Рішення від 03.06.2024 по справі 580/2167/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2024 року справа № 580/2167/24

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кульчицького С.О., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Черкаській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування термінового заборонного припису,

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до Головного управління Національної поліції у Черкаській області (далі - відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_2 , в якому просить визнати протиправним та скасувати терміновий заборонний припис серії АА № 452582 від 28.02.2024, який винесений інспектором СПДН ВП ЧРУП ГУНП капітаном поліції Чугуєвим О.А.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 28.02.2024 внаслідок скандалу вчиненого за місцем проживання АДРЕСА_1 гр-кою ОСОБА_3 , гр-ном ОСОБА_1 був викликаний наряд патрульної поліції для зупинення протиправних дій, колишньої дружини позивача, так як останні виражалась на його адресу нецензурною лайкою, намагалась вдарити по обличчю, порушувала громадський порядок за місцем проживання. 28.02.2024 від гр-на ОСОБА_1 інспектором СПДН ВП ЧРУП ГУНП капітаном поліції Чугуєвим О.А. була прийнята заява про вчинення кримінального правопорушення. Безпосередньо в заяві було вказано, що 28.02.2024 близько о 12 годині 20 хвилин за адресою АДРЕСА_1 колишня дружина ОСОБА_3 вчинила домашнє насильство фізичного та психологічного характеру, а саме виражалась нецензурною лайкою та вдарила руками по голові. Крім того, ОСОБА_1 28.02.2024 надав письмові пояснення з цього приводу. Однак замість захисту та припинення незаконних дії з боку ОСОБА_3 ОСОБА_1 отримав від інспектора СПДН ВП ЧРУП ГУНП капітана поліції ОСОБА_2 терміновий заборонний припис стосовно кривдника Серії АА № 452582 від 28.02.2024. Вказаним терміновим заборонним приписом позивачеві заборонено входити та перебувати в місці проживання (перебування) постраждалої особи та в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою у період з 28.02.2024 з 13 години 00 хвилин до 13 години 00 хвилин 04 березня 2024 року. Вважаючи, що даний терміновий заборонний припис стосовно кривдника Серії АА № 452582 від 28.02.2024 порушує права позивача та є протиправним, позивач звернувся з позовом до суду.

Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 06.03.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Відповідач позов не визнав, надавши відзив на позовну заяву, де зазначено, що відповідно до змісту протоколу прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 28.02.2024 ОСОБА_3 заявила про домашнє насильство, а саме: 27.02.2024 близько 20:30 год. за адресою АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство фізичного та психологічного характеру, ображав словесно та виражався нецензурною лайкою, а також штовхав та хапав за руки. З матеріалів справи вбачається, що оскаржуваний припис серії АА № 452582 від 28.02.2024 винесено за результатами проведеної оцінки ризиків за наслідком опитування ОСОБА_3 , шляхом отримання від неї відповідей на 27 запитань та відповідно до пункту 6 розділу II Порядку оцінки ризиків вчинення домашнього насильства свідчить про наявність середнього рівня небезпеки. Таким чином, твердження представника позивача про те, що терміновий заборонний припис винесено без оцінки ризиків та без урахування усіх обставин є неправдивими та спростовуються наявною в матеріалах справи формою оцінки ризиків та відеозаписом з бодікамери працівника поліції. З матеріалів справи вбачається, що оскаржуваний припис від 28.02.2024 складено у зв'язку зі скоєнням позивачем домашнього насильства стосовно постраждалої особи - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Терміновий заборонний припис стосовно кривдника винесений строком на 5 діб, з 13 год 30 хв 28.02.2024 та діє до 13 год 30 хв 04.03.2024 та на час відкриття провадження у даній справі та відповідно на час розгляду справи судом, строк ції такого термінового заборонного припису сплинув і тому підстави для скасування даного припису відсутні, оскільки він фактично втратив свою чинність. Позивачем не надано належних та допустимих доказів, які б свідчили про обґрунтованість заявлених позовних вимог. Сама незгода позивача щодо винесення відносно нього термінового заборонного припису не є підставою для його скасування. Враховуючи вищевикладене відповідач вважає, що позовні вимоги є необгрунтованими, а позовна вимога про скасування термінового заборонного припису стосовно позивача як кривдника серії АА № 452582 не відповідає вимогам чинного законодавства, а ГУНП в Черкаській області, як суб'єкт владних повноважень під час винесення термінового заборонного приписа стосовно кривдника, діяло виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України "Про Національну поліцію", Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Суд, перевіривши доводи сторін у заявах по суті справи письмовими доказами, у тому числі відеоматеріалами, встановив такі обставини.

