Справа № 127/16383/24
Провадження № 3/127/4231/24
28.05.2024 м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Воробйов В.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Відділу адміністративної практики УПП у Вінницькій області ДПП НПУ про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 2 ст. 130 КУпАП, -
До Вінницького міського суду Вінницької області з Відділу адміністративної практики УПП у Вінницькій області ДПП НПУ надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 130 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №626145 від 12.05.2024 року вбачається, що 12.05.2024 року, водій ОСОБА_1 о 00 год. 05 хв. в м.Вінниця, вул. Київська, 175, керував транспортним засобом NISSAN LEAF д.н.з. НОМЕР_1 , у стані алкогольного сп'яніння. Водій пройшов огляд у встановленому законом порядку на місці зупинки транспортного засобу, результат позитивний 1,10% проміле. Прилад Alcotest 7510 №0054. Подія фіксувалась на безперервну відеозйомку на нагрудний портативний відеореєстатор №470740, 470741. Водій ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9.а Правил дорожнього руху. Дії ОСОБА_1 працівниками поліції кваліфіковані за ч. 2 ст. 130 КУпАП.
Справа розглядається у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності на підставі ст. 268 КУпАП, оскільки про час та місце розгляду справи ОСОБА_1 був своєчасно сповіщений, але він не з'явився в судове засідання та про причини неявки суд не повідомив. Заяв та клопотань про відкладення розгляду справи від нього не надходило.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною 1 ст. 130 КУпАП передбачена відповідальність за Керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції
Частиною 2 ст. 130 КУпАП передбачено відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
Статтею 251 КУпАП України визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Порядок проведення огляду водія на стан алкогольного сп'яніння визначений ст. 266 КУпАП.
Так, відповідно до ч.ч. 2, 3, 4 ст. 266 КУпАП, огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я, перелік яких затверджується управлінням охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Такий огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського.
Згідно із ч. 5 ст. 266 КУпАП огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Матеріалами справи про адміністративне правопорушення підтверджуються обставини щодо керування ОСОБА_1 12.05.2024 року о 00 год. 05 хв. в м.Вінниця, вул. Київська, 175, транспортним засобом NISSAN LEAF д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння.
Таких висновків суд дійшов з огляду на те, що працівниками патрульної поліції було дотримано вимог ст. 266 КУпАП та п. п. 2, 3, 6 Розділу І, Розділу ІІ Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» щодо огляду ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння. Зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №626145 від 12.05.2024 року, матеріалами справи та матеріалами відеофіксації події долучених до матеріалів справи, підтверджуються ті обставини, що працівниками патрульної поліції, на місці зупинки транспортного засобу NISSAN LEAF д.н.з. НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_1 , водієві було повідомлено про виявлені у нього ознаки алкогольного сп'яніння та запропоновано проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу на стан алкогольного сп'яніння за допомогою спеціального технічного засобу «Drager Alcotest 7510» прилад - АRND 0054 і він на це погодився. Будь-яких зауважень чи незгоди з результатами огляду у протоколі про адміністративне правопорушення не висловлював.
Результат тесту №252 ОСОБА_1 проведеного о 00 год. 21 хв. 12.05.2024 року на стан алкогольного сп'яніння за допомогою спеціального технічного засобу «Drager Alcotest 7510» прилад - АRND 0054 - позитивний: 1,10 % проміле.
Відповідно до ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов'язані з'ясувати зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як зазначено в ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно з довідкою Відділу адміністративної практики УПП у Вінницькій області ДПП НПУ відносно ОСОБА_1 , постановою суду у справі №127/24590/23 від 22.08.2023 року на ОСОБА_1 було накладено стягнення за ч. 1 ст. 130 КУпАП у виді штрафу 17000,00 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік. Зазначена інформація також підтверджується відомостями з комп'ютерної програми документообігу загальних судів «Д-3» Вінницького міського суду Вінницької області. Постанова суду у справі №127/24590/23 від 22.08.2023 року набрала законної сили 02.09.2023 року.
Дослідивши всі обставини справи в їх сукупності, суд вважає, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 130 КУпАП - повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
Таким чином, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , вважаю, що його слід притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 130 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами з метою його виховання та недопущення нових правопорушень у майбутньому.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605,60 грн. на користь держави.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 23, 33, 38, 40-1, ч. 2 ст. 130, ст.ст. 221, 284, 285 КУпАП, -
Визнати винним громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 34000,00 грн. (тридцять чотири тисячі гривень 00 коп.) на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 3 (три) роки.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605,60 грн. (шістсот п'ять гривень 60 коп.).
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі апеляційної скарги до Вінницького апеляційного суду.
Суддя: