Рішення від 29.05.2024 по справі 640/20217/21

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 травня 2024 року м.Київ № 640/20217/21

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної установа "Генеральна дирекція Державної кримінально-виконавчої служби України" про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 із позовом до Державної установи "Генеральна дирекція Державної кримінально-виконавчої служби України" про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 29.07.2021 вказану позовну заяву прийнято до провадження та відкрито провадження у справі.

На виконання положень п. 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" від 13 грудня 2022 року №2825-ІХ, дана справа отримана Київським окружним адміністративним судом за належністю.

07.07.2023 вказані матеріали адміністративного позову отримані Київським окружним адміністративним судом та протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями, 07.07.2023 справа розподілена судді Лисенко В.І.

Згідно з частиною другою статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі зміни складу суду розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.

Ухвалою суду від 11.07.2023 справу прийнято до провадження суду та вирішено здійснювати розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачу з 01.01.2010 призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992р. № 2262-ХІІ. Зазначає, що у 2018 році Департаментом забезпечення діяльності Державної кримінально-виконавчої служби України направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. У вказаній довідці були відсутні суми для нарахування премії в розмірі 200% та надбавки за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби в розмірі 50%, які являлися складовими для призначення пенсії позивача у 2009 році. Не зазначення в довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії премії в розмірі 200% та надбавки за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби в розмірі 50% суттєво впливає на розмір призначеної пенсії. 15.03.2021 позивач звернувся до відповідача із заявою про виготовлення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві нової довідки про розмір грошового забезпечення з повною інформацією із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення для перерахунку мені пенсії що включає: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням; надбавку за стаж служби; надбавку за виконання особливо важливих завдань; премію. Листом від 24.03.2021 року позивачу було відмовлено в направленні довідки з повною інформацією із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Вважаючи свої права порушеними, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Відповідач ДУ «Генеральна дирекція ДКВС України» надав відзив на позовну заяву, в якому зазначає, що ним складено та видано нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.04.2019, яку направлено до ГУ ПФУ в м.Києві. На цій підставі відповідач просить закрити провадження у справі.

Позивач, не погоджуючись з позицією відповідача, надіслав, відповідь на відзив, у якому зазначив про те, що зазначена відповідачем у відзиві довідка не відповідає складовим грошового забезпечення на момент звільнення позивача зі служби і призначення пенсії у 2009 році. Так в зазначеній довідці премія вказана в розмірі 60,6%, замість 200%, а також зменшено розмір надбавки за особливості проходження служби та вказано 26,4%, замість 50%, які позивач отримував на момент звільнення зі служби на пенсію.

Відповідач, також надіслав заперечення на відповідь на відзив, у якому зазначив про те, що посада на якій перебував позивач на день звільнення, а саме водій-співробітник 3 класу відділу експлуатації автотранспорту та технічного обладнання Центральної бази забезпечення прирівняна до посади водія-співробітника 3 класу. Тому, враховуючи викладене позивачу було видано довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії за нормами чинними станом на 05.03.2019 на посаді водія-співробітника 3 класу відділу експлуатації автотранспорту та технічного обладнання Центральної бази забезпечення встановлена надбавка за особливості проходження служби в розмірі 26,4 % та премія 60,6%. Отже, вказану довідку було складено позивачу з врахуванням всіх складових та у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 з зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) і премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 1 квітня 2019 року основного розміру пенсії.

За приписами частини п'ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Враховуючи відсутність клопотань сторін щодо розгляду справи у судовому засіданні, справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення сторін.

Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 є громадянином України, що підтверджується копією паспорту громадянина України.

З матеріалів справи встановлено та не заперечується сторонами, що позивач є пенсіонером, перебуває на обліку в ГУ ПФУ в м.Києві.

15 березня 2021 року позивач звернувся до начальника ДУ «Генеральна дирекція ДКВС України» із заявою про надання йому довідки станом на 05 березня 2019 року про розмір грошового забезпечення відповідної посади діючого військовослужбовця відповідно до статей 43, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії для надання до Пенсійного фонду України для перерахунку його пенсії з 01 квітня 2019 року (а.с.26).

Листом від 24 березня 2021 року ДУ «Генеральна дирекція «ДКВС України» повідомило позивача про те, що підстави для надання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії відсутні.

Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Також, під час розгляду справи було встановлено, що 01.10.2021 відповідачем складено та направлено до органу Пенсійного фонду нову довідку про розмір грошового позивача №2619 за відповідною (прирівняною) посадою "водій-співробітник 3 класу відділу експлуатації автотранспорту та технічного обладнання Центральної бази забезпечення", яку займав позивач на день звільнення, станом на 05.03.2019, яка включає наступні види грошового забезпечення: посадовий оклад - 2820,00 грн; оклад за військовим (спеціальним) званням - старший прапорщик внутрішньої служби - 1020,00 грн; надбавка за вислугу років - 50% - 1920,00 грн; надбавка за особливості проходження служби - 26,5% - 1520,64 грн; премія - 60,6% - 1708,92 грн, всього - 8989,56 грн.

Однак, позивач вважає, що вказана довідка не відповідає складовим грошового забезпечення на момент його звільнення зі служби і призначення пенсії у 2009 році, зокрема, зазначені у довідці премія вказана в розмірі 60,6%, замість 200%, надбавка за особливості проходження служби вказана у розмірі 26,4%, замість 50%, які позивач отримував на момент звільнення зі служби на пенсію.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходив з наступного.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 за №2262-XII (надалі - Закон № 2262-XII). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Згідно з частиною другою статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина третя статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»).

Частиною третьою статті 43 Закону №2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку (частина вісімнадцята статті Закону № 2262-ХІІ).

