Ухвала від 22.05.2024 по справі 127/12125/24

Cправа № 127/12125/24

Провадження № 1-кс/127/5134/24

ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

Іменем України

22 травня 2024 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області в складі

слідчого судді: ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання: ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », в рамках кримінального провадження №12024020000000326 від 07.04.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 194 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий в ОВС СУ ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Вінницького міського суду Вінницької області з даним клопотанням, яке погоджено з прокурором відділу Вінницької обласної прокуратури ОСОБА_4 . посилаючись на те, що СУ ГУНП у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024020000000326 від 07.04.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 194 КК України, по факту підпалу невідомою особою двох автомобілів, а саме: автомобіля марки «Toyota Camr», бежевого кольору, 2007 року випуску, д.н.з. НОМЕР_1 , який належить ОСОБА_5 , та автомобіля марки «Mercedes - Benz», марки ML, сірого кольору, 2007 року випуску, д.н.з. НОМЕР_2 , який належить ОСОБА_6 . У момент підпалу вищезазначені автомобілі знаходилися неподалік будинку АДРЕСА_1 .

У зв'язку з розслідуванням даного кримінального правопорушення у слідчого виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », та які містять інформацію про телефонні з'єднання.

В судове засідання старший слідчий в ОВС СУ ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 не з'явився, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, дійшов наступного висновку.

В узагальненні судової практики щодо розгляду слідчим суддею клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження від 07 лютого 2014 року Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ зазначається, якщо слідчий органу досудового розслідування, який звернувся з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, не з'явився для розгляду зазначеного клопотання слідчим суддям необхідно керуватись ч. 5 ст. 163 КПК, відповідно до якої слідчий суддя вправі постановити ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що мають місце обставини, передбачені п. п. 1, 2, 3 ч. 5 ст. 163 КПК. Неявка без поважної причини сторони кримінального провадження, якою подане клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, свідчить про фактичне не підтримання поданого клопотання та недоведення згаданих обставин, що має оцінюватись як підстава для відмови в задоволенні такого клопотання. Такий підхід слід застосовувати незалежно від того, яка із сторін кримінального провадження (обвинувачення чи захисту) звернулась до слідчого судді із відповідним клопотанням.

Згідно з положеннями ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті.

Оскільки старший слідчий в ОВС СУ ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 , який подав клопотання до суду, не з'явився у судове засідання та не довів обставини, заявлені в клопотанні, обов”язковість доведення яких на нього покладається вимогами ч. 5 ст. 163 КПК України, та не вказав, чи на даний час існує необхідність у запитуваних документах, чи не відпала потреба у їх доступі, що свідчить про фактичне не підтримання поданого ним клопотання, слідчий суддя вважає, що у задоволенні клопотання слід відмовити.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 107, 159, 160, 162, 163, 164, 165, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », в рамках кримінального провадження №12024020000000326 від 07.04.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 194 КК України, - відмовити.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Вінницького міського суду

Вінницької області ОСОБА_7

Попередній документ
119431435
Наступний документ
119431437
Інформація про рішення:
№ рішення: 119431436
№ справи: 127/12125/24
Дата рішення: 22.05.2024
Дата публікації: 03.06.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Вінницький міський суд Вінницької області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (22.05.2024)
Дата надходження: 09.04.2024
Предмет позову: -
Розклад засідань:
22.05.2024 09:00 Вінницький міський суд Вінницької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГУМЕНЮК КОСТЯНТИН ПЕТРОВИЧ
суддя-доповідач:
ГУМЕНЮК КОСТЯНТИН ПЕТРОВИЧ