31 травня 2024 року Справа № 280/6283/22 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Стрельнікової Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом
Департаменту патрульної поліції
до ОСОБА_1
про відшкодування шкоди,
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Департаменту патрульної поліції (далі - позивач) до ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому позивач просить суд стягнути з відповідача на користь позивача у рахунок відшкодування завданої шкоди 11 250 , 88 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідач має заборгованість з вартості спеціальних засобів, у розмірі 11 250, 88 грн., яка в добровільному порядку сплачена не була, а отже підлягає стягненню в судовому порядку. Просили позов задовольнити.
На запит суду отримано витяг з реєстру територіальної громади м. Запоріжжя про підтвердження реєстрації місця проживання відповідача.
Ухвалою судді від 08.11.2022 позовну заяву залишено без руху та наданий позивачу строк 10 днів з моменту отримання цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
Позивачем усунено недоліки позовної заяви.
Ухвалою суду від 05.12.2022 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідач надав до суду відзив, у якому заперечував проти позовних вимог. В обґрунтування зазначив, що рішенням Запорізького окружного адміністративного суду 05.12.2022 по справі №280/4051/22 позовні вимоги ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про визнання протиправними наказів та зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково, визнано протиправними та скасовано наказ начальника Департамент) патрульної поліції Національної поліції України № 585 від 14.05.2022, наказ начальника Департаменту патрульної поліції Національної поліції України № 306 від 25.05.2022. наказ начальника Департаменту патрульної поліції Національної поліції України № 817 о/с від 02.06.2022, визнано невірним формулювання причин звільнення на підставі п. 6 ч. 1 ст. 77 ЗУ "Про Національну поліцію", зобов'язано Департамент патрульної поліції Національно поліції України змінити формулювання причин звільнення ОСОБА_1 , а саме зазначити "Звільнено на підставі п. 2 ч. 1 ст. 77 Закону України "Про Національну поліцію' шляхом внесення відповідного запису до трудової книги Крім того, зазначає, що позивачем не надано відомостей про строк носіння (експлуатації) предметів однострою начебто виданих ОСОБА_1 майже щодо кожного предмету, що виключає можливість: визначення моменту закінчення строку їх носіння (експлуатації), тобто чи підлягає відшкодуванню їх вартість за строком, а також визначення суми коштів, яка має бути сплачена для відшкодування вартості предметів однострою, за формулою визначеною п. 2 розділу V Порядку. Просив у задоволення позову відмовити, сягнути витрати на професійну правову допомогу.
Ухвалою суду від 21.04.2023 провадження у справі зупинено до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 280/4051/22.
Ухвалою суду 31.05.2024 провадження по справі поновлено.
Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України зазначено, що у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
З огляду на вищезазначені приписи Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін в порядку письмового провадження за наявними в матеріалах справи доказами.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вивчивши норми матеріального та процесуального права, якими врегульовані спірні правовідносини вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав та мотивів.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 в період часу з 19.02.2018 по 02.06.2022 проходив службу в управлінні патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції.
Відповідно до арматурної картки № НОМЕР_1 та довідки № АУ 28 ТОР/06/2022, ОСОБА_1 на день звільнення видано наступні предмети однострою: шапка зимова трикотажна, костюм (сорочка, брюки), термосорочка, термоштани, мультифункціональні зимові черевики, черевики чорного кольору, балаклава зимова, костюм спеціальний темно-синього кольору, спорядження поясне загальний обсяг коштів, який має бути сплачений для відшкодування вартості предметів однострою особистого користування, строк носіння яких не закінчився складає 8350 грн. 90 коп.
Також відповідач перебуваючи на посаді не здав до сектору озброєння спеціальні засоби, а саме: загальновійськовий протигаз з гнучним проти осколковим візиром панорамного типу МТ 213/2У з фільтруючим елементом ФП-5 (номенклатурний №11160171490) та палку гумову ПГ-М (номенклатурний №22200014501), які закріплені за ним на постійне носіння і зберігання вартість яких складає: протигаз - 2734 гривні та 98 копійок. Палиця гумова ПГ-М - 165 гривень та 00 копійок, в сумі 2899 гривень - 98 копійок.
