Справа № 496/3727/24
Провадження № 3/496/2294/24
31 травня 2024 року м. Біляївка
Суддя Біляївського районного суду Одеської області Пендюра Л.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Відділення поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 2 ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого,
за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Відносно ОСОБА_1 22.05.2024 року складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 881716 і ставиться йому в вину те, що 22.05.2024 року о 18.30 год, за адресою: АДРЕСА_2 , він, виражався нецензурною лайкою в бік ОСОБА_2 та погрожував фізичною розправою, чим вчинив хуліганські дії.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу для доопрацювання органу, який його склав з наступних підстав.
Відповідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 881716 від 22.05.2024 року зазначені відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме: ОСОБА_3 . Згідно наявного в матеріалах справи копії паспорту серії НОМЕР_1 , правильним зазначені дані правопорушника: ОСОБА_1 , отже ім'я особи, що притягається до адміністративної відповідальності зазначене в протоколі про адміністративне правопорушення не відповідає імені зазначеному в паспорті.
Крім цього, в матеріалах відсутнє пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, або його відмова від дачі пояснень.
Згідно з ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у справі, про час і місце її розгляду, чи витребувано необхідні додаткові матеріали та інше.
У відповідності до вимог ст. 268 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності є обов'язковою.
За змістом ч. 2 ст. 277 КУпАП справа про адміністративне правопорушення, в тому числі, передбачене ст. 173 КУпАП розглядається судом протягом доби.
Частиною 1 ст. 260 КУпАП встановлено, що у випадках, прямо передбачених законами України, з метою припинення адміністративних правопорушень, коли вичерпано інші заходи впливу, встановлення особи, складення протоколу про адміністративне правопорушення у разі неможливості складення його на місці вчинення правопорушення, якщо складення протоколу є обов'язковим, забезпечення своєчасного і правильного розгляду справ та виконання постанов по справах про адміністративні правопорушення допускаються адміністративне затримання особи, особистий огляд, огляд речей і вилучення речей та документів, у тому числі посвідчення водія, тимчасове затримання транспортного засобу, відсторонення осіб від керування транспортними засобами, морськими, річковими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами та огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, а також щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Працівниками поліції з метою забезпечення своєчасного і правильного розгляду справи ОСОБА_1 до судового засідання не доставлено.
Враховуючи обмежені законом строки розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП, не доставку ОСОБА_1 до суду з метою, забезпечення своєчасного і правильного розгляду справи, у суду відсутні можливості розглянути вказану справу в передбачений законом строк, а тому вона підлягає поверненню до органу, який склав протокол для забезпечення участі особи в судовому засіданні.
Керуючись ст. ст. 173, 245, 256, 260, 268, 277, 278, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП повернути до Відділення поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 2 Головного Управління Національної поліції в Одеській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Л.О. Пендюра