Справа № 712/6617/24
Провадження № 1-кс/712/2817/24
31 травня 2024 року Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси внесене в кримінальному провадженні № 42024252010000026 від 12.03.2024 року, прокурором Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_3 , клопотання про продовження строку дії обов"язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уроженця м. Черкаси, українця, громадянина України, з вищою освітою, директора ТОВ «ЮК ПРАВОПРОСТІР», перебуваючого у цивільному шлюбі, на утриманні двоє неповнолітніх дітей, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , військовозобов'язаного, інвалідом, депутатом, учасником бойових дій, ліквідатором наслідків аварії ЧАЕС не являється, раніше не судимого, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2, ч. 3 ст. 332 КК України,
Прокурор Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_3 звернувся до Соснівського районного суду м. Черкаси із клопотанням про продовження строку виконання обов'язків підозрюваним ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В обгрунтування клопотання зазначає, що Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні», який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану» №2102-ІХ від 24.02.2022, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022, строком на 30 діб.
Згідно ст. 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Відповідно до Указу Президента України № 65/2022 від 24.02.2022 «Про загальну мобілізацію» у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до частини 2 статті 102 пунктів 1, 17, 20 частини 1 статті 106 Конституції України оголошено загальну мобілізацію на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ, організацій усіх форм власності, фізичних осіб-підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку зокрема: своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України.
Указ Президента України № 65/2022 від 24.02.2022 «Про загальну мобілізацію», затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» № 2105-ІХ від 03.03.2022 відповідно до якого загальна мобілізація проводиться протягом 90 діб із дня набрання чинності зазначеного Указу.
Крім цього, строк проведення загальної мобілізації продовжено 14.02.2024 Указом Президента України № 50/2024 «Про продовження строку проведення загальної мобілізації», який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» № 3565-ІХ від 06.02.2024 відповідно до якого загальна мобілізація продовжується протягом 90 діб із дня набрання чинності зазначеного Указу.
Згідно ст. 15 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 25 - річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Організація підготовки та проведення призову громадян України на строкову військову службу здійснюється міськими (районними) державними адміністраціями (виконавчими органами міських рад) у взаємодії з відповідними районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, а відповідно до ст. 22 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» граничний вік перебування на військовій службі (в тому числі в резерві), встановлюється для військовослужбовців, які проходять військову службу під час особливого періоду - до 60 років та 65 років в залежності від рангу.
Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених Указом Президента України про введення воєнного стану, такі заходи правового режиму воєнного стану як встановлювати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, особливий режим в'їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів.
Відповідно до пунктів 2-8 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 у разі введення в Україні воєнного стану пропуск водіїв, що здійснюють перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також населення України, через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами Держприкордонслужби за наявності відповідних рішень про виїзд за межі України, виконання правил перетину державного кордону України та за наявності інформації про особу у відповідній інформаційній системі, адміністратором якої є Укртрансбезпека «Шлях».
Рішення про виїзд за межі України водіїв, що здійснюють перевезення для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також медичних вантажів,вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами, приймається Мінінфраструктури або обласними, Київською міською військовими адміністраціями за наявності відповідного обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення, у листах від будь-якого з таких органів, підприємств, установ, організацій, закладів: військових, правоохоронних органів; військових адміністрацій; медичних закладів; відправників чи отримувачів гуманітарної допомоги.Мінінфраструктури або обласні, Київська міська військові адміністрації надсилають до Адміністрації Держприкордонслужби рішення про виїзд за межі України осіб для врахування під час їх виїзду за межі України.
Тобто, на усій території України, з 24.02.2022 до даного часу, під час дії воєнного стану та проведення загальної мобілізації діє заборона на виїзд за межі державного кордону України військовозобов'язаних чоловіків громадян України, призовного віку, придатних до військової служби за винятком окремих категорій, а саме: чоловіків, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років; чоловіків, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років; чоловіків, які здійснюють супровід осіб (дітей) з інвалідністю або осіб, які потребують постійного догляду; чоловіків-військовослужбовців, які їдуть на лікування внаслідок поранень на війні; чоловіків, які постійно проживають за кордоном; чоловіків, які мають робочу візу країни ЄС; чоловіків, які заброньовані за підприємствами; держслужбовців у зв'язку з службовим відрядженням; чоловіків-водіїв та волонтерів; народних депутатів України. При цьому на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки покладено організацію підготовки та проведення призову громадян України на строкову військову службу.
