Рішення від 31.05.2024 по справі 161/10114/24

Справа № 161/10114/24

Провадження № 2-о/161/353/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 травня 2024 року місто Луцьк

Луцький міськрайонний суд Волинської області у складі:

головуючого - судді: Крупінської С.С.,

за участю секретаря: Федорової В.М.

з участю заявника ОСОБА_1 ,

представника заявника ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Луцький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Луцькому районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про встановлення факту смерті,

ВСТАНОВИВ:

Представник заявника ОСОБА_1 - адвокат Кінах Я.В., звернулась до суду із заявою про встановлення факту смерті військовослужбовця ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Заяву обгрунтовує тим, що заявник є батьком військовослужбовця Збройних Сил України - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . 16.09.2022 року ОСОБА_3 був призваний по мобілізації на військову службу ІНФОРМАЦІЯ_2 , а згодом направлений для проходження навчання до в/ч НОМЕР_1 . Наказом командира в/ч НОМЕР_2 № 302 від 05.11.2022 року ОСОБА_3 зараховано до списків особового складу в/ч НОМЕР_2 та наказом командира в/ч НОМЕР_2 № 237-РС призначено на посаду солдата резервної роти. Наказом командира в/ч НОМЕР_2 № 251-РС від 22.11.2022 року солдат резервної роти ОСОБА_3 призначений на посаду старшого стрільця 1 стрілецького відділення 3 стрілецького взводу 5 стрілецької роти 2 стрілецького батальйону та відповідно до наказу командира в/ч НОМЕР_2 № 319 від 22.11.2022 року приступив до виконання службових обов'язків. Наказом командира в/ч НОМЕР_2 № 332 від 25.11.2022 року солдата ОСОБА_3 , старшого стрільця 1 стрілецького відділення 3 стрілецького взводу 5 стрілецької роти 2 стрілецького батальйону направлено для виконання бойових дій на території України, а саме на територію Донецької області. Так, наказом командира в/ч НОМЕР_2 № 322 від 25.11.2022 року солдата ОСОБА_3 , старшого стрільця 1 стрілецького відділення 3 стрілецького взводу № 5 стрілецької роти 2 стрілецького батальйону визначено вважати таким, що веде бойові дії на території України. Наказом командира в/ч НОМЕР_2 №3 від 04.01.2023 року старшого солдата ОСОБА_3 визначено вважати таким, що зник безвісти у зв'язку зі збройним конфліктом з 10.12.2022 року. Зі змісту Витягу із наказу командира в/ч НОМЕР_2 № 1198/КП від 18.03.2023 року Про визнання безвісно відсутніми військовослужбовців в/ч НОМЕР_2 , що зникли під час ведення бойових дій в Донецькій області за період з 06.12.2022 року по 31.12.2022 року слідує, що відповідно до рапортів -доповідей та бойових донесень командирів підпорядкованих підрозділів в/ч НОМЕР_2 (батальйонів/дивізіонів/окремих рот та взводів) та начальника командного пункту - заступника начальника штабу з бойового управління в/ч НОМЕР_2 встановлено, що під час виконання бойового завдання у зв'язку з виконанням конституційного обов'язку щодо оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності, в районі населених пунктів Бахмутського району Донецької області в період з 06.12.2022 року по 31.12.2022 року, виконуючи бойовий наказ командира в/ч НОМЕР_2 , бойове розпорядження командувача оперативно-тактичного угрупування військ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » № 1314/4/9/178т/окп від 03.12.2022 року щодо переходу до оборони в смузі з розмежувальними лініями, особовий склад в/ч НОМЕР_2 здійснював заходи щодо оборони новозайнятих позицій для подальшого ведення штурмових дій та звільнення від окупаційних військ території України в складі зведених оперативно-тактичних штурмових груп (бронегруп) військової частини НОМЕР_2 (в складі військ ОСУВ « ОСОБА_4 »). В ході проведення бойових завдань та спланованих вищими органами військового управління бойових операцій 10.12.2022 року старший солдат ОСОБА_3 , старший стрілець 1 стрілецького відділення 3 стрілецького взводу 5 стрілецької роти 2 стрілецького батальйону в/ч НОМЕР_2 в районі населеного пункту Підгородне Бахмутського району Донецької області здійснював заходи щодо оборони новозайнятих позицій з метою недопущення прориву противника на глибину опорних пунктів першого ешелону. 10.12.2022 року по позиціям Збройних Сил України в районі населеного пунккту Підгородне Бахмутського району Донецької області противник здійснював штурмові дії невеликими групами до 30 чоловік, під час яких застосував звичайну стрілецьку зброю та протитанкові ручні засоби. Збройні Сили України вступили в бій з комбатами. Після закінчення боїв, зв'язок із старшим солдатом ОСОБА_3 відсутній, пошукові заходи результатів не дали, проте і на полі бою (у населених пунктах Підгородне та на околицях) тіла військовослужбовця не знайдено. Під час розбирання руїн та розвалів будинків та захисних споруд після боїв, тіла військовослужбовця також не знайдено. Населений пункт Підгородне Бахмутського району Донецької області- станом на сьогодні непідконтрольний Україні. Відомості про самовільне залишення частини, дезертирство під час бою, добровільну здачу в полон військовослужбовцями не підтвердились. Повідомлень з лікувальних закладів на території України про поступлення на лікування осіб із числа вищевказаного особового складу на адресу в/ч НОМЕР_2 не надходили. Повідомлень про перебування тіл військовослужбовців у відділеннях бюро судово-медичної експертизи на території України на адресу в/ч НОМЕР_2 не надходили.

Враховуючи, що з 07.12.2022 року ОСОБА_3 на з'язок із рідними не виходить, 24.12.2022 року ОСОБА_1 до Луцького РУП ГУНП у Волинській області подано заяву про те, що 07.12.2022 року, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , військовослужбовець в/ч НОМЕР_2 , приймаючи участь у бойових діях, перебуваючи на околицях села Яковлівка поблизу міста Соледар Донецької області, у з'язку із захистом незалежності внаслідок збройної агресії проти України у період дії воєнного стану на території України, зник безвісти і місце знаходження його на теперішній час невідоме. 25.12.2022 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості № 12022030580002598 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.115 КК України. Станом на день звернення із заявою про встановлення юридичного факту, інших нових відомостей щодо місця перебування ОСОБА_3 не здобуто.

Разом з тим, з метою реалізації прав заявника та прав родини, як членів сім'ї зниклого за особливих обставин військовослужбовця, ОСОБА_1 звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_4 листом із проханням видати родині зниклого безвісти за особливих обставин військовослужбовця ОСОБА_3 посвідчення, що підтверджує статус члена сім'ї загиблих (померлих) чи зниклих безвісти Захисників України, яке передбачено Постановою Кабінету міністрів України № 379 від 28.05.1993 року, однак листом йому було відмовлено та роз'яснено, що відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України № 379 від 28.05.1992 року посвідчення на право користування пільгами членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли) чи зникли безвісти під час проходження військової служби видається на підставі судового рішення про встановлення юридичного факту загибелі чи пропажі військовослужбовця. Крім того, заявник звертався до Луцького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Луцькому районі Волинської області із зверненням про видачу свідоцтва про смерть сина, однак орган державної реєстрації відмовив йому у видачі свідоцтва про смерть сина. Отже визнання даного факту необхідно заявнику для отримання свідоцтва про смерть та з метою реалізації прав на отримання одноразової грошової допомоги у зв'язку з загибеллю сина та пільг, передбачених Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

У зв'язку з цим просить встановити факт загибелі (смерті) військовослужбовця ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Луцька Волинської області, який загинув ІНФОРМАЦІЯ_5 в районі населеного пункту Підгородне Бахмутського району Донецької області під час проходження військової служби під час ведення бойових дій із забезпечення здійснення заходів з національної безпеки і оборони Батьківщини та територіальної цілісності, відсічі і стримування збройної агресії з боку збройних сил російської федерації на території Донецької області під час виконання обов'язків військової служби.

В судовому засіданні заявник та його представник заявлені вимоги підтримали, просили заяву задовольнити.

