Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
"29" травня 2024 р. Справа № 922/1436/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Байбака О.І.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу
за позовом Харківського обласного центру зайнятості (код ЄДРПОУ 03491277) в особі Харківської філії Харківського обласного центру зайнятості (адреса: 61013, м. Харків, вул. Шевченка, буд. 137-А; код ЄДРПОУ (ВП) 45149645)
до Фізичної особи-підприємця Соболєвої Ніни Петрівни (адреса: АДРЕСА_1 ; ІПН: НОМЕР_1 )
про стягнення 6300,95 грн.
без виклику учасників справи
Харківський обласний центр зайнятості в особі Харківської філії Харківського обласного центру зайнятості (далі - позивач) звернувся до Господарського суду Харківської області з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Фізичної особи-підприємця Соболєвої Ніни Петрівни (далі - відповідач) 6300,95 грн виплаченої допомоги по безробіттю на період карантину.
Позов обґрунтовано з посиланням на те, що відповідно до поданої відповідачем заяви від 20.08.2020 та на підставі ст. 47-1 Закону України "Про зайнятість населення" позивачем було виплачено відповідачу допомогу по частковому безробіттю на період карантину встановленого в зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19) в сумі 6300,95 грн. Однак, в подальшому позивачем виявлено факт подання відповідачем разом з заявою від 20.08.2020 недостовірних відомостей щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що в свою чергу і спричинило безпідставну виплату позивачем вказаної допомоги, хоча право на отримання такої допомоги відповідач не мав. Позивач вказує, що такими діями відповідач завдав йому матеріальних збитків в сумі виплаченої йому допомоги по частковому безробіттю на період карантину.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 26.04.20204 відкрито провадження у справі № 922/1436/24; справу постановлено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням (виклику) сторін, за наявними в справі матеріалами; запропоновано відповідачу подати відзив на позов в п'ятнадцятиденний строк з дня отримання даної ухвали; встановлено позивачу строк для подання відповіді на відзив протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позов; встановити відповідачу строк для подання заперечень на відповідь протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на позов.
Згідно з вимогами ст. 120 ГПК України, суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов'язковою. Виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень. Учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.
Таким чином, в разі коли фактичне місцезнаходження юридичної особи - учасника судового процесу з якихось причин не відповідає її місцезнаходженню, визначеному згідно з законом, і дана особа своєчасно не довела про це до відома господарського суду, інших учасників процесу, то всі процесуальні наслідки такої невідповідності покладаються на цю юридичну особу.
Згідно з вимогами п. п. 5-6 ст. 242 ГПК України, учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, - у випадку наявності в особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення, якщо така адреса відсутня. Днем вручення судового рішення, зокрема, є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
З метою повідомлення сторін про відкриття провадження у справі та надання останнім можливості реалізувати власні процесуальні права, судом засобами електронного та поштового направлено копію вищевказаної ухвали.
Зокрема, копія ухвали була доставлена до Електронного кабінету позивача в підсистемі "Електронний суд", про що свідчить залучена до матеріалів справи довідка від 26.04.2024 (а. с. 42).
З метою повідомлення відповідача про розгляд справи копія ухвали від 26.04.2024 була направлена на адресу його реєстрації, яка зазначена в позовній заяві та Єдиному демографічному реєстрі. Проте, зазначена копія ухвали повернулась на адресу суду з відміткою відділення поштового зв'язку "адресат відсутній за вказаною адресою" (а. с. 43-46).
Відомостей про наявність у відповідача іншої адреси матеріали справи не містять.
З урахуванням викладеного, судом виконано процесуальний обов'язок щодо повідомлення сторін про відкриття провадження у справі, а останні в розумінні вимог ст. 120 ГПК України вважаються такими, що належним чином повідомлені про розгляд справи.
Відповідач не скористався своїм правом на подачу відзиву на позовну заяву в порядку та строк, встановлені ухвалою Господарського суду Харківської області від 26.04.2024.
Розглянувши матеріали справи, суд визнає їх достатніми для прийняття рішення по суті спору.
Перевіривши матеріали справи, оцінивши надані суду докази та доводи, суд встановив.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 ГПК України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Згідно ч. 2 ст. 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" Фонд зобов'язаний вживати заходів до раціонального використання коштів і забезпечення фінансової стабільності Фонду.
