Справа № 191/49/24
Провадження № 1-кс/191/443/24
іменем України
27 травня 2024 року м. Синельникове
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2
прокурора - ОСОБА_3
слідчого - ОСОБА_4
захисника - ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Синельникове в режимі відео конференції з власних технічних засобів клопотання старшого слідчого СВ Синельниківського РУП ГУ НП в Дніпропетровській області ОСОБА_6 , погоджене прокурором Синельниківської окружної прокуратури ОСОБА_7 , про продовження строку запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно підозрюваної :
ОСОБА_8 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Тернівка, Дніпропетровської області, громадянки України, працюючої спеціалістом Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.332 КК України, у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023041390000345 від 13.04.2023 року, -
Старший слідчий СВ Синельниіквського РУП звернувся до слідчого судді із вказаним з клопотанням, яке обґрунтовує тим, що досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до ст. 17 Конституції України, окрім іншого, захист суверенітету й територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою усього Українського народу.
Оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності покладаються на Збройні Сили України.
Відповідно до вимог ст. 33 Конституції України, окрім іншого, кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які установлюються законом.
Статтею 64 Конституції України передбачено, окрім іншого, що конституційні права й свободи людини та громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України. В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватись окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень.
Відповідно до вимог ст. 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
Згідно до ст. 68 Конституції України, окрім іншого, кожен зобов'язаний неухильно додержуватись Конституції України та законів України.
Статтею 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (далі - Закон) передбачено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Відповідно до вимог ст. 3 Закону військовий обов'язок включає, окрім іншого, проходження військової служби. Статтею 6 Закону передбачено, що видом військової служби, окрім іншого, є військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Пунктом 1 Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24.02.2022 (далі - Указ) передбачено, що у зв'язку з військовою агресією проти України в Україні уведено воєнний стан із 05:30 24.02.2022 строком на 30 діб.
Пунктом 3 Указу передбачено, окрім іншого, що у зв'язку з введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватись конституційні права й свободи людини та громадянина, передбачені ст. 33 Конституції України.
Надалі, відповідно до вимог п. 1 Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» № 341/2022 від 17.05.2022 строк дії воєнного стану в України продовжено з 05:30 25.05.2022 строком на 90 діб.
Указом Президента України від 12.08.2022 № 573/2022, затвердженим Законом України від 15.08.2022 № 2500-IX, строк дії воєнного стану на території України продовжено з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб.
Указом Президента України від 07.11.2022 № 757/2022, затвердженим Законом України від 16.11.2022 № 2738-IX, строк дії воєнного стану на території України продовжено з 05 години 30 хвилин 21 листопада 2022 року строком на 90 діб.
Указом Президента України від 06.02.2023 № 58/2023, затвердженим Законом України від 07.02.2023 № 2915-IX, строк дії воєнного стану на території України продовжено з 05 години 30 хвилин 19 лютого 2023 року строком на 90 діб.
Указом Президента України від 01.05.2023 № 254/2023, затвердженим Законом України від 02.05.2023 № 3057-IX, строк дії воєнного стану на території України продовжено з 05 години 30 хвилин 20 травня 2023 року строком на 90 діб.
Указом Президента України від 26.07.2023 № 451/2023, затвердженим Законом України від 27.07.2023 № 3275-IX, строк дії воєнного стану на території України продовжено з 05 години 30 хвилин 18 серпня 2023 року строком на 90 діб.
Указом Президента України від 26.07.2023 № 734/2023, затвердженим Законом України від 08.11.2023 № 3429-IX, строк дії воєнного стану на території України продовжено з 05 години 30 хвилин 16 листопада 2023 року строком на 90 діб.
Указом Президента України від 05.02.2024 № 49/2024, затвердженим Законом України від 08.11.2023 № 3429-IX, строк дії воєнного стану на території України продовжено з 05 години 30 хвилин 14 лютого 2024 року строком на 90 діб.
При цьому, порядок і вичерпний перелік підстав за яких громадяни України мають право на виїзд із України, а також перетин державного кордону, у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану визначено Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995 (далі - Правила).
Відповідно до вимог п. 12 Правил, окрім іншого, у ході перевірки документів під час виїзду з України з'ясовується наявність або відсутність підстав для тимчасового обмеження громадянина у праві виїзду за кордон.
Таким чином, із 05:30 24.02.2022 право на виїзд з України, а також перетин державного кордону, громадянами України без наявних законних підстав тимчасово обмежено.
Поряд з цим, пунктом 2-6 Правил передбачено, що у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 Правил, також мають інші військовозобов'язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому - восьмому частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Відповідно до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають військовозобов'язані жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.
У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до частини другої статті 102, пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України Президентом України 24.02.2022 постановлено Указ №65/2022 про оголошення та проведення загальної мобілізації протягом 90 днів з дня набрання чинності Указу, зокрема, на території Дніпропетровської області.
17.05.2022 у зв'язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання боєздатності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» Указом Президента України № 342/2022 строк загальної мобілізації продовжено на 90 днів. Крім того, Указами Президента України №574/2022 від 12.08.2022, №758/2022 від 07.11.2022, №59/2023 від 06.02.2023, №255/2023 від 01.05.2023, №452/2023 від 26.07.2023, №735/2023 від 06.11.2023, № 49/2024 від 05.02.2024 строк загальної мобілізації продовжено та він тривав на момент вчинення злочину.
Водночас, у порушення зазначених вище норм законодавства України ОСОБА_8 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , вчинили кримінальні правопорушення за наступних обставин.
Так, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 18.10.2022 у ОСОБА_9 виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_11 , через державний кордон України.
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_9 , діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, розробив план незаконного переправлення ОСОБА_11 , через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_11 , мав набути батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
З метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу ОСОБА_9 за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 18.10.2022, вступив у злочинну змову з ОСОБА_10 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_11 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_11 , на безперешкодний перетин державного кордону України та спеціаліста Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_8 , дії якої полягали у прискоренні формування справи про внесення змін до актового запису про народження.
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 18.10.2022 ОСОБА_10 , підшукав багатодітну ОСОБА_12 , яка має на утриманні дітей, серед яких є ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , які являються малолітніми.
Крім того, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 18.10.2022 ОСОБА_10 , підшукав багатодітну ОСОБА_15 , яка має на утриманні дітей, серед яких є ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка являється малолітньою.
В подальшому продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_9 , отримавши від ОСОБА_12 , ОСОБА_15 та ОСОБА_11 , відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_8 , яка діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, згідно розробленого плану ОСОБА_9 , підготувала та оформила справи та внесла відомості про визнання батьківства ОСОБА_11 , малолітніх ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_4 до Державного реєстру актів цивільного стану громадян, щодо актового запису про народження.
В результаті вищевказаних дій ОСОБА_9 , ОСОБА_11 , отримав право безперешкодного перетину кордону з підстав багатодітного батьківства на трьох дітей віком до 18 років.