За даними матеріалів досудового розслідування, ОСОБА_5 , будучи обізнаним про дію воєнного стану та проведення загальної мобілізації в Україні, за невстановлених у ході проведення досудового розслідування обставин, вступив у попередню злочинну змову з ОСОБА_6 , та іншими невстановленими особами щодо організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, усуненням перешкод у цьому для військовозобов'язаних чоловіків громадян України призовного віку за грошову винагороду шляхом забезпечення протиправного внесення відомостей до Єдиного комплексу інформаційних систем «Шлях».
Так, ОСОБА_6 , 07.03.2024, близько 11 години, перебуваючи в АДРЕСА_2 , під час зустрічі з ОСОБА_7 , повідомила, що має добрих знайомих у ІНФОРМАЦІЯ_2 та може сприяти у видачі висновку військово-лікарської комісії щодо непридатності та виключення з військового обліку, що дасть у подальшому змогу виїхати за межі України, зазначивши, що за виготовлення документів їй потрібно надати грошові кошти у сумі 12 000 доларів США.
У подальшому, 02.04.2024 ОСОБА_6 о 21:13 годині на месенджер «WhatsApp» з мобільного номера НОМЕР_1 надіслала повідомлення ОСОБА_7 «привіт, терміново напиши, чи є права категорії б». В ході розмови ОСОБА_6 запропонувала перетнути кордон України та призначила зустріч на 10:00 годину 03.04.2024.
03.04.2024 о 10:29 годині, ОСОБА_6 разом із ОСОБА_5 приїхала на зустріч з ОСОБА_7 . В ході розмови ОСОБА_5 особисто роз'яснив ОСОБА_7 , процедуру виїзду за кордон, висунув вказівку надання особистих документів ОСОБА_7 і його подальших дій, зокрема, повідомив що може оформити останнього на посаду водія та організувати перетин державного кордону України, шляхом впливу на прийняття рішення посадовою особою Мінінфраструктури або обласною, Київської міської військової адміністрації щодо внесення ОСОБА_7 до інформаційної системи «Шлях» за що необхідно передати кошти у сумі 15 000 доларів США.
Того ж дня, ОСОБА_7 , о 17:18 годині на месенджер «WhatsApp» з мобільного номера НОМЕР_2 надійшли скан-копії документів, зі змісту яких вбачається, що останнього працевлаштовано на посаду водія ФОП « ОСОБА_8 » (РНОКПП НОМЕР_3 ). Зателефонувавши за вказаним номером, невідомий чоловік повідомив заявнику, що 04.04.2024 з м. Умань буде організовано виїзд до прикордонного пункту з подальшим виїздом за кордон.
Того ж дня, ОСОБА_7 , в ході телефонної розмови із ОСОБА_6 , домовилися, що 04.04.2024 о 06:00 годині останні зустрічаються у АДРЕСА_3 біля бару «Oskar», та вона разом із ОСОБА_5 відвезуть його до м. Умань.
Після цього, 04.04.2024 близько 05 години 44 хвилини ОСОБА_5 , перебуваючи в АДРЕСА_3 , діючи умисно,з корисливих мотивів, реалізовуючи спільний з ОСОБА_6 злочинний умисел, отримав від ОСОБА_7 , який надав добровільну згоду на участь у проведенні негласних слідчих (розшукових) дій, грошові кошти в сумі 15 000 доларів США, за організацію незаконного переправлення через державний кордон України, усунення перешкод у цьому для військовозобов'язаного чоловіка, громадянина України призовного віку за грошову винагороду.
Крім того, ОСОБА_5 , реалізовуючи спільний з ОСОБА_6 злочинний умисел, 03.04.2024, близько 10 години 29 хвилин, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, з корисливих мотивів, використовуючи умови введеного в Україні воєнного стану, висловив обіцянку ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , після одержання неправомірної вигоди в розмірі 15 000 доларів США здійснити вплив на прийняття рішення посадовою особою Мінінфраструктури або обласною, Київської міської військової адміністрації, яка відповідно до вимог ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст. 369-2 КК України уповноважена на виконання функцій держави, щодо внесення ОСОБА_7 до відповідної інформаційної системи «Шлях», адміністратором якої є Укртрансбезпека з метою безперешкодного виїзду за кордон.
Після чого, 04.04.2023 близько 05 години 44 хвилини ОСОБА_5 , перебуваючи в АДРЕСА_3 , діючи умисно, з корисливих мотивів, реалізовуючи спільний з ОСОБА_6 злочинний умисел спрямований на особисте збагачення, отримав від ОСОБА_7 , який надав добровільну згоду на участь у проведенні негласних слідчих (розшукових) дій, грошові кошти в сумі 15 000 доларів США, за вплив на прийняття рішення посадовою особою Мінінфраструктури або обласною, Київської міської військової адміністрації щодо внесення ОСОБА_7 до інформаційної системи «Шлях».