Також в матеріалах справи наявна картка № 757 про облік озброєння та спеціальних засобів закріплених за ОСОБА_1 .
Наказом Департаменту патрульної поліції від 02.06.2022 № 817 о/с відповідача за ст. 77 ч. 1 п. 6 (у зв'язку з реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби, накладеного відповідно до Дисциплінарного статуту Національної поліції України) Закону України "Про Національну поліцію" звільнено зі служби в поліції з 02 червня 2022 року.
Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 05 грудня 2022 року позовні вимоги задоволено частково, а саме:
Визнано протиправним та скасовано наказ начальника Департаменту патрульної поліції Національної поліції України № 585 від 14.05.2022р.
Визнано протиправним та скасовано наказ начальника Департаменту патрульної поліції Національної поліції України № 306 від 25.05.2022р.
Визнано протиправним та скасовано наказ начальника Департаменту патрульної поліції Національної поліції України № 817 о/с від 02.06.2022р.
Визнано невірним формулювання причин звільнення на підставі п. 6 ч. 1 ст. 77 Закону України "Про Національну поліцію".
Зобов'язано Департамент патрульної поліції Національної поліції України змінити формулювання причин звільнення ОСОБА_1 , а саме: зазначити "Звільнено на підставі п. 2 ч. 1 ст. 77 Закону України "Про Національну поліцію", шляхом внесення відповідного запису до трудової книги.
Стягнуто з Департаменту патрульної поліції Національної поліції України на користь ОСОБА_2 середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні з 02.06.2022р. в розмірі 34203 (тридцять чотири тисячі двісті три) гривні 42 коп.
В іншій частині позовних вимог - відмовлено.
Рішення в частині стягнення середнього заробітку у розмірі 34203 (тридцять чотири тисячі двісті три) гривні 42 коп. підлягає негайному виконанню.
Додатковим рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 22 грудня 2022 року задоволено частково заяву представника ОСОБА_1 про ухвалення додаткового судового рішення у справі, стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту патрульної поліції Національної поліції України (код ЄДРПОУ: 40108646, 03048, м. Київ, вул. Федора Ернста, буд. 3) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) судові витрати на професійну правничу допомогу у сумі 3000 (три тисячі) грн 00 коп.
Постановою Третього апеляціного адімінітсративного судуд від 16.08.2023 рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 05 грудня 2022 року в адміністративній справі №280/4051/22 за позовом ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції про визнання протиправними наказів та зобов'язання вчинити певні дії - скасовано. Прийнято нове судове рішення про відмову у задоволені позовних вимог.
Оскільки до теперішнього часу відповідач не відшкодував вартості предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився та не здав до сектору озброєння спеціальні засоби, а саме: загальновійськовий протигаз з гнучним проти осколковим візиром панорамного типу МТ 213/2У з фільтруючим елементом ФП-5 (номенклатурний №11160171490) та палку гумову ПГ-М (номенклатурний №22200014501), які закріплені за ним на постійне носіння і зберігання позивач, звернувся до суду із позовом щодо відшкодування матеріальної шкоди.
Суд, надаючи оцінку спірним правовідносинам, зазначає наступне.
Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначає Закон України від 02.07.2015 № 580-VIII «Про Національну поліцію»(далі - Закон № 580-VIII).
Згідно з частиною першою статті 17 Закону № 580-VIIIполіцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.
Відповідно до частин першої та другої статті 20 Закону № 580-VIIIполіцейські мають єдиний однострій. Поліцейський отримує однострій безоплатно. Зразки предметів однострою поліцейських затверджує Кабінет Міністрів України.
Правила носіння та норми належності однострою поліцейських затверджує Міністр внутрішніх справ України (частина четверта статті 20 Закону № 580-VIII).
Служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень (частина перша статті 59 Закону № 580-VIII).
Рішення з питань проходження служби оформлюються письмовими наказами по особовому складу на підставі відповідних документів, перелік та форма яких установлюються Міністерством внутрішніх справ України (частина третя статті 59 Закону № 580-VIII).
