виплатити мені, ОСОБА_1 , одноразову грошову допомогу у зв'язку з визначенням третьої групи інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в поліції, протягом шести місяців після звільнення з поліції за станом здоров'я внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в поліції, згідно п.4 ч. 1 ст. 97 Закону України «Про Національну поліцію».

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що проходив службу в органах внутрішніх справ та Національній поліції України. Наказом ГУ НП у Волинській області від 28.02.2023 №96о/с позивача звільнено зі служби в поліції за п.2 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» «за станом здоров'я (через хворобу)». Підставою для видання вказаного наказу стало свідоцтво про хворобу від 28.02.2023 №81/с, видане медичною ДУ «ТМО МВС України у Волинській області. Довідкою серії ААВ №728826 від 28.03.2023 до акта огляду МСЕК позивачеві встановлена III група інвалідності захворювання пов'язаного з проходженням служби в поліції, що надавало йому право на звернення за отриманням одноразової грошової допомоги. Вказує, що звернувся до ГУ НП у Волинській області із заявою про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням III групи інвалідності. Листом ГУ НП у Волинській області від 14.12.2023 за №1630/05/29-2023 йому повідомлено про відмову у виплаті одноразової грошової допомоги, зазначивши, що одноразова грошова допомога призначається у разі визначення поліцейському інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням ним служби в поліції протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин зазначених у цьому пункті. Згідно наказу ГУ НП у Волинській області від 28.02.2023 №96о/с, що позивач звільнений зі служби 28.02.2023, що перевищує установлений шестимісячний строк для призначення одноразової грошової допомоги, у зв'язку з цим у ГУ НП у Волинській області відсутні підстави для призначення і виплати одноразової грошової допомоги.

Позивач вважає таку відмову протиправною, оскільки згідно п.8 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 №1317, датою встановлення інвалідності та ступеня втрати професійної працездатності потерпілому від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання у відсотках вважається день надходження до комісії документів, зазначених у пункті 3 цього Положення, що також дублюється у п.1.12. Наказу МОЗ України від 05.09.2011р. №561, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 листопада 2011р. за №1295/20033 «Про затвердження Інструкції про встановлення груп інвалідності» датою встановлення інвалідності та ступеня втрати професійної працездатності потерпілому від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (у відсотках) вважається день надходження до комісії документів, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлене захворюваннями, наслідками травм або вродженими вадами, які спричиняють обмеження нормальної життєдіяльності особи. Позивач вказує, що надав до МСГК необхідні документи 04.08.2023.

На підставі наведеного, позивач просить задовольнити її позовні вимоги.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 05.02.2024 прийнято дану позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, відповідно до приписів статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

19.02.2024 за вх.№12021/24 від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву. Зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 97 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 №580-VIII - порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського встановлюється Міністерством внутрішніх справ України. Наказом МВС України №4 від 11.01.2016, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за №163/28293, затверджено «Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського». Згідно п.п. 1, 2, 3 ч. 1 розділу II Порядку №4 днем виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги є: 1) у разі загибелі (смерті) поліцейського - дата смерті, що зазначена у свідоцтві про смерть; 2) у разі встановлення поліцейському інвалідності - дата з якої встановлено інвалідність, що зазначена в довідці до акта огляду медико-соціальної експертної комісії, у разі відсутності дати з якої встановлено інвалідність - дата видачі довідки до акта огляду медико-соціальної експертної комісії; 3) у разі встановлення ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності - дата видачі довідки про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках. Відповідач зазначає, що виходячи з вищезазначеного та здійснивши перевірку поданих позивачем матеріалів для виплати одноразової грошової допомоги у Головного управління Національної поліції у Волинській області відсутні правові підстави для призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) поліцейського чи втрати працездатності поліцейського, оскільки має місце порушення вимог ст. 97 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 №580-VIII та вимог ч. 1 розділу II Порядку №4 в частині пропущення шестимісячного терміну після звільнення для встановлення інвалідності і як наслідок подання документів (довідки МСЕК), які виключають виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) поліцейського чи втрати працездатності поліцейського.

Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

ОСОБА_1 наказом Головного управління Національної поліції у Волинській області №96о/с від 28.02.2023, звільнений зі служби в поліції з 28.02.2023 відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» «за станом здоров'я (через хворобу)».