Від представника заінтересованої особи до початку розгляду справи надійшла заява, про розгляд справи без участі їх представника.

Заслухавши пояснення заявника та його представника, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заяву слід задовольнити з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Як передбачено ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного, невизнаного або оспореного права, свободи чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Відповідно до п.3,5 ч.2 ст.293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження, справи про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою; встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Як передбачено ч.3 ст.294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Згідно п. 8, 9 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті; смерті особи, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави вважати її загиблою від певного нещасного випадку внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Судом встановлено, що заявник є батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 від 13.11.1985 року (а.с.18).

З витягу із наказу командира в/ч НОМЕР_2 № 302 від 05.11.2022 року ОСОБА_3 зараховано до списків особового складу в/ч НОМЕР_2 (а.с.23).

З витягу із наказу командира в/ч НОМЕР_2 № 322 від 25.11.2022 року солдата ОСОБА_3 , старшого стрільця 1 стрілецького відділення 3 стрілецького взводу № 5 стрілецької роти 2 стрілецького батальйону визначено вважати таким, що веде бойові дії на території України (а.с.24).

04 січня 2023 року ОСОБА_5 року ІНФОРМАЦІЯ_6 було направлено сповіщення дружині, про те, що її чоловік старший солдат ОСОБА_3 , 1985 року народження, старший стрілець стрілецького взводу стрілецької роти стрілецького батальйону в/ч НОМЕР_2 , 10.12.2022 року в ході відбиття штурмових дій противника в районі населеного пункту Підгороднє Донецької області, зник безвісти (а.с.52).

Відповідно до роз'яснень, викладених у п.1 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року N 5 "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення", суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення.

Встановлення факту, про який просить заявник необхідно йому для отримання свідоцтва про смерть та з метою реалізації прав на отримання одноразової грошової допомоги у зв'язку з загибеллю сина та пільг, передбачених Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

З повідомлення за вих.№ 281 від 25.01.2023 року в/ч НОМЕР_2 вбачається, що старший солдат ОСОБА_3 .

Відповідно до витягу з наказу командира військової частини НОМЕР_2 від 18 березня 2023 року № 1198/КП «Про визнання безвісно відсутніми військовослужбовців військової частини НОМЕР_2 , що зникли під час ведення бойових дій в Донецькій області за період з 06.12.2022 року по 31.12.2022 року» та повідомлення за вих.№ 281 від 25.01.2023 року в/ч НОМЕР_2 вбачається, що 10.12.2022 року старший солдат ОСОБА_3 , старший стрілець 1 стрілецького відділення 3 стрілецького взводу 5 стрілецької роти 2 стрілецького батальйону військової частини НОМЕР_2 в районі населеного пункту АДРЕСА_1 здійснював заходи щодо оборони навозайнятих позицій з метою недопущення прориву противника на глибину опорних пунктів першого ешелону. В період з 08 год.44 хв. по 10 год. 05 хв. 10 грудня 2022 року по позиціях Збройних Сил України в районі населеного пункту Підгородне Бахмутського району Донецької області противник здійснював штурмові дії невеликими групами до 30 чоловік, під час яких застосовував звичайну стрілецьку зброю та протитанкові ручні засоби. Збройні Сили України вступили в бій з комбатами. Після закінчення боїв зв'язок зі старшим солдатом ОСОБА_3 відсутній, пошукові заходи результатів не дали, проте і на полі бою у населеному пункті Підгородне та на околицях, тіла військовослужбовця, не знайдено. Під час розбирання руїн та розвалів будинків та захисних споруд після боїв, тіла військовослужбовця також не знайдено. Населений пункт Підгородне Бахмутського району Донецької області станом на сьогодні непідконтрльний Україні. Повідомлень про перебування військовослужбовця у полоні в противника, через групу цивільного військового співробітництва до командування в/ч НОМЕР_2 не надходили. Відомості про самовільне залишення частини, дезертирство під час бою, добровільну здачу в полон вказаним військовослужбовцем не підтвердилось. Повідомлень з лікувальних закладів на території України про поступлення на лікування старшого солдата ОСОБА_3 на адресу в/ч НОМЕР_2 не надходили. Повідомлень про перебування тіла військовослужбовця у відділеннях бюро судово-медичної експертизи на території України на адресу в/ч НОМЕР_2 не надходили та станом на сьогоднішній день з 10.12.2022 року солдату ОСОБА_3 надано правовий статус «безвісно відсутній» в порядку реалізації вимог Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»(а.с.20-22, 43-45).

