Cправа №505/1906/24
Провадження №1-кс/505/936/2024
Іменем України
31.05.2024 м. Подільськ
Слідчий суддя Котовський міськрайонний суд Одеської області ОСОБА_1
при секретарі судового засідання ОСОБА_2
за участю сторін кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_3
слідчого ОСОБА_4
підозрюваного ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні, у режимі відеоконференції із застосуванням власних технічних засобів прокурором Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_3 , клопотання слідчого СВ Подільського РУП ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_3 , про відсторонення від посади, щодо
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Старокостянтинів, Хмельницької області, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , військовослужбовець військової служби за призовом під час мобілізації, старший офіцер мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 у військовому званні «капітан», раніше не судимого,
-підозрюваного у кримінальному провадженні №-12024161180000391 від 08.05.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України,
До слідчого судді Котовського міськрайонного суду Одеської області звернувся слідчий СВ Подільського РУП ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 з клопотанням про відсторонення підозрюваного від посади відносно ОСОБА_5 за матеріалами кримінального провадження №-12024161180000391, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08.05.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3ст.368 КК України, яке обґрунтовано наступним.
У провадженні СВ Подільського РУП ГУНП в Одеській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №-12024161180000391 від 08.05.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що згідно наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 №-167 від 11.05.2023 ОСОБА_5 призначено на посаду старшого офіцера ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до функціональних обов'язків старшого офіцера мобілізаційного відділення, старший офіцер мобілізаційного відділення в мирний і воєнний час відповідає, зокрема, за:
?виконання заходів плану проведення мобілізації людських і транспортних ресурсів на території району і міста, в частині що стосується; проведення відбору сержантів і солдатів запасу на комплектування команд, їх оповіщення та відправку до військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань при мобілізації та на навчальні збори;
?ведення картотеки облікових карток військовозобов'язаних, призначених до складу команд;
?удосконалення і розвиток бази мобілізаційного розгортання, проведення занять з першочерговими посильними, адміністрацією та апаратом посилення дільниць оповіщення.
Старший офіцер мобілізаційного відділення підпорядковується заступнику начальника - начальнику мобілізаційного відділення; за відсутності заступника начальника - начальника мобілізаційного відділення або офіцера мобілізаційного відділення виконує його обов'язки.
Під час здійснення заходів з мобілізації дозволено знайомиться з відомостями про систему бойової та мобілізаційної готовності, рівня готовності до виконання завдань за призначенням за окремими показниками в цілому щодо установи зі ступенем секретності «Т», а також здійснювати контроль за забезпеченням охорони державної таємниці (ст. 37 Закону України «Про державну таємницю»). (ст.5 ЗУ про ДТ).
Старший офіцер мобілізаційного відділення зобов'язаний: знати керівні документи щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації, військово - облікової роботи, своєчасно виконувати їх вимоги та керуватися ними у службовій діяльності; знати мобілізаційне завдання РТЦК та СП, в частині що стосується, забезпечувати своєчасну розробку мобілізаційних заходів, передбачених планом мобілізації людських і транспортних ресурсів на території району і міста; приймати участь в розробці документів бойової та мобілізаційної готовності; приймати участь в розробці плану підготовки РТЦК та СП на навчальний рік; відпрацьовувати наряди ІНФОРМАЦІЯ_3 на призов сержантів і солдатів запасу при мобілізації; здійснювати якісний відбір і призначення сержантів і солдатів запасу за нарядами ІНФОРМАЦІЯ_3 , оформлювати військово - облікові документи на них; проводити аналіз кількісної та якісної характеристики призначених мобілізаційних ресурсів; вести картотеку облікових карток військовозобов'язаних, призначених до складу команд; проводити звірку нарядів на призов сержантів і солдатів запасу з ІНФОРМАЦІЯ_4 з наданням якісної характеристики по командам; підтримувати постійний зв'язок з комплектуючими військовими частинами Збройних Сил України та іншими військовими формуваннями щодо своєчасного призову і поставки сержантів і солдатів запасу у ході проведення мобілізації; проводити уточнення бойових та мобілізаційних документів в обсязі забезпечення призову та поставки сержантів і солдатів запасу у військові частини Збройних Сил України та інші військові формування; розробляти документи для узгодження спільних рішень з командирами військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань з питань призначення, призову і поставки сержантів і солдатів запасу при мобілізації; проводити відбір резервістів і військовозобов'язаних на навчальні збори; надавати військово - облікові документи представникам військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань для вивчення приписаних мобілізаційних ресурсів, призначених у команди; проводити уточнення документів пункту ІНФОРМАЦІЯ_5 ; у воєнний час виконувати обов'язки відповідно до розрахунку особового складу на пункті управління по робочим групам; проводити підбір сержантів і солдатів запасу до складу апарату посилення РТЦК та СП (першочергові посильні, ПУ, ДО, ОППЗВіТ); особисто проводити заняття з почерговими посильними, адміністрацією та апаратом посилення дільниць оповіщення; підтримувати в постійній готовності до розгортання в установленні строки дільниці оповіщення; організовувати та приймати участь в удосконаленні і розвитку бази мобілізаційного розгортання, відпрацьовувати плануючі, облікові і звітні документи згідно табелю термінових донесень, своєчасно надавати їх до ІНФОРМАЦІЯ_3 ; забезпечувати порядок у розробці, користуванні, зберіганні та розсилці мобілізаційних документів, документів з грифом обмеження доступу «Для службового користування» та нетаємних документів відділення; виконувати заходи щодо запобігання порушенням заходів безпеки під час проведення занять, навчань, обслуговування озброєння та військової техніки, виконання службових обов'язків; виконувати інші доручення заступника начальника -начальника мобілізаційного відділення.
Згідно ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», корупція - це використання особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, наданих їй службових повноважень чи пов'язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття такої вигоди чи прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, зазначеній у частині першій статті 3 цього Закону, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень чи пов'язаних з ними можливостей.
Також, відповідно до ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», неправомірна вигода - це грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального чи негрошового характеру, які обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав.
Статтею 22 Закону України «Про запобігання корупції» особам, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону, забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов'язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах.
Згідно примітки 1 статті 364 КК України службовими особами у статтях 364, 368, 368-5, 369 цього Кодексу є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Таким чином, ОСОБА_5 , будучи старшим офіцером мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 , у розумінні примітки 1 статті 364 КК України, є службовою особою.
Досудовим розслідуванням встановлено, що починаючи із березня місяця 2024 року, точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, по початок травня місяця 2024 року, точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, у ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який перебуває на посаді старшого офіцера мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 , виник умисел на одержання неправомірної вигоди для себе та в подальшому, останній почав створювати штучні перешкоди військовозобов'язаному ОСОБА_6 , який є робітником Локомотивного ДЕПО ТЧ-2 Подільськ, на посаді машиніста електровоза, що відноситься до категорії підприємств критичної інфраструктури та який має законне право на відстрочку від призову на військову службу за мобілізацією.
Створення вищезазначених штучних перешкод полягало у вербальному висловленні ОСОБА_5 . ОСОБА_6 наявності проблемних питань у вигляді відсутності необхідних для надання відстрочки документів, що може призвести до отримання ним бойової повістки та направлення його для проходження військової служби у зону бойових дій.
Однак ОСОБА_5 , використовуючи своє службове становище та безвихідне становище військовозобов'язаного ОСОБА_6 , запропонував надати йому неправомірну винагороду за вирішення питання щодо усунення штучно створених ним же перешкод, у вигляді передачі йому 300 літрів пального. В подальшому, за допомогою засобів телефонного зв'язку, ОСОБА_5 повідомив ОСОБА_6 про можливість надання вищезазначеної неправомірної винагороди у грошовому еквіваленті. У разі неприйняття висунутих ОСОБА_5 умов щодо надання йому неправомірної винагороди, останній сповістив ОСОБА_6 , що той отримає бойову повістку та буде проходити військову службу в районі ведення бойових дій.
10.05.2024 близько 11:00 ОСОБА_6 засобами телефонного зв'язку повідомив ОСОБА_5 , що він готовий зустрітися з ним для вирішення раніше оговорених питань та повідомив йому своє місцезнаходження за адресою: АДРЕСА_2 біля входу в магазин «Ласка» (біля ІНФОРМАЦІЯ_6 ), на що ОСОБА_5 попросив його зачекати. В цей же день, близько 12:00, ОСОБА_6 зустрівся із ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_2 біля входу в магазин «Ласка», де під час зустрічі, ОСОБА_5 , продовжуючи реалізацію своїх злочинних дій, направлених на вимагання та отримання неправомірної вигоди, з метою особистого незаконного збагачення, переслідуючи корисливий мотив, отримав грошові кошти у сумі 15 000 гривень від ОСОБА_6 , при цьому ОСОБА_5 передав ОСОБА_6 заздалегідь підготовлене ним тимчасове посвідчення військовозобов'язаного на ОСОБА_6 .
Після чого 10.05.2024 о 12:11 годині ОСОБА_5 було затримано працівниками правоохоронних органів в порядку ст. 208 КПК України безпосередньо після вчинення злочину та вилучено неправомірну вигоду у сумі 15 000 гривень.
10.05.2024 о 12:11 годині, ОСОБА_5 , затримано в порядку ст. 208 КПК України.
10.05.2024 о 19 годині 56 хвилин ОСОБА_5 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, а саме у одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь - якої дії з використанням наданого їй службового становища, поєднаному з вимаганням неправомірної вигоди.
У вчиненні кримінального правопорушення підозрюється ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець: м.Старокостянтинів, Хмельницької області, українець, громадянин України, з вищою освітою, одружений, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_3 , військовослужбовець військової служби за призовом під час мобілізації, старший офіцер мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 у військовому званні «капітан», раніше не судимий.
Підозра ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення обґрунтовуються наступними доказами:
?протоколом допиту потерпілого ОСОБА_7 , який повідомив, що ОСОБА_5 використовуючи своє службове становище, вимагав надати йому неправомірну винагороду за вирішення питання щодо усунення перешкод , у вигляді передачі йому 300 літрів пального або у грошовому еквіваленті та у разі неприйняття умов щодо надання йому неправомірної винагороди, той отримає бойову повістку та буде проходити військову службу в районі ведення бойових дій, хоча який він є робітником Локомотивного ДЕПО ТЧ-2 Подільськ, на посаді машиніста електровоза, що відноситься до категорії підприємств критичної інфраструктури та який має законне право на відстрочку від призову на військову службу за мобілізацією.
?протоколом оглядом заявника та вручення йому грошових коштів (інших предметів), в ході якого ОСОБА_7 отримав грошові кошти в сумі 15000 гривень. Які заздалегідь були ідентифіковані та зафіксовані в протоколі, для подальшої передачі їх ОСОБА_5 з метою надання йому неправомірної винагороди.
?особистим обшуком затриманого ОСОБА_5 проведеним в ході його затримання у порядку ст. 208 КПК України, в ході якого вилучено 2 мобільних телефона останнього, в одному з яких при розблокуванні одразу в «розділі телефонна книга» в пошуку був контакт ОСОБА_6 ТЧ-2;, грошові кошти в сумі 15100 гривень;
?протоколом добровільно наданого предмету, а саме ОСОБА_6 видав тимчасового посвідчення військово зобов'язаного ПО №005182 на ім'я ОСОБА_6 від 02.05.2024, яке він отримав в результаті надання неправомірної допомоги ОСОБА_5 у сумі 15000 гривень.
?іншими матеріалами кримінального провадження в сукупності.
В протиправних діях ОСОБА_5 вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
Підозрюваний ОСОБА_5 вчинив тяжкий злочин, які відповідно до ч.3 ст. 368 України, який карається від п'яти до десяти років позбавлення волі.
Частинами 1 та 2 статті 154 КПК України встановлено, що відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину, і незалежно від тяжкості злочину - щодо особи, яка є службовою особою правоохоронного органу.
Відповідно примітки до статті 45 КК України, злочини передбачені статтею 191 КК України (у випадку його вчинення шляхом зловживання службовим становищем) є корупційним злочином.
Статтею 65-1 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено відповідальність за корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення.
Зокрема в ч.5 ст.65-1 цього Закону викладено імперативну норму, згідно якої, особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.
Санкція ч.3 ст.368 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна та відповідно до ч.5 ст.12 КК України, зазначене кримінальне правопорушення відноситься до тяжкого злочину.
На даний час, оскільки підозрюваного ОСОБА_5 у вчиненні вказаного кримінального правопорушення, у зв'язку із внесенням застави, звільнено з під варти, він обіймає посаду старшого офіцера ІНФОРМАЦІЯ_2 , який є службовою особою.
