Провадження № 3/557/447/2024
Справа № 557/600/24
28 травня 2024 року селище Гоща
Суддя Гощанського районного суду Рівненської області Тишкун П.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли звідділення поліції №5 Рівненського районного управління поліції ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , зі слів непрацюючого
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 КУпАП
На розгляді Гощанського районного суду Рівненської області перебуває справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст.130 КУпАП.
В судове засідання 28.05.2024 року ОСОБА_1 не з'явився, але направив до суду клопотання, у якому зазначає, що на даний час перебуває на службі у ЗСУ, що підтверджується довідкою в/ч НОМЕР_1 та витягом з наказу командира в/ч № НОМЕР_1 №134 від 13.05.2024, а тому на підставі ст.335 КПК України, просить провадження у справі про притягнення до відповідальності за ч. 1 ст130 КУпАП зупинити до звільнення його з військової служби, або до закінчення військового стану.
До клопотання ОСОБА_1 додано копію довідку в/ч НОМЕР_2 від 21.05.2024 та витяг з наказу командира в/ч № НОМЕР_1 №134 від 13.05.2024,.
Розглянувши клопотання про зупинення провадження у справі, суддя зазначає наступне.
Згідно ст.277 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи. Строк розгляду адміністративних справ про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, зупиняється судом у разі якщо особа, щодо якої складено протокол про таке правопорушення, умисно ухиляється від явки до суду або з поважних причин не може туди з'явитися (хвороба, перебування у відрядженні чи на лікуванні, у відпустці тощо).
Кодексом України про адміністративні правопорушення не передбачені інші підстави для зупинення провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Це обумовлено ще й тим, що тільки при розгляді справ про адміністративні правопорушення, що передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160,172-4 - 172-9,173, частиною третьою статті178, статтями185,185-1, статтями185-7,187 КУпАП участь особи, яка притягуються до адміністративної відповідальності є обов'язковою. Стаття 130 КУпАП до цього переліку не входить.
Кодексом України про адміністративні правопорушення не передбачено можливості зупинення строків накладення адміністративного стягнення, а сплив такого строку навіть за наявності вини особи у вчиненні кримінального правопорушення є безумовною підставою для закриття провадження у справі.
Відповідно до положень п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 11 від 17.10.2014 "Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення" у випадку відкладення розгляду справи про адміністративні правопорушення за клопотанням учасників судового розгляду строк накладення адміністративного стягнення, передбачений статтею 38 КУпАП, обчислюється починаючи з дня вчинення адміністративного правопорушення, а при триваючому правопорушенні - починаючи з дня його виявлення. Можливість зупинення цього строку у зв'язку з перенесенням розгляду справи не передбачено, крім випадку, визначеного частиною четвертою статті 277 КУпАП.
Отже, чинним КУпАП передбачено лише можливість зупинення строків розгляду адміністративних справ про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, якщо особа, щодо якої складено протокол про таке правопорушення, умисно ухиляється від явки до суду або з поважних причин не може туди з'явитися (хвороба, перебування у відрядженні чи на лікуванні, у відпустці тощо).
За таких обставин та оскільки у Кодексі України про адміністративні правопорушення міститься норма, яка регулює питання щодо зупинення провадження у окремій категорії справ, вважаю, що в даному випадку до застосування аналогія закону із ст. 335 КПК України, яка регулює зупинення судового провадження, не підлягає, оскільки суд вважає, що відсутня відповідна прогалина у нормативно-правовому регулюванні вказаних відносин.
Відповідно до статті 6 ЄКПЛ кожна особа має право на розгляд її справи упродовж розумного строку судом встановленим законом, який встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти неї обвинувачення. Тому, розгляд даної справи без невиправданої затримки не буде відповідати інтересам особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. Враховуючи наведене, доходжу висновку, що у задоволенні клопотання захисника особи, яка притягається до відповідальності про зупинення провадження у справі слід відмовити.
Зауважую, що відповідно до ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Також суддя звертає увагу, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності може залучити до участі у справі захисника, що буде достатнім для здійснення ефективного захисту.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.277, 283, 284 КУпАП,
В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.130 КУпАП, відмовити.
Судове засідання по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП відкласти на 11 годину 00 хвилин 18 червня 2024 року
Ухвала є остаточною, оскарженню не підлягає і вступає в силу з моменту її винесення.
Суддя П.В.Тишкун