Наказом Міністерства економіки України № 4132 від 24.10.2022 "Про реорганізацію державних органів Державної служби зайнятості" прийнято рішення реорганізувати Харківський міський центр зайнятості шляхом приєднання до Харківського обласного центру зайнятості (адреса: 61068, м. Харків, вул. Громадського Олега, 1А; код ЄДРПОУ 03491277), та установлено, що Харківський обласний центр зайнятості є правонаступником усіх майнових та немайнових прав Харківського міського центру зайнятості.
Відповідні відомості про перебування Харківського міського центру зайнятості у стані припинення та про створення Харківської філії Харківського обласного центру зайнятості внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань.
У розумінні ч. 1 ст. 104 ЦК України в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.
Наказом Харківського обласного центру зайнятості № 863 від 15.12.2022, створено Харківську філію Харківського обласного центру зайнятості.
Харківська філія Харківського обласного центру зайнятості є відокремленим підрозділом регіонального центру зайнятості та виконує функції, покладені на неї регіональним центром зайнятості, виконує завдання та функції у сфері зайнятості населення, трудової міграції та соціального захисту населення від безробіття, а також функції виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, визначені законами України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", "Про зайнятість населення".
Як свідчать матеріали справи, 20.08.2020 фізична особа-підприємець Соболєва Ніна Петрівна звернулась до Харківського міського центру зайнятості із заявою про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, у зв'язку з зупиненням діяльності з 25.05.2020 відповідно до статті 47-1 Закону України "Про зайнятість населення" та п. 21 Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 306 (в редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 № 453, що діяла на момент подання заяви про надання допомоги по частковому безробіттю) (далі - Порядок).
До зазначеної заяви фізична особа-підприємець Соболєва Ніна Петрівна додала засвідчену копію наказу б/н від 25.05.2020 про зупинення діяльності з 25.05.2020; відомості про фізичну особу - підприємця, який є застрахованою особою, щодо якого виконуються вимоги ч. 3 ст. 47 Закону України "Про зайнятість населення" (далі - відомості); довідки про сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.11.2019 по 29.02.2020 у повному обсязі.
На підставі вказаної заяви та доданих до неї документів Харківський міський центр зайнятості прийняв рішення про надання фізичній особі-підприємцю Соболєвій Ніні Петрівні допомоги по частковому безробіттю на період карантину (наказ № 1868 від 25.08.2020 (а. с. 9-11).
У подальшому, за період з 25.05.2020 по 31.07.2020, на рахунок фізичної особи-підприємця Соболєвої Ніни Петрівни перераховано допомогу по частковому безробіттю в загальній сумі 6300,95 грн, що підтверджується платіжним дорученням № 18400 від 05.10.2020.
Разом з тим, у подальшому, з метою здійснення перевірки відомостей та документів, поданих фізичною особою-підприємцем Соболєвою Ніною Петрівною для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, Харківським міським центром зайнятості направлено запит до Головного управління ДПС у Харківській області щодо сплати єдиного внеску платниками, які отримали допомогу по частковому безробіттю.
У відповідь Головне управління ДПС у Харківській області надано лист вх. № 15115/5/20-40-24-15-17 від 16.06.2021 з додатку до який вбачається, що фізичною особою-підприємцем Соболєвою Ніною Петрівною не сплачено єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.11.2019 по 29.02.2020.
Зазначене в свою чергу свідчить, що фізичною особою-підприємцем Соболєвою Ніною Петрівною на дату звернення до Харківського міського центру зайнятості (25.05.2020) для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину надано недостовірні відомості щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а саме: в доданій до заяви довідці про сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, наданої на підставі звітних відомостей за період з 01.11.2019 по 29.02.2020, значиться інформація про сплату ЄСВ в повному обсязі, тоді як відповідно до листа ГУ ДПС у Харківській області за вказаний період ЄСВ станом на 24.06.2020 сплачено відповідачем не в повному обсязі, а саме: ЄСВ взагалі не сплачено.
Про зазначені обставини Харківським міським центром зайнятості складено акт № 9382 від 06.12.2021 (а. с. 14-16).
Враховуючи викладене Харківська філія Харківського обласного центру зайнятості стверджує, що у фізичної особи-підприємця Соболєвої Ніни Петрівни станом на дату звернення з заявою від 25.05.2020 було відсутнє право на отримання допомоги по частковою безробіттю на період карантину відповідно до ст. 47-1 Закону, оскільки остання надала недостовірні відомості щодо сплати ЄСВ за шість місяців, що передують зупиненню господарської діяльності.
