Справа № 756/3077/24
Номер провадження № 3/756/1832/24
03 квітня 2024 року місто Київ
Оболонський районний суд міста Києва у складі:
судді Пономаренка А. А.,
за участі секретаря судового засідання Філіпова М. В.,
захисника Дрижакової Д. Ю.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі судових засідань № 5 Оболонського районного суду міста Києва адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126 КУпАП:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
21.02.2024 о 23:40 год. ОСОБА_1 повторно протягом року керував транспортним засобом, легковим автомобілем марки «Lexus», моделі «LX570», реєстраційний номер НОМЕР_1 , у м. Києві по вул. Електриків, буд. 32-а, будучи особою, яка позбавлена права керування транспортним засобом відповідно до постанови серії ЕАС № 6612150 від 01.03.2023 за ч. 4 ст. 126 КУпАП.
Отже, ОСОБА_1 учинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 126 КУпАП, а саме керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, повторно протягом року.
До вказаних висновків суд дійшов з наступних підстав.
У судове засідання ОСОБА_1 не прибув, про день, місце та час розгляду справи повідомлявся, але причини неявки суду не повідомив, заяв, клопотань щодо відкладення розгляду справи до суду не надав.
Захисник Дрижакова Д. Ю. заявила клопотання про закриття справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , оскільки надані суду матеріали не містить доказів того, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом
Розглядаючи справи про адміністративні правопорушення, суд відповідно до положень ст. 1 КУпАП здійснює охорону прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушення, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративне правопорушення доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, нормі стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами.
Так, диспозицією ч. 5 ст. 126 КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортним засобом особою, особою, яка не має права керування транспортними засобами, повторно протягом року.
Досліджені докази, зокрема відомості, що наведені в протоколі про адміністративне правопорушення серії ААД № 500664 від 18.02.2024, відеозапис, який досліджений у судовому засіданні, копія постанови від 01.03.2023 про застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 20400 грн за ч. 4 ст. 126 КУпАП, свідчать про те, що в розумінні ст. 251 КУпАП, вони є належними, допустимими та такими, які дають можливість суду прийняти рішення щодо винуватості ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення.
Окрім цього, суд надає оцінку тому, чи керував транспортним засобом ОСОБА_1 . Так, з наданого відеозапису вбачається, що під час розмови з працівниками поліції ОСОБА_1 перебував в транспортному засобі, на місця водія. Транспортний засіб - легковий автомобіль марки «Lexus», моделі «LX570», реєстраційний номер НОМЕР_1 , був припаркованим на узбіччі дороги, що дає підстави вважати, що саме цим транспортним засобом керувала особа, яка притягається до адміністративної відповідальності. Також, на дослідженому відеозаписі видно, що ОСОБА_1 не заперечував факту керування ним транспортним засобом, а наведене дає підстави уважати суду, що відсутні сумніви щодо керування транспортного засобу ОСОБА_1 в день складання протоколу про адміністративне правопорушення, а саме 22.02.2024, і вважає ці обставини доведеними, ураховуючи відсутність заперечень цих обставин і самим ОСОБА_1 під час складання адміністративного протоколу. А отже, у задоволенні клопотання захисника про закриття справи про адміністративне правопорушення з наведених підстав слід відмовити.
Отже, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному та повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності суд дійшов висновку про винуватість ОСОБА_1 оскільки вона знайшла своє повне підтвердження в суді, і його дії органом поліції кваліфіковані правильно - порушення п. 2.1 (а) Правил дорожнього руху.
Наведені висновки вказують, що ОСОБА_1 учинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 126 КУпАП, тобто керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини та майновий стан: ОСОБА_1 військовослужбовець, не є особою з інвалідністю.
Обставин, що обтяжують та пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
При цьому додаткове стягнення в виді оплатного вилучення транспортного засобу застосуванню не підлягає з тих підстав, що відповідно до ч. 2 ст. 25 КУпАП бо ОСОБА_1 не є власником транспортного засобу, що виключає можливість його оплатне вилучення.
Ураховуючи характер вчиненого правопорушення, особу та майновий стан правопорушника, відсутності обставин, що пом'якшують та обставин, що обтяжують його відповідальність, суд вважає, що ОСОБА_1 , слід призначити адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавлення права керування транспортними засобами строком на п'ять років, тобто - передбачених санкцією ч. 5 ст. 126 КУпАП, що є достатньою мірою відповідальності з метою його виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
На підставі ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605 грн 60 коп.
Керуючись статтями 27, 34-36, 126, 221, 284, 285, 289, 294 КУпАП України, суд
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 2400 дві тисячі чотириста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 40800 (сорок тисяч вісімсот) грн 00 коп. (отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/21081300, код отримувача (код за ЄРДПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку: IBAN 698999980313040149000026001, код класифікації доходів бюджету: 21081300), з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 5 (п'ять) років, без оплатного вилучення транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/Оболон.р-н/22030101, код отримувача (код за ЄРДПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN): UA718999980313111206000026006, код класифікації доходів бюджету: 22030101, найменування коду класифікації доходів бюджету: судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений ОСОБА_1 не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що у випадку несплати накладеного на нього штрафу у передбачений законом строк, до нього можуть бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду в десятиденний строк з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Оболонський районний суд міста Києва.
Суддя А. А. Пономаренко