04.04.2024 ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Черкаси, українцю, громадянину України, зареєстрованому та проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 332 КК України - організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, сприяння їх вчиненню порадами, вказівками, усуненням перешкод, вчиненій за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 КК України - обіцянка здійснити вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави за надання неправомірної вигоди та одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
Обґрунтованість підозри ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , на думку органу досудового розслідування підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме: заявою про кримінальне правопорушення гр. ОСОБА_7 ; показаннями свідка ОСОБА_7 від 03.04.2024, 04.04.2024; протоколами огляду та ідентифікації грошових коштів від 04.04.2024; протоколом затримання ОСОБА_9 від 04.04.2024, протоколом обшуку автомобіля Honda, д.н.з. НОМЕР_4 від 04.04.2024, протоколом затримання ОСОБА_6 від 04.04.2024, протоколом затримання ОСОБА_5 від 04.04.2024, протоколом обшуку за адресою проживання ОСОБА_6 та ОСОБА_5 від 04.04.2024, а також іншими матеріалами кримінального провадження у їх сукупності.
Прокурор у клопотанні зазначає, що враховуючи зібрані докази, на даному етапі досудового розслідування, ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні корупційного кримінального правопорушення, який відповідно до ч. 2 ст. 369-2 КК України карається покаранням у виді штрафу від двох тисяч до п'яти тисяч п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк від двох до п'яти років та у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, яке карається позбавленням волі на строк від семи до дев'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Метою застосування до підозрюваного ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді застави є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України.
Ухвалою слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 05.04.2024 до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб із можливістю внесення застави в розмірі 80 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 242 240 грн, з покладенням, строком на два місяці, обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України, а саме:
1) прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора та суду;
2) не відлучатися із населеного пункту, де він проживає, без дозволу слідчого, прокурора та суду;
3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд, залежно від стадії кримінального провадження , про зміну свого місця проживання, роботи та засобів зв'язку;
4) утримуватися від спілкування по даному кримінальному провадженні з свідками, посадовими особами, які мають відношення до системи «Шлях», експертами без присутності слідчого, прокурора чи адвоката;
5) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну;
6) носити електронний засіб контролю.
Згідно інформації ІТТ № 1 ГУНП в Черкаській області від 08.04.2024 № 899/38/01/01-2024 щодо підозрюваного ОСОБА_5 08.04.2024 внесено заставу в розмірі 242240 грн, у зв'язку з чим його звільнено з-під варти.
Під час досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, а також в ході розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу слідчим суддею встановлено наявність ризиків, передбачених п. п. 1, 2 та 4 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме:
- ризик переховуватись від органу досудового розслідування та в подальшому суду, що обумовлено тяжкістю покарання, характер інкримінованих правопорушень пов'язаний з корисливою спрямованістю. Санкція ч. 3 ст. 332 передбачає покарання у виді позбавленням волі на строк від семи до дев'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна. Отже, очікування можливого суворого вироку може мати значення при визначенні ризику переховування.
- ризик незаконного впливу на свідків та перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, обґрунтовується тим, що використовуючи свої зв'язки з працівниками у різних сферах діяльності, на що він наголошував заявнику ОСОБА_7 , що дійсно має таких знайомих, останній в подальшому може безперешкодно чинити тиск на основного свідка у кримінальному провадженні - ОСОБА_7 , а також інших свідків сторони обвинувачення у провадженні.
Відтак, не будучи обмеженим у спілкуванні із свідками, ознайомившись зі змістом їх показань, протоколи допиту яких є у додатках до клопотання про застосування запобіжного заходу, а також з іншими зібраними доказами, останній матиме можливість з метою уникнення кримінальної відповідальності самостійно або за допомогою третіх осіб впливати на них.
Крім того, вчинене ОСОБА_5 кримінальне правопорушення пов'язане з допомогою в ухиленні від мобілізації особи в умовах повномасштабної агресії російської федерації, що на даний час викликає підвищений суспільний інтерес.
