Справа № 683/1439/24
3/683/696/2024
16 травня 2024 року м. Старокостянтинів
Суддя Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області Сагайдак І.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Старокостянтинів справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , 19 травня 2023 року притягувався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 КУпАП,
за ч.2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, встановленим щодо нього ухвалою Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 01 березня 2023 року строком на один рік, згідно якого йому заборонено вихід з будинку за місцем проживання з 22 години вечора до 06 години ранку, і який продовжено ухвалою Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 15 лютого 2024 року строком на шість місяців, 01 травня 2024 року о 23 годині 00 хвилин був відсутній за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.2 ст.187 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, встановленим щодо нього ухвалою Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 01 березня 2023 року строком на один рік, згідно якого йому заборонено вихід з будинку за місцем проживання з 22 години вечора до 06 години ранку, і який продовжено ухвалою Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 15 лютого 2024 року строком на шість місяців, 02 травня 2024 року о 22 годині 50 хвилин був відсутній за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.2 ст.187 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленим про місце та час розгляду справи, про що свідчать його підписи у протоколах про адміністративні правопорушення, не з'явився, причини неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не подавав.
У рішенні Європейського Суду з прав людини від 03.04.2008 року в справі «Пономарьов проти України» (п.41) наголошено на тому, що особа в розумні інтервали часу має вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їй судового провадження (див., mutatis mutandis, рішення у справі "Олександр Шевченко проти України" ( 974_256 ) (Aleksandr Shevchenko v. Ukraine), заява N 8371/02, п. 27, рішення від 26 квітня 2007 року, та "Трух проти України" (Trukh v. Ukraine) (ухвала), заява N 50966/99, від 14 жовтня 2003 року).
Враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці Європейського Суду з прав людини, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи, що на думку суду має місце з боку ОСОБА_1 , нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення
законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст.1 КУпАП).
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 187 КУпАП, підтверджується сукупністю досліджених по справі доказів:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №235135 від 03 травня 2024 року, складеного відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП, яким встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, встановленим щодо нього ухвалою Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 01 березня 2023 року строком на один рік, згідно якого йому заборонено вихід з будинку за місцем проживання з 22 години вечора до 06 години ранку, і який продовжено ухвалою Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 15 лютого 2024 року строком на шість місяців, 01 травня 2024 року о 23 годині 00 хвилин був відсутній за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду;
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №235136 від 03 травня 2024 року, складеного відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП, яким встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, встановленим щодо нього ухвалою Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 01 березня 2023 року строком на один рік, згідно якого йому заборонено вихід з будинку за місцем проживання з 22 години вечора до 06 години ранку, і який продовжено ухвалою Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 15 лютого 2024 року строком на шість місяців, 02 травня 2024 року о 22 годині 50 хвилин був відсутній за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду;
- ухвалою Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 01 березня 2023 року про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 строком на 1 рік;
- ухвалою Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 15 лютого 2024 року про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 строком на 6 місяців;
- постановою Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 19 травня 2023 року, якою ОСОБА_1 визнано винуватим у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП.
Оскільки вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначених правопорушень (протокол серії ВАД №235135 від 03.05.2024, протокол серії ВАД №235135 від 03.05.2024) доведена, тому він повинен нести адміністративну відповідальність, передбачену ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи вище викладене вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 з урахуванням ч.2 ст.36 КУпАП адміністративне стягнення у виді штрафу.
Даний вид адміністративного стягнення буде необхідним і достатнім для попередження скоєння нових адміністративних правопорушень особою, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №235134 від 03 травня 2024 року ОСОБА_1 ставиться у вину те, що він 31 квітня 2024 року близько 22 години 50 хвилин, перебуваючи під адміністративним наглядом, був відсутній за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду, тобто ставиться у вину вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП.
На підтвердження факту вчинення цього адміністративного правопорушення суду надано протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД №235134 від 03 травня 2024 року, складений відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП; ухвалу Старокостянтинівського
районного суду Хмельницької області від 01 березня 2023 року про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 строком на 1 рік; ухвалу Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 15 лютого 2024 року про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 строком на 6 місяців; постанову Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 19 травня 2023 року, якою ОСОБА_1 визнано винуватим у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, а також рапорт старшого дільничного офіцера поліції ВП №1 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області Чаплінського Ю.В. від 31 квітня 2024 року, згідно якого 31 квітня 2024 року о 22 годині 50 хвилин ним було здійснено перевірку ОСОБА_1 за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 та виявлено його відсутність.
Разом з тим, у 2024 році такої дати як 31 квітня 2024 року не існує, а останньою датою у квітні 2024 року є 30 квітня.
Оскільки ОСОБА_1 ставиться у вину вчинення адміністративного правопорушення, яке мало місце 31 квітня 2024 року, тобто у дату, якої у квітні 2024 року не існує, тому у цей день він не міг порушити правила адміністративного нагляду.
З огляду на викладене, у даному випадку відсутня подія адміністративного правопорушення.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
З огляду на викладене, провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП (протокол серії ВАД №235134 від 03.05.2024) підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП в зв'язку із відсутністю події адміністративного правопорушення.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 605 грн. 60 коп.
Керуючись ст.ст. 33, 36, 283, 284 КУпАП,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП (протокол серії ВАД №235135 від 03.05.2024, протокол серії ВАД №235135 від 03.05.2024), та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 грн.
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.2 ст.187 КУпАП (протокол серії ВАД №235134 від 03.05.2024) на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 грн. 60 коп. судового збору.
Постанову може бути оскаржено до Хмельницького апеляційного суду через Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: