Ухвала від 14.10.2010 по справі 2а-5817/10/0124

< Копія >

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

Іменем України

Справа № 2а-5817/10/0124

14.10.10 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Іщенко Г.М.,

суддів Горошко Н.П. , Лядової Т.Р.

секретар судового засідання Кисельова А.О.

за участю сторін:

представник позивача: ОСОБА_2, довіреність №2910 від 04.10.2010;

представник відповідача: не з'явився;

розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_3 на ухвалу Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим (суддя Чорна О.В. ) від 10.10.10 у справі № 2а-5817/2010

за позовом ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, Масандра, місто Ялта, Автономна Республіка Крим, 98650)

до Масандрівської селищної виборчої комісії міста Ялта (вул. Стаханівська, 21, Масандра, місто Ялта, Автономна Республіка Крим, 98650)

про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від 10.10.2010 позовні вимоги залишені без розгляду.

Суд першої інстанції дійшов висновку, що позивач звернувся до суду з адміністративним позовом поза межами етапу виборчого процесу, з посиланням на статтю 42 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

Не погодившись з зазначеною ухвалою суду, ОСОБА_3 подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від 10.10.2010, яка перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направити справу для продовження розгляду.

Апеляційна скарга мотивована тим, що суд першої інстанції при прийнятті рішення порушив норми матеріального та процесуального права; строк звернення до суду позивачем не пропущений, з посиланням на статті 172, 179 Кодексу адміністративного судочинства України, які судом першої інстанції, на думку позивача, тлумачились та застосовані невірно.

Відповідно до вимог статті 38 Кодексу адміністративного судочинства України сторони повідомлені про час, дату та місце судового розгляду справи телефонограмою.

Відповідно до статті 172, частини четвертої статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, судова колегія вважає, що неприбуття у судове засідання відповідача, належним чином повідомленого про дату, час та місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи та визначає достатніми для розгляду апеляційної скарги наявні в матеріалах справи письмові докази.

Колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, встановила наступне.

29.09.2010 позивач звернувся до Масандрівської селищної виборчої комісії міста Ялта з заявою про реєстрацію його в якості кандидата на посаду Масандрівського селищного голови.

Постановою Масандрівської селищної виборчої комісії міста Ялта №66 від 02.10.2010 "Про відмову в реєстрації кандидатом на посаду Масандрівського селищного голови ОСОБА_3" відмовлено позивачу у реєстрації відповідно до Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" у зв'язку з неповними даними в автобіографії.

03.10.2010 позивач звернувся з повторною заявою про реєстрацію його в якості кандидата на посаду Масандрівського селищного голови.

Постановою Масандрівської селищної виборчої комісії міста Ялта №208 від 06.10.2010 "Про відмову в реєстрації кандидатом на посаду Масандрівського селищного голови ОСОБА_3" відмовлено позивачу у реєстрації відповідно до Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”, у зв'язку з невірними даними в автобіографії про партійність.

10.10.2010 позивач звернувся до Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим з позовом до Масандрівської селищної виборчої комісії міста Ялта про:

- витребувати від Масандрівської селищної виборчої комісії міста Ялта письмові докази, які мають значення для розгляду скарги: копію протоколу засідання комісії від 08.10.2010р., яке почалося у 22 г. 00 хв., а також документи, які були подані 06.10.2010 ОСОБА_4 для реєстрації кандидатом на посаду Масандрівського селищного голови АР Крим, а саме: заяву від 06.10.2010 про самовисування із припискою про згоду на оприлюднення біографічних відомостей у зв'язку з участю у місцевих виборах, написану ОСОБА_4 власноручно по формі, рекомендованій ЦВК України, на 1 арк.; заяву від 06.10.2010 про згоду на оприлюднення біографічних відомостей у зв'язку з участю у місцевих виборах, написану ОСОБА_4 власноручно, на 1 арк.; автобіографію, підписану ОСОБА_4 06.10.2010 власноручно, на 1 арк.; декларацію про майно і доходи ОСОБА_4 за 2009 рік станом на 01.01.2010, по формі, затвердженої Міністерством фінансів України, заповнену та підписану ОСОБА_4 06.10.2010 власноручно, на 5 арк.; копію паспорта та довідки про присвоєння індивідуального податкового номеру ОСОБА_4, на 1 арк.; опис документів, які ОСОБА_4 подав до Масандрівської селищної виборчої комісії міста Ялта для реєстрації кандидатом на посаду Масандрівського селищного голови АР Крим від 06.10.2010; автобіографію у електронному виді, записану на диск СБ-К. фотографію у електронному виді, записану на диск СБ-К;

- визнання протиправною бездіяльність Масандрівської селищної виборчої комісії міста Ялта, яка виразилась у залишенні без розгляду поданих ОСОБА_4 06.10.2010 документів, передбачених статтею 39 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", неприйнятті рішення про реєстрацію ОСОБА_4 кандидатом на посаду Масандрівського селищного голови;

- про поновлення порушеного права ОСОБА_4 шляхом зобов'язання Масандрівської селищної виборчої комісії міста Ялта розглянути документи ОСОБА_4, подані до цієї комісії 06.10.2010 для реєстрації кандидата на посаду Масандрівського селищного голови та прийняти рішення про реєстрацію ОСОБА_4 кандидатом на посаду Масандрівського селищного голови.

Залишив адміністративний позов ОСОБА_3 без розгляду, суд першої інстанції виходив з того, що позивач звернувся до суду з адміністративним позовом 10 жовтня 2010 року поза межами етапу виборчого процесу.

Із такими висновками суду першої інстанції не погоджується колегія суддів, оскільки висновки суду не відповідають вимогам матеріального та процесуального права, що регулюють спірні правовідносини.

Відповідно до частин другої, четвертої статті 42 даного Закону, подання документів до відповідної територіальної виборчої комісії для реєстрації кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови починається за 32 дні і закінчується за 24 дні до дня виборів. Територіальна виборча комісія не пізніш як на третій день з дня прийняття заяви про реєстрацію кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови та доданих до неї необхідних документів, але не пізніш як за 23 дні до дня виборів приймає рішення про реєстрацію кандидата або про відмову в його реєстрації.

Частина сьома статті 42 Закону передбачає те, що відмова у реєстрації кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови з підстав невідповідного оформлення документів, передбачених частинами першою, другою статті 39 цього Закону, не виключає повторного подання кандидатом заяви про реєстрацію. Така заява з виправленими відповідно до вимог цього Закону документами повинна бути подана до територіальної виборчої комісії не пізніш як за 23 дні до дня виборів.

Відповідно до частини шостої статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.

Як вбачається із змісту позову, позивач оскаржує бездіяльність Масандрівської селищної виборчої комісії міста Ялта, яка виразилась у залишення без розгляду поданих ОСОБА_3 06.10.2010.

Отже, діючим законодавством встановлено п'ятиденний строк для оскарження бездіяльності виборчої комісії.

За таких обставин, діючим процесуальним та виборчим законодавством не передбачено таку підставу для залишення позовної заяви про визнання протиправною бездіяльність виборчої комісії без розгляду, як закінчення строку етапу виборчого процесу.

Керуючись статтями 172, 195, 196, пунктом 3 частини першої статті 199, пунктом 4 частини першої статті 202, пунктом 6 частини першої статті 205, статтею 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 задовольнити.

Ухвалу Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від 10.10.2010 у справі №2а-5817/10/0124 скасувати.

Адміністративну справу №2а-5817/10/0124 за позовом ОСОБА_3 до Масандрівської селищної виборчої комісії міста Ялта про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії протиправними направити до суду першої інстанції для відкриття провадження по справі та розгляду по суті.

Ухвала суду є остаточною та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя < підпис > Г.М. Іщенко

Судді < підпис > Н.П.Горошко < підпис > Т.Р.Лядова

< З оригіналом згідно >

< Підпис > < Довідник працівників >