Зазначена норма статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» міститься в розділі V «Обчислення пенсії», тобто в загальному розділі, та безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. При цьому, під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.

Такий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 12.11.2019 у справі №826/3858/18.

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262-ХІІ, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів складових грошового забезпечення для такого перерахунку, а підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців та осіб, які мають право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 за №393 (далі - Порядок №45).

Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Кабінетом Міністрів України 21.02.2018 року прийнято постанову за №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова №103), пунктами 1 та 2 якої встановлено перерахувати з 01.01.2018 пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

За змістом абзацу 1 пункту 5 Порядку №45, в редакції Постанови №103, передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

У той же час, у Додатку 2 до Порядку №45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою №103 було викладено у новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва №826/3858/18 від 12.12.2018 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Постановою від 05.03.2019 Шостий апеляційний адміністративний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу Кабінету Міністрів України, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 без змін. Верховний Суд постановою від 12.11.2019 залишив без змін рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 у справі №826/3858/18.

Суд звертає увагу на те, що до компетенції Уряду України входить прийняття, зміна чи припинення дії Порядку №45. Проте зміни внесені Постановою №103, зокрема до Додатку 2 до Порядку №45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними та, як наслідок, з 05.03.2019 дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18 діє редакція Додатку 2 до Порядку №45, яка діяла до зазначених змін.

При цьому алгоритм дій, який повинні вчинити відповідачі, зокрема ГУ ПФУ та ДУ «Генеральна дирекція ДКВС України», у зв'язку із втратою чинності положень пунктів 1, 2 Постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45, не змінився.

Так, на час звернення позивача до ДУ «Генеральна дирекція ДКВС України» із заявою про видачу оновленої довідки про розміри його грошового забезпечення, за змістом пункту 3 Порядку №45 на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (надалі - Довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Таким чином на ДУ «Генеральна дирекція ДКВС України» покладено функції по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно із додатком 1 до Порядку №45.

Відповідно до абзацу 5 пункту 5 Порядку №45 (у редакції, яка діяла до змін, внесених Постановою №103) для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Приписами підпункту 2 пункту 5 Постанови №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Механізм нарахування та виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України визначено Порядком виплати грошового забезпечення та компенсаційних виплат особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, затверджений наказом Міністерства юстиції України від 28.03.2018 № 925/5 (далі - Порядок № 925/5).

Відповідно пункту 3 Порядку № 925/5 в грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу включаються щомісячні додаткові види грошового забезпечення до яких в тому числі належать надбавки і премії.

У зв'язку з відсутністю у штаті Генеральної дирекції ДКВС України посади, яку займав позивач до звільнення Генеральна дирекція ДКВС України як уповноважений орган звернулась до Міністерства юстиції України з листом за роз'ясненнями (копії листів додаються та наявні у матеріалах справи).

Листом Міністерства юстиції України від 30.06.2021 № 245/16.3.2/32-21 Генеральну дирекцію ДКВС України повідомлено про затверджені переліки посад осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, які скорочені та прирівнюються до існуючих посад, та перелік посад осіб рядового і начальницького складу органів, підрозділів, закладів та установ виконання покарань МВС, які прирівнюються до існуючих посад Державної кримінально-виконавчої служби України затверджені Наказом Міністерства юстиції України від 13.03.2018 № 686/5.

Також, листом Міністерства юстиції України від 30.06.2021 JS 245/16.32/32-21 повідомляється, уповноваженим Мін'юстом органам здійснювати підготовку та надання довідок особам, які проходили службу: Державній кримінально-виконавчій службі України та мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених : військової служби, та деяких інших осіб» станом на 05.03.2019 з урахуваннях щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії (зазначених у листі Міністерства юстиції України від 22.03.2021 № 2336/16.3.2/32-21 за їх зверненнями.

Згідно з зазначеною інформацією в листі Міністерства юстиції України від 22.03.2021 № 2336/16.3.2/32-21 посада на якій перебував позивач на день звільнення, а саме водій-співробітник 3 класу відділу експлуатації автотранспорту та технічного обладнання Центральної бази забезпечення прирівняна до посади водія-співробітника 3 класу.

Отже, станом на час розгляду справи, позивачеві було видано нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії за нормами чинними станом на 05.03.2019 р. на прирівняній посаді водія-співробітника 3 класу відділу експлуатації автотранспорту та технічного обладнання Центральної бази забезпечення встановлена надбавка за особливості проходження служби в розмірі 26,4 % та премія 60,6%.

Отже, вказану довідку було складено позивачу з врахуванням всіх складових та у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 з зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) і премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 1 квітня 2019 року основного розміру пенсії.

Тому, включення у довідку про розмір грошового забезпечення позивача іншого розміру надбавки за особливості проходження служби та премії, ніж передбачений для працівників за посадою аналогічною, яку займав позивач при його звільненні, станом на 05.03.2019, є безпідставним, вимоги позивача є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Крім того, суд звертає увагу, що такий вид грошового забезпечення як надбавка за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач на момент звільнення, на час виникнення у нього права на перерахунок пенсії (05.03.2019) вже не була встановлена законодавством для персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України та не виплачувалась. Відповідно, відсутні підстави для її зазначення у новій довідці, станом на 05.03.2019.

Відповідно до положень першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, суд дійшов висновку, що доводи позивача є необґрунтованими з одночасним повним та належним доказуванням відповідачем правомірності прийняття оскаржуваного рішення.

Враховуючи викладене, адміністративний позов задоволенню не підлягає.

Відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судовий збір не підлягає відшкодуванню, оскільки в задоволенні позову було відмовлено.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Відмовити у задоволенні адміністративного позову.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Лисенко В.І.