Рішення від 27.05.2024 по справі 607/24218/23

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.05.2024Справа №607/24218/23

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:

- головуючого-судді Братасюка В.М.,

- за участю секретаря с/з Тинкалюк Є.І.

представників учасників справи ОСОБА_1 , ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі в порядку загального провадження цивільну справу за позовом Тернопільської міської ради до ОСОБА_3 , третя особа Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області, ОСОБА_4 про скасування державної реєстрації, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні суду перебуває позов Тернопільської міської ради до ОСОБА_3 , третя особа Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області, ОСОБА_4 , змістом якого ТМР просить скасувати державну реєстрацію земельної ділянки з кадастровим номером 6110100000:13:014:0868, площею 0, 0861га, що розташована за адресою АДРЕСА_1 , цільове призначення -02.11 Земельні ділянки запасу (земельні ділянки, які не надані у власність або користування громадянам чи юридичним особам) з одночасним припиненням речових прав, їх обтяжень, зареєстрованих щодо зазначеної земельної ділянки.

На обґрунтування посилається на ту обставину, що позивач є власником спірної земельної ділянки, щодо якої відповідачем, як особою, котрій належить земельний сервітут, вчинено протиправні дії, а саме зареєстроване речове право за відсутності документації із землеустрою щодо формування земельної ділянки.

В судовому засіданні представник позивача вимогу підтримав просить задовольнити.

Представник відповідача позов заперечив, направив мотивований відзив на позов, змістом якого просить відмовити за безпідставністю.

Від третьої особи Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області на адресу суду надійшло письмове пояснення щодо позову; явки повноважного представника в судове засідання не забезпечено.

Представник третьої особи ОСОБА_4 в засіданні надав пояснення, змістом яких позов ТМР підтримав та просить вимогу задовольнити.

Заслухавши пояснення та дослідивши докази судом встановлені такі обставини.

Отже, рішенням Тернопільської міської ради від 06.09.2019 р. №7/38/117 «Про надання дозволу на укладення договорів земельних сервітутів громадянам» розглянувши звернення громадян, керуючись ст. 12, 98, 99, 122 Земельного Кодексу України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи висновки постійних комісій з питань містобудування, з питань регулювання земельних відносин та екології міська рада

надано дозвіл гр. ОСОБА_5 (рнокпп) на укладання договору земельного сервітуту, терміном на п'ять років, на земельну ділянку площею 0.1104 га для проходу та проїзду за адресою АДРЕСА_2 .

надано дозвіл гр. ОСОБА_6 (рнокпп) на укладання договору земельного сервітуту, терміном на п'ять років, на земельну ділянку площею 0,0693га для складування будівельних матеріалів за адресою вул,Текстильна.

надано дозвіл гр. ОСОБА_7 (рнокпп) на укладання договору земельного сервітуту, терміном на п'ять років, на земельну ділянку площею 0,0089га для влаштування входу до приміщення за адресою АДРЕСА_3 .

надано дозвіл гр. ОСОБА_8 (рнокпп) на укладання договору земельного сервітуту, терміном на п'ять років, на земельну ділянку площею 0,0789га для паркування автотранспорту за адресою вул.С.Будного.

надано дозвіл гр. ОСОБА_9 (рнокпп) на укладання договору земельного сервітуту, терміном на п'ять років, на земельну ділянку площею 0,0030га для проходу та проїзду за адресою вул.Живова.

надано дозвіл гр. ОСОБА_10 (рнокпп) на укладання договору земельного сервітуту, терміном на п'ять років, на земельну ділянку площею 0,0171га для проходу та проїзду за адресою вул.Живова.

надано дозвіл гр. ОСОБА_11 (рнокпп) на укладання договору земельного сервітуту, терміном на десять років, на земельну ділянку площею 0,0030га для розміщення тимчасової споруди за адресою АДРЕСА_2 (біля ЗТГ «Друга міська лікарня»),

надано дозвіл гр. ОСОБА_3 (рнокпп) на укладання договору земельного сервітуту, терміном на п'ять років, на земельну ділянку площею 0,0861га для проходу та проїзду за адресою вул.С.Будного.

надано дозвіл фізичній особі - підприємцю ОСОБА_12 (рнокпп) на укладання договору земельного сервітуту на земельну ділянку площею 0,00126га терміном на три роки для розміщення та обслуговування тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності за адресою майдан Театральний.

зобов'язано громадян оформити в двомісячний термін договора сервітутів та документації із землеустрою відповідно до чинного законодавства.»;

Рішенням Тернопільської міської ради від 29.05.2020 р. №7/50/120 «Про внесення змін в рішення міської ради», розглянувши звернення громадян, керуючись ст.12 Земельного кодексу, враховуючи висновок постійної комісії міської ради з питань містобудування, міська рада

внесено зміни в пункт 1 додатку до рішення міської ради від 13.03.2020р. №7/47/170 «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок за адресою про вул. Цегельний (гр. ОСОБА_13 та інші)» та замість цифр «610100000:0:00:0» читати «6110100000:13:013:0109».( ОСОБА_13 ).

внесено зміни в пункт 2 додатку до рішення міської ради від 13.03.2020р. №7/47/170 «Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок за адресою провул.Цегельний (гр. ОСОБА_13 та інші)» та замість цифр «610100000:0:00:0» читати «6110100000:13:013:0108».( ОСОБА_14 ).

внесено зміни в пункт 8 рішення міської ради від 06.09.2019 р. №7/38/117 «Про надання дозволу на укладення договорів земельних сервітутів громадянам» та замість слів та цифр: «гр. ОСОБА_15 «читати: «гр. ОСОБА_3 .»

Зі змісту означеного рішення вбачається, що жодним чином дане рішення не стосувалося надання згоди (дозволу), погодження тощо з боку Тернопільської міської ради, як власника земельної ділянки, у тому числі відповідачу, на виготовлення документації із землеустрою.

Позивач зазначає, що з метою проїзду та проходу до земельної ділянки за кадастровим номером 6110100000:13:014:0808, між ОСОБА_3 на підставі рішення Тернопільської міської ради №7/38/117 від 06.09.2019 року та рішення Тернопільської міської ради №7/50/120 від 29.05.2020 року, та Тернопільською міською радою 06 липня 2020 року було укладено Договір про встановлення земельного сервітуту, зареєстрований в книзі реєстрації договорів сервітутів за №1369 від 09.09.2020 року.

02 лютого 2021 року між сторонами укладено додаткову угоду до договору про встановлення земельного сервітуту зареєстрованого в книзі реєстрації договорів сервітутного користування за №1369 від 09.09.2020 року.

Разом з цим, під час розгляду цивільної справи №607/8253/23, Тернопільській міській раді стало відомо, що відповідно до даних Державного земельного кадастру (витяг з Державного земельного кадастру, номер витягу НВ-9919733622023, дата формування 08.05.2023 року), який був долучений ОСОБА_3 до позовної заяви) - 18.10.2021 року було здійснено державну реєстрацію земельної ділянки за кадастровим номером 6110100000:13:014:0868, площею 0, 0861 га, місце розташування якої АДРЕСА_1 .

Тобто земельну ділянку за відповідним кадастровим номером було зареєстровано в межах населеного пункту міста Тернополя, тобто на землях комунальної власності. Підставою державної реєстрації земельної ділянки зазначено - інші документи, розробник документації із землеустрою - ДП «Тернопільська регіональна філія Центр ДЗК».

Також під час розгляду цивільної справи №607/8253/23, позивачу стало відомо, що право користування (сервітут) земельною ділянкою за кадастровим номером 6110100000:13:014:0868, площею 0,0861 га зареєстровано в Державному реєстрі речових прав, що підтверджується Витягом №326550663 від 22.03.2023 року, який також був долучений ОСОБА_3 до позовної заяви.

Стаття 15 ЦК України передбачає право кожної особи на захист свого цивільного права в разі його порушення, невизнання або оспорювання, а також на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства. Отже, указана норма визначає об'єктом захисту порушене, невизнане або оспорюване право чи цивільний інтерес. Порушення права пов'язане з позбавленням його володільця можливості здійснити (реалізувати) своє право повністю або частково.

При оспорюванні або невизнанні права виникає невизначеність у праві, викликана поведінкою іншої особи. Таким чином, порушення, невизнання або оспорювання суб'єктивного права є підставою для звернення особи до суду за захистом цього права із застосуванням відповідного способу захисту. Особа, права якої порушено, може скористатися не будь-яким, а конкретним способом захисту свого права. Під способами захисту суб'єктивних цивільних прав розуміють закріплені законом матеріально-правові заходи примусового характеру, за допомогою яких проводиться поновлення (визнання) порушених (оспорюваних) прав та вплив на порушника.

Згідно положень ст. 14 Конституції України, право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою відповідно до закону.

У ст. 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що передбачено законодавством. За змістом ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною третьою ст. 152 ЗК України, власник земельної ділянки або землекористувач, може вимагати усунення будь яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною діяльною, і відшкодування завданих збитків.

При цьому частиною третьої ст. 152 ЗК України визначено, що захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом: визнання прав; відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; визнання угоди недійсною; визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування; відшкодування завданих збитків; застосування інших, передбачених законом способів.

За змістом ст.ст.317, 319 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

Відповідно до ч.І ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

При цьому, територіальні громади набувають і здійснюють цивільні права та обов'язки через органи місцевого самоврядування у межах їхньої компетенції, встановленої законом (ст.172 ЦК України).

Право комунальної власності - право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування (абз. 15 ст. 1 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні»),

Згідно зі ст. 327 ЦК України у комунальній власності є майно, у тому числі грошові кошти, яке належить територіальній громаді. Управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 83 Земельного кодексу України комунальною власністю є землі, які належать на праві власності територіальним громадам.

Із змісту позову вбачається, що позивач звернувся до суду, реалізовуючи інтереси власника земель територіальної громади міста Тернополя, з метою відновлення своїх порушених прав.

Як зазначено вище, відповідно до даних Державного земельного кадастру (витяг з Державного земельного кадастру, номер витягу НВ-9919733622023, дата формування 08.05.2023 року), який був долучений ОСОБА_3 до позовної заяви) - 18.10.2021 року було здійснено державну реєстрацію земельної ділянки за кадастровим номером 6110100000:13:014:0868, площею 0,0861 га, місце розташування якої АДРЕСА_1 .

Тобто земельну ділянку за відповідним кадастровим номером було зареєстровано в межах населеного пункту міста Тернополя, тобто на землях комунальної власності.

Підставою державної реєстрації земельної ділянки зазначено - інші документи, розробник документації із землеустрою - ДП Тернопільська регіональна філія ДЗК.

Також під час розгляду цивільної справи №607/8253/23 стало відомо, що право користування (сервітут) земельною ділянкою за кадастровим номером 6110100000:13:014:0868, площею 0,0861 га зареєстровано в Державному реєстрі речових прав, що підтверджується Витягом №326550663 від 22.03.2023 року, який також був долучений ОСОБА_3 до позовної заяви.

При цьому, Тернопільською міською радою, як розпорядником земель, будь-яких рішень

на пленарних засіданнях про надання згоди на розроблення документації із землеустрою, спрямованої на формування земельної ділянки, як об'єкта цивільних прав, та рішення про затвердження документації із землеустрою на земельну ділянку із кадастровим номером 6110100000:13:014:0868, а відповідно і стосовно форму вання земельної ділянки відповідно до договору про встановлення земельного сервітуту, як об'єкта цивільних прав - не приймалось.

