Справа №461/4189/24
Провадження №3/461/1768/24
03 червня 2024 року м. Львів.
Суддя Галицького районного суду м. Львова Юрків О.Р., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 51 КУпАП, -
До Галицького районного суду м. Львова скеровано справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 51 КУпАП.
ОСОБА_1 14.04.2024 року о 16:15 год. за адресою: м. Львів, вул. Шпитальна, 1 у приміщенні магазину «Рукавичка» вчинив дрібну крадіжку товару, а саме: шоколад молочний «Мілка» у кількості 3 шт. на загальну суму в розмірі 142 грн. 20 коп. без ПДВ.
Дії особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 органом поліції кваліфіковано за ч.1 ст. 51 КУпАП.
Окрім цього, ОСОБА_1 19.04.2024 року о 16:30 год. за адресою: м. Львів, вул. Шпитальна, 1 у приміщенні магазину «Рукавичка» вчинив дрібну крадіжку товару, а саме: шоколад молочний «Мілка» у кількості 3 шт. на загальну суму в розмірі 142 грн. 20 коп. без ПДВ.
Дії особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 органом поліції кваліфіковано за ч.1 ст. 51 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив.
З огляду на те, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, була обізнана про складання щодо неї протоколу про адміністративне правопорушення, не вживала заходів для явки до суду, її поведінка свідчить про свідоме затягування розгляду справи з метою закінчення строку притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченого статтею 38 КУпАП.
Європейський суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 03 квітня 2008 року зазначив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Крім того, враховуючи принцип судочинства, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання КУпАП, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП).
Відповідно до ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи те, що адміністративне правопорушення вчинено однією особою, суд об'єднує матеріали справи про адміністративні правопорушення в одне провадження, оскільки їхній спільний розгляд сприяє повному, всебічному та об'єктивному дослідженню обставин справи.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні склади адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст.51 КУпАП, оскільки він вчинив дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки.
Факт вчинення адміністративного правопорушення стверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №375438 від 19.04.2024 року, протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №375436 від 19.04.2024 року, заявами керуючого магазином ОСОБА_2 та іншими матеріалами справи, які знаходяться в об'єктивному взаємозв'язку між собою.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративні правопорушення, судом не встановлено.
Враховуючи обставини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, його наслідки, особу правопорушника, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення передбачений ч.1 ст. 51 КУпАП, а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у виді штрафу.
Відповідно до вимог ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, стягується судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що з 01.01.2024 року складає 605,60 грн.
Керуючись ст.ст. 248, 249, 251, 283-285 КУпАП, суддя, -
Справам про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 51 КУпАП (справа №461/4189/24, провадження №3/461/1768/24) та за ч.1 ст. 51КУпАП (справа №461/4189/24, провадження №3/461/1770/24), об'єднаним в одне провадження, присвоїти спільний номер 461/4189/24 (провадження №3/461/1768/24).
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.51 КУпАП та накласти стягнення - десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 170,00 грн. штрафу в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ДСА України - 605, 60 грн. судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти діб з дня винесення постанови.
Суддя О.Р. Юрків.