На підставі вказаних обставин Харківським міським центром зайнятості видано наказ № 851 від 07.12.2021 "Про повернення коштів, виплачених як допомога по частковому безробіттю на період карантину, ФО-П Соболєвою Ніною Петрівною" щодо вжиття заходів по поверненню коштів, виплачених як допомога по частковому безробіттю на період карантину за період з 25.05.2020 по 31.07.2020 в сумі 6300,95 грн.
Як свідчать матеріали справи, з метою врегулювання спору в досудовому порядку Харківським міським центром зайнятості направлено ФОП Соболєвій Ніні Петрівні лист-претензію № ХМЦЗ-02-13923 від 09.12.2021 про повернення коштів (а. с. 21-23). Однак, відповіді на вказаний лист-претензію ФОП Соболєва Ніна Петрівна не надала, грошові кошти не повернула.
Позивач стверджує, що отримавши та потім не повернувши незаконно отриману допомогу по частковому безробіттю в сумі 6300,95 грн фізична особа-підприємець Соболєва Ніна Петрівна задала Харківському міському центру зайнятості матеріальної шкоди на вказану суму.
Викладені обставини щодо стягнення з фізичної особи-підприємця Соболєвої Ніни Петрівни вказаних коштів в примусовому порядку стали підставами для звернення Харківського обласного центру зайнятості в особі Харківської філії Харківського обласного центру зайнятості до суду з позовом у даній справі.
Надаючи правову кваліфікацію спірним правовідносинам, суд виходить з такого.
Відповідно до ч. 1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
За умовами ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)" № 540-ІХ від 30.03.2020 доповнено Закон України "Про зайнятість населення" статтею 47-1 "Допомога по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2". Дана норма Закону набула чинності 02.04.2020.
Згідно з ч. 1 ст. 47-1 Закону України "Про зайнятість населення" (в редакції, що діяла на момент подання документів ФОП), допомога по частковому безробіттю на період карантину, встановленого КМ України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричинені коронавірусом SARS-СоV-2 (далі - допомога по частковому безробіттю на період карантину), надається територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, застрахованим особам у разі втрати ними частини заробітної плати або доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв'язку із зупиненням (скороченням) діяльності через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (СOVID-19), передбачених карантином, встановленим КМУ, за зверненням роботодавця або ФОП, який є застрахованою особою, для її виплати працівникам або ФОП.
Сума допомоги по частковому безробіттю на період карантину надається роботодавцям, у тому числі ФОП, які є застрахованими особами, із числа суб'єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.
Допомога по частковому безробіттю на період карантину надається у разі сплати роботодавцем або фізичною особою - підприємцем, який є застрахованою особою, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності.
Згідно з ч. 2 ст. 47-1 Закону України "Про зайнятість населення", для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину роботодавець або фізична особа - підприємець, який є застрахованою особою, звертається до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, за місцем реєстрації його як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та подає такі документи:
1) заяву у довільній формі;
2) копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності;
3) відомості про працівників та/або фізичну особу - підприємця, який є застрахованою особою (прізвище, ім'я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний державний орган і мають відмітку в паспорті), у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину згідно з цією статтею;
4) довідку про сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за останні шість місяців, що передують даті зупинення діяльності.
Частиною 7 названої статті також передбачено, що роботодавець або фізична особа - підприємець, який є застрахованою особою, може звернутися за отриманням допомоги по частковому безробіттю на період карантину та/або надзвичайної ситуації протягом 90 календарних днів з дня зупинення (скорочення) виробництва, але не пізніше строку, визначеного порядком надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину та/або надзвичайної ситуації, затвердженим Кабінетом Міністрів України.
Разом з тим, пунктом 23 Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину та/або надзвичайної ситуації, встановлених Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженого Постановою КМУ від 22.04.2020 № 306 (далі - Порядок) передбачено, що Центр зайнятості має право перевіряти відомості, подані роботодавцем/фізичною особою - підприємцем, який є застрахованою особою, для отримання коштів Фонду, дотримання порядку використання роботодавцем виділених йому коштів Фонду та зупиняти перерахування роботодавцю коштів Фонду для виплати працівникам/фізичній особі - підприємцю, який є застрахованою особою, допомоги по частковому безробіттю на період карантину в разі відмови або перешкоджання роботодавцем/фізичною особою - підприємцем, який є застрахованою особою, у проведенні перевірки, виявлення фактів подання Фонду недостовірних відомостей або порушення порядку використання роботодавцем коштів Фонду.
Центр зайнятості контролює цільове використання коштів, що перераховуються роботодавцю для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину, шляхом проведення відповідної перевірки протягом 90 календарних днів після останньої виплати такої допомоги працівникам та має право отримувати від роботодавця необхідні пояснення з відповідних питань, у тому числі в письмовій формі.
Відповідно до вимог п. 19 Порядку, застрахована особа несе відповідальність за достовірність документів і відомостей, що є підставою для надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, та цільове використання коштів Фонду відповідно до законодавства.
На підставі абз. 3 ч. 1 ст. 47-1 Закону України "Про зайнятість населення", допомога по частковому безробіттю на період карантину надається у разі сплати роботодавцем або фізичною особою - підприємцем, який є застрахованою особою, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності.
Отже, статтею 47-1 Закону України "Про зайнятість населення" та Порядком встановлено вичерпний перелік підстав для набуття права на допомогу по частковому безробіттю на період карантину, зокрема, однією з умов отримання такої допомоги є надання звітності про сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за останні шість місяців, що передують даті зупинення діяльності. Таким чином, кошти для виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину не надаються роботодавцям/фізичним особам - підприємцям, які є застрахованими особами, якими проте не дотримано вимоги статті 47-1 Закону та Порядку.
Згідно з абз. 2 п. 21 Порядку, у разі виявлення факту подання ФОП, який є застрахованою особою, недостовірних документів відомостей, що є підставою для надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, кошти, отримані ФОП, який є застрахована особою, повертаються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в повному обсязі у розмірі виплаченої такій особі допомоги по частковому безробіттю на період карантину.
Відповідно до приписів ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.
У даному випадку, фізична особа-підприємець Соболєва Ніна Петрівна при зверненні до Харківського міського центру зайнятості з відповідною заявою від 25.05.2020 про надання допомоги вказала недостовірні відомості щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за останні шість місяців, що передують даті зупинення діяльності.
Вказані обставини підтверджуються листом Головного управління ДПС у Харківській області вх. № 15115/5/20-40-24-15-17 від 16.06.2021, відповідно до якого ЄСВ за період з листопада 2019 по лютий 2020 фізичною особою-підприємцем Соболєвою Ніною Петрівною взагалі не сплачено, про що складений акт № 9382 від 06.12.2021.
Враховуючи викладене у фізичної особи-підприємця Соболєвої Ніни Петрівни станом на дату звернення із заявою від 25.05.2020, було відсутнє право на отримання допомоги по частковою безробіттю на період карантину відповідно до ст. 47-1 Закону.
Разом з тим, внаслідок подання недостовірних відомостей щодо сплати ЄСВ у довідці доданій до заяви про надання допомоги по частковому безробіттю від 25.05.2020, фізичною особою-підприємцем Соболєвою Ніною Петрівною незаконно отримано допомогу по часткового безробіттю на період карантину в загальній сумі 6300,95 грн.
За таких обставин, отримана останньою допомога по частковою безробіттю на період карантину в сумі 6300,95 грн підлягає поверненню на користь Харківської філії Харківського обласного центру зайнятості (як правонаступника Харківського міського центру зайнятості) на підставі ст. 47-1 Закону України "Про зайнятість населення" та п.п. 19-23 Порядку.
Зазначене зумовлює прийняття судом рішення про задоволення заявленого Харківською філією Харківського обласного центру зайнятості позову та стягнення з фізичної особи-підприємця Соболєвої Ніни Петрівни грошових коштів у вказаній сумі.
Крім того, з урахуванням вимог ст. ст. 123, 126, 129 ГПК України, судові витрати у справі підлягають покладенню на фізичну особу-підприємця Соболєву Ніну Петрівну.
Керуючись ст. ст. 73-74, 76-80, 123, 126, 129, 232-233, 237-238, 240-241, 247 ГПК України, господарський суд, -
Позов задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця Соболєвої Ніни Петрівни (адреса: АДРЕСА_1 ; ІПН: НОМЕР_1 ) на користь Харківського обласного центру зайнятості (код ЄДРПОУ: 03491277) в особі Харківської філії Харківського обласного центру зайнятості (адреса: 61013, м. Харків, вул. Шевченка, буд. 137-А; код ЄДРПОУ (ВП) 45149645)
6300,95 грн грошових коштів, виплачених як допомога по частковому безробіттю на період карантину;
3028,00 грн судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано в строки та в порядку визначеному ст. 256, 257 ГПК України з урахуванням п. 17.5 Перехідних положень ГПК України.
Суддя О.І. Байбак