про повернення позовної заяви
26 жовтня 2010 року справа № 2-а-8717/10/1070
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., перевіривши виконання вимог статтей 105 - 107 Кодексу адміністративного судочинства України
за позовом ОСОБА_1
до Управління у справах захисту прав споживачів у м. Києві, Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики України
про визнання дій та рішень незаконними, а також зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 звернулась до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління у справах захисту прав споживачів у м. Києві, Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики України про визнання дій та рішень незаконними, а також зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
Ознайомившись з матеріалами справи, суд не знаходить підстав для її розгляду і вирішення у Київському окружному адміністративному суді, оскільки дана справа йому не підсудна згідно із визначеними статтею 19 Кодексу адміністративного судочинства України правилами територіальної підсудності.
Так, територіальна підсудність адміністративних справ поряд з правилами предметної та інстанційної підсудності складають алгоритм визначення компетентного суду для розгляду і вирішення конкретної адміністративної справи. Правила територіальної підсудності дозволяють визначити, до якого конкретного адміністративного суду відповідної судової ланки необхідно звернутися у кожному конкретному випадку, тобто встановлюють персоніфікацію адміністративних судів.
Як загальне, в адміністративному судочинстві сформульоване правило територіальної підсудності про розгляд справи за місцезнаходженням відповідача (частина перша статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до частини другої статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно з положеннями Указу Президента України від 16 листопада 2004 року «Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі та кількісного складу суддів», в системі адміністративних судів діє Київський окружний адміністративний суд. Територіальна юрисдикція даного суду поширюється на Київську область.
З огляду на те, що відповідно до поданих матеріалів адміністративної справи, місцезнаходженням позивача та відповідачів є місто Київ, а також та з метою недопущення наявності у сторін сумнівів щодо законності рішення суду та посилання як на підставу для його скасування у зв'язку з недотримання судом приписів статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку, що дана справа підсудна Окружному адміністративному суду міста Києва.
Відповідно до пункту 6 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Водночас, повернення позовної заяви, згідно з вимогами частини 6 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, не позбавляє права позивача для повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
За таких обставин та керуючись статями 19, 108, 158, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Київський окружний адміністративний суд, -
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління у справах захисту прав споживачів у м. Києві, Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики України про визнання дій та рішень незаконними, а також зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачеві.
2. Копію ухвали про повернення позовної заяви разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення, а в разі постановлення ухвали у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, - протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя (підпис) Лисенко В.І.
01113, м. Київ, бульвар Л. Українки, 26 тел.: /044/ 286 56 87
26 жовтня 2010 року
№2-а-8717/10/1070
ОСОБА_1 АДРЕСА_1, 03115
Київський окружний адміністративний суд надсилає копію ухвали від 26.10.2010 в адміністративній справі №2а-8717/10/1070 разом з позовною заявою та доданими до неї матеріалами.
Додаток:
1) копія ухвали про повернення позовної заяви на арк.;
2) позовна заява та додані до неї документи на арк.
Суддя Лисенко В.І.
01113, м. Київ, бульвар Л. Українки, 26 тел.: /044/ 286 56 87
26 жовтня 2010 року
№2-а-8717/10/1070
ОСОБА_1 АДРЕСА_1, 03115
Київський окружний адміністративний суд надсилає копію ухвали від 26.10.2010 в адміністративній справі №2а-8717/10/1070 разом з позовною заявою та доданими до неї матеріалами.
Додаток:
1) копія ухвали про повернення позовної заяви на арк.;
2) позовна заява та додані до неї документи на арк.
Суддя Лисенко В.І.