Свідоцтвом про хворобу №81/с від 28.02.2023, виданим військово-лікарською комісією ДУ «ТМО МВС України по Волинській області» встановлено: військово-лікарська комісія ДУ «ТМО МВС України по Волинській області» здійснила медичний огляд ОСОБА_1 , 1976 р.н., підполковника поліції, начальника відділення поліції №1 (сел. Маневичі) Камінь-Каширського районного відділу поліції, Пункт 11: Діагноз і постанова медичної (військово-лікарської) комісії про причинний зв'язок захворювання (поранення, травми, контузії, каліцтва): Гіпертонічна хвороба ІІІ ст., ст. 2, дуже високий ССР. Гіпертензивне серце. СН І зі збереженою ФВЛШ (65,5%) та діастолічною дисфункцією. ДЕ ІІ ст., перенесений лакунарний інсульт в басейні лівої СМА (16.03.2016) зі стійкими цефалгіями, помірним статико-координаторними розладами, правобічною пірамідною недостатністю, вираженим церебрастенічним синдромом. Легкий когнітивний розлад. Ангіоспазм сітківки OU. Міопія в 0,5д - OS, vis - 1,0/0,8 з кор. - 1,0/1,0. Хронічний гастрит, ст. н/ремісії. Аліментарно-конституційне ожиріння І ст. (ІМТ - 30 кг/м.кв.). Стеатогепатоз. Двобічний хронічний кохлеарний неврит, легка ступінь. Екзема обох верхніх кінцівок, хронічний перебіг, нестійка ремісія. Хронічний простатит, ст. н/ремісії. Остеохондроз шийного відділу хребта, ПФХ-0 ст. Захворювання, ТАК, пов'язане з проходженням служби в поліції. Пункт 12: Постанова медичної (військово-лікарської) комісії щодо ступеня придатності до служби: Непридатний до служби в поліції».

Довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААВ №588193 від 06.09.2023 встановлено: «Інвалід ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , дата огляду: 06.09.2023, огляд інваліда первинний, група інвалідності: третя; причина інвалідності: захворювання, так, пов'язане з проходженням служби в поліції.

Довідкою про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках серії 12 ААА №026868 від 21.11.2023 встановлено: «Застрахована особа ОСОБА_1 , дата огляду: 06.09.2023, ступінь втрати професійної працездатності у відсотках: 50%.

12.12.2023 позивач звернувся до відповідача з рапортом про виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності.

Листом ГУ НП у Волинській області від 14.12.2023 за №1630/05/29-2023 йому повідомлено про відмову у виплаті одноразової грошової допомоги, зазначивши, що одноразова грошова допомога призначається у разі визначення поліцейському інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням ним служби в поліції протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин зазначених у цьому пункті. Згідно наказу ГУ НП у Волинській області від 28.02.2023 №96о/с, що позивач звільнений зі служби 28.02.2023, що перевищує установлений шестимісячний строк для призначення одноразової грошової допомоги, у зв'язку з цим у ГУ НП у Волинській області відсутні підстави для призначення і виплати одноразової грошової допомоги.

При вирішенні спору суд виходить з наступного.

Приписами частини другої статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Питання щодо порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського (в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) врегульовано статями 97-101 Закону №580-VIII та Порядком №4.

Згідно частини першої статті 97 Закону №580-VIII одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті), визначення втрати працездатності поліцейського (далі - одноразова грошова допомога) є соціальною виплатою, гарантованою допомогою з боку держави, яка призначається і виплачується особам, які за цим Законом мають право на її отримання, у разі:

1) загибелі поліцейського, що настала внаслідок протиправних дій третіх осіб, або під час учинення дій, спрямованих на рятування життя людей або усунення загрози їхньому життю, чи в ході участі в антитерористичній операції, під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України або смерті працівника поліції внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого за зазначених обставин;

2) смерті поліцейського, що настала під час проходження ним служби в поліції;

3) визначення поліцейському інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних із виконанням повноважень та основних завдань поліції відповідно до цього Закону, чи участі в антитерористичній операції, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті;

4) визначення поліцейському інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням ним служби в поліції, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті;

5) отримання поліцейським поранення (контузії, травми або каліцтва) під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних із здійсненням повноважень та основних завдань поліції відповідно до цього Закону, чи участі в антитерористичній операції, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, наслідком якого є часткова втрата працездатності без визначення йому інвалідності;

6) отримання поліцейським поранення (контузії, травми або каліцтва), пов'язаного із проходженням служби в поліції, наслідком якого є часткова втрата працездатності без визначення йому інвалідності.

