Ухвала від 27.10.2010 по справі 2-а-8809/10/1070

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про повернення позовної заяви

27 жовтня 2010 року справа № 2-а-8809/10/1070

Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д., розглянувши матеріали адміністративної справи

за позовом кандидата на посаду Коцюбинського селищного голови ОСОБА_3

до члена Коцюбинської селищної виборчої комісії Київської області Бібіка Бориса Васильовича

про про визнання дій протиправними, -

ВСТАНОВИВ:

26 жовтня 2010 року о 21 год. 51 хв. кандидат на посаду Коцюбинського селищного голови ОСОБА_3 (надалі - позивач) звернувся до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до члена Коцюбинської селищної виборчої комісії Київської області Бібіка Бориса Васильовича (надалі - відповідач) про визнання протиправними (такими, що грубо порушують пункт 5 частину першу статті 53 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів») дій відповідача щодо здійснення ним передвиборної агітації.

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати у порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.

Ознайомившись з матеріалами справи, суд не знаходить підстав для її розгляду і вирішення у Київському окружному адміністративному суді з огляду на наступне.

Особливості провадження у справах щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій передбачені положеннями статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, згідно з положеннями частини третьої статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України рішення, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісії щодо встановлення нею результатів виборів чи всеукраїнського референдуму оскаржуються до Вищого адміністративного суду України. Усі інші рішення, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісії, члена цієї комісії оскаржуються до Київського апеляційного адміністративного суду.

Відповідно до частини четвертої вказаної статті рішення, дії чи бездіяльність виборчої комісії Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських (в тому числі міст Києва та Севастополя), районних у містах виборчих комісій щодо підготовки та проведення місцевих виборів; територіальних (окружних) виборчих комісій щодо підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України; обласних комісій з референдуму і комісії Автономної Республіки Крим з всеукраїнського референдуму, а також членів зазначених комісій оскаржуються до окружного адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії.

Виходячи із системного аналізу приписів статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України вбачається, що окружним адміністративним судам, у даному випадку, підсудні спори щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських (в тому числі міст Києва та Севастополя), районних у містах виборчих комісій, а також членів зазначених комісій.

Однак, позивачем оскаржуються дії члена селищної виборчої комісії.

В силу положень частини п'ятої статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій, за винятком рішень, дій чи бездіяльності, що визначені частинами третьою - четвертою цієї статті, оскаржуються до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії.

Враховуючи, що позивач оскаржує дії члена Коцюбинської селищної виборчої комісії Київської області суд дійшов висновку, що даний спір, не підсудний Київському окружному адміністративному суду та повинен вирішуватись місцевим загальним судом як адміністративним за місцезнаходженням відповідної комісії.

Відповідно до пункту 6 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Водночас, повернення позовної заяви, згідно з вимогами частини 6 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, не позбавляє права позивача для повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

З огляду на зазначене та керуючись статями 108, 158, 160, 165, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву кандидата на посаду Коцюбинського селищного голови ОСОБА_3, - повернути позивачу.

2. Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати позивачу та особам, визначеним частиною десятою статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку відповідно до вимог частини п'ятої статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя (підпис) Н. Д. Панченко