Таким чином, ОСОБА_11 , який не маючи власних дітей за сприяння ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_8 , встановивши батьківство над малолітньою ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження НОМЕР_1 , малолітнім ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження НОМЕР_2 , малолітнім ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження НОМЕР_3 , в яких останній був зазначений батьком, 24.02.2024 о 17:07 годині на пункті перетину Дякове, перетнув державний кордон України як багатодітний батько.
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, як сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон України, вчинене, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 27.10.2022 у ОСОБА_9 , виник злочинний умисел направлений на сприяння в незаконному переправленні громадянина України ОСОБА_17 , через державний кордон України за попередньою змовою з ОСОБА_8 .
Так, ОСОБА_9 , розуміючи, що реалізація злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучив до протиправної діяльності ОСОБА_8 .
З вищевказаною метою, реалізуючи свій злочинний умисел, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, ОСОБА_9 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, підшукала жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_17 , зміг би оформити батьківство та сприяла фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_17 , на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 27.10.2022, вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 27.10.2022 ОСОБА_9 , підшукав багатодітну ОСОБА_18 , яка має на утриманні чотирьох дітей, одна з яких ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , яка являється малолітньою.
В подальшому, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_9 , отримавши від ОСОБА_17 та ОСОБА_18 , відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надала вказані документи ОСОБА_8 , яка діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, згідно розробленого плану підготувала та оформила справи №164/20.17-41 від 27.10.2022 внесла відомості про визнання батьківства ОСОБА_17 , малолітньої ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , до Державного реєстру актів цивільного стану громадян, щодо актового запису про народження.
В результаті вищевказаних дій ОСОБА_8 , ОСОБА_17 , отримав право безперешкодного перетину кордону з підстав багатодітного батьківства на трьох дітей віком до 18 років.
Таким чином, ОСОБА_17 , який, будучи батьком малолітньої ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_6 (свідоцтво про народження НОМЕР_4 від 23.10.2018) та ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_7 (свідоцтво про народження НОМЕР_5 від 15.09.2016), за сприяння ОСОБА_8 та невстановленої слідством особи, встановивши батьківство над малолітньою ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , при цьому, отримавши відповідні свідоцтва про народження НОМЕР_6 в яких останній був зазначений батьком, 06.01.2023 о 17:35 годині на пункті перетину Краківець, перетнув державний кордон України, як багатодітний батько.
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, як сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон України, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.
Крім того, відповідно до ч.1 Типового положення про відділи державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України 11.04.2016 №1079/5 (далі - Положення) центральний відділ державної реєстрації актів цивільного стану та відділи державної реєстрації актів цивільного стану в областях Управління державної реєстрації міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (далі - Відділ Управління державної реєстрації) є структурними підрозділами Управління державної реєстрації міжрегіонального управління Міністерства юстиції України та підпорядковуються йому.
Відділи державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (далі - Відділ) є структурними підрозділами міжрегіонального управління Міністерства юстиції України та підпорядковуються Управлінню державної реєстрації міжрегіонального управління Міністерства юстиції України через Відділ Управління державної реєстрації.
Відповідно до ч.4 Положення Відділ Управління державної реєстрації та Відділ у своїй діяльності керуються Конституцією України та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства України, наказами Міністерства юстиції України, а також цим Типовим положенням.
Згідно з п.2, ч.2, розділу ІІІ Положення Відділ вносить до Реєстру відомості про народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть, а також про внесені зміни до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання відповідно до Порядку ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2007 року № 1064 (зі змінами).
Порядок внесення змін, доповнень до актових записів цивільного стану в Україні регулюється Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затвердженими наказом Міністерства юстиції України від 12 січня 2011 року № 96/5 зі змінами (останні відбулись 15.02.2022 року).
Запис на паперовому носії актового запису цивільного стану про внесені зміни або проставлені відмітки із зазначенням дати і документа, який був підставою для здійснення вищезазначених дій, засвідчується підписом посадової особи та печаткою відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Відомості про внесення змін до актового запису цивільного стану, їх поновлення та анулювання вносяться до Державного реєстру актів цивільного стану громадян відповідно до Порядку ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2007 № 1064 (далі - Порядок).
Відповідно до п.2 Порядку, реєстр - єдина комп'ютерна база даних про акти цивільного стану, внесені до них зміни і доповнення, видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану та витягів з Реєстру.
Так, ОСОБА_8 будучи спеціалістом Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), маючи ідентифікатор доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, будучи особою, яка має право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою , яка має право доступу до неї за таких обставин.
У достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 16.11.2022 у ОСОБА_9 та невстановленої особи, виник злочинний умисел направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_17 , шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
Так, ОСОБА_9 та невстановлена особа розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_9 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до невстановленої особи, дії якої полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_17 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_17 , на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 16.11.2022, вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 16.11.2022 невстановлена особа, підшукала багатодітну ОСОБА_18 , яка має на утриманні чотирьох дітей, одна з яких ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , яка являється малолітньою.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_9 , отримавши від ОСОБА_17 та ОСОБА_18 , відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_8 .
В подальшому ОСОБА_8 , у невстановлений слідством день, час, але не пізніше 16.11.2022, діючи всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та оформила справу щодо визнання батьківства ОСОБА_17 над малолітньою ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , та внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:
- по батькові дитини з « ОСОБА_19 » змінено на « ОСОБА_19 »;
- прізвище батька з « ОСОБА_24 » змінено на « ОСОБА_25 »;
- ім?я батька з « ОСОБА_26 » змінено на « ОСОБА_27 »;
- по батькові батька з « ОСОБА_28 » змінено на « ОСОБА_29 »;
- доповнено дата народження батька - « ІНФОРМАЦІЯ_8 »;
- доповнено місце проживання батька - «Україна, АДРЕСА_3 ».
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.362 КК України, як несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 17.11.2022 у ОСОБА_9 , виник злочинний умисел, направлений на сприяння в незаконному переправленні громадянина України ОСОБА_30 , через державний кордон України за попередньою змовою з ОСОБА_8 .
Так, ОСОБА_9 , що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучив до протиправної діяльності ОСОБА_8 .
З вищевказаною метою, реалізуючи свій злочинний умисел, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, ОСОБА_9 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, підшукання жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_31 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_32 , на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 17.11.2022, вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 17.11.2022 невстановлена особа, підшукав багатодітну ОСОБА_18 , яка має на утриманні чотирьох дітей, одна з яких ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , яка являється малолітньою.
В подальшому, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_9 , отримавши від ОСОБА_30 , та ОСОБА_18 , відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надала вказані документи ОСОБА_8 , яка діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, згідно розробленого плану підготувала та оформила № 163/20.17-41 від 17.11.2022 внесла відомості про визнання батьківства ОСОБА_30 , малолітньої ОСОБА_34 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , до Державного реєстру актів цивільного стану громадян, щодо актового запису про народження.
В результаті вищевказаних дій ОСОБА_8 , ОСОБА_31 , отримав право безперешкодного перетину кордону з підстав багатодітного батьківства на трьох дітей віком до 18 років.
Таким чином, ОСОБА_31 , який, будучи батьком малолітнього ОСОБА_35 , ІНФОРМАЦІЯ_10 (свідоцтво про народження НОМЕР_7 від 20.06.2019) та ОСОБА_36 , ІНФОРМАЦІЯ_11 (свідоцтво про народження НОМЕР_8 від 25.05.2018), за сприяння ОСОБА_8 та невстановленої слідством особи, встановивши батьківство над малолітньою ОСОБА_34 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , при цьому, отримавши відповідні свідоцтва про народження НОМЕР_9 в яких останній був зазначений батьком, 11.12.2022 о 03:54 годині на пункті перетину Краківець, перетнув державний кордон України, як багатодітний батько.
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, як сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон України, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 17.11.2022 у ОСОБА_9 та невстановленої особи, виник злочинний умисел направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_30 , шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
Так, ОСОБА_9 розуміючи, що реалізація його злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучив до протиправної діяльності ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_9 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до невстановленої особи, дії якої полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_31 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_32 , на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 17.11.2022, вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 17.11.2022 невстановлена особа, підшукала багатодітну ОСОБА_18 , яка має на утриманні чотирьох дітей, одна з яких ОСОБА_37 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , яка являється малолітньою.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_9 , отримавши від ОСОБА_30 та ОСОБА_18 , відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_8 .
В подальшому ОСОБА_8 , у невстановлений слідством день, час, але не пізніше 17.11.2022, діючи повторно, всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та оформила справу щодо визнання батьківства ОСОБА_30 над малолітньою ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , та внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:
- по батькові дитини з « ОСОБА_38 » змінено на « ОСОБА_39 »;
- прізвище батька з « ОСОБА_24 » змінено на « ОСОБА_40 »;
- ім?я батька з « ОСОБА_41 » змінено на « ОСОБА_42 »;
- по батькові батька з « ОСОБА_43 » змінено на « ОСОБА_44 »;
- доповнено дата народження батька - « ІНФОРМАЦІЯ_12 »;
- доповнено місце проживання батька - «Україна, АДРЕСА_4 ».
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, повторно.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 27.12.2022 у ОСОБА_9 виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_45 , через державний кордон України.
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_9 , діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, розробив план незаконного переправлення ОСОБА_45 , через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_45 , мав набути батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
З метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу ОСОБА_9 за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 27.12.2022, вступив у злочинну змову з ОСОБА_10 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_45 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_45 , на безперешкодний перетин державного кордону України та спеціаліста Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_8 , дії якої полягали у прискоренні формування справи про внесення змін до актового запису про народження.
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 27.12.2022 ОСОБА_10 , підшукав багатодітну ОСОБА_46 , яка має на утриманні дітей, серед яких є ОСОБА_47 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , та ОСОБА_48 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , які являються малолітніми.
В подальшому, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_9 , отримавши від ОСОБА_49 та ОСОБА_45 , відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_8 , яка діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, згідно розробленого плану ОСОБА_9 , підготувала та оформила справи та внесла відомості про визнання батьківства ОСОБА_45 , малолітньої ОСОБА_50 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , та малолітнього ОСОБА_51 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , до Державного реєстру актів цивільного стану громадян, щодо актового запису про народження.
В результаті вищевказаних дій ОСОБА_9 , ОСОБА_45 , отримав право безперешкодного перетину кордону з підстав багатодітного батьківства на трьох дітей віком до 18 років.
Таким чином, ОСОБА_45 , який, будучи батьком малолітньої ОСОБА_52 , ІНФОРМАЦІЯ_15 (свідоцтво про ІНФОРМАЦІЯ_16 від 18.06.2008), за сприяння ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , та ОСОБА_8 , встановивши батьківство над малолітньою ОСОБА_53 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження НОМЕР_10 та малолітнім ОСОБА_54 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження НОМЕР_11 в яких останній був зазначений батьком, 27.01.2023 о 02:04 годині на пункті перетину Польська, перетнув державний кордон України, як багатодітний батько.
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, як сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон України, вчинене, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 27.06.2023 у ОСОБА_9 виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_55 , через державний кордон України.
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_9 , діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, розробив план незаконного переправлення ОСОБА_55 , через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_55 , мав набути батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
З метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу ОСОБА_9 за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 27.06.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_10 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_56 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_57 , на безперешкодний перетин державного кордону України та спеціаліста Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_8 , дії якої полягали у прискоренні формування справи про внесення змін до актового запису про народження.
Крім того, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 27.06.2023 ОСОБА_10 , підшукав багатодітну ОСОБА_58 , яка має на утриманні дітей, серед яких є ОСОБА_59 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , яка являється малолітньою.
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 17.08.2023 ОСОБА_10 , підшукав ОСОБА_60 , яка має на утриманні одну дитину ОСОБА_61 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , яка являється малолітньою.
В подальшому, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_9 , отримавши від ОСОБА_60 , ОСОБА_62 , та ОСОБА_55 , відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_8 , яка діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, згідно розробленого плану ОСОБА_9 , підготувала та оформила справи та внесла відомості про визнання батьківства ОСОБА_55 , малолітньої ОСОБА_63 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , та малолітньої ОСОБА_61 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , до Державного реєстру актів цивільного стану громадян, щодо актового запису про народження.
В результаті вищевказаних дій ОСОБА_9 , ОСОБА_56 , отримав право безперешкодного перетину кордону з підстав багатодітного батьківства на трьох дітей віком до 18 років.
Таким чином, ОСОБА_56 , який, будучи батьком малолітнього ОСОБА_64 , ІНФОРМАЦІЯ_19 (свідоцтво про народження НОМЕР_12 від 22.05.2015), за сприяння ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , та ОСОБА_8 , встановивши батьківство над малолітньою ОСОБА_61 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження НОМЕР_13 , та малолітньою ОСОБА_65 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження НОМЕР_14 в яких останній був зазначений батьком, 07.09.2023 о 23:26 годині на пункті перетину Мостиська, перетнув державний кордон України, як багатодітний батько.
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, як сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон України, вчинене, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 27.06.2023 у ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , виник злочинний умисел направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_55 , шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
Так, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_9 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_10 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_56 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_57 , на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 27.06.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 27.06.2023 ОСОБА_10 , підшукав багатодітну ОСОБА_58 , яка має на утриманні дітей, зокрема, ОСОБА_66 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , яка являється малолітньою.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_9 , отримавши від ОСОБА_55 та ОСОБА_62 , відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_8 .
В подальшому ОСОБА_8 , у невстановлений слідством день, час, але не пізніше 27.06.2023, діючи повторно, всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та оформила справу щодо визнання батьківства ОСОБА_55 над малолітньою ОСОБА_67 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , та внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:
- по батькові дитини з « ОСОБА_68 » змінено на « ОСОБА_69 »;
- прізвище батька з « ОСОБА_70 » змінено на « ОСОБА_71 »;
- ім?я батька з « ОСОБА_72 » змінено на « ОСОБА_73 »;
- по батькові батька з « ОСОБА_74 » змінено на « ОСОБА_75 »;
- доповнено дата народження батька - «ІНФОРМАЦІЯ_43 року»;
- доповнено РНОКПП батька - « НОМЕР_15 »;
- доповнено місце проживання батька - «Україна, АДРЕСА_5 ».
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, повторно.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 17.08.2023 у ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , виник злочинний умисел направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_55 , шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
Так, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_9 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_10 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_56 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_57 , на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 17.08.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 17.08.2023 ОСОБА_10 , підшукав багатодітну ОСОБА_60 , яка має на утриманні дітей, зокрема, ОСОБА_76 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , яка являється малолітньою.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_9 , отримавши від ОСОБА_55 та ОСОБА_60 , відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_8 .
В подальшому ОСОБА_8 , у невстановлений слідством день, час, але не пізніше 17.08.2023, діючи повторно, всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та оформила справу щодо визнання батьківства ОСОБА_55 над малолітньою ОСОБА_77 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , та внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:
- по батькові дитини з « ОСОБА_78 » змінено на « ОСОБА_69 »;
- прізвище батька з « ОСОБА_79 » змінено на « ОСОБА_71 »;
- ім?я батька з « ОСОБА_80 » змінено на « ОСОБА_73 »;
- по батькові батька з « ОСОБА_81 » змінено на « ОСОБА_75 »;
- доповнено дата народження батька - «ІНФОРМАЦІЯ_43 року»;
- доповнено РНОКПП батька - « НОМЕР_15 »;
- доповнено місце проживання батька - «Україна, АДРЕСА_5 ».
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, повторно.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 11.07.2023 у ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , виник злочинний умисел направлений на сприяння в незаконному переправленні громадянина України ОСОБА_82 , через державний кордон України за попередньою змовою з ОСОБА_8 .
Так, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_8 .
З вищевказаною метою, реалізуючи свій злочинний умисел, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, ОСОБА_9 розробив злочинний план щодо незаконного переправлення ОСОБА_82 , через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_82 , за безпосереднього сприяння спеціаліста Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_8 в оформленні, реєстрації та видачі відповідних документів, мав набути батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_9 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_10 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_82 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_82 , на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 11.07.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 11.07.2023 ОСОБА_10 , підшукав багатодітну ОСОБА_83 , яка має на утриманні трьох дітей, двоє з яких ОСОБА_84 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , та ОСОБА_85 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , які являються малолітніми.
В подальшому, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_9 , отримавши від ОСОБА_86 , та ОСОБА_82 , відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_8 , яка діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, згідно розробленого плану ОСОБА_9 , передала їх для обробки до Васильківського ВДРАЦС у Синельниківському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), в результаті чого 11.07.2023 до Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження було внесено відомості про визнання батьківства ОСОБА_82 , малолітніх ОСОБА_84 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , та ОСОБА_85 , ІНФОРМАЦІЯ_21 .
В результаті вищевказаних дій ОСОБА_8 , ОСОБА_82 , отримав право безперешкодного перетину кордону з підстав багатодітного батьківства на трьох дітей віком до 18 років.
Таким чином, ОСОБА_82 , який, будучи батьком малолітньої ОСОБА_87 , ІНФОРМАЦІЯ_22 (свідоцтво про народження І- НОМЕР_16 від 18.03.2016) за сприяння ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , та ОСОБА_10 , встановивши батьківство над малолітніми ОСОБА_84 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , та ОСОБА_85 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , при цьому, отримавши відповідні свідоцтва про народження І- НОМЕР_17 та НОМЕР_18 , в якому останній був зазначений батьком, 03.11.2023 о 21:04 годині на пункті перетину ОСОБА_88 , перетнув державний кордон України як багатодітний батько.
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, як сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон України, вчинене, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 14.09.2023 у ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , виник злочинний умисел направлений на сприяння в незаконному переправленні громадянина України ОСОБА_89 , через державний кордон України, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з ОСОБА_8 .
Так, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_8 .
З вищевказаною метою, реалізуючи свій злочинний умисел, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, ОСОБА_9 розробив злочинний план щодо незаконного переправлення ОСОБА_89 , через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_89 , за безпосереднього сприяння спеціаліста Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_8 в оформленні, реєстрації та видачі відповідних документів, мав набути батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_9 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_10 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_89 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_90 , на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 14.09.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 14.09.2023 ОСОБА_10 , підшукав багатодітну ОСОБА_91 , яка має на утриманні трьох дітей, одна з яких ОСОБА_92 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , яка являється малолітньою.
В подальшому, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_9 , отримавши від ОСОБА_91 та ОСОБА_93 відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_8 , яка діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, згідно розробленого плану ОСОБА_9 , підготувала та оформила справу № 222/31.29-39 від 08.09.2023 та 14.09.2023 внесла відомості про визнання батьківства ОСОБА_94 , малолітньої ОСОБА_92 , ІНФОРМАЦІЯ_23 до Державного реєстру актів цивільного стану громадян, щодо актового запису про народження.
В результаті вищевказаних дій ОСОБА_8 , ОСОБА_89 отримав право безперешкодного перетину кордону з підстав багатодітного батьківства на трьох дітей віком до 18 років.
Таким чином, ОСОБА_89 , який будучи батьком малолітніх ОСОБА_95 , ІНФОРМАЦІЯ_24 (свідоцтво про народження І- НОМЕР_19 від 21.02.2017) та ОСОБА_96 , ІНФОРМАЦІЯ_25 (свідоцтво про народження І- НОМЕР_20 від 13.04.2021) за сприяння ОСОБА_8 ОСОБА_10 та ОСОБА_9 , встановив батьківство над малолітньою ОСОБА_92 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , отримавши таким чином право виїзду за кордон, при цьому, отримав відповідне свідоцтво про народження І- НОМЕР_21 , в якому був зазначений батьком та 18.02.2024 о 19:13 годині на пункті перетину Мамалига, перетнув державний кордон України як багатодітний батько.
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, як сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон України, вчинене, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 26.09.2023 у ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , виник злочинний умисел направлений на сприяння в незаконному переправленні громадянина України ОСОБА_97 , через державний кордон України, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з ОСОБА_8 .
Так, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_8 .
З вищевказаною метою, реалізуючи свій злочинний умисел, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, ОСОБА_9 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_10 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_98 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_98 , на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 26.09.2022, вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 26.09.2022 ОСОБА_10 , підшукав багатодітну ОСОБА_99 , яка має на утриманні трьох дітей, двоє з яких ОСОБА_100 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , та ОСОБА_101 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , які являються малолітніми..
В подальшому, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_9 , отримавши від ОСОБА_102 , та ОСОБА_98 , відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_8 , яка діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, згідно розробленого плану ОСОБА_9 , підготувала та оформила справи № 126/20.17-41 від 26.09.2 023, № 127/20.17-41 від 26.09.2023 та 26.09.2022 внесла відомості про визнання батьківства ОСОБА_98 , малолітніх ОСОБА_103 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , та ОСОБА_104 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , до Державного реєстру актів цивільного стану громадян, щодо актового запису про народження.