Факт загибелі солдата ОСОБА_3 також підтверджується копією запису із журналу бойових дій військової частини НОМЕР_2 інв. Рз452т/к від 15.10.2022 року, де в записі зробленому 10 грудня 2022 року о 08.44-10.05 год., зазначено, що 10.12.2022 року в районі Підгородне противник здійснив штурмові дії до 30 чоловік з напрямку Покровське, безвісти зник старший солдат ОСОБА_3 .

Як вбачається з Витягу з єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом зникнення військовослужбовця в/ч НОМЕР_2 ОСОБА_3 , органом досудового розслідування Луцьким районним управлінням поліції ГУНП у Волинській області, 25 грудня 2022 року внесено відомості до ЄРДР за № 12022030580002598 за ч.1 ст.115 КК України (а.с.25).

Крім того, факт зникнення безвісти військовослужбовця ОСОБА_3 за особливих обставин підтверджується витягом з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин № 20230526-87 від 26.05.2023 року (а.с.50)

Відповідно до ст.1 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" від 12 травня 2015 року №389-VIII, воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

У зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України Указом Президента України від 24.02.2022 № 67/2022, затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-IX, на території України з 24.02.2022 року введено воєнний стан, термін якого неодноразово продовжено.

Відповідно до ч. 2 ст. 317 ЦПК України заява про встановлення факту смерті особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, може бути подана членами сім'ї померлого, їхніми представниками або іншими заінтересованими особами (якщо встановлення факту смерті особи впливає на їхні права, обов'язки чи законні інтереси) до будь-якого місцевого суду України, що здійснює правосуддя, незалежно від місця проживання (перебування) заявника.

Згідно ч.4 ст.317 ЦПК України ухвалене судом рішення у справах про встановлення факту народження або смерті особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, підлягає негайному виконанню.

Відповідно до ст.319 ЦПК України у рішенні суду повинно бути зазначено відомості про факт, встановлений судом, мету його встановлення, а також докази, на підставі яких суд установив цей факт. Рішення суду про встановлення факту, який підлягає реєстрації в органах державної реєстрації актів цивільного стану або нотаріальному посвідченню, не замінює собою документів, що видаються цими органами, а є тільки підставою для одержання зазначених документів.

Як роз'яснив Пленум Верховного Суду України у постанові № 5 від 31.03.1995 "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення" в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов'язується з наступним вирішенням спору про право.

У відповідності з частин 3, 4 ст. 49 ЦК України, державній реєстрації підлягають народження фізичної особи та її походження, громадянство, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть. Реєстрація актів цивільного стану провадиться відповідно до закону. Народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміна імені, смерть підлягають обов'язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян в органах юстиції в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно зі ст. 3 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» державна реєстрація актів цивільного стану у встановлених законом випадках є обов'язковою.

Відповідно до ст. 17 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану", державна реєстрація смерті проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану на підставі: 1) документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров'я або судово-медичною установою; 2) рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час або про оголошення її померлою. Заява про державну реєстрацію смерті подається не пізніше трьох днів з дня настання смерті або виявлення трупа, а в разі якщо неможливо одержати документ закладу охорони здоров'я або судово-медичної установи, - не пізніше п'яти днів. Державна реєстрація смерті за заявою, поданою у строки, визначені частиною другою цієї статті, та до закінчення одного року з дня настання смерті, проводиться за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті чи виявлення трупа або за місцем поховання. Державна реєстрація смерті проводиться за місцем проживання заявника у разі: 1) якщо заява надійшла після закінчення одного року з дня настання смерті; 2) встановлення у судовому порядку факту смерті; 3) звернення для реєстрації смерті особи, оголошеної судом померлою. Державна реєстрація смерті проводиться за заявою родичів померлого, представників органу опіки та піклування, працівників житлово-експлуатаційних організацій, адміністрації закладу охорони здоров'я, де настала смерть, та інших осіб.

