Постанова від 06.07.2010 по справі 2-а-4865/10/1070

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 липня 2010 року справа № 2-а-4865/10/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Балаклицького А.І., при секретарі - Мостовому О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративну справу

за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області

до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1

про Стягнення фінансових санкцій до Державного бюджету,

ВСТАНОВИВ:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області (далі - Позивач) звернулось до суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі- Відповідач) про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 3 400,00 грн.

Позов обґрунтовано тим, що при здійсненні підприємницької діяльності Відповідачем порушено порядок здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, а саме здійснення такої торгівлі без наявності ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Внаслідок чого Відповідачу нараховані штрафні (фінансові) санкції в сумі 3 400,00 грн.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд позов задовольнити в повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, відзиву на позов не надав, явку своїх представників у судове засідання не забезпечив, судом визнано за можливе розглянути справу у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Як вбачається з матеріалів справи, 05 лютого 2010 року посадовими особами Відділу оперативного контролю управління аудиту Державної податкової адміністрації України у Київській області проведено перевірку фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 з питань дотримання вимог законодавства у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Перевірка проводилась у торговому павільйоні, який використовується відповідачем для здійснення підприємницької діяльності та розташований за адресою: АДРЕСА_1.

За результатами проведеної перевірки складений Акт № 0441/1000/23/1843609185 від 05.02.2010 року.

Перевіркою встановлено порушення Відповідачем вимог ч. 6 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року № 481/95-ВР, а саме - під час перевірки у торговому павільйоні було здійснено реалізацію пляшки слабоалкогольного напою «Джин-тонік» за ціною 6,50 грн. та пачки сигарет «Мальборо», виробництва ЗАТ «Філіп Морріс Україна» за ціною 8,00 грн. без наявності ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами на торгівельний павільйон за адресою АДРЕСА_1 фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 не видавалися.

Після розгляду матеріалів перевірки Позивачем було прийнято рішення від 03.03.2010 року № 101049-32-206/0083 про застосування до Відповідача про застосування фінансових санкцій в розмірі 3 400,00 грн.

В добровільному порядку рішення про застосування фінансових санкцій Відповідачем не виконано.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначені основні засади державної політики у сфері виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.

Частиною 6 статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року № 481/95-ВР визначено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, в тому числі її виробниками за наявності у них ліцензій.

Відповідно до ст. 1 Закону України № 481, ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ спеціального зразка, який засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.

Відповідно до п. 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 13.05.1996 року № 493 «Про Тимчасовий порядок видачі ліцензії на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів і роздрібної торгівлі алкогольними напоями ат тютюновими виробами» ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами має знаходитися на видному місці торгівлі і бути доступною для огляду.

Відповідальність за вказане правопорушення передбачена ст. 17 Закону України № 481/95-ВР. Абзацом 5 ч. 2 ст. 17 Закону передбачено застосування штрафних санкцій у вигляді штрафу до суб'єктів підприємницької діяльності у разі оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим, плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону України № 481 рішення про стягнення штрафів, передбачених ч. 2 ст. 17 цього Закону, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади, уповноваженими Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.2001 року № 940 «Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та справляння акцизного збору» визначені основні функції Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації та його регіональних управлінь, однією з яких ж ліцензування діяльності суб'єктів підприємницької діяльності з роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.

Як пояснив представник позивача в судовому засіданні, рішення про застосування фінансових санкцій від 03.03.2010 року № 101049-32-206/0083 було направлене Відповідачу з повідомленням та вручене 10.03.2010 року.

Відповідачем рішення про застосування фінансових санкцій у добровільному порядку не виконане.

Згідно з ч. 5 ч. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Згідно з ст. 12 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін і свободи в наданні ними суду своїх доказів і доведенні перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.

Оскільки доказів, які б спростовували доводи позивача, суду не надано, судом встановлено наявність у відповідача заборгованості в сумі 3 400,00 грн. по сплаті штрафних санкцій до Державного бюджету.

Факт вчинення Відповідачем порушення правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без ліцензії підтверджується наявними в матеріалах справи копіями Акту перевірки № 0441/1000/23/1843609185 від 05.02.2010 року та рішенням про застосування фінансових санкцій від 03.03.2010 року № 101049-32-206/0083.

Зважаючи на викладене, суд вважає, що рішення про застосування до Відповідача фінансових санкцій в сумі 3 400,00 грн. за порушення правил реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності ліцензій є правомірним та обґрунтованим.

Враховуючи викладені норми чинного законодавства, всебічно розглянувши матеріали справи, дослідивши всі фактичні обставини справи, суд дійшов висновку про правомірність заявлених позовних вимог і, відповідно, позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 15,17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», статтями 11, 14, 70, 71, 72, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області - задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_2) на користь Державного бюджету України (УДК у Київській області, код платежу 21081100, код ЗКПО 23570065, р/р 31116106700538, МФО 821018) фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 3 400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп .

Судові витрати розподіляються відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Суддя: / підпис/

З оригіналом згідно

Суддя А.І. Балаклицький

Повний текст постанови складено та підписано 09 липня 2010 року.

Постанова станом на 09 липня 2010 року законної сили не набрала.