28.02.2024 внаслідок скандалу вчиненого за місцем проживання АДРЕСА_1 гр-кою ОСОБА_3 , гр-ном ОСОБА_1 був викликаний наряд патрульної поліції для зупинення протиправних дій, колишньої дружини позивача, так як останні виражалась на його адресу нецензурною лайкою, намагалась вдарити по обличчю, порушувала громадський порядок за місцем проживання.

28.02.2024 інспектором СПНД ВП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області Чугуєвим О.А., винесено терміновий заборонний припис стосовно кривдника серії АА № 452582 у зв'язку із скоєнням ОСОБА_1 домашнього насильства фізичного та психологічного характеру стосовно своєї колишньої дружини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Вказаним заборонним приписом застосовано захід термінового заборонного припису стосовно кривдника, а саме: заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи; заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Терміновий заборонний припис стосовно кривдника винесений строком на 5 діб, з 13 год 30 хв 28.02.2024 та діє до 13 год 30 хв 04.03.2024.

Відповідно до змісту протоколу прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 28.02.2024 ОСОБА_3 заявила про домашнє насильство, а саме: 27.02.2024 близько 20:30 год. за адресою АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство фізичного та психологічного характеру, ображав словесно та виражався нецензурною лайкою, а також штовхав та хапав за руки.

З матеріалів справи вбачається, що оскаржуваний припис серії АА № 452582 від 28.02.2024 винесено за результатами проведеної оцінки ризиків за наслідком опитування ОСОБА_3 , шляхом отримання від неї відповідей на 27 запитань та відповідно до пункту 6 розділу II Порядку оцінки ризиків вчинення домашнього насильства свідчить про наявність середнього рівня небезпеки.

Позивач не погоджується з терміновим заборонним приписом серії АА № 452582 від 28.02.2024, винесеним стосовно нього як кривдника, у зв'язку з чим звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд застосовує такі правові положення.

Пунктом 8 частини 1 статті 23 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 № 580-VIII (далі - Закон № 580-VIII) встановлено, що поліція відповідно до покладених на неї завдань у випадках, визначених законом, здійснює провадження у справах про адміністративні правопорушення, приймає рішення про застосування адміністративних стягнень та забезпечує їх виконання.

Організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства, визначені Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 07.12.2017 № 2229-VIII (далі - Закон № 2229-VIII).

У частині першій статті 1 цього Закону наведено наступні визначення понять:

домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь (пункт 3);

кривдник - особа, яка вчинила домашнє насильство у будь-якій формі (пункт 6);

особа, яка постраждала від домашнього насильства (далі - постраждала особа), - особа, яка зазнала домашнього насильства у будь-якій формі (пункт 8);

психологічне насильство - форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров'ю особи (пункт 14);

терміновий заборонний припис стосовно кривдника - спеціальний захід протидії домашньому насильству, що вживається уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України як реагування на факт домашнього насильства та спрямований на негайне припинення домашнього насильства, усунення небезпеки для життя і здоров'я постраждалих осіб та недопущення продовження чи повторного вчинення такого насильства (пункт 16).

фізичне насильство - форма домашнього насильства, що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру (пункт 17).

