Ухвала від 22.09.2010 по справі 2-а-8107/08/1570

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 вересня 2010 р.Справа № 2-а-8107/08/1570

Категорія:2.11.8Головуючий в 1 інстанції: Вовченко О.А.

Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:

Головуючого судді Крусяна А.В.,

суддів Джабурії О.В., Шляхтицького О.І.,

при секретарі Тимошенко В.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі апеляційну скаргу фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 07 грудня 2009 року по адміністративній справі за позовом заступника прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИЛА:

01 липня 2007 року заступник прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси звернувся до суду з позовом до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1) про стягнення заборгованості перед бюджетом у сумі 7030грн.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 07 грудня 2009 року позов задоволено повністю, стягнуто з ФОП ОСОБА_1 штраф у сумі 7030грн.

Не погоджуючись з постановленим по справі судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу на постанову суду в якій зазначає, що судом першої інстанції при винесені судового рішення порушено норми матеріального та процесуального права, тому просить скасувати постанову суду та прийняти нову про відмову у задоволенні позову.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що ФОП ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності Київською районною адміністрацією Одеського міськвиконкому.

Статус органів державної податкової служби, її функції, завдання та правові засади діяльності встановлено Законом України «Про державну податкову службу в Україні».

Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

22 лютого 2008 року працівниками ДПА в Одеській області на підставі направлень №1945/23-7017 від 20 лютого 2008 року, №1944/23-7017 від 20 лютого 2008 року проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктом підприємницької діяльності у магазині, який належить ФОП ОСОБА_1, розташованого за адресою: Одеська область, м. Арциз, пров. Больничний, 1.

За результатами перевірки був складений акт№0000671-23-7017/452 від 22 лютого 2008 року, яким встановлено порушення п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме:

- проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на загальну суму 1406грн., відповідно до п.1 ст.17 вказаного Закону сума фінансової санкції становить 7030грн.

Так, ч.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»передбачає, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів (надані послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язанні: 1) Проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) Видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

При цьому, п.6 ст.9 цього Закону передбачено, що реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів суб'єктами підприємницької діяльності -фізичними особами, оподаткування доходів яких від такої діяльності здійснюється згідно із законодавством з питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (в тому числі шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку), якщо такі суб'єкти не здійснюють продаж підакцизних товарів (крім пива на розлив).

Пункт 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»передбачає, що суб'єкти господарської діяльності повинні забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки -загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Пунктом 9 ст.3 вказаного закону передбачено, що суб'єкти господарювання повинні забезпечувати зберігання денних звітів РРО в книзі обліку розрахункових операцій.

Відповідно до зазначених порушень згідно ст.ст.17, 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»рішенням ДПА в Одеській області №0000822360 від 06 березня 2008 року до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції: за не проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій у сумі - 7030грн.

Вказане рішення про застосування фінансових санкцій ФОП ОСОБА_1 оскаржувалося в адміністративному порядку, однак рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій було залишено без змін.

Вирішуючи справу по суті, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про задоволення позовних вимог стосовно стягнення з ФОП ОСОБА_1 на користь Державного бюджету України штрафних санкцій в сумі 7030грн.

Згідно ст.25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суми фінансових санкцій, визначених статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Держбюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

При розгляді питання судом правильно застосовані норми матеріального та процесуального права, вірно встановлено фактичні обставини та дана правова оцінка.

Постанова суду першої інстанції викладена достатньо повно, висновки обґрунтовані з посиланням на норми законів України та відповідають чинному законодавству.

Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, оскільки ґрунтуються на невірному трактуванні позивачем фактичних обставин і норм матеріального права.

За таких обставин, підстав для скасування судового рішення суду та задоволення апеляційної скарги не вбачається.

Керуючись ст.ст. 198, 200, 205, 206 КАС України, судова колегія,

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 -залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 07 грудня 2009 року -без змін.

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі.

Головуючий:

Судді: