Копія
Постанова
Іменем України
Справа № 2а-13393/10/1/0170
23.10.10 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Іщенко Г.М.,
суддів Горошко Н.П. , Лядової Т.Р.
секретар судового засідання Кисельова А.О.
сторони не з'явилися,
розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (головуючий суддя Трещова О.Р.) від 20.10.10 у справі № 2а-13393/10/1/0170
за позовом ОСОБА_2 (АДРЕСА_1
до Судацької міської виборчої комісії (вул. Леніна 85-а, Судак, Автономна Республіка Крим, 98000)
про скасування рішення
ОСОБА_2 звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим із позовом про скасування постанови Судацької міської виборчої комісії №6 від 17.10.2010, яким скасовано рішення Судацької міської виборчої комісії "Про реєстрацію кандидата в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №20 з виборів до Судацької міської ради ОСОБА_2".
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 20.10.2010 у позові відмовлено.
Не погодившись з даною постановою суду, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 20.10.2010 скасувати.
Апеляційна скарга мотивована тим, що суд першої інстанції при прийнятті рішення порушив норми матеріального та процесуального права.
Відповідно до вимог статті 38 Кодексу адміністративного судочинства України сторони повідомлені про час, дату та місце судового розгляду справи телефонограмою.
Відповідно до статті 172, частини четвертої статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, судова колегія вважає, що неприбуття у судове засідання сторін, належним чином повідомлених про дату, час та місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи та визначає достатніми для розгляду апеляційної скарги наявні в матеріалах справи письмові докази.
Колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, встановила наступне.
04 жовтня 2010 року Судацькою міською виборчою комісією прийнято постанову "Про реєстрацію кандидатами у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, певних депутатів, в т.ч. ОСОБА_2 від Судацької міської організації Політичної партії "Руська Єдність".
16 жовтня 2010 року представником Судацької міської організації Партії регіонів ОСОБА_4 до Судацької міської виборчої комісії подано заяву про перевірку законності реєстрації кандидата в депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №20 ОСОБА_2
Розглянувши зазначену заяву, 17 жовтня 2010 року Судацькою міською виборчою комісією винесено постанову № 6 "Про скасування рішення Судацької міської виборчої комісії № 3 від 04.10.2010 "Про реєстрацію кандидатів в депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №20 відносно ОСОБА_2А." у зв'язку з тим, що в декларації про майно і доходи за 2009 рік кандидата в депутати в порушення частини першої статті 43 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" відсутні в розділі I відомості про ідентифікаційний номер суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи, яким є до цього часу ОСОБА_2, згідно даним його автобіографії, а також відсутня загальна сума сукупного доходу та заробітної плати. В постанові зазначено, що ця обставина не відповідає порядку, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 27.12.2005 № 935.
Згідно з частиною третьою статті 43 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" помилки і неточності, виявлені в декларації, не є підставою для відмови в реєстрації чи скасування реєстрації кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови та підлягають виправленню.
Стаття 45 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" містить вичерпний перелік підстав для скасування реєстрації, а саме, територіальна виборча комісія скасовує рішення про реєстрацію кандидата в депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови в разі: звернення відповідного кандидата в будь-який час після його реєстрації, але не пізніш як за п'ять днів до дня виборів, із письмовою заявою про відмову від балотування. Ця заява відкликанню не підлягає; звернення місцевої організації партії, яка висунула відповідного кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, в будь-який час після його реєстрації, але не пізніш як за п'ять днів до дня виборів, про скасування рішення про його реєстрацію відповідно до рішення цієї місцевої організації. Це звернення відкликанню не підлягає; припинення громадянства України кандидата; визнання судом кандидата недієздатним чи набрання щодо нього законної сили обвинувальним вироком суду за вчинення умисного злочину; порушення кандидатом вимог частин третьої - шостої статті 35 цього Закону; виявлення територіальною виборчою комісією обставин, за яких особу не може бути обрано депутатом або сільським, селищним, міським головою відповідно до статті 9 цього Закону; якщо кандидат після оголошення йому територіальною виборчою комісією попередження в порядку, передбаченому частиною шостою цієї статті, повторно порушив вимоги цього Закону; ліквідації місцевої організації партії, яка висунула кандидата.
Судом першої інстанції не враховано, що згідно зі статтею 45 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" територіальна виборча комісія, скасовуючи рішення про реєстрацію кандидата у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, повинна керуватися вичерпним переліком, де чітко зазначені підстави для скасування рішення про реєстрацію кандидата.
За таких обставин, судова колегія дійшла висновку про те, що на момент прийняття спірного рішення не було жодної, передбаченої статтею 45 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", підстави для скасування рішення про реєстрацію ОСОБА_2 кандидатом в депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №20.
Враховуючи, що висновки суду першої інстанції засновані на помилковому застосуванні норм матеріального права, колегія суддів вважає, що постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню з прийняттям по справі нової постанови про задоволення позовних вимог.
Керуючись статтями 172, 177, 195, 196, пунктом 3 частини першої статті 198, пунктами 1, 4 частини першої статті 202, частиною другою статті 205, статтею 207 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити.
Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 20.10.2010 у справі №2а-13393/10/1/0170 скасувати.
Прийняти нове рішення:
"Адміністративний позов ОСОБА_2 задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати підпункт 1.9 пункту 1 постанови Судацької міської виборчої комісії Автономної Республіки Крим від 17.10.2010 №6 "Про скасування незаконних рішень Судацької міської виборчої комісії Автономної Республіки Крим "Про реєстрацію кандидатів у депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі" відносно ОСОБА_5".
Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя підпис Г.М. Іщенко
Судді підпис Н.П.Горошко підпис Т.Р.Лядова
З оригіналом згідно
Суддя Г.М. Іщенко