Пунктом 1 глави 5 розділу III Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України 18.10.2000 № 52/5 встановлено, що підставою для державної реєстрації смерті є: лікарське свідоцтво про смерть (форма №106/о), форма якого затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 08.08.2006 № 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за №1150/13024 (далі - лікарське свідоцтво про смерть); фельдшерська довідка про смерть (форма № 106-1/о), форма якої затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 08.08.2006 №545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за № 1150/13024 (далі - фельдшерська довідка про смерть); лікарське свідоцтво про перинатальну смерть; рішення суду про оголошення особи померлою; рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час; повідомлення державного архіву або органів Служби безпеки України у разі реєстрації смерті осіб, репресованих за рішенням несудових та судових органів; повідомлення установи виконання покарань або слідчого ізолятора, надіслане разом з лікарським свідоцтвом про смерть.

Таким чином, єдиною підставою для державної реєстрації смерті у даному випадку є рішення суду про встановлення факту смерті.

У відповідності до правового висновку викладеного в постанові об'єднаної палати Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду від 05.12.2022 в справі №490/6057/19-ц - встановлення факту, що має юридичне значення, щодо загибелі військовослужбовця під час захисту Батьківщини внаслідок збройної агресії російської федерації проти України можливе лише у судовому порядку, оскільки законодавець не визначив іншого, позасудового способу встановлення причинно-наслідкового зв'язку між смертю військовослужбовця та військовою агресією російської федерації. Від встановлення факту загибелі військовослужбовця при виконанні військової служби внаслідок збройної агресії російської федерації проти України залежить виникнення та реалізація особистих та майнових прав заявника як члена сім'ї загиблого військовослужбовця.

Суд вважає, що надані заявником й досліджені судом докази в достатній мірі підтверджують факт смерті ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який загинув під час виконання обов'язків військової служби, в населеному пункті Підгородне Бахмутського району Донецької області, смерть якого пов'язана із захистом Батьківщини. При цьому день вірогідної смерті ОСОБА_3 точно встановлений 10 грудня 2022 року, який і необхідно визначити днем його смерті.

За таких обставин, оскільки заявник фактично просить встановити факт смерті сина, який був військовослужбовцем Збройних Сил України та загинув під час проходження військової служби та ведення бойових дій, що тягне за собою можливі юридичні наслідки, суд приходить до висновку, що вимоги заяви обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 317 ЦПК України, ухвалене судом рішення у справах про встановлення факту смерті особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, підлягає негайному виконанню. Рішення у справах про встановлення факту смерті особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, може бути оскаржено в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. Оскарження рішення не зупиняє його виконання.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 89, 234, 259, 293, 315, 317,319 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Луцький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Луцькому районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про встановлення факту смерті- задовольнити.

Встановити факт смерті військовослужбовця ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Луцька Волинської області, який загинув ІНФОРМАЦІЯ_5 в районі населеного пункту Підгородне Бахмутського району Донецької області під час проходження військової служби під час ведення бойових дій із забезпечення здійснення заходів з національної безпеки і оборони Батьківщини та територіальної цілісності, відсічі і стримування збройної агресії з боку збройних сил російської федерації на території Донецької області під час виконання обов'язків військової служби.

Рішення суду підлягає негайному виконанню. Оскарження не зупиняє його виконання.

Апеляційна скарга на рішення може бути подана у Волинський апеляційний суд протягом 30 днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Заявник: ОСОБА_1 , проживає в АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_4 .

Заінтересована особа: Луцький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Луцькому районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), місцезнаходження: Волинська область, місто Луцьк, пр.Соборності, буд.18, код ЄДРПОУ 25091825.

Повний текст рішення суду складено 31 травня 2024 року.

Суддя Луцького міськрайонного суду

Волинської області С.С.Крупінська