ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33601 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
про відкриття апеляційного провадження
"27" травня 2024 р. Справа № 924/25/24
Північно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
суддя-доповідач (головуючий суддя) Філіпова Т.Л.,
суддя Бучинська Г.Б. , суддя Розізнана І.В.
за апеляційною скаргою Заступника керівника Хмельницької окружної прокуратури на ухвалу Господарського суду Хмельницької області від 22.04.24р. у справі №924/25/24, постановлену суддею Субботіна Л.О., повний текст ухвали складено 29.04.2024 у справі № 924/25/24
за позовом Керівника Хмельницької окружної прокуратури м.Хмельницький в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах, Розсошанської сільської ради с.Розсоша Хмельницького району Хмельницької області
до відповідача 1 Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області
до відповідача 2 Товариства з обмеженою відповідальністю "Епіцентр К" м. Київ
до відповідача 3 Фізичної особи - підприємця Купи Сергія Сергійовича
про 1. Визнання незаконною державної реєстрації змін 29.12.2022 відомостей у Державному земельному кадастрі та Поземельній книзі щодо цільового призначення земельних ділянок
2. Визнання незаконною та скасування в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень державної реєстрації права власності на земельну ділянку
3. Визнання незаконною та скасування в Державному земельному кадастрі державної реєстрації земельної ділянки
Ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 22.04.2024 р. позов керівника Хмельницької окружної прокуратури в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах, Розсошанської сільської ради до 1. Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, 2. Товариства з обмеженою відповідальністю "Епіцентр К", 3. Фізичної особи - підприємця Купи Сергія Сергійовича про 1.Визнання незаконною державної реєстрації змін 29.12.2022 відомостей у Державному земельному кадастрі та Поземельній книзі щодо цільового призначення земельних ділянок, 2. Визнання незаконною та скасування в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень державної реєстрації права власності на земельну ділянку 3. Визнання незаконною та скасування в Державному земельному кадастрі державної реєстрації земельної ділянки залишено без розгляду.
Не погоджуючись із ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 22.04.2024р. Заступник керівника Хмельницької окружної прокуратури звернувся до апеляційного господарського суду із апеляційною скаргою в якій просить скасувати ухвалу Господарського суду Хмельницької області від 22.04.2024 у справі №924/25/24 та направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Листом №924/25/24/3220/24 від 13 травня 2024 р. апеляційний господарський суд витребував матеріали справи №924/25/24 з Господарського суду Хмельницької області.
22.05.2024 р. до Північно-західного апеляційного господарського суду надійшли матеріали справи №924/25/24.
Апеляційна скарга Заступника керівника Хмельницької окружної прокуратури відповідає вимогам статті 258 Господарського процесуального кодексу України, підстав для її повернення та відмови у відкритті апеляційного провадження не встановлено.
Відповідно до вимог статті 262 Господарського процесуального кодексу України судова колегія визначилась про можливість відкриття апеляційного провадження у справі №924/25/24. Заперечень проти відкриття апеляційного провадження на час постановлення ухвали до суду не надійшло.
Також, судом встановлено, що позивачем у цьому провадження є юридична особа, яка починаючи з 18.10.2023 мала зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов'язковому порядку.
Однак, станом на 27.05.2024 відомості щодо наявності в Фізичної особи - підприємця Купи Сергія Сергійовича електронного кабінету, відсутні. Тому, вказаному учаснику слід зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, що передбачено Господарським процесуальним кодексом України з урахуванням змін, внесених Законом України № 3200-IX від 29.06.2023.
Керуючись ст.234, 262 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
1. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Заступника керівника Хмельницької окружної прокуратури на ухвалу Господарського суду Хмельницької області від 22.04.24р. у справі №924/25/24.
2. Фізичній особі - підприємцю Купі Сергію Сергійовичу, на виконання вимог ст.6 ГПК України, здійснити реєстрацію електронного кабінету у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі) та надати докази реєстрації до суду.
3. Розсошанській сільській раді, Головному управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, Товариству з обмеженою відповідальністю "Епіцентр К" та Фізичній особі- підприємцю Купи Сергію Сергійовичу надати апеляційному суду відзив на апеляційну скаргу в строк до 06.06.2024 р.
4. Копію ухвали направити сторонам по справі.
Головуючий суддя Філіпова Т.Л.
Суддя Бучинська Г.Б.
Суддя Розізнана І.В.