За наслідками долучення представником третьої особи ( ОСОБА_4 ), яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні Позивача додаткових доказів, стало відомо, що 22.08.2023 року Головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області представнику ОСОБА_4 надано відповідь зі змісту якої фактично вбачається, що реєстрація земельної ділянки за кадастровим номером 6110100000:13:014:0868 проводилася з метою реєстрації права земельного сервітуту.

Також надано відповідь, що Технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж частини земельно ділянки на яку поширюється право сервітуту (код згідно КВЦПЗ - 02.11) гр. ОСОБА_3 АДРЕСА_1 , розроблена у 2021 році Тернопільською регіональною філією ДП «Центр ДЗК» у відповідності до рішень Тернопільської міської ради від 06.09.2019 №7/38/117 «Про надання дозволу на укладення договорів земельних сервітутів громадянам» та від 29.05.2020 року- №7/50/120 «Про внесення змін у рішення міської ради».

Таким чином, про здійснення держаної реєстрації земельної ділянки за кадастровим номером 6110100000:13:014:0868 Тернопільській міській раді стало відомо в процесі підготовчого провадження у цивільній справі №607/8253/23.

Ознайомившись із матеріалами цивільної справи №607/8253/23 Тернопільською міською радою було виявлено, що фактично в процесі розроблення відповідної документації із землеустрою було здійснено протиправне формування земельної ділянки за кадастровим номером 6110100000:13:014:0868, як землекористувача, а також допущені порушення існуючих нормативно-правових актів у сфері землеустрою, зокрема в частині формування даної земельної ділянки.

За змістом частини першої статті 79 Земельного кодексу України, надалі по тексту - ЗК України, земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами. Таким чином, положення ЗК України містять ряд невід'ємних ознак земельної ділянки, а саме установлені межі, певне місце розташування, визначені щодо неї права.

Частиною першою статті 79-1 ЗК України встановлено, що формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру. Частиною другою статті 79-1 ЗК України роз'яснено, що формування земельних ділянок здійснюється: у порядку відведення земельних ділянок із земель державної та комунальної власності; шляхом поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних ділянок; шляхом визначення меж земельних ділянок державної чи комунальної власності за проектами землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, проектами землеустрою щодо впорядку вання території для містобудівних потреб, проектами землеустрою щодо приватизації земель державних комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; шляхом інвентаризаці земель у випадках, передбачених законом; за проектами землеустрою щодо організації територі земельних часток (паїв); за затвердженими комплексними планами просторового розвитку територі територіальних громад, генеральними планами населених пунктів, детальними планами території.

За змістом частини третьої статті 79-1 ЗК України передбачено, що сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі. У частині четвертій статті 79-1 ЗК України визначено, що земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння 1й кадастрового номера. Відповідно до частини п?ятої статті 79-1 ЗК України - формування земельних ділянок (крім випадків, визначених у частинах шостій - сьомій цієї статті) здійснюється за проектами землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Частиною дев?ятою статті 79-1 ЗК України передбачено, що земельна ділянка може бути об?єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї.

Закон України «Про державний земельний кадастр» установлює правові, економічні та організаційні основи діяльності у сфері Державного земельного кадастру. За змістом частини першої статті 1 Закону України «Про Державний земельний кадастр» державна реєстрація земельної ділянки - внесення до Державного земельного кадастру передбачених цим Законом відомостей про формування земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номера.

Відповідно до частини першої статті 21 «Про Державний земельний кадастр» відомості про межі земельної ділянки вносяться до Державного земельного кадастру: на підставі відповідної документації землеустрою щодо формування земельних ділянок - у випадках, визначених статтею 79-1 Земельного кодексу України, при їх формуванні.

За частиною шостою статті 21 «Про Державний земельний кадастр» відомості про межі частини земельної ділянки, на яку поширюється право суборенди, сервітуту, вносяться до Державного земельного кадастру на підставі затвердженої технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право суборенди, сервітуту, а також на підставі інших видів документації із землеустрою, за якою здійснюється формування земельної ділянки.