Стаття 10 Закону № 2229-VIII відносить до повноважень уповноважених підрозділів органів Національної поліції України у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, зокрема: 1) виявлення фактів домашнього насильства та своєчасне реагування на них; 2) прийом і розгляд заяв та повідомлень про вчинення домашнього насильства, у тому числі розгляд повідомлень, що надійшли до кол-центру з питань запобігання та протидії домашньому насильству, вжиття заходів для його припинення та надання допомоги постраждалим особам з урахуванням результатів оцінки ризиків у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спільно з Національною поліцією України; 3) інформування постраждалих осіб про їхні права, заходи і соціальні послуги, якими вони можуть скористатися; 4) винесення термінових заборонних приписів стосовно кривдників; 6) здійснення контролю за виконанням кривдниками спеціальних заходів протидії домашньому насильству протягом строку їх дії. Уповноважені підрозділи органів Національної поліції України здійснюють повноваження у сфері запобігання та протидії домашньому насильству з урахуванням міжнародних стандартів реагування правоохоронних органів на випадки домашнього насильства та оцінки ризиків.

У даному випадку відповідач наділений владними управлінськими функціями щодо розгляду поданих згідно із Законом № 2229-VIII заяв та вжиття, за наслідком їх розгляду, відповідних заходів.

Відповідно до статті 24 Закону № 2229-VIII до спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству належать:

1) терміновий заборонний припис стосовно кривдника;

2) обмежувальний припис стосовно кривдника;

3) взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи;

4) направлення кривдника на проходження програми для кривдників.

Згідно із частинами першою, другою, четвертою-шостою, дев'ятою, одинадцятою статті 25 Закону № 2229-VIII терміновий заборонний припис виноситься кривднику уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров'ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення.

Терміновий заборонний припис може містити такі заходи:

1) зобов'язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;

2) заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи;

3) заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Терміновий заборонний припис виноситься за заявою постраждалої особи, а також за власною ініціативою працівником уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України за результатами оцінки ризиків.

Терміновий заборонний припис виноситься строком до 10 діб.

Терміновий заборонний припис вручається кривднику, а його копія - постраждалій особі або її представнику.

Особа, стосовно якої винесено терміновий заборонний припис, може оскаржити його до суду в загальному порядку, передбаченому для оскарження рішень, дій або бездіяльності працівників уповноважених підрозділів органів Національної поліції України.

Терміновий заборонний припис виноситься в порядку, затвердженому Міністерством внутрішніх справ України.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 654 від 01.08.2018 затверджено Порядок винесення уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України термінового заборонного припису стосовно кривдника.

Відповідно до пункту 1 розділу І Порядку № 654 цей Порядок визначає процедуру винесення уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України термінового заборонного припису стосовно кривдника.

Процедуру винесення термінового заборонного припису стосовно кривдника визначено Розділом ІІ Порядку № 654.

Так, відповідно до пунктів 6, 7 Порядку № 654 терміновий заборонний припис стосовно кривдника (додаток 1) складається на бланку, виготовленому друкарським способом згідно з технічним описом бланка термінового заборонного припису стосовно кривдника (додаток 2), на якому проставлено відповідні серію та номер.

Усі реквізити припису заповнюються державною мовою, розбірливим почерком, чорнилом чорного або синього кольору.

У разі якщо особа, щодо якої виноситься припис, не володіє українською мовою, припис складається за участю перекладача.

Пунктами десятим, одинадцятим Порядку №654 передбачено, що під час винесення припису в ньому зазначаються:

у рядку «тип, назва населеного пункту» - тип, назва населеного пункту;

у рядку «посада, найменування уповноваженого підрозділу поліції, звання, прізвище, ім'я, по батькові працівника, який виніс терміновий заборонний припис стосовно кривдника» - посада працівника уповноваженого підрозділу поліції, який виніс припис, найменування уповноваженого підрозділу поліції, у якому він служить, звання, прізвище, ім'я та по батькові (повністю, без скорочень);

у рядку «згідно зі статтею 25 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та з урахуванням існування безпосередньої загрози життю чи здоров'ю постраждалої особи виніс цей терміновий заборонний припис стосовно» - прізвище, ім'я та по батькові особи, яка вчинила домашнє насильство (повністю, без скорочень), стать, дата народження, громадянство, місце проживання, місце реєстрації, номер контактного телефону, місце роботи (навчання), посада;

у рядку «особу встановлено» - назва документа, що посвідчує особу (серія, номер паспорта, дата видачі і назва органу, що його видав, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила домашнє насильство (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток тощо), дата видачі і назва органу (установи, підприємства, організації), що його видав(ла));

у рядку «чи притягався (лася) до адміністративної або кримінальної відповідальності» - інформація щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності (впродовж року) або кримінальної відповідальності;

у рядку «у зв'язку із скоєнням ним (нею) домашнього насильства» - форма(и) домашнього насильства та стислий зміст правопорушення;

у рядку «стосовно постраждалої особи» - прізвище, ім'я та по батькові постраждалої особи (повністю, без скорочень) із підкресленням ступеня її спорідненості з кривдником відповідно до частин другої та третьої статті 3 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»;

у рядку «заходи термінового заборонного припису стосовно кривдника» - захід чи заходи, передбачені частиною другою статті 25 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»;

у рядку «Терміновий заборонний припис стосовно кривдника винесений строком» - строк із зазначенням кількості діб, часу та дати винесення припису, часу та дати закінчення дії припису;

у рядку «Особі, стосовно якої винесено терміновий заборонний припис, роз'яснено положення статті 173-2 КУпАП про притягнення до відповідальності за невиконання термінового заборонного припису стосовно кривдника, зобов'язання повідомити про місце свого тимчасового перебування уповноважений підрозділ Національної поліції України за місцем учинення домашнього насильства, а також про право оскарження термінового заборонного припису стосовно кривдника до суду» - підпис, прізвище та ініціали особи, якій винесено припис;

у рядку «Підпис працівника уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України, який виніс терміновий заборонний припис стосовно кривдника» - підпис, прізвище, ім'я та по батькові працівника уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України, який виніс припис;

у рядку «Підпис постраждалої особи (її представника) про отримання копії термінового заборонного припису стосовно кривдника та надання згоди на обробку персональних даних згідно із Законом України «Про захист персональних даних»- підпис, прізвище, ім'я та по батькові постраждалої особи (її представника);

у рядку «Підпис кривдника про отримання термінового заборонного припису стосовно кривдника отримано» - підпис, прізвище, ім'я та по батькові кривдника;

у рядку «Кривдник від підпису відмовився в присутності» - підписи, прізвища, імена та по батькові працівника уповноваженого підрозділу поліції, який виніс припис, постраждалої особи (її представника), свідка(ів) (у разі наявності).

Припис підписується працівником уповноваженого підрозділу поліції, який його виніс, постраждалою особою (її представником) і кривдником власноруч на оригіналі та кожній з копій.

З матеріалів справи судом встановлено, що інспектором СПНД ВП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області Чугуєвим О.А. складено терміновий заборонний припис стосовно кривдника - позивача у справі, у зв'язку зі скоєнням ним психологічного та фізичного насильства щодо ОСОБА_3 .

Суд зазначає, що за визначенням статті 1 Закону № 2229-VIII терміновий заборонний припис стосовно кривдника - спеціальний захід протидії домашньому насильству, а відповідно до пункту 1 розділу 2 Порядку № 654 терміновий заборонний припис стосовно кривдника виноситься у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров'ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення.