Постановою керівника Черкаської окружної прокуратури від 27.05.2024 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні продовжено до 3 місяців, тобто до 04.07.2024, у зв'язку з довготривалим проведенням тимчасових доступів до документів, які перебувають у володінні банківських установ, об'єктивно закінчити розслідування у кримінальному провадженні не представляється можливим, а тому у ході досудового необхідно виконати наступні дії, які не були виконані, в тому числі, у зв'язку із складністю провадження: у відповідності до ухвали про надання тимчасового доступу до речей і документів здійснити виїмку документів в АТ КБ «Приватбанк», АТ «Універсал Банк» та АТ «А-БАНК»; розсекретити матеріали негласних слідчих (розшукових) дій; виконати інші слідчі дії, в яких виникне необхідність, результати яких можуть будуть використані як докази під час судового розгляду; виконати вимоги ст. 290-291 КПК України; скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування.
Без проведення зазначених вище слідчих дій неможливо завершити досудове розслідування та провести об'єктивний судовий розгляд кримінального провадження.
Внаслідок вищевказаного, неможливо закінчити досудове розслідування у передбачений законом строк. Проведення слідчих (розшукових) дій є необхідним для отримання доказів, які будуть використані під час судового розгляду та без проведення яких неможливо завершити досудове розслідування в цілому.
На підставі вищевикладеного, прокурор вважає за необхідне продовжити строк дії покладених ухвалою Соснівського районного суду м. Черкаси від 05.04.2024 на підозрюваного ОСОБА_5 обов'язків, в межах строку досудового розслідування.
Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав та просив задовольнити заявлені вимоги в повному обсязі.
Підозрюваний ОСОБА_5 та його захисник ОСОБА_10 в судовому засіданні не заперечували проти заявленого клопотання.
Заслухавши учасників справи, дослідивши клопотання та долучені до нього докази суд приходить до наступних висновків.
Слідчим суддею встановлено, що СВ Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42024252010000026.
04.04.2024 ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Черкаси, українцю, громадянину України, зареєстрованому та проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 332 КК України - організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, сприяння їх вчиненню порадами, вказівками, усуненням перешкод, вчиненій за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 КК України - обіцянка здійснити вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави за надання неправомірної вигоди та одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
Ухвалою слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 05.04.2024 до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб із можливістю внесення застави в розмірі 80 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 242 240 грн, з покладенням, строком на два місяці, обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України, а саме:
1) прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора та суду;
2) не відлучатися із населеного пункту, де він проживає, без дозволу слідчого, прокурора та суду;
3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд, залежно від стадії кримінального провадження , про зміну свого місця проживання, роботи та засобів зв'язку;
4) утримуватися від спілкування по даному кримінальному провадженні з свідками, посадовими особами, які мають відношення до системи «Шлях», експертами без присутності слідчого, прокурора чи адвоката;
5) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну;
6) носити електронний засіб контролю.
Згідно інформації ІТТ № 1 ГУНП в Черкаській області від 08.04.2024 № 899/38/01/01-2024 щодо підозрюваного ОСОБА_5 08.04.2024 внесено заставу в розмірі 242240 грн, у зв'язку з чим його звільнено з-під варти.
Постановою керівника Черкаської окружної прокуратури від 27.05.2024 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні продовжено до 3 місяців, тобто до 04.07.2024.
Згідно з приписами ч. 7 ст. 194 КПК України обов'язки, передбачені частинами п'ятою та шостою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов'язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов'язки скасовуються.
Вирішуючи питання про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_5 слідчий суддя враховує доводи прокурора про неможливість закінчити досудове розслідування до спливу строку покладених на підозрюваного обов'язків, у зв'язку з довготривалим проведенням тимчасових доступів до документів, які перебувають у володінні банківських установ, складністю кримінального провадження, необхідністю розсекречення матеріалів негласних слідчих (розшукових) дій та вважає за необхідне продовжити термін дії обов'язків, покладених в порядку ст. 194 КПК України, на підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , в межах строку досудового розслідування, тобто до 04.07.2024.
Керуючись ст. 2, 7, 177, 178, 182, 194, 199, 309, 372 КПК України, слідча суддя
Клопотання задовольнити .
Продовжити строк дії покладених ухвалою Соснівського районного суду м. Черкаси від 05.04.2024 року на підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов"язків в межах строку досудового розслідування, тобто до 04.07.2024 року, а саме:
1) прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора та суду;
2) не відлучатися за межі населеного пункту, де він проживає, без дозволу слідчого, прокурора та суду.
3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд, залежно від стадії кримінального провадження, про зміну місця свого проживання, роботи та засобів зв'язку.
4) утримуватися від спілкування по даному кримінальному провадженні зі свідками, посадовими особами які мають відношення до системи «Шлях», експертами без присутності слідчого, прокурора чи адвоката.
5) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
6) носити електронний засіб контролю.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Повний текст ухвали виготоволено 04 червня 2024 року.
Слідчий суддя: ОСОБА_1