Справа № 456/1675/24
Провадження № 3/456/943/2024
іменем України
29 квітня 2024 року місто Стрий
Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Гула Л. В. , розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДПС у Львівській області Державної податкової служби України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , ліквідатора ДП «Дашавський завод композитних матеріалів»,
за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
Відповідно до протоколу № 237/13-01.07.15 про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ № 009998 від 15.03.2024 ОСОБА_1 , будучи ліквідатором ДП «Дашавський завод композитних матеріалів», допустив порушення ведення податкового обліку, а саме: занижено суму податку на прибуток за 2023 рік - 43549,00 грн, чим порушено п.п. 134.1.1 п. 134.1. ст. 134, п. 135.1 ст. 135, п. 5-7, п. 11 П(С)БО 16 «Витрати»; частину чистого прибутку в сумі 158713,00 грн за 2023 рік та авансові внески з податку на прибуток за 2023 рік у сумі 28568,00 грн, чим порушено п. 1, п. 2, п. 3 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку державними підприємствами; податку на додану вартість в сумі 36539,00 грн, в тому числі за липень 2023 року - 4572,00 грн, за серпень 2023 року - 17357,00 грн, за вересень 2023 року - 4851,00 грн, за грудень 2023 року - 9759,00 грн, чим порушив п. 187.1 ст. 187, п. 198.5 «г» ст. 198 Податкового кодексу України, тому його дії кваліфіковано як адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
ОСОБА_1 на виклик суду не з'явився, про причини неявки не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, однак у матеріалах справи достатньо доказів для прийняття рішення по суті без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення, дослідивши долучені до нього матеріали, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, виходячи з наступного.
Відповідно до диспозиції ч. 1 ст. 163-1 КУпАП адміністративним правопорушенням є відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні доведена протоколом № 237/13-01.07.15 про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ № 009998 від 15.03.2024; актом від 15.02.2023 № 5453/13-01-07-15/00152402, яким встановлено порушення ліквідатором ДП «Дашавський завод композитних матеріалів» ОСОБА_1 порядку ведення податкового обліку, а саме: заниження суми податку на прибуток, частини чистого прибутку та авансових внесків з податку на прибуток за 2023 рік.
Доказів, які б спростовували наведені в протоколі обставини, суду не надано, тому вищевикладені докази вважаю належними та допустимими, а в своїй сукупності достатніми.
Таким чином, вважаю доведеним факт порушення ОСОБА_1 , ліквідатором ДП «Дашавський завод композитних матеріалів», порядку ведення податкового обліку, а саме: заниження суми податку на прибуток, частини чистого прибутку та авансових внесків з податку на прибуток за 2023 рік, тому його дії вірно кваліфіковані як адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Разом з тим, існують обставини, що позбавляють суд можливості вирішити питання про накладення стягнення на ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Так, справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП надійшла для розгляду в Стрийський міськрайонний суд Львівської області 25.03.2024.
Як вбачається з акту від 15.02.2023 № 5453/13-01-07-15/00152402, перевіркою ДП «Дашавський завод композитних матеріалів» встановлено порушення ліквідатором ДП «Дашавський завод композитних матеріалів» порядку ведення податкового обліку, а саме: заниження суму податку на прибуток, частини чистого прибутку та авансових внесків з податку на прибуток за 2023 рік (липень, серпень, вересень, грудень 2023 року).
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Таким чином, на момент розгляду справи закінчився строк накладення адміністративного стягнення, передбачений ст. 38 КУпАП, а тому провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП підлягає закриттю.
Керуючись ст. 38, 247, 283, 284 КУпАП,
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Суддя Л.В. Гула