В результаті вищевказаних дій ОСОБА_8 , ОСОБА_98 отримав право безперешкодного перетину кордону з підстав багатодітного батьківства на трьох дітей віком до 18 років.
Таким чином, ОСОБА_98 , який, будучи батьком малолітнього ОСОБА_105 , ІНФОРМАЦІЯ_27 (свідоцтво про народження І- НОМЕР_22 від 10.07.2020) за сприяння ОСОБА_8 , ОСОБА_10 та ОСОБА_9 , встановив батьківство над ОСОБА_106 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , та ОСОБА_107 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , отримавши таким чином право виїзду за кордон, при цьому, отримавши відповідні свідоцтва про народження І- НОМЕР_23 та І- НОМЕР_24 , в якому останній був зазначений батьком, 08.10.2022 о 14:19 годині на пункті перетину Грушів, перетнув державний кордон України як багатодітний батько.
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, як сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон України, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 03.10.2023 у ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , виник злочинний умисел направлений на сприяння в незаконному переправленні громадянина України ОСОБА_108 , через державний кордон України за попередньою змовою з ОСОБА_8 .
Так, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_8 .
З вищевказаною метою, реалізуючи свій злочинний умисел, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, ОСОБА_9 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_10 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_109 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_109 , на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 03.10.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 03.10.2023 невстановлена слідством особа підшукала багатодітну ОСОБА_110 , яка має на утриманні трьох дітей, один з яких ОСОБА_111 , ІНФОРМАЦІЯ_28 , який являється малолітнім.
В подальшому, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_9 , отримавши від ОСОБА_110 та ОСОБА_108 , відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_8 , яка діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, згідно розробленого плану ОСОБА_9 , підготувала та оформила справи, після внесла відомості про визнання батьківства ОСОБА_108 , малолітнього ОСОБА_111 , ІНФОРМАЦІЯ_28 , до Державного реєстру актів цивільного стану громадян, щодо актового запису про народження.
В результаті вищевказаних дій ОСОБА_8 , ОСОБА_108 , отримав право безперешкодного перетину кордону з підстав багатодітного батьківства на трьох дітей віком до 18 років.
Таким чином, ОСОБА_109 , який, будучи батьком малолітніх ОСОБА_112 , ІНФОРМАЦІЯ_29 (свідоцтво про народження НОМЕР_32 від 14.06.2019) та ОСОБА_109 , ІНФОРМАЦІЯ_28 (свідоцтво про народження НОМЕР_33 від 17.02.2021) та за сприяння ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , та невстановленої слідством особи, встановивши батьківство над малолітнім ОСОБА_111 , ІНФОРМАЦІЯ_28 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження І- НОМЕР_25 , в якому останній був зазначений батьком, 30.10.2023 о 17:40 годині на пункті перетину Рава-Руська, перетнув державний кордон України як багатодітний батько.
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, як сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон України, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 03.10.2023 у ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , виник злочинний умисел направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_108 , шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
Так, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_9 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_10 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_109 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_113 , на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 03.10.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 03.10.2023 ОСОБА_10 , підшукав багатодітну ОСОБА_110 , яка має на утриманні дітей, зокрема, ОСОБА_114 , ІНФОРМАЦІЯ_28 , який являється малолітнім.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_9 , отримавши від ОСОБА_108 та ОСОБА_110 , відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_8 .
В подальшому ОСОБА_8 , у невстановлений слідством день, час, але не пізніше 03.10.2023, діючи повторно, всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та оформила справу щодо визнання батьківства ОСОБА_108 над малолітнім ОСОБА_111 , ІНФОРМАЦІЯ_28 , та внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:
- по батькові дитини з « ОСОБА_115 » змінено на « ОСОБА_116 »;
- прізвище батька з « ОСОБА_117 » змінено на « ОСОБА_118 »;
- ім?я батька з « ОСОБА_27 » змінено на « ОСОБА_119 »;
- по батькові батька з « ОСОБА_120 » змінено на « ОСОБА_116 »;
- доповнено дата народження батька - « ІНФОРМАЦІЯ_30 »;
- доповнено РНОКПП батька - « НОМЕР_26 »;
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, повторно.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 03.10.2023 у ОСОБА_9 , виник злочинний умисел направлений на сприяння в незаконному переправленні громадянина України ОСОБА_121 , через державний кордон України.
Так, ОСОБА_9 розуміючи, що реалізація його злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучив до протиправної діяльності ОСОБА_8 .
З вищевказаною метою, реалізуючи свій злочинний умисел, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, ОСОБА_9 розробив злочинний план щодо незаконного переправлення ОСОБА_121 , через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_121 , за безпосереднього сприяння спеціаліста Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_8 в оформленні, реєстрації та видачі відповідних документів, мав набути батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_9 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_121 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_121 , на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 03.10.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 03.10.2023 ОСОБА_10 підшукав багатодітну ОСОБА_110 , яка має на утриманні четверо дітей, один з яких ОСОБА_122 , ІНФОРМАЦІЯ_31 , який являється малолітнім.
В подальшому, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_9 , отримавши від ОСОБА_123 та ОСОБА_121 , відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_8 , яка діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, згідно розробленого плану ОСОБА_9 , підготувала та оформила справи та внесла відомості про визнання батьківства ОСОБА_121 , малолітнього ОСОБА_122 , ІНФОРМАЦІЯ_31 , до Державного реєстру актів цивільного стану громадян, щодо актового запису про народження.
В результаті вищевказаних дій ОСОБА_8 , ОСОБА_124 , отримав право безперешкодного перетину кордону з підстав багатодітного батьківства на трьох дітей віком до 18 років.
Однак, ОСОБА_124 , відмовився від перетину кордону з підстав багатодітного батьківств над ОСОБА_122 , оскільки, відповідно до свідоцтва про народження останнього, на момент народження ОСОБА_122 , ОСОБА_125 виповнилось лише 14 років.
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 10.11.2023 ОСОБА_10 підшукав багатодітну ОСОБА_126 , яка має на утриманні трьох дітей, один з яких ОСОБА_127 , ІНФОРМАЦІЯ_32 , який являється малолітнім.
В подальшому, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_10 та ОСОБА_9 , отримавши від ОСОБА_123 та ОСОБА_121 відповідні документи необхідні на оформлення фіктивного батьківства, надали вказані документи до Новомосковського ВДРАЦС у Новомосковському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), в результаті чого 10.11.2023 до Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження було внесено відомості про визнання батьківства ОСОБА_128 малолітнього ОСОБА_129 , ІНФОРМАЦІЯ_33 .
Таким чином, ОСОБА_124 , який, будучи батьком малолітніх ОСОБА_130 , ІНФОРМАЦІЯ_34 (свідоцтво про народження І- НОМЕР_27 від 11.11.2023) та ОСОБА_131 , ІНФОРМАЦІЯ_35 (свідоцтво про народження НОМЕР_34 від 05.11.2021) та за сприяння ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , та ОСОБА_9 , встановивши батьківство над малолітнім ОСОБА_132 , ІНФОРМАЦІЯ_32 , при цьому, отримавши відповідне свідоцтво про народження І- НОМЕР_28 , в якому останній був зазначений батьком, 20.11.2023 о 23:42 годині на пункті перетину Мостиська, перетнув державний кордон України, як багатодітний батько.
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, як сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон України, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 03.10.2023 року у ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , виник злочинний умисел направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_121 , шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
Так, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , розуміючи, що реалізація їх злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучили до протиправної діяльності ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_9 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до ОСОБА_10 , дії якого полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_124 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_125 , на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 03.10.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 03.10.2023 ОСОБА_10 підшукав багатодітну ОСОБА_110 , яка має на утриманні четверо дітей, один з яких ОСОБА_133 , ІНФОРМАЦІЯ_31 , який являється малолітнім.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_9 , отримавши від ОСОБА_110 та ОСОБА_121 , відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_8 .
В подальшому ОСОБА_8 , у невстановлений слідством день, час, але не пізніше 03.10.2023, діючи повторно, всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та оформила справу щодо визнання батьківства ОСОБА_121 над малолітнім ОСОБА_122 , ІНФОРМАЦІЯ_31 , та внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:
- по батькові дитини з « ОСОБА_115 » змінено на « ОСОБА_134 »;
- прізвище батька з « ОСОБА_117 » змінено на « ОСОБА_135 »;
- ім?я батька з « ОСОБА_27 » змінено на « ОСОБА_136 »;
- по батькові батька з « ОСОБА_120 » змінено на « ОСОБА_137 »;
- доповнено дата народження батька - « ІНФОРМАЦІЯ_36 »;
- доповнено громадянство батька - «Україна»;
- доповнено РНОКПП батька - « НОМЕР_29 »;
- доповнено місце проживання батька - «Україна, АДРЕСА_6 ».
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, повторно.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 18.11.2023 у ОСОБА_9 , виник злочинний умисел направлений на сприяння в незаконному переправленні громадянина України ОСОБА_138 , через державний кордон України.
Так, ОСОБА_9 розуміючи, що реалізація його злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучив до протиправної діяльності ОСОБА_8 .
З вищевказаною метою, реалізуючи свій злочинний умисел, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, ОСОБА_9 розробив злочинний план щодо незаконного переправлення ОСОБА_138 , через державний кордон України, відповідно до якого ОСОБА_138 , за безпосереднього сприяння спеціаліста Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_8 в оформленні, реєстрації та видачі відповідних документів, мав набути батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_9 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_138 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_138 , на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 18.11.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 .
Крім того, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 18.11.2023 ОСОБА_9 , підшукав багатодітну ОСОБА_139 , яка має на утриманні шість дітей, один з яких ОСОБА_140 , ІНФОРМАЦІЯ_37 , який являється малолітнім.
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 21.11.2023 ОСОБА_9 , підшукав багатодітну ОСОБА_141 , яка має на утриманні трьох дітей, одна з яких ОСОБА_142 , ІНФОРМАЦІЯ_38 , яка являється малолітньою.
В подальшому, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, ОСОБА_9 , отримавши від ОСОБА_141 , ОСОБА_143 та ОСОБА_138 , відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_8 , яка діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, згідно розробленого плану ОСОБА_9 , підготувала та оформила справи та внесла відомості про визнання батьківства ОСОБА_144 , малолітніх ОСОБА_142 , ІНФОРМАЦІЯ_38 , та ОСОБА_140 , ІНФОРМАЦІЯ_37 , до Державного реєстру актів цивільного стану громадян, щодо актового запису про народження.
В результаті вищевказаних дій ОСОБА_8 , ОСОБА_138 отримав право безперешкодного перетину кордону з підстав багатодітного батьківства на трьох дітей віком до 18 років.
Таким чином, ОСОБА_138 , який, будучи батьком малолітнього ОСОБА_144 , ІНФОРМАЦІЯ_39 (свідоцтво про ІНФОРМАЦІЯ_40 від 10.11.2020), за сприяння ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , встановивши батьківство над малолітньою ОСОБА_142 , ІНФОРМАЦІЯ_38 , та ОСОБА_145 , ІНФОРМАЦІЯ_37 , при цьому, отримавши відповідні свідоцтва про народження І- НОМЕР_30 та І- НОМЕР_31 в яких останній був зазначений батьком, 02.12.2023 о 16:46 годині на пункті перетину Чоп (Тиса), перетнув державний кордон України, як багатодітний батько.
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, як сприяння незаконному переправленню особи через державний кордон України, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 18.11.2023 у ОСОБА_9 та невстановленої особи, виник злочинний умисел направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_138 , шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
Так, ОСОБА_9 розуміючи, що реалізація його злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучив до протиправної діяльності ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_9 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до невстановленої особи, дії якої полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_138 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_146 , на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 18.11.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 18.11.2023 невстановлена особа, підшукала багатодітну ОСОБА_139 , яка має на утриманні дітей, одна з яких ОСОБА_147 , ІНФОРМАЦІЯ_37 , який являється малолітнім.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_9 , отримавши від ОСОБА_138 та ОСОБА_143 , відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_8 .
В подальшому ОСОБА_8 , у невстановлений слідством день, час, але не пізніше 18.11.2023, діючи повторно, всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та оформила справу щодо визнання батьківства ОСОБА_138 над малолітнім ОСОБА_148 , ІНФОРМАЦІЯ_37 , та внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:
- по батькові дитини з « ОСОБА_137 » змінено на « ОСОБА_149 »;
- прізвище батька з « ОСОБА_150 » змінено на « ОСОБА_151 »;
- ім?я батька з « ОСОБА_152 » змінено на « ОСОБА_153 »;
- по батькові батька з « ОСОБА_44 » змінено на « ОСОБА_154 »;
- доповнено дата народження батька - «ІНФОРМАЦІЯ_44 року»;
- доповнено громадянство батька - «Україна»;
- доповнено місце проживання батька - «Україна, АДРЕСА_7 ».
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, повторно.
Крім того, у достовірно невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 21.11.2023 у ОСОБА_9 та невстановленої особи, виник злочинний умисел направлений на організацію незаконного переправлення громадянина України ОСОБА_138 , шляхом набуття останнім батьківства на трьох дітей віком до 18 років, без дійсних подальших батьківських відносин з відповідними правами та обов'язками, фактично не беручи їх на утримання та виключно для надання йому права безперешкодного перетину державного кордону України.
Так, ОСОБА_9 розуміючи, що реалізація його злочинного умислу не можлива без залучення до протиправної діяльності працівника ВДРАЦС, який має доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян з можливістю внесення до нього відповідних змін та який уповноважений на прийняття від громадян заяв про визнання батьківства, формування відповідних справ та видачу свідоцтв про народження дітей, залучив до протиправної діяльності ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_9 , дії якого полягали в наданні документів для формування справи про внесення змін до актового запису про народження дітей, звернувся до невстановленої особи, дії якої полягали в підшуканні жінок, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, на яких ОСОБА_138 , зміг би оформити батьківство та сприяння фактичному оформленню фіктивних документів, що надали б право ОСОБА_146 , на безперешкодний перетин державного кордону України, з метою створення умов для досягнення поставленої мети та реалізації злочинного умислу, за невстановлених слідством обставин, але не пізніше 21.11.2023, вступив у злочинну змову з ОСОБА_8 .
Після чого, у невстановлений слідством день, час та місці, але не пізніше 21.11.2023 невстановлена особа, підшукала багатодітну ОСОБА_155 , яка має на утриманні дітей, одна з яких ОСОБА_156 , ІНФОРМАЦІЯ_38 , яка являється малолітньою.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу ОСОБА_9 , отримавши від ОСОБА_138 та ОСОБА_155 , відповідні документи, необхідні для оформлення фіктивного батьківства, надав вказані документи ОСОБА_8 .
В подальшому ОСОБА_8 , у невстановлений слідством день, час, але не пізніше 21.11.2023, діючи повторно, всупереч вимог зазначених законодавчих та нормативних актів, а також вимог посадової інструкції, маючи право доступу до Державного реєстру актів цивільного стану, використовуючи своє службове становище, діючи умисно, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки, перебуваючи в службовому кабінеті в приміщенні Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечеловському районах в м. Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , із використанням електронно-обчислювальної машини та наданого їй ключа, увійшла до Державного реєстру актів цивільного стану громадян здійснила несанкціоновані дії з інформацією, що полягають у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, а саме: підготувала та оформила справу щодо визнання батьківства ОСОБА_138 над малолітньою ОСОБА_142 , ІНФОРМАЦІЯ_38 , та внесла змінені відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян у актовому записі про народження, зокрема:
- по батькові дитини з « ОСОБА_157 » змінено на « ОСОБА_158 »;
- прізвище батька з « ОСОБА_159 » змінено на « ОСОБА_151 »;
- ім?я батька з « ОСОБА_160 » змінено на « ОСОБА_153 »;
- по батькові батька з « ОСОБА_115 » змінено на « ОСОБА_154 »;
- доповнено дата народження батька - « ІНФОРМАЦІЯ_41 »;
- доповнено місце проживання батька - «Україна, АДРЕСА_7 ».
Таким чином встановлено достатність доказів для повідомлення про підозру ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.362 КК України, як несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинена особою, яка має право доступу до неї, повторно.
Підозра ОСОБА_8 , у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень підтверджується зібраними матеріалами досудового розслідування, а саме:протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій,протоколами обшуків, показаннями свідків, протоколами пред'явлення особи для впізнання за фотознімками та іншими зібраними матеріалами кримінального провадження.
08.03.2024 року ОСОБА_8 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.332 КК України.
27 березня 2024 року слідчим суддею Синельниківського міськрайонного суду до підозрюваного ОСОБА_8 , застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту строком до 27.05.2024.
17 травня 2024 року ОСОБА_8 , було змінено повідомлення про підозру за ч.1 ст. 362, ч. 3 ст. 362, ч.3 ст.332 КК України.
Приймаючи до уваги такі обставини, що ОСОБА_8 , висунуто підозру у вчиненні злочину, який згідно до ст.12 КК України відноситься до категорії тяжких злочинів, за який законом про кримінальну відповідальність передбачене покарання у виді позбавлення волі строком до 7 років, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваної покладених на неї процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування або суду; знищення, схову або спотворення будь-яких речей чи документів, що мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконного впливу на свідків, іншого підозрюваного, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином та вчиняти інше кримінальне правопорушення або продовжити правопорушення, в якому підозрюється і на цих підставах виникають ризики передбачений пп.1), 3), 4), 5) ч.1 ст.177 КПК України, а саме, що остання може: переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду; незаконно впливати на потерпілого, свідків у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення.
Щодо ризику передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України - можливість переховуватися від органу досудового розслідування та/або суду.
В підтвердження вказаного ризику по-перше слід враховувати - суворість покарання. Однією з обставин, яка має враховуватись судом при оцінці ризику переховування, є суворість покарання, яке загрожує особі у випадку визнання її винною. Як вже зазначено в клопотанні наразі ОСОБА_8 , інкримінуються діяння за яке передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на значний термін. Вважаю, що ця обставина повинна враховуватися при вирішенні питання про можливість обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.
По-друге, про обґрунтованість ризику передбаченого п. 1 ч. 2 ст. 177 КПК України слід враховувати - особистість, як один із більш вагомих факторів при оцінці ризику переховування, адже саме при сукупному аналізі можна скласти уявлення про те, наскільки вагомою є вірогідність недобросовісної поведінки особи.
Як додаткову обставину в підтвердження ризику переховування, сторона обвинувачення враховує введення в Україні воєнного стану через агресію російської федерації проти України, яка суттєво погіршує криміногенну обстановку, зокрема ускладнює належний виклик таких осіб, а також контроль за виконанням більш м'яких запобіжних заходів, ніж тримання під вартою.
Щодо ризику передбаченого п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України - можливість незаконно впливати на свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні.
При встановленні наявності ризику впливу на свідків у кримінальному провадженні слід враховувати встановлену КПК України процедуру отримання показань у кримінальному провадженні, а саме спочатку на стадії досудового розслідування показання отримуються шляхом допиту слідчим чи прокурором, а після направлення обвинувального акту до суду на стадії судового розгляду усно шляхом допиту особи в судовому засіданні (частини 1, 2 статті 23, стаття 224 КПК України). За таких обставин ризик впливу на свідків існує не лише на початковому етапі кримінального провадження при зібранні доказів, а й продовжує існувати на стадії судового розгляду до моменту безпосереднього отримання судом показань від таких осіб та дослідження їх судом.
Також, ризик незаконного впливу на свідків у даному кримінальному провадженні підтверджується ще й тим, що ОСОБА_8 , мешкає у тому ж населеному пункті, що і свідки, тому вона може незаконно впливати на потерпілих та свідків у кримінальному провадженні, шляхом вмовлянням, залякуванням або іншим чином, для того, щоб останні змінили свої свідчення на його користь, тож, вважаємо, що наявний ризик, передбачений п. 3 ч.1 ст. 177 КПК України.
Щодо ризику передбаченого п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК України - можливість вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
При обґрунтуванні вказаного ризику слід враховувати обставину про наявність існування ризику, що ОСОБА_8 , може продовжити кримінальне правопорушення, у якому обвинувачується, чи вчинити інше кримінальне правопорушення, вказує той факт, що остання з метою ухилення від покарання у разі визнання її винною, або від кримінального переслідування може вчинити інше кримінальне правопорушення.
Таким чином, наявність зазначених вище ризиків у їх сукупності, виправдовують подальше перебування підозрюваної ОСОБА_8 , під домашнім арештом, що відповідає, і є співрозмірним тяжкості і характеру діянь, які інкримінуються останній, та більш м'які запобіжні заходи, не забезпечать належної його процесуальної поведінки, а тому обрання запобіжного заходу у виді домашнього арешту в нічний час є найбільш прийнятним за наявних умов.