Процедуру проведення оцінки вірогідності продовження чи повторного вчинення домашнього насильства, настання тяжких або особливо тяжких наслідків його вчинення, а також смерті постраждалої особи, з метою визначення ефективних заходів реагування, спрямованих на припинення такого насильства та попередження його повторного вчинення визначає Порядок проведення оцінки ризиків вчинення домашнього насильства, затверджений спільним наказом Мінсоцполітики України та МВС України від 13.03.2019 № 369/180, згідно пунктів 4, 5 розділу І якого оцінку ризиків проводить поліцейський уповноважений підрозділ органу Національної поліції України (далі - уповноважений підрозділ поліції) за фактом вчинення домашнього насильства.

Результати оцінки ризиків враховує поліцейський уповноваженого підрозділу поліції під час винесення термінового заборонного припису стосовно кривдника, вжиття інших заходів для припинення такого насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення та надання допомоги постраждалим особам у порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до пунктів 2, 3 розділу ІІ Порядку № 369/180, за результатами заповнення форми оцінки ризиків вчинення домашнього насильства поліцейський уповноваженого підрозділу поліції визначає рівень небезпеки, який ураховується під час винесення термінового заборонного припису стосовно кривдника, вжиття інших заходів для припинення такого насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення, надання допомоги постраждалим особам.

Форма оцінки вчинення домашнього насильства складається із 27 питань, на які поліцейський має відповісти "так", "ні", "без відповіді" / "невідомо" (додаток 1 до Порядку № 369/180).

Фактори небезпеки/ризику щодо вчинення домашнього насильства визначаються за результатами оцінки дій кривдника, які свідчать про ймовірність настання летальних наслідків у разі вчинення домашнього насильства, і представлені у формі оцінки ризиків вчинення домашнього насильства у вигляді питань, на які відповідає поліцейський уповноваженого підрозділу поліції за результатами спілкування з постраждалою особою, та загальної оцінки ситуації вчинення домашнього насильства з метою виявлення вірогідності продовження чи повторного вчинення домашнього насильства, настання тяжких або особливо тяжких наслідків його вчинення, а також смерті такої особи.

Відповідно до пункту 6 розділу ІІ Порядку № 369/180, дві відповіді «Так» на запитання з № 1-6 та на будь-яку кількість запитань з № 7-27 форми оцінки ризиків вчинення домашнього насильства, а також якщо поліцейський уповноваженого підрозділу поліції вважає, що постраждала особа перебуває в ситуації, яка може спричинити її смерть або інші тяжкі наслідки, оцінюється як високий рівень небезпеки.

Відповідь «Так» на одне запитання з № 1-6 та на щонайменше сім і більше запитань з № 7-27 або жодної відповіді на запитання з № 1-6, але не менше чотирнадцяти позитивних відповідей на запитання з № 7-27 форми оцінки ризиків вчинення домашнього насильства оцінюється як середній рівень небезпеки.

Відповідь «Так» на одне запитання з № 1-6 та на не більше ніж шість запитань з № 7-27 або не більше тринадцяти позитивних відповідей на запитання з № 7-27 форми оцінки ризиків вчинення домашнього насильства оцінюється як низький рівень небезпеки.

Якщо на всі запитання отримано відповіді «Без відповіді / Невідомо», поліцейський уповноваженого підрозділу поліції на свій розсуд може оцінити ситуацію як таку, що має високий рівень небезпеки.

Згідно з пунктом 7 розділу ІІ Порядку № 369/180 залежно від визначеного рівня небезпеки, яка загрожує постраждалій особі, поліцейський уповноваженого підрозділу поліції приймає рішення щодо необхідності винесення термінового заборонного припису стосовно кривдника та застосування заходів, передбачених частиною другою статті 25 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Якщо рівень небезпеки оцінюється як низький або середній, а інші чинники/обставини, що можуть вплинути на рівень небезпеки, відсутні, терміновий заборонний припис стосовно кривдника виноситься на розсуд поліцейського уповноваженого підрозділу поліції.

У разі високого рівня небезпеки поліцейський уповноваженого підрозділу поліції обов'язково виносить терміновий заборонний припис стосовно кривдника.

Отже, суд наголошує, що поліцейський уповноваженого підрозділу поліції, оцінивши рівень небезпеки постраждалої особи як низький або середній, можливі ризики, має повноваження винести терміновий заборонний припис стосовно кривдника на свій розсуд, як це визначено пунктом 7 Порядку № 369/180.

Така позиція також викладена у постанові Касаційного адміністративного суду від 17.02.2022 № 380/952/20.

Як вбачається з Форми оцінки вчинення домашнього насильства від 28.02.2024, які наявні в матеріалах справи, де кривдником є ОСОБА_1 , працівником поліції оцінено рівень безпеки як середній, з урахуванням відповідей ОСОБА_3 .

Така оцінка відповідача відповідає приписам абзацу другому пункту 6 розділу ІІ Порядку № 369/180, а тому суд вважає обґрунтованими дії інспектора поліції щодо винесення тимчасових заборонних приписів стосовно позивача, право на винесення якого чітко передбачено пунктом 7 Порядку № 369/180.

У даному випадку, після встановлення рівня небезпеки постраждалої особи ОСОБА_3 інспектор СПНД ВП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_2 на власний розсуд вирішив скласти терміновий припис, таким чином реалізувавши свої дискреційні повноваження, що не суперечить нормам чинного законодавства.

У цій справі судом не встановлено порушено відповідачем процедуру прийняття спірного рішення.

При цьому обставини психологічного та фізичного насильства підтверджуються висновком спеціаліста в галузі судово-медичної експертизи КУ "Черкаське обласне бюро судово-медичної експертизи" Петра Грицюка від 28.02.2024 № 02-01/176, відповідно до якого у ОСОБА_3 мали місце ушкодження: крововилив лівої надключичної ділянки, крововиливи правої верхньої кінцівки. Вказані ушкодження виникли від дії тупих предметів, по давності виникнення можуть відповідати часу, вказаному оглянутою та відносяться до категорії ЛЕГКИХ тілесних ушкоджень.

Також суд вважає необґрунтованими пояснення позивача про те, що його дружина ОСОБА_3 , знаючи, що ним подано до Соснівського районного суду позови про розірвання шлюбу та встановлення місця проживання дитини, почала провокувати його на скандали та сварку, позаяк це є суб'єктивне судження позивача. Крім того, у будь-якому разі жодні обставини не давали підстав позивачу застосовувати фізичне чи психологічне насильство до ОСОБА_3 .

За вказаних обставин, суд вважає, що інспектором СПНД ВП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області Чугуєвим О.А. правомірно, за наявності підстав, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством, складено терміновий заборонний припис стосовно кривдника серії АА № 452582 від 28.02.2024.

Окрім того, слід зазначити, терміновий заборонний припис стосовно кривдника винесений строком на строком на 5 діб з 13 год 30 хв 28.02.2024 та діяв до 13 год 30 хв 04.03.2024, внаслідок чого, відсутні підстави для скасування припису, оскільки він втратив свою чинність.

Зважаючи на встановлені у справі обставини, суд дійшов висновку про необґрунтованість заявлених позовних вимог, внаслідок чого, в задоволенні позову слід відмовити.

З огляду на ухвалення судом рішення про відмову у задоволенні позовних вимог, за відсутності доказів понесення відповідачами судових витрат, підстав для їх розподілу немає.

Керуючись статтями 2, 72-77, 90, 241-246, 255, 262, 295 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Копію рішення направити особам, які беруть участь у справі.

Повний текст рішення складено та підписано, з урахуванням перебування головуючого судді у щорічній основній відпустці у період з 13.05.2024 до 31.05.2024, у перший робочий день після виходу з відпустки - 03.06.2024.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду у строк, встановлений статтею 295 КАС України.

Суддя Сергій КУЛЬЧИЦЬКИЙ