Частиною першою-другою статті 24 «Про Державний земельний кадастр» передбачено, що державна реєстрація земельної ділянки здійснюється при її формуванні шляхом відкриття Поземельної книги на таку ділянку. Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється державним кадастровим реєстратором центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Частиною третьою цієї ж статті передбачено, що державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за заявою: особи, якій за рішенням органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування надано дозвіл на розроблення документації із землеустрою, що є підставою для формування земельної ділянки при передачі її у власність чи користування із земель державної чи комунальної власності, або уповноваженої нею особи; власника земельної ділянки, користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності (у разі поділу чи об?єднання раніше сформованих земельних ділянок) або уповноваженої ними особи; органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування (у разі формування земельних ділянок відповідно державної чи комунальної власності); замовником технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель (у разі внесення до Державного земельного кадастру за результатами проведення інвентаризації земель масиву земель сільськогосподарського призначення відомостей про земельну ділянку, що входить до такого масиву); замовника документації із землеустрою, за якою здійснюється формування земельної ділянки державної, комунальної власності, у випадках, коли розроблення такої документації відбувається без дозволу органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування; власника земельної частки (паю) або його спадкоємця (у разі формування земельної ділянки в порядку виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв); особи, визначені частиною першою статті 118 Земельного кодексу України, у тому числі власника нерухомого майна (будівлі, споруди), розташованої на земельній ділянці, що надається (передається) із земель державної чи комунальної власності, або його спадкоємця.

Відповідно до пункту 107 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 року N?1051 (зі змінами), надалі по тексту - Порядок, в редакції чинній на момент здійснення державної реєстрації земельної ділянки, державна реєстрація земельної ділянки здійснюється під час її формування за результатами складення документації із землеустрою після її погодження у встановленому порядку та до прийняття рішення про її затвердження органом державної влади або органом місцевого самоврядування (у разі, коли згідно із законом така документація підлягає таким органом) шляхом відкриття Поземельної книги на таку земельну ділянку відповідно до пунктів 49-54 цього Порядку.

Пунктом 110 Порядку встановлено, що для державної реєстрації земельної ділянки Державному кадастровому реєстраторові, який здійснює таку реєстрацію, подаються: ???заява (у паперовій або електронній формі) про державну реєстрацію земельної ділянки за формою згідно з додатком 22; ???оригінал погодженої відповідно до законодавства документації із землеустрою, яка с підставою для формування земельної ділянки (разом з позитивним висновком державної експертизи землевпорядної документації у разі, коли така документація підлягає обов?язковій державній експертизі землевпорядної документації), у паперовій або електронній формі відповідно до вимог Закону України «Про землеустрій»; ???електронний документ.

Відповідно до п. 114 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 року N?1051 (зі змінами) державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі: ???поділу чи об?єднання земельних ділянок - на підставі заяви про державну реєстрацію земельних ділянок, які утворилися в результаті такого поділу чи об?єднання; ???коли протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстроване з вини заявника, - на підставі інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, отриманої шляхом безпосереднього доступу до зазначеного Реєстру; ???ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки, яке набрало законної сили в установленому законодавством порядку.

Таким чином вбачається, що державну реєстрацію земельної ділянки за кадастровим номером 6110100000:13:014:0868 здійснено на підставі документації, а саме Технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж частини земельно ділянки на яку поширюється право сервітуту (код згідно КВЦПЗ - 02.11) гр. ОСОБА_3 АДРЕСА_1 , хоча формування даної земельної ділянки мало відбуватися у порядку відведення і єдиною підставою для формування земельної ділянки могла бути лише документації із землеустрою, котра передбачена положеннями статті 50 Закону України «Про землеустрій».

За таких умов Тернопільська міська рада обгрунтовано доводить, що державну реєстрацію ділянки за кадастровим номером 6110100000:13:014:0868 здійснено з порушенням вимог чинного земельного законодавства ст.ст. 79, 791, 122, 123, 186 Земельного кодексу України, ст.ст. 1, 21, 24 Закону України «Про Державний земельний кадастр», а також Порядку, в тому числі без відома належного розпорядника земель, який виходячи із приведених вище норм і є уповноваженим органом, котрий вправі приймати рішення стосовно надання дозволу на формування земельної ділянки, як обєкта цивільних права.

Більше того ТМР зазначає, що за наслідками моніторингу офіційного веб-сайту Держгеокадастру України, стало відомо, що 26.10.2023 року Кваліфікаційною комісією з питань видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника розглядалася скарга гр. ОСОБА_4 (від імені та по довіреності від якого діє ОСОБА_16 ) від 20.09.2023 сертифікованим інженером-землевпорядником ОСОБА_17 (кваліфікаційний сертифікат від 05.01.2018 N? 013855), саме в частині законності виготовлення документації із землеустрою, на підставі якої було здійснено державну реєстрацію земельної ділянки за кадастровим номером 6110100000:13:014:0868.

За наслідками розгляду даної скарги, у мотивувальній частині протоколу засідання стосовно розгляду даного питання Кваліфікаційною комісією з питань видачі кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника констатовано наступне: «інформація про межі частини земельної ділянки, на яку поширюється право сервітуту, вносяться до Державного земельного кадастру на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право суборенди, сервітуту лише на вже сформовану земельну ділянку» (протокол засідання N?10 Кваліфікаційної комісії з питань видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника від 26.10.2023 року розміщений на офіційному веб-сайті Держгеокадастру content/uploads/2023/11/protokol-kk_10_26.10.2023-zem.pdf. за посиланням https://land.gov.ua/wp-). Тобто формування земельної ділянки за кадастровим номером 6110100000:13:014:0868 відбулося на підставі документації із землеустрою, яка не віднесена до видів документації із землеустрою на підставі яких здійснюється формування земельних ділянок.

Окрім цього судом встановлено, що наказом в.о. Голови Держгеокадастру від 12.03.2024 року № 72, на підставі поданння кваліфікаційної комісії від 07.03.2024 року, анульовано кваліфікаційний сертифікат інженеру - землевпоряднику. Кваліфікаційною комісією з питань видачі кваліфікаційного сертифіката 29.02.2024 року, за результатами засідання 29.02.2024 року, анульований кваліфікаційний сертифікат інженера - землевпорядника ОСОБА_17 , й це анулювання було наслідком розгляду звернення представника третьої особи ОСОБА_18 - ОСОБА_16 щодо незаконних дій землевпорядника з приводу складання технічної документації на спірну земельну ділянку площею 0,0861 га, місце розташування якої АДРЕСА_1 (арк.. справи 160 - 168).

З огляду на це, судом критично оцінюються доводи сторони відповідача про законність дій з реєстрації речового права на спірну земельну ділянку, викладені у відзиві на позовну заяву.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 4, 12, 258, 259, 264, 265, 352-355 Цивільного процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити .

Скасувати державну реєстрацію земельної ділянки з кадастровим номером 6110100000:13:014:0868, площею 0, 0861га, що розташована за адресою АДРЕСА_1 , цільове призначення -02.11 Земельні ділянки запасу (земельні ділянки, які не надані у власність або користування громадянам чи юридичним особам) з одночасним припиненням речових прав, їх обтяжень, зареєстрованих щодо зазначеної земельної ділянки.

Стягнути з ОСОБА_3 в користь Тернопільської міської ради 5368, 00 гривень судового збору.

Рішення набирає законної сили через тридцять днів з дня його проголошення, якщо не була подана апеляційна скарга. У разі подання апеляційної скарги, рішення набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Тернопільського апеляційного суду у 30-денний строк з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Головуючий суддяВ. М. Братасюк