Також варто зазначити, що ОСОБА_5 відповідно до ст.ст.12, 45 КК України підозрюється у вчиненні тяжкого злочину пов'язаного із корупцією (ч.3 ст.368 КК), за яке як вже зазначено одним із видів покарання передбачено позбавляння волі від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, який ним скоєно у період виконання службових обов'язків.
Тобто, у слідства є достатньо підстав вважати, що ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді старшого офіцера ІНФОРМАЦІЯ_2 може намагатися знищити речові докази чи документи по кримінальному провадженню, які можуть бути здобуті в ході досудового розслідування, оскільки слідство і збирання по ньому доказів триває та перешкоджати встановленню істини по справі з метою зменшити свою участь у вчиненні кримінального правопорушення або уникнути взагалі відповідальності за скоєне, вчиняти інші протиправні діяння тощо.
Окрім цього відповідно до ч.5 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.
Сенс безумовного відсторонення таких осіб, пов'язаний з тим, що подальше перебування їх на посадах під час досудового розслідування, може сприяти зміцненню їх авторитету, утворенню у оточуючих оманливого уявлення щодо стану та перспектив цього розслідування, що в свою чергу може утворювати передумови для здійснення незаконних дій щодо знищення або підроблення документів і речей, які мають значення для досудового розслідування, а також впливати на співробітників зазначеної установи, та інших осіб, які є свідками і потерпілими у цьому провадженні або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Приймаючи до уваги характер злочину у якому підозрюється ОСОБА_5 , вважаю, що відсторонення від посади є ефективним, адекватним та стримуючим заходом та не суперечить вимогам ч.1 ст.19 Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією (ETS 173), ч.ч. 2, 6 ст. 30 Конвенції ООН проти корупції (ратифіковані Україною 18 жовтня 2006 року).
Враховуючи що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що відсторонення підозрюваного від посади зможе запобігти протиправній поведінці підозрюваного щодо перешкоджання кримінальному провадженню, впливу на свідків та потерпілого.
У судовому засіданні прокурор та слідчий клопотання підтримали та просили його задовольнити з підстав, які викладені у ньому.
Підозрюваний ОСОБА_5 не заперечував проти задоволення клопотання слідчого.
Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали клопотання та докази, якими воно обґрунтовується, слідчий суддя дійшов до таких висновків.
У провадженні СВ Подільського РУП ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 , за матеріалами кримінального провадження №-12024161180000391, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08.05.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3ст.368 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що починаючи із березня місяця 2024 року, точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, по початок травня місяця 2024 року, точної дати в ході досудового розслідування не встановлено, у ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який перебуває на посаді старшого офіцера мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 , виник умисел на одержання неправомірної вигоди для себе та в подальшому, останній почав створювати штучні перешкоди військовозобов'язаному ОСОБА_6 , який є робітником Локомотивного ДЕПО ТЧ-2 Подільськ, на посаді машиніста електровоза, що відноситься до категорії підприємств критичної інфраструктури та який має законне право на відстрочку від призову на військову службу за мобілізацією.
Створення вищезазначених штучних перешкод полягало у вербальному висловленні ОСОБА_5 . ОСОБА_6 наявності проблемних питань у вигляді відсутності необхідних для надання відстрочки документів, що може призвести до отримання ним бойової повістки та направлення його для проходження військової служби у зону бойових дій.
Однак ОСОБА_5 , використовуючи своє службове становище та безвихідне становище військовозобов'язаного ОСОБА_6 , запропонував надати йому неправомірну винагороду за вирішення питання щодо усунення штучно створених ним же перешкод, у вигляді передачі йому 300 літрів пального. В подальшому, за допомогою засобів телефонного зв'язку, ОСОБА_5 повідомив ОСОБА_6 про можливість надання вищезазначеної неправомірної винагороди у грошовому еквіваленті. У разі неприйняття висунутих ОСОБА_5 умов щодо надання йому неправомірної винагороди, останній сповістив ОСОБА_6 , що той отримає бойову повістку та буде проходити військову службу в районі ведення бойових дій.
10.05.2024 близько 11:00 ОСОБА_6 засобами телефонного зв'язку повідомив ОСОБА_5 , що він готовий зустрітися з ним для вирішення раніше оговорених питань та повідомив йому своє місцезнаходження за адресою: АДРЕСА_2 біля входу в магазин «Ласка» (біля ІНФОРМАЦІЯ_6 ), на що ОСОБА_5 попросив його зачекати. В цей же день, близько 12:00, ОСОБА_6 зустрівся із ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_2 біля входу в магазин «Ласка», де під час зустрічі, ОСОБА_5 , продовжуючи реалізацію своїх злочинних дій, направлених на вимагання та отримання неправомірної вигоди, з метою особистого незаконного збагачення, переслідуючи корисливий мотив, отримав грошові кошти у сумі 15 000 гривень від ОСОБА_6 , при цьому ОСОБА_5 передав ОСОБА_6 заздалегідь підготовлене ним тимчасове посвідчення військовозобов'язаного на ОСОБА_6 .
Після чого 10.05.2024 о 12:11 годині ОСОБА_5 було затримано працівниками правоохоронних органів в порядку ст. 208 КПК України безпосередньо після вчинення злочину та вилучено неправомірну вигоду у сумі 15 000 гривень.
10.05.2024 о 12:11 годині старшого офіцера ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 затримано в порядку ст. 208 КПК України та 10.05.2024 о 19 годині 56 хвилин йому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах того хто надає неправомірну вигоду будь-якої дії з використанням наданої їй влади та службового становища, поєднаному з вимаганням неправомірної вигоди.
За вимогами ч.5 ст.65-1 Закону України "Про запобігання корупції" особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею кримінального правопорушення у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.154 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину.
Відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог статті 158 цього Кодексу.
Відповідно до ч.2 ст.157 КПК України при вирішенні питання про відсторонення від посади слідчий суддя, суд зобов'язаний врахувати правову підставу для відсторонення від посади, достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення, наслідки відсторонення від посади для інших осіб.
Стороною обвинувачення надано достатньо доказів, які дають підстави слідчому судді дійти висновку про причетність ОСОБА_5 до вчинення інкримінованого йому кримінального правопорушення, що свідчить про наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України, яка підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, які долучені до клопотання слідчого, у тому числі і ухвалою слідчого судді від 11.05.2024, якою до підозрюваного ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою з можливістю внесення застави.
Слідчим суддею встановлено, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні злочину, у період перебування на посаді старшого офіцера ІНФОРМАЦІЯ_2 , та виконання ним своїх службових обов'язків, тобто перебування його на займаній посаді сприяло вчиненню кримінального правопорушення, у якому він підозрюється.
Вирішуючи клопотання про відсторонення ОСОБА_5 від посади старшого офіцера ІНФОРМАЦІЯ_2 , слідчий суддя враховує, що досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні знаходиться на початковій стадії, наразі органом досудового розслідування проводяться слідчі дії, ще не вилучено весь обсяг необхідних документів .
У зв'язку із викладеним, з метою запобігання ризику негативного впливу на результати досудового розслідування, а саме для запобігання знищенню, приховуванню чи спотворення речових доказів, які мають значення для кримінального провадження, такий захід кримінального провадження, як відсторонення від посади ОСОБА_5 , на теперішній час виправдовує потреби досудового розслідування та ступінь втручання у права і свободи підозрюваного.
На переконання слідчого судді, незастосування такого заходу забезпечення кримінального провадження може вкрай негативно впливати на хід досудового розслідування.
З огляду на викладені обставини, враховуючи, що під час судового розгляду клопотання слідчим та прокурором було доведено, що без відсторонення підозрюваного від займаної посади наразі неможливо забезпечити швидке, повне та неупереджене досудове розслідування, і такі потреби досудового розслідування виправдовують обмеження гарантованого ст.43 Конституції України права підозрюваного на працю, клопотання слідчого про відсторонення підозрюваного ОСОБА_5 від займаної посади старшого офіцера ІНФОРМАЦІЯ_2 , підлягає задоволенню.
На підставі викладеного і керуючись ст.131, 154-157 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання слідчого СВ Подільського РУП ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_3 , про відсторонення від посади відносно підозрюваного ОСОБА_5 , за матеріалами кримінального провадження №-12024161180000391 від 08.05.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України, - задовольнити.
Відсторонити підозрюваного у кримінальному провадженні ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від займаної посади старшого офіцера ІНФОРМАЦІЯ_2 , строком на два місяці, тобто до 30 липня 2024 року включно.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Одеського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1