Відповідно до підпункту «в» пункту 4 частини першої статті 99 Закону №580-VIII розміри одноразової грошової допомоги поліцейським, а в разі їх загибелі (смерті) - особам, які за цим Законом мають право на її отримання, визначаються виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату: визначення поліцейському внаслідок причин, зазначених у пункті 4, інвалідності: III групи - 70 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату.

Статтею 101 Закону №580-VIII передбачено, що призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються, якщо загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), інвалідність, часткова втрата працездатності без визначення інвалідності поліцейського є наслідком: а) учинення ним діяння, яке є кримінальним або адміністративним правопорушенням; б) учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння; в) навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоров'ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, який доведений судом); г) подання особою свідомо неправдивої інформації про призначення і виплату одноразової грошової допомоги.

Положеннями підпункту 2 пункту 1 розділу 2 Порядку №4 визначено, що днем виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги є: у разі встановлення поліцейському інвалідності - дата з якої встановлено інвалідність, що зазначена в довідці до акта огляду медико-соціальної експертної комісії, у разі відсутності дати з якої встановлено інвалідність - дата видачі довідки до акта огляду медико-соціальної експертної комісії.

За змістом пункту 3 розділу 3 Порядку № 4 визначено, що заява (рапорт) про виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського подається керівнику органу поліції, навчального закладу за останнім місцем проходження служби поліцейським або за останнім місцем проходження поліцейським служби перед відрядженням до інших органів.

Згідно з пунктом 5 розділу ІІІ Порядку №4 для виплати одноразової грошової допомоги у разі часткової втрати працездатності без визначення інвалідності чи в разі визначення інвалідності поліцейський подає фінансовому підрозділу: 1) заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв'язку з установленням втрати працездатності чи інвалідності; 2) довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках).

До заяви додаються копії, які звіряються з оригіналом документа: 1) довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією; 2) постанови відповідної ВЛК щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; 3) акта розслідування нещасного випадку та акта, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва) поліцейського, зокрема про те, що воно не пов'язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС; 4) сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації; 5) документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відповідну відмітку в паспорті).

Відповідно до пункту 1 розділу 4 Порядку №4 у місячний строк з дня реєстрації документів, зазначених у пунктах 4, 6 розділу ІІІ, фінансові підрозділи готують висновок про призначення одноразової грошової допомоги, за встановленою формою.

У пункті 3 розділу 4 Порядку №4 вказано, що рішення про призначення виплати ОГД приймається керівником органу поліції або навчального закладу у якому проходив (проходить) службу поліцейський, у п'ятнадцятиденний строк з дня затвердження висновку, шляхом видання наказу про виплату такої допомоги, а в разі відмови - письмовим повідомленням заявника із зазначенням підстав такої відмови.

Частиною шостою статті 100 Закону №580-VIII передбачено, що особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, визначеної цим Законом, можуть реалізувати його протягом трьох років з дня виникнення в них такого права.

В той же час, передумовою виплати одноразової грошової допомоги є дотримання певної процедури та послідовності.

Так, з аналізу положень пункту 4 частини першої статті Закону №580-VIII слідує, що зазначене положення Закону застосовується виключно за обов'язкової одночасної наявності, щонайменше, трьох умов (причина інвалідності, час настання інвалідності та причина звільнення):

1. інвалідність повинна наступити внаслідок захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва), пов'язаних з проходженням служби в органах внутрішніх справ або поліції;

2. інвалідність повинна наступити не пізніше, ніж протягом шести місяців після звільнення особи з поліції;

3. причиною звільнення такої особи з поліції повинна бути зумовлена захворюванням або пораненням, пов'язаним з проходженням служби в органах внутрішніх справ або поліції.

Аналогічна позиція висловлена Верховним Судом у постановах від 22 січня 2018 року, 19 вересня 2018 року, 20 вересня 2018 року, 01 листопада 2018 року по справах №№2340/2663/18, 373/1188/16-а, 296/9456/16-а, 822/3788/17 відповідно.

Разом з тим, відповідач дійшов висновку про те, що між датою звільнення позивача (28.02.2023) та датою встановлення позивачу інвалідності (06.09.2023) згідно Довідки до акта огляду медично-соціальною експертною комісією пройшло більше шести місяців.

Суд погоджується із посиланням позивача на пункт 8 «Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 №1317 (в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин; далі Положення №1317).

За пунктом 8 Положення №1317 датою встановлення інвалідності та ступеня втрати професійної працездатності потерпілому від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання у відсотках вважається день надходження до комісії документів, зазначених у пункті 3 цього Положення.

Відтак, днем виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги, у розглядуваному випадку, є дата з якої встановлено інвалідність, що зазначена в Довідці, що узгоджується із положеннями пункту 8 Порядку №1317.

На думку суду, позиція відповідача щодо відмови у виплаті одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , у зв'язку із порушенням строків на визначення поліцейському групи інвалідності є неправомірною по відношенню до позивача та такою, що порушує право останнього на призначення одноразової грошової допомоги.

За таких обставин, суд вважає, що відмова позивачу в призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги не ґрунтується на вимогах Закону, оскільки відповідач проявив надмірним формалізм під час встановлення факту порушення позивачем шестимісячного строку з дати звільнення зі служби до дати встановлення йому інвалідності.

Щодо позовної вимоги про зобов'язання відповідача прийняти рішення про призначення позивачу зазначеної одноразової грошової допомоги, то суд зазначає, що такі дії є втручанням в дискреційні повноваження відповідача.

Суд звертає увагу, що дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов'язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених нормативно-правовим актом, проектом нормативно-правового акта.

Згідно зі пунктом 1 розділу IV Порядку №4 фінансові підрозділи в десятиденний строк з дня реєстрації документів готують висновок про призначення одноразової грошової допомоги, форма якого наведена у додатку 2. Висновок про призначення одноразової грошової допомоги складається працівником фінансового підрозділу і підписується керівником фінансового підрозділу та керівником підрозділу, де проходить (проходив) службу поліцейський.

Відповідно до пункту 2 розділу IV Порядку № 4 рішення про призначення виплати одноразової грошової допомоги приймає керівник Національної поліції (міжрегіонального, територіального органу поліції), у якому проходив (проходить) службу поліцейський, у п'ятнадцятиденний строк шляхом видання наказу про виплату такої допомоги, а в разі відмови - письмовим повідомленням осіб із зазначенням мотивів відмови.

Таким чином, вирішення питання про призначення одноразової грошової допомоги відноситься до дискреційних повноважень відповідача.

Суд не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які законодавством віднесені до компетенції відповідача.

Беручи до уваги дискреційні повноваження відповідача, враховуючи обставини справи, суд вважає, що належним способом захисту порушених прав позивача у спірних правовідносинах є саме зобов'язання відповідача повторно розглянути заяву позивача щодо призначення, нарахування та виплати одноразової грошової допомоги у зв'язку з визначенням йому третьої групи інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в поліції, протягом шести місяців після звільнення його з поліції за станом здоров'я внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в поліції, згідно п. 4 ч. 1 ст. 97 Закону України «Про Національну поліцію», з урахуванням висновків суду у цій справі.

Частиною 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Частиною 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ч. 1, ч. 5 ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Керуючись статтями 6, 72-77, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції у Волинській області щодо призначення і виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв'язку з визначенням третьої групи інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в поліції, протягом шести місяців після звільнення з поліції за станом здоров'я внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в поліції, згідно пункту 4 частини першої статті 97 Закону України «Про Національну поліцію».

Зобов'язати Головне управління Національної поліції у Волинській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги у зв'язку з визначенням йому третьої групи інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в поліції, протягом шести місяців після звільнення його з поліції за станом здоров'я внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в поліції, згідно пункту 4 частини першої статті 97 Закону України «Про Національну поліцію», з урахуванням висновків суду у цій справі.

У задоволенні решти позовних відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ).

Відповідач: Головне управління Національної поліції у Волинській області (43025, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Винниченка, 11, ідентифікаційний код юридичної особи 40108604).

Суддя Ф.А. Волдінер