Ухвала від 28.05.2024 по справі 734/2216/24

Провадження № 1-в/734/58/24 Справа № 734/2216/24

УХВАЛА

28 травня 2024 року смт Козелець

Козелецький районний суд Чернігівської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участю представника органу поліції ОСОБА_3 ,

засудженого ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у смт. Козелець подання начальника відділення поліції №1 ЧРУП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Одинці Чернігівського району Чернігівської області та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -

ВСТАНОВИВ:

До Козелецького районного суду Чернігівської області звернувся начальник відділення поліції №1 ЧРУП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_6 з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 .

Подання мотивовано тим, що громадянин ОСОБА_4 після засудження за скоєння тяжкого злочину на шлях виправлення не став і незважаючи на попередження органів національної поліції систематично порушує громадський порядок та права громадян, на даний час веде антигромадський спосіб життя, систематично вчиняє адміністративні правопорушення.

20 травня 2024 року громадянин ОСОБА_4 скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 178 КУпАП - накладено штраф 51 гривень.

20 травня 2024 року винесено попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.

21 травня 2024 року громадянин ОСОБА_4 скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 178 КУпАП - накладено штраф у сумі 51 гривня.

21 травня 2024 року останньому винесено повторне попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.

Незважаючи на неодноразові попередження з боку працівників поліції про припинення правопорушень гр. ОСОБА_4 , належних висновків не зробив, а 26.05.2024 скоїв наступне адміністративне правопорушення передбачене ч. 3 ст. 178 КУпАП - накладено штраф у сумі 170 гривень.

За місцем проживання гр. ОСОБА_4 характеризується негативно, не працює, авторитетом серед жителів села не користується, зловживає спиртними напоями.

Вказує, що ОСОБА_4 судимий за скоєння тяжкого злочину, а також з метою попередження скоєння ним подальших злочинів та правопорушень просить суд встановити адміністративний нагляд строком на 1 рік, відповідно до п. В ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» та встановити наступні обмеження: заборонити виїзд за межі Чернігівського району по особистим справам без дозволу начальника відділення поліції № 1 ЧРУП ГУНП в Чернігівській області; з'являтися на відмітку до відділення поліції № 1 ЧРУП ГУНП в Чернігівській області 1 - го та 3 - го понеділка кожного місяця до 12-00 години; заборонити вихід з дому, починаючи з 22-00 години до 06-00 години ранку наступної доби; заборонити відвідування закладів в яких реалізуються спиртні напої на розлив з метою їх вживання.

У судовому засіданні представник органу поліції підтримав подання та просив його задовольнити.

Засуджений ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду.

Ознайомившись з поданням та долученими до нього матеріалами, вислухавши учасників судового провадження, суд дійшов такого висновку.

Згідно ч. 1 ст. 539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.

Відповідно до вимог ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Згідно п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється: щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

Як вбачається з довідки про звільнення серії СУМ № 01198 ОСОБА_4 звільнений по відбуттю покарання, передбаченого вироком Чернігівського апеляційного суду від 30.03.20211 яким його засуджено до 15-ти років позбавлення волі за ч. 1 ст. 263, ч. 4 ст. 187, п.6 ч. 2 ст. 115, ч. 1 ст. 70, ч. 4 ст. 70 КК України.

20 травня 2024 року громадянин ОСОБА_4 скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 178 КУпАП - накладено штраф 51 гривень.

21 травня 2024 року громадянин ОСОБА_4 скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 178 КУпАП - накладено штраф у сумі 51 гривня.

Незважаючи на неодноразові попередження з боку працівників поліції про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, гр. ОСОБА_4 26.05.2024 скоїв наступне адміністративне правопорушення передбачене ч. 3 ст. 178 КУпАП та Постановою Козелецького районного суду Чернігівської області на ОСОБА_4 накладено штраф у сумі 170 гривень.

Зазначенні обставини свідчать про те, що на даний час наявні підстави встановлення адміністративного нагляду, передбачені ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

Зазначені у подані органу внутрішніх справ обмеження не суперечать ст. 10 Закону, в частині видів обмежень щодо осіб, відносно яких встановлено адміністративний нагляд та правилам визначеним ст. 9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

За таких обставин, суд з урахуванням особи ОСОБА_4 , його способу життя і поведінки, беручи до уваги завдання адміністративного нагляду, регламентовані ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», вважає за необхідне задовольнити подання про встановлення адміністративного нагляду, оскільки зазначені обмеження дадуть змогу запобігти вчиненню ОСОБА_4 подальших злочинів та правопорушень та здійснять належний виховний вплив на останнього.

На підставі наведеного, керуючись: Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. 369, 372, 392, 539 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

Подання начальника відділення поліції №1 ЧРУП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.

Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 строком на 1 (один) рік із застосуванням наступних обмежень:

заборонити виїзд за межі Чернігівського району по особистим справам без дозволу начальника відділення поліції № 1 ЧРУП ГУНП в Чернігівській області (з урахуванням обмежень під час дії воєнного стану);

з'являтися на відмітку до відділення поліції № 1 ЧРУП ГУНП в Чернігівській області 1 - го та 3 - го понеділка кожного місяця до 12-00 години (з урахуванням обмежень під час дії воєнного стану);

заборонити вихід з дому, починаючи з 22-00 години до 06-00 години ранку наступної доби (з урахуванням обмежень під час дії воєнного стану);

заборонити відвідування закладів в яких реалізуються спиртні напої на розлив з метою їх вживання.

Роз'яснити: у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 Закону «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно із законодавством.

Ухвала може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду протягом 7 діб з дня її проголошення.

Суддя ОСОБА_7