Справа № 579/983/24
3/579/514/24
23 травня 2024 року Суддя Кролевецького районного суду Сумської області Придатко В.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Головного управління ДПС у Сумській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, жительки АДРЕСА_1 , фізичної особи-підприємця, РНОКПП НОМЕР_1 , -
- за ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 допустила порушення порядку проведення розрахунків, а саме: здійснення реалізації товарів (пиво) на суму 592 грн, не облікованих за місцем продажу - у кафетерії по АДРЕСА_2 , а саме, накладну від 09.04.2024 не відображено у Формі ведення обліку товарних запасів. Своїми діями ФОП ОСОБА_1 порушила п.12 ст.3 Закону України №265/95-ВР від 06.07.1995 р. «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», п.1, п.2, п.9, п.3 розділу ІІ Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб-підприємців, у т.ч. платників єдиного податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 №496, повторно протягом року, за що відповідальність передбачена ч. 2 ст.155-1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 не заперечувала обставин, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення.
Факт вчинення ОСОБА_1 зазначеного вище правопорушення підтверджується матеріалами справи:
- протоколом про адміністративне правопорушення №276/18-28-07-06 від 23 квітня 2024 року (а.с.1);
- актом фактичної перевірки від 24.04.2024 року (а.с.2-4);
- копією ліцензії (а.с.5);
- копією постанови №579/1878/23 пров.3/579/966/23 від 17.10.2023 (а.с.6).
Таким чином, фізична особа - підприємець ОСОБА_1 повторно протягом року порушила встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.2 ст.155-1 КУпАП.
Вирішуючи питання про вид та міру адміністративного стягнення, суд враховує ступінь вини та характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає доцільним призначити їй стягнення у виді штрафу, оскільки саме даний вид стягнення на думку суду є справедливим, а також необхідним і достатнім для запобігання вчиненню нових правопорушень.
Відповідно до ст.40-1, ч.2 ст.155-1, 283-285, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір»,-
ОСОБА_1 , яка вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень.
Відповідно до ч.2 ст.308 КУпАП у порядку примусового виконання цієї постанови в частині стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 стягується подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Сумської області через Кролевецький районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя В. М. Придатко