Провадження №3/748/1546/24
Єдиний унікальний № 748/2094/24
29 травня 2024 року м. Чернігів
Чернігівський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді Олещенко В.І.,
за участю секретаря судового засідання Гофрик К.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чернігові справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
за частиною 1 статті 173-2 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 954441 від 1 травня 2024 року, ОСОБА_1 1 травня 2024 року, о 15 годині 00 хвилин, перебуваючи з ознаками алкогольного сп'яніння, за місцем проживання, а саме за адресою: АДРЕСА_2 , вчинив відносно своєї сестри ОСОБА_2 домашнє насильство, а саме умисні дії фізичного та психологічного характеру, чим ОСОБА_1 завдав потерпілій фізичних та психічних страждань, внаслілок чого могло бути завдано шкоди психічному здоров'ю потерпілої, чим ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 173-2 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився.
Перевіривши матеріали справи, суд дійшов висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу органу, що їх склав з наступних підстав.
Відповідно до вимог статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Згідно п.6 розділу І, п.15 розділу ІІ «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції» затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України №1376 від 06.11.2015 року, усі реквізити протоколу про адміністративне правопорушення заповнюються чорнилом чорного або синього кольору, розбірливим почерком, державною мовою; до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
Однак, всупереч діючому законодавству протокол про адміністративне правопорушення заповнений нерозбірливим почерком, що ускладнює розуміння його змісту.
Оскільки вказані обставини перешкоджають суду належним чином розглянути адміністративну справу, то враховуючи вищезазначене, матеріали про адміністративне правопорушення підлягають поверненню начальнику Чернігівського районного управління поліції ГУНП в Чернігівській області, для усунення допущених недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1, 245, 251, 256, 268, 283 КУпАП, суд, -
Протокол серії ВАВ № 954441 від 1 травня 2024 року про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП складений відносно ОСОБА_1 та додані до нього матеріали - повернути начальнику Чернігівського районного управління поліції ГУНП в Чернігівській області, для усунення допущених недоліків.
Постанова є остаточною і оскарженню в порядку провадження в справах про адміністративні правопорушення не підлягає.
Суддя В.І. Олещенко