Постанова від 31.05.2024 по справі 646/5634/24

Справа № 646/5634/24

№ провадження 3/646/2863/2024

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31.05.2024 м. Харків

Суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова Барабанова В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріал про адміністративне правопорушення щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, військовослужбовця, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.172-15 КУпАП,

встановив:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №37 від 15.05.2024, з метою з'ясування причин не складення адміністративних протоколів за статтями 210, 210-1 КУпАП, стосовно осіб зі списку, доставлених працівниками поліції до ТЦК та СП Харківської області на підставі відповідних звернень, прокурором Харківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за №42024222750000139 від 15.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 367 КК України.

Крім цього з метою з'ясування причин не складення адміністративних протоколів за статтями 210, 210-1 КУпАП, стосовно осіб зі списку, доставлених працівниками поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 на підставі відповідних звернень, прокурором Харківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за №42024222750000190 від 13.05.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.

14.05.2024 в порядку ст. 217 КПК України, кримінальні провадження за №42024222750000139 від 15.03.2024 та №42024222750000190 від 13.05.2024 об'єднані під єдиним номером №42024222750000139.

В подальшому 14.05.2024 в порядку ст. 217 КПК України, з кримінального провадження №42024222750000139 від 15.03.2024 за ознаками кримінальних правопорушень передбаченихч.1 ст. 367 КК України, виділено матеріали за ч. 1 ст. 367 КК України якому присвоєно номер № 12024220000000600 від 13.05.2024.

14.05.2024 слідчим у кримінальному провадженні №12024220000000600 від 14.05.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.І ст. 367 КК України, прийнято рішення про його закриття на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України.

В той же час Харківською спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Східного регіону в ході здійснення нагляду за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні №12024220000000600 від 14.05.2024 за ч.І ст. 367 КК України, виявлено військове адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.17215 КУпАП, вчинене заступником начальника-начальник мобілізаційної відділення ІНФОРМАЦІЯ_3 , майором ОСОБА_2 , (місце дислокації ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_2 ).

Встановлено, що з 2014 року майор ОСОБА_2 проходить військову службу у ЗСУ. З 28.02.2022 по теперішній час проходить військову службу на посаді заступника начальника- начальник мобілізаційної відділення ІНФОРМАЦІЯ_3 (наказ від 28.02.2022 за №27).

Так, у зв'язку із військовою агресією Російської Федерації проти України, відповідно до Указу Президента України №69/2022 від 24.02.2022 «Про загальну мобілізацію» на території України почав діяти особливий період, який триває до теперішнього часу.

Згідно положень п. 2 ч. 1 ст. 24 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», початком проходження військової служби для громадян, прийнятих на військову службу за контрактом, у тому числі військовозобов'язаних, які проходять збори та резервістів під час мобілізації вважається день зарахування до списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо).

Відповідно до функціональних обов'язків, заступника начальника - начальника мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Під час відсутності начальника виконує його обов'язки на майора ОСОБА_2 під час виконання обов'язків заступника начальника - начальник мобілізаційної відділення ІНФОРМАЦІЯ_3 , покладаються організаційно-розпорядчі та адміністративно- господарські функції, а отже, в розумінні положення примітки до ст. 17213 КУпАП він являвся військовою службовою особою - суб'єктом правопорушення передбаченого ст. 172-15 КУпАП.

Водночас, майор ОСОБА_2 будучи військовою службовою особою заступника начальника - начальник мобілізаційної відділення ІНФОРМАЦІЯ_3 свідомо ігноруючи вимоги законів, у порушення вимог ст. 16 Статуту Збройних Сил України недбало поставився до військової служби за наступних обставин:

Харківською спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Східного регіону встановлено, що посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 , були скеровані звернення до територіальних органів Національної поліції в порядку ст. 259 КУпАП та абз. 2 п. 56, абз. 15 п. 79 Постанови КМУ №1487 від 30.12.2022 (додаток№20 до Постанови) - щодо доставлення громадян, які вчинили адміністративні правопорушення за статтею (статтями) 210,210-1 КУпАП, до районного ІНФОРМАЦІЯ_3 для складення протоколів про адміністративні правопорушення.

Отже, під час скерування вищезазначених звернень до органів поліції, посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 вже було встановлено, що вказані особи вчинили правопорушення і єдиною законною метою їх доставлення до ІНФОРМАЦІЯ_3 було саме складання протоколів про адміністративні правопорушення.

Водночас, аналізом Журналу реєстрації протоколів про адміністративні правопорушення та документів до них встановлено, що після доставлення визначених осіб органами Національної поліції до ІНФОРМАЦІЯ_3 , заходи адміністративного реагування щодо правопорушників відповідальними посадовими особами не було вжито, а протоколи про адміністративні правопорушення не складалися, що прямо суперечить наведеним вимогам законодавства.

Відповідно до абз. 2 п. 56 Постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» №1487, Національна поліція за зверненням районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ (додаток 20) здійснює адміністративне затримання та доставлення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210,210- 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно Наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 , майор ОСОБА_2 є уповноваженою та відповідальною посадовою особою, що має право на складання протоколів щодо порушення військовослужбовцями ЗСУ, призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію відносно осіб, що доставлені для складання адміністративних протоколів про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 210, 210-1 КУпАП, до ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Встановлено, що до ІНФОРМАЦІЯ_3 було доставлено структурними підрозділами Національної поліції до ІНФОРМАЦІЯ_3 для складання адміністративних протоколів за ст. 210, 210-1 КУпАП наступних осіб, а саме: ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_5 (доставлений 08.12.2023), ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_6 (доставлений 09.12.2023), ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_7 (доставлений 09.12.2023), ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_8 (доставлений 09.12.2023), ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_9 (доставлений 09.12.2023), ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_10 (доставлений 11.12.2023), ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_11 (доставлений 13.12.2023), ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_12 (доставлений 13.12.2023), ОСОБА_11 ІНФОРМАЦІЯ_13 (доставлений 16.12.2023), ОСОБА_12 ІНФОРМАЦІЯ_14 (доставлений 27.12.2023).

Однак, всупереч, вимогам ст. 259, ст. 260 КУпАП, протокол відносно вказаної особи булу не складено, ані жодним з уповноважених на те підлеглих йому військовослужбовців ІНФОРМАЦІЯ_3 , що підтверджується витягами з Журналу реєстрації протоколів про адміністративні правопорушення та поясненнями майора ОСОБА_2 .

Такі дії заступника начальника - начальник мобілізаційної відділення ІНФОРМАЦІЯ_3 , майора ОСОБА_2 призвели до невиконання ним обов'язків, що передбачені Статутом внутрішньої служби ЗСУ, відсутності належного контролю за підлеглим особовим складом та неналежною організацію несення ними служби, порушення військової дисципліни, Наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 , Постанови КМУ №1487 від 30.12.2022, вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення, що мало наслідком не притягнення до адміністративної відповідальності осіб, в діях яких є ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст. ст. 210, 210-1 КУпАП відносно доставлених вищезазначених осіб.

Зазначені факти повністю підтверджені доданими до протоколу матеріалами.

Таким чином, майор ОСОБА_2 , будучи військовою службовою особою, під час несення служби на посаді заступника начальника - начальник мобілізаційної відділення ІНФОРМАЦІЯ_3 розташований за адресою: АДРЕСА_2 , діючи недбало, протиправно, всупереч інтересам служби, на порушення своїх статутних обов'язків, приписів законів та інструкцій, не виконав свої обов'язки, що передбачені наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 : не склав та не забезпечив складання уповноваженими підлеглими посадовими особами адміністративних протоколів за ст.ст. 210, 210-1 КУпАП відносно: ОСОБА_13 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_14 , ОСОБА_12 , які були доставлені співробітниками поліції ХРУП № 3 в Харківській області до ІНФОРМАЦІЯ_3 для складання адміністративних протоколів за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбачених ст. 210, ст. 210-1 КУпАП у строки, встановлені ст. 254 КУпАП, що в свою чергу призвело до не притягнення до відповідальності вищевказаних осіб за порушення мобілізаційного законодавства та створило негативні наслідки для мобілізації в цілому, чим вчинив недбале ставлення до військової служби військовою службовою особою в умовах особливого періоду, що утворює собою склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 17215 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, згідно із протоколом про адміністративне правопорушення №38 від 16.05.2024, з метою з'ясування причин не складення адміністративних протоколів за статтями 210, 210-1 КУпАП, стосовно осіб зі списку, доставлених працівниками поліції до ІНФОРМАЦІЯ_15 на підставі відповідних звернень, прокурором Харківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за №42024222750000139 від 15.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.І ст. 367 КК України.

Крім цього з метою з'ясування причин не складення адміністративних протоколів за статтями 210, 210-1 КУпАП, стосовно осіб зі списку, доставлених працівниками поліції до ІНФОРМАЦІЯ_2 на підставі відповідних звернень, прокурором Харківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за №42024222750000190 від 13.05.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.

14.05.2024 в порядку ст. 217 КПК України, кримінальні провадження за №42024222750000139 від 15.03.2024 та №42024222750000190 від 13.05.2024 об'єднані під єдиним номером №42024222750000139.

В подальшому 14.05.2024 в порядку ст. 217 КПК України, з кримінального провадження №42024222750000139 від 15.03.2024 за ознаками кримінальних правопорушень передбаченихч. 1 ст. 367 КК України, виділено матеріали за ч. 1 ст. 367 КК України якому присвоєно номер № 12024220000000600 від 13.05.2024.

14.05.2024 слідчим у кримінальному провадженні №12024220000000600 від 14.05.2024 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 367 КК України, прийнято рішення про його закриття на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України.

В той же час Харківською спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Східного регіону в ході здійснення нагляду за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні №12024220000000600 від 14.05.2024 за ч.І ст. 367 КК України, виявлено військове адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.17215 КУпАП, вчинене заступником начальника-начальник мобілізаційної відділення ІНФОРМАЦІЯ_3 , майором ОСОБА_2 , (місце дислокації ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_2 ).

Встановлено, що з 2014 року майор ОСОБА_2 проходить військову службу у ЗСУ. З 28.02.2022 по теперішній час проходить військову службу на посаді заступника начальника- начальник мобілізаційної відділення ІНФОРМАЦІЯ_3 (наказ від 28.02.2022 за №27).

Так, у зв'язку із військовою агресією Російської Федерації проти України, відповідно до Указу Президента України №69/2022 від 24.02.2022 «Про загальну мобілізацію» на території України почав діяти особливий період, який триває до теперішнього часу.

Згідно положень п. 2 ч. 1 ст. 24 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», початком проходження військової служби для громадян, прийнятих на військову службу за контрактом, у тому числі військовозобов'язаних, які проходять збори та резервістів під час мобілізації вважається день зарахування до списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо).

Відповідно до функціональних обов'язків, заступника начальника - начальника мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Під час відсутності начальника виконує його обов'язки.

Таким чином, на майора ОСОБА_2 під час виконання обов'язків заступника начальника - начальник мобілізаційної відділення ІНФОРМАЦІЯ_3 , покладаються організаційно-розпорядчі та адміністративно- господарські функції, а отже, в розумінні положення примітки до ст. 17213 КУпАП він являвся військовою службовою особою - суб'єктом правопорушення передбаченого ст. 172-15 КУпАП.

Водночас, майор ОСОБА_2 будучи військовою службовою особою заступника начальника - начальник мобілізаційної відділення ІНФОРМАЦІЯ_3 свідомо ігноруючи вимоги законів, у порушення вимог ст. 16 Статуту Збройних Сил України недбало поставився до військової служби за наступних обставин:

Харківською спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Східного регіону встановлено, що посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 , були скеровані звернення до територіальних органів Національної поліції в порядку ст. 259 КУпАП таабз. 2 п. 56, абз. 15 п. 79 Постанови КМУ №1487 від 30.12.2022 (додаток №20 до Постанови) - щодо доставлення громадян, які вчинили адміністративні правопорушення за статтею (статтями) 210,2101КУпАП, до районного ІНФОРМАЦІЯ_3 для складення протоколів про адміністративні правопорушення.

Отже, під час скерування вищезазначених звернень до органів поліції, посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 вже було встановлено, що вказані особи вчинили правопорушення і єдиною законною метою їх доставлення до ІНФОРМАЦІЯ_3 було саме складання протоколів про адміністративні правопорушення.