В даному випадку запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний час відповідає суспільному інтересу.
Так, запобіжний захід у вигляді домашнього арешту спрямований на забезпечення посилення контролю за місцем перебування обвинуваченого, виконання ним процесуальних обов'язків, а головне в даному випадку, попередження та своєчасне припинення вчинення інших кримінальних правопорушень, продовження протиправної діяльності та переховування від правосуддя.
У зв'язку з цим, слідчий просить продовжити строк запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту строком на 60 діб, без застосування електронних засобів контролю до підозрюваної ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_42 . Покласти на підозрювану ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_42 , такі обов'язки:
- прибувати слідчого, прокурора, або суду за першою вимогою;
- не відлучатися із Дніпропетровської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
- в період часу з 21 години 00 хвилин до 06 години 00 годин не залишати місце проживання, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , без дозволу слідчого, прокурора, або суду.
Слідчий та прокурор в судовому засіданні клопотання підтримали та просили його застосувати.
Підозрювана та захисник в судовому засіданні заперечували проти задоволення клопотання та пояснили, що дане клопотання не відповідає вимогам КПК України, так як доводи клопотання не відповідають ст.199 КПК України. Так як дане досудове розслідування здійснюється тривалий час, то ОСОБА_8 жодного разу не порушувала вказаних ризиків, вчасно з'являється до слідчого, суду, не здійснює вплив на свідків. У зв'язку з цим, просили обрати запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.
Слідчий суддя, заслухавши думку слідчого та прокурора, пояснення підозрюваної та захисника, дослідивши матеріали клопотання, дійшов наступного висновку.
13.04.2024 року органом досудового розслідування - Синельниківським РУП ГУНП в Дніпропетровській області, були внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023041390000345 за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.2, 3 ст.332, ч.1,3 ст.362 КК України.
Ухвалою слідчого судді Синельниківського міськрайонного суду від 27.03.2024 року до підозрюваної ОСОБА_8 було застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту без застосування електронних засобів контролю на строк два місяці з дати винесення ухвали - до 27.05.2024 року. Також покладено на останню виконання наступних обов'язків : прибувати до слідчого, прокурора або суду за першою вимогою; не відлучатися з Дніпропетровської області без дозволу слідчого, прокурора, суду; не залишати в період часу з 21.00 год. до 06.00 годин місце проживання, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , без дозволу слідчого, прокурора, або суду.
Ухвалою слідчого судді Синельниківського міськрайонного суду від 08.04.2024 року було задоволено клопотання старшого слідчого СВ Синельниківського РУП та продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженню № 12023041390000345 від 13.04.2024 року до шести місяців.
Частинами 1,4 ст.176 КПК України передбачено, що запобіжними заходами є : особисте зобов'язання; особиста порука; застава; домашній арешт; тримання під вартою. Запобіжні заходи застосовуються : під час досудового розслідування та до початку підготовчого судового засідання - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з прокурором, або за клопотанням прокурора, а під час судового провадження - судом за клопотанням прокурора.
Згідно ч.2 ст.177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч. 1 ст. 181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби.
Відповідно до ч. 6 ст. 181 КПК України строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Сукупний строк тримання особи під домашнім арештом під час досудового розслідування не може перевищувати шести місяців.
Під час розгляду клопотання слідчий суддя встановив наявність обґрунтованої підозри за ч.2,3 ст.332, ч.1 ст.362, ч.3 ст.362 КК України, причетність ОСОБА_8 до даних кримінальних правопорушень, що підтверджується наданими матеріалами клопотання.
Європейський суд з прав людини підкреслює, що наявність підстав для тримання особи під домашнім арештом та продовження строку тримання особи під домашнім арештом має оцінюватися в кожному кримінальному провадженні з урахуванням його конкретних обставин. Така необхідність може бути виправдана за наявності того, що його вимагають справжні інтереси суспільства, які не зважаючи на презумпцію невинуватості, переважають над принципом поваги до особистої свободи.
Крім того, під час розгляду клопотання, слідчий суддя встановив наявність ризиків, передбачених ч.1 ст.177 КПК України, враховуючи можливість підозрюваного переховуватися від органів досудового розслідування та суду, незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні з метою уникнення покарання, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, вчиняти інші кримінальні правопорушення або продовжити кримінальне правопорушення, в якому підозрюється.
Викладене у своїй сукупності, свідчить, що заявлені ризики, передбачені ч.1 ст.177 КПК України не зменшились та продовжують існувати, завершення досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про застосування запобіжного заходу наразі неможливе у зв'язку з необхідністю проведення ряду слідчих та процесуальних дій, у зв'язку з чим продовжено строк досудового розслідування до шести місяців.
Отже, враховуючи обставини провадження, характер обвинувачення, слідчий суддя вважає, що у справі наявні реальні ознаки справжнього суспільного інтересу, який, не зважаючи на презумпцію невинуватості, переважає принцип поваги до особистої свободи підозрюваного. При цьому, слідчий суддя оцінює суворість можливого призначення покарання ОСОБА_8 та визнає за реальну небезпеку можливість незаконно впливати на свідків переховування від органів досудового розслідування та суду з метою уникнення відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення. Вищезазначені обставини є виправданими та необхідними елементами (ризиками), що визначають та виправдовують потребу в подальшому застосуванні запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, але слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає частковому задоволенню, а саме необхідно продовжити строк застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту підозрюваній ОСОБА_8 в межах строку досудового розслідування, а саме до 10.07.2024 року, оскільки в розумінні норм ч.6 ст.181 КПК України сукупний строк тримання особи під домашнім арештом під час досудового розслідування не може перевищувати шести місяців. По закінченню цього строку ухвала про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту припиняє свою дію і запобіжний захід вважається скасованим.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.176-179, 184, 186, 194 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання старшого слідчого СВ Синельниківського РУП ГУ НП в Дніпропетровській області ОСОБА_6 про продовження строку запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту задовольнити частково.
Продовжити строк запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту без застосування електронних засобів контролю до підозрюваної ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_42 .
Покласти на підозрювану ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_42 , такі обов'язки :
- прибувати до слідчого, прокурора або суду за першою вимогою;
- не відлучатися із Дніпропетровської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- в період часу з 21 години 00 хвилин до 06 години 00 годин не залишати місце проживання, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , без дозволу слідчого, прокурора, або суду.
Зазначені обов'язки застосовуються до підозрюваної ОСОБА_8 на строк до 10 липня 2024 року, в межах строку досудового розслідування.
Продовження строку можливе у порядку, передбаченому ст.199 КПК України.
В разі невиконання вищевказаних обов'язків може бути застосований більш жорстокий запобіжний захід.
Вручити копію ухвали підозрюваній та захиснику негайно після її оголошення.
Контроль за виконанням ухвали покласти на старшого слідчого СВ Синельниківського РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_6 .
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Повний текст ухвали виготовлений 31.05.2024 року.
Слідчий суддя ОСОБА_1