Опис і зразки предметів однострою поліцейських затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року № 823 «Про однострій поліцейських».
Механізм забезпечення поліцейських одностроєм згідно з нормами належності однострою поліцейських (у мирний час), організацію його використання та обліку визначає Порядок забезпечення поліцейських одностроєм (у мирний час), затверджений Наказом Міністерства внутрішніх справ України 12 вересня 2017 року № 772(у редакціїнаказу Міністерства внутрішніх справ України від 24 грудня 2019 року № 1100), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03 жовтня 2017 року за № 1224/31092 (далі - Порядок № 772).
Відповідно до пункту 2 Розділу І Порядку № 772 однострій - загальна назва форменого одягу поліцейського, що складається з предметів, які видаються в тимчасове користування для виконання службових завдань, тренувань, навчань, занять тощо (інвентарне майно), та предметів особистого користування, які видаються в постійне користування і не використовуються як інвентарне майно; строк носіння (експлуатації) предметів однострою - час, установлений нормами належності, протягом якого предмет має носитися або перебувати в експлуатації.
Згідно з пунктом 3 Розділу І Порядку № 772 одностроєм згідно із цим Порядком забезпечуються поліцейські, зокрема, які проходять службу на відповідних посадах у Національній поліції України.
Використання предметів однострою, які не відповідають описам та зразкам, затвердженим Кабінетом Міністрів України, забороняється. Рішення щодо подальшого обліку, використання або списання таких предметів однострою приймається керівником відповідного органу поліції, ЗВО, інших державних органів, установ та організацій у встановленому законодавством порядку (пункт 4 Розділу І Порядку № 772).
Забезпечення одностроєм у поліції здійснюється централізовано структурним підрозділом центрального органу управління поліцією з питань матеріально-технічного та ресурсного забезпечення (пункт 1 Розділу ІІІ Порядку № 772).
Отримання предметів однострою здійснюється на підставі відповідного рішення керівництва поліції (пункт 4 Розділу ІІІ Порядку № 772).
Строк носіння (експлуатації) предметів однострою починає обчислюватися з дня фактичної видачі їх у користування (експлуатацію). Час зберігання предметів однострою на складі не зараховується до строку їх носіння (експлуатації). На кожного поліцейського для здійснення контролю за станом використання ним предметів однострою згідно з нормами належності та за строками їх носіння (експлуатації) оформлюється арматурна картка. Облік предметів однострою в арматурній картці ведеться з дати призначення поліцейського на відповідну посаду або зарахування на навчання до ЗВО згідно з наказом по особовому складу (пункти 1, 2, 3 Розділу IV Порядку № 772).
Предмети однострою особистого користування передаються поліцейським безоплатно. Предметами однострою особистого користування забезпечуються поліцейські, визначені в пункті 3 розділу I цього Порядку, із дня призначення на посаду або зарахування на навчання до ЗВО. Предмети однострою особистого користування видаються поліцейським на майбутній термін служби або з урахуванням навчання у ЗВО та на строк, що передбачений нормами належності. Чергова видача поліцейським однострою особистого користування проводиться після закінчення строків його експлуатації (носіння). Дострокова видача предметів однострою дозволяється тільки у випадках, передбачених цим Порядком. Предмети однострою, що належать до видачі поліцейським за декількома нормами, видаються за тією, строк носіння (експлуатації) за якою менший (пункти 1, 2, 3, 4 Розділу V Порядку № 772).
Однострій, що знаходиться в органах (закладах, установах) поліції, ЗВО, підлягає обов'язковому обліку. Облік здійснюється шляхом оформлення відповідних документів, правильного та своєчасного занесення записів до книг, карток та інших облікових документів усіх операцій з руху та змін якісного стану предметів однострою (абзац перший пункту 2 Розділу VII Порядку № 772).
Книги та інші документи з обліку однострою оформлюються та ведуться згідно з вимогами цього Порядку і зберігаються згідно з вимогами законодавства. Упровадження облікових документів невстановленої форми заборонено (пункт 3 Розділу VII Порядку№ 772).