Водночас, аналізом Журналу реєстрації протоколів про адміністративні правопорушення та документів до них встановлено, що після доставлення визначених осіб органами Національної поліції до ІНФОРМАЦІЯ_3 , заходи адміністративного реагування щодо правопорушників відповідальними посадовими особами не було вжито, а протоколи про адміністративні правопорушення не складалися, що прямо суперечить наведеним вимогам законодавства.

Відповідно до абз. 2 п. 56 Постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» №1487, Національна поліція за зверненням районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ (додаток 20) здійснює адміністративне затримання та доставлення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210,210- 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно Наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 , майор ОСОБА_2 є уповноваженою та відповідальною посадовою особою, що має право на складання протоколів щодо порушення військовослужбовцями ЗСУ, призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію відносно осіб, що доставлені для складання адміністративних протоколів про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 210, 210-1 КУпАП, до ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Встановлено, що до ІНФОРМАЦІЯ_3 було доставлено структурними підрозділами Національної поліції до ІНФОРМАЦІЯ_3 для складання адміністративних протоколів за ст. 210, 210-1 КУпАП наступних осіб, а саме: ОСОБА_15 ІНФОРМАЦІЯ_16 (доставлений 27.12.2023), ОСОБА_16 ІНФОРМАЦІЯ_17 (доставлений 29.12.2023), ОСОБА_17 ІНФОРМАЦІЯ_18 (доставлений 05.01.2024), ОСОБА_18 ІНФОРМАЦІЯ_19 (доставлений 08.01.2024), ОСОБА_19 ІНФОРМАЦІЯ_20 (доставлений 09.01.2024), ОСОБА_20 ІНФОРМАЦІЯ_21 (доставлений 09.01.2023), ОСОБА_21 ІНФОРМАЦІЯ_22 (доставлений 09.01.2024), ОСОБА_22 ІНФОРМАЦІЯ_23 (доставлений 24.01.2024), ОСОБА_23 ІНФОРМАЦІЯ_24 (доставлений 25.01.2024), ОСОБА_24 ІНФОРМАЦІЯ_25 (доставлений 15.01.2023).

Однак, всупереч, вимогам ст. 259, ст. 260 КУпАП, протокол відносно вказаної особи булу не складено, ані жодним з уповноважених на те підлеглих йому військовослужбовців ІНФОРМАЦІЯ_3 , що підтверджується витягами з Журналу реєстрації протоколів про адміністративні правопорушення та поясненнями майора ОСОБА_2 .

Такі дії заступника начальника - начальник мобілізаційної відділення ІНФОРМАЦІЯ_3 , майора ОСОБА_2 призвели до невиконання ним обов'язків, що передбачені Статутом внутрішньої служби ЗСУ, відсутності належного контролю за підлеглим особовим складом та неналежною організацію несення ними служби, порушення військової дисципліни, Наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 , Постанови КМУ №1487 від 30.12.2022, вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення, що мало наслідком не притягнення до адміністративної відповідальності осіб, в діях яких є ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст. ст. 210, 210-1 КУпАП відносно оставлених вищезазначених осіб.

Зазначені факти повністю підтверджені доданими до протоколу матеріалами.

Таким чином, майор ОСОБА_2 , будучи військовою службовою особою, під час несення служби на посаді заступника начальника - начальник мобілізаційної відділення ІНФОРМАЦІЯ_3 розташований за адресою: АДРЕСА_2 , діючи недбало, протиправно, всупереч інтересам служби, на порушення своїх статутних обов'язків, приписів законів та інструкцій, не виконав свої обов'язки, що передбачені наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 : не склав та не забезпечив складання уповноваженими підлеглими посадовими особами адміністративних протоколів за ст.ст. 210,210і КУпАП відносно: ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , які були доставлені співробітниками поліції ХРУП №3 в Харківській області до ІНФОРМАЦІЯ_3 для складання адміністративних протоколів за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбачених ст. 210, ст. 210-1 КУпАП у строки, встановлені ст. 254 КУпАП, що в свою чергу призвело до не притягнення до відповідальності вищевказаних осіб за порушення мобілізаційного законодавства та створило негативні наслідки для мобілізації в цілому, чим вчинив недбале ставлення до військової служби військовою службовою особою в умовах особливого періоду, що утворює собою склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172і 5 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_2 у судове засідання не з'явився, звернувся із заявою, в якій просив розгляд справи проводити за його відсутності, вину у скоєному адміністративному правопорушенні визнав.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про повну доведеність вини ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.172-15 КУпАП, яка підтверджується:

- протоколами про адміністративне правопорушення №37 від 15.05.2024, № 38 від 16.05.2024;

- копіями витягу з ЄРДР від 15.03.2024 за №42024222750000139 та від 14.05.2024 за №12024220000000600;

- постановою слідчого СВ ВСП ГУНП в Харківській області Олійника А.О. від 14.05.2024 про закриття кримінального провадження від 14.05.2024 за №12024220000000600, у зв'язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України;

- зверненнями тво начальника ІНФОРМАЦІЯ_26 на адресу начальника ГУНП в Харківській області щодо доставлення громадян, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені ст. 210, 210-1 КУпАП до ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_28 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 ;

- зверненнями тво начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 на адресу начальника ГУНП в Харківській області щодо доставлення громадян, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені ст. 210, 210-1 КУпАП до ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме: ОСОБА_15 , ОСОБА_24 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_29 , ОСОБА_23 , ОСОБА_16 ;

- рапортами працівників ХРУП №3 щодо доставки громадян на вимогу ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

- списком осіб, які відповідно до звернень ІНФОРМАЦІЯ_15 вчинили адміністративні правопорушення за ст. 210, 210-1 КУпАП;

- журналом реєстрації адміністративних протоколів за ст. 210, 210-1 КУпАП до ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

- копією посвідчення офіцена ОСОБА_2 ;

- копією витягу з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_27 від 28.02.2022 №27;

- письмовими поясненнями ОСОБА_2 .

У відповідності до статті 1 Закону України «Про оборону України», особливий період це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Згідно Указу Президента України №64/2022 від 24.02.2022 року, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України на території України було введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який було продовжено Указом Президента України №133/2022з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб.

Згідно Указу Президента України №341/2022 від 17.05.2022 року, продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб.

Відповідно до Указу Президента України №58/2023 від 06.02.2023,продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 19 лютого 2023 року строком на 90 діб.

Відповідно до Указу Президента України від 1 травня 2023 року № 254/2023 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», строк дії воєнного стану в Україні продовжується з 05 години 2023 року 30 хвилин 20 травня 2023 року строком на 90 діб.

Відповідно до Указу Президента України №451/2023 від 26.07.2023,продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 18 серпня 2023 року строком на 90 діб.

Відповідно до Указу Президента України №734/2023 від 06.11.2023,продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 16 листопада 2023 року строком на 90 діб.

Відповідно до Указу Президента України №49/2024 від 05.02.2024,продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 14 лютого 2024 року строком на 90 діб.

Відповідно до Указу Президента України №271/2024 від 06.05.2024, продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 14 травня 2024 року строком на 90 діб.

Враховуючи наведене, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.172-15 КУпАП, а саме: недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.

Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою особою, що притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи щодо яких одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

З огляду на зазначене, на підставі ст.ст.23,33КУпАП при призначенні покарання, враховуючи обставини, встановлені під час судового розгляду, характер вчиненого правопорушення, особу винного, його матеріальний стан, відсутність обставини, що пом'якшують та обтяжують його відповідальність, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції, передбаченої ч. 2 ст.172-15 КУпАП, що буде необхідним і достатнім для виправлення останнього та попередження вчинення ним нових правопорушень.

Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до п. 12 ч. 1ст. 5 ЗУ «Про судовий збір»від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків.

Згідно з даними протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_2 є військовослужбовцем.

З огляду на викладене, ОСОБА_2 слід звільнити від сплати судового збору.

Керуючись ст. ст.172-15 ч. 2,280,283,287 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.172-15 КУпАП, у відповідності до ст. 36 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадянин, що дорівнює 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок.

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду через Червонозаводський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: В.В. Барабанова