Справа №295/7929/24
Категорія 59
2/295/2107/24
про залишення позовної заяви без руху
28 травня 2024 року
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Воробйова Т.А.,
розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області
про стягнення коштів,
Позивач звернулась до суду з позовом про стягнення коштів.
При вирішенні питання про можливість відкриття провадження у справі суддею встановлено наступне.
Статтями 175, 177 ЦПК України встановлено обов'язкові вимоги до змісту та форми позовної заяви, обов'язок дотримання яких покладається на позивача.
Згідно з ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, пред'явлену фізичною особою, становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на 01.01.2024 становить 1 211,20 грн, і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на 01.01.2024 становить 15 140,00 грн.
Ціна поданого ОСОБА_1 позову (сума, заявлена до стягнення) становить 381 236,90 грн, 1 відсоток ціни позову, що становить ставку судового збору за подання до суду даної позовної заяви, становить 3 812,37 грн, при цьому до позову додано квитанцію про сплату судового збору на суму 1 211,20 грн.
Таким чином, враховуючи те, що позивачем сплачено судовий збір у меншому розмірі, ніж встановлено Законом України «Про судовий збір» за подання до суду даної позовної заяви, позивачу необхідно доплатити судовий збір у сумі 2 601,17 грн на рахунок: отримувач: ГУК у Жит.обл/Богун. р-н/22030101, код отримувача (ЄДРПОУ) 37976485, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат), номер рахунку UA738999980313131206000006831, код класифікації доходів бюджету 22030101, та надати до суду докази його сплати.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За наведених обставин, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення виявлених та вказаних вище недоліків.
З урахуванням викладеного, керуючись статтями 175, 177, 185, 258-261 ЦПК України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області про стягнення коштів - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків - упродовж 7 (семи) днів з моменту отримання копії цієї ухвали.
Копію ухвали надіслати позивачу.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовну заяву буде визнано неподаною та повернуто позивачу зі всіма доданими документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.А. Воробйова