Підставою для оформлення арматурної картки є наказ про призначення на посаду (зарахування на навчання) в орган (заклад, установу) поліції, ЗВО, а на поліцейського, якого переведено з іншого органу (закладу, установи), ЗВО, крім наказу,- атестат на предмети однострою (абзац перший пункту 11 Розділу VII Порядку № 772).
Арматурні картки обліковуються в реєстрі арматурних карток. Реєстр арматурних карток нумерується, прошнуровується, скріплюється печаткою, підписується керівником підрозділу забезпечення та реєструється згідно з вимогами діловодства (пункт 13 Розділу VII Порядку № 772).
Для видачі однострою поліцейським на підставі облікових даних арматурних карток оформлюється в одному примірнику роздавальна відомість на предмети однострою (додаток 12). З метою уникнення безпідставної видачі предметів однострою зазначений у роздавальній відомості на предмети однострою список поліцейських перевіряється посадовою особою підрозділу кадрового забезпечення. Роздавальна відомість на предмети однострою вважається виконаною, якщо згідно з нею здійснено видачу предметів однострою вказаним у ній поліцейським, повністю або частково відповідно до зазначеної кількості, її підписано всіма передбаченими посадовими особами, а дані про видачу внесено до арматурних карток поліцейських, яким було видано предмети однострою. Виконана роздавальна відомість на предмети однострою має бути передана до бухгалтерської служби органу (закладу, установи) поліції, ЗВО у строк не більше 30 днів з моменту здійснення в ній первинного запису про видачу предметів однострою поліцейським, але не пізніше останнього дня звітного місяця. Роздавальна відомість на предмети однострою, оформлена під час видачі поліцейським предметів однострою особистого користування, є підставою для складання акта списання встановленої форми та відображення інформації про проведену господарську операцію в бухгалтерському обліку відповідного органу (закладу, установи) поліції, ЗВО. Після видачі предметів однострою особистого користування забезпечується їх управлінський облік. Виконана роздавальна відомість на предмети однострою є підставою для складання акта введення в експлуатацію предметів однострою, що використовуються як інвентарне майно. В акті за потреби зазначається зведена інформація з однієї або декількох роздавальних відомостей на предмети однострою з посиланням на тотожну інформацію, що відображена в роздавальній(их) відомості(ях) на предмети однострою (пункт 16 Розділу VII Порядку № 772).
Згідно з п. 10 розділу 5 Порядку № 722відшкодування вартості предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився, здійснюється з урахуванням термінів його експлуатації та у випадку втрати, пошкодження та/або звільнення поліцейського зі служби з таких підстав:
у зв'язку з реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби, накладеного відповідно до Дисциплінарного статуту Національної поліції України;
- за власним бажанням;
- у разі набрання законної сили рішенням суду щодо притягнення до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, або кримінального правопорушення;
- у зв'язку з набуттям громадянства або підданства іншої держави;
- через службову невідповідність.
З системного аналізу вищенаведених норм Порядку № 772 встановлено, що в разі звільнення поліцейського зі служби за власним бажанням, ним повинна відшкодовуватись вартість предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився.
Як уже було зазначено судом, Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 16.08.2023 рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 05 грудня 2022 року в адміністративній справі №280/4051/22 за позовом ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції про визнання протиправними наказів та зобов'язання вчинити певні дії - скасовано. Прийнято нове судове рішення про відмову у задоволені позовних вимог.
Враховуючи приписи Порядку № 772 звільнення з вказаної підстави тягне за собою обов'язок відшкодування поліцейським вартості предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився.
Отже, відповідач зобов'язаний відшкодувати вартість предметів однострою особистого користування, строк носіння (експлуатації) не закінчився.
Організація забезпечення зброєю, боєприпасами, спеціальними засобами, засобами індивідуального захисту, приладами та іншим захисним спорядженням (далі - озброєння) у Національній поліції України, їх зберігання та експлуатацію визначені Інструкцією організації забезпечення, зберігання та експлуатації озброєння в Національній поліції України, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України 11 жовтня 2018 року № 828 (далі Інструкція).
Відповідно до пункту 4 Розділу IV Інструкції, за наявності підстав для видачі зброї, боєприпасів, спеціальних засобів та засобів індивідуального захисту оперативний черговий (або особа, яка тимчасово його замінює) видає поліцейським, зокрема, спеціальні засоби та засоби індивідуального захисту - за наявності підписів осіб, які їх отримують: у книзі нарядів - для виконання службових обов'язків чи проведення занять зі службової підготовки на строк не більше доби ;у книзі видачі й приймання озброєння - в інших випадках.
Згідно з пунктами 3, 4 Розділу V Інструкції, табельну вогнепальну зброю, боєприпаси і спеціальні засоби видають поліцейському, який зобов'язаний підтримувати їх у належному стані.
Табельну вогнепальну зброю та боєприпаси до неї закріплюють за поліцейськими на весь час служби. У разі переведення чи переміщення поліцейського до іншого органу (підрозділу) поліції або звільнення зі служби в поліції видана та закріплена за ним зброя, боєприпаси підлягають здаванню до КЗЗ за місцем одержання. Спеціальні засоби, картка-замісник та відповідне спорядження здають відповідальному за озброєння, про що він робить відмітки в облікових документах. Одночасно до служби озброєння подають витяг із наказу про переведення, переміщення або звільнення поліцейського.
Відповідно до пункту 18 розділу XVII Інструкції збитки, заподіяні з вини поліцейських, відшкодовуються в установленому законодавством України порядку.
З системного аналізу пункту 4 Розділу IV, пунктами 3, 4 Розділу V, пункту 18 розділу XVII Інструкції вбачається, що в разі звільнення поліцейського зі служби за власним бажанням, ним, у разі не здавання спеціальних засобів, повинна відшкодовуватись вартість одержаних ним під підпис спеціальних засобів.
Відтак сума відшкодування розраховується станом на день звільнення особи зі служби в поліції, адже норми щодо необхідності такого відшкодування були чинними на час звільнення позивача зі служби в поліції та регламентували чіткий порядок дій правоохоронного органу щодо відшкодування вартості спеціальних засобів на час виникнення спірних правовідносин.
Згідно із частиною 1 статті 22 Цивільного кодексу України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками є, зокрема, втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки). Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі.
Частиною 1 статті 1166 Цивільного кодексу України визначено, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідно до частини 2 статті 1187 Цивільного кодексу України шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.
Згідно із статтею 1192 Цивільного кодексу України якщо інше не встановлено законом, з урахуванням обставин справи суд за вибором потерпілого може зобов'язати особу, яка завдала шкоди майну, відшкодувати її в натурі (передати річ того ж роду і такої ж якості, полагодити пошкоджену річ тощо) або відшкодувати завдані збитки у повному обсязі. Розмір збитків, що підлягають відшкодуванню потерпілому, визначається відповідно до реальної вартості втраченого майна на момент розгляду справи або виконання робіт, необхідних для відновлення пошкодженої речі.
Відповідачем не надано до суду доказів відшкодування вартості предметів однострою особистого користування, строк носіння (експлуатації), яких не закінчився та не надано доказів здання до сектору озброєння спеціальні засоби, а саме: загальновійськовий протигаз з гнучним проти осколковим візиром панорамного типу МТ 213/2У з фільтруючим елементом ФП-5 (номенклатурний МІ 1160171490) та палку гумову ПГ-М (номенклатурний №22200014501), які закріплені за ним на постійне носіння і зберігання у розмірі 11250 грн. 88 коп.
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Отже, розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Оскільки, відповідно до приписів ст. 139 КАС України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз, судові витрати у даному випадку з відповідача стягненню не підлягають.
Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) на користь Департаменту патрульної поліції (03048, м. Київ, вул. Федора Ернста, буд. 3, код ЄДРОПУ 40108646) у рахунок відшкодування завданої шкоди 11 250 (одинадцять тисяч двісті п'ятдесят) гривень 88 копійок.
Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Стрельнікова