Справа № 405/3297/24
3/405/1081/24
"27" травня 2024 р. Ленінський районний суд м. Кіровограда у складі: головуючої судді Лук'янової О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кропивницькому матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління патрульної поліції в Кіровоградській області Департаменту патрульної поліції, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
у провадження Ленінського районного суду м. Кіровограда з Управління патрульної поліції в Кіровоградській області Департаменту патрульної поліції надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 610063 від 30.04.2024 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 , із змісту якого вбачається, що 30.04.2024 о 10 год. 58 хв. в м. Кропивницькому по вул. Віктора Чміленка, буд. 72, водій ОСОБА_2 керував транспортним засобом марки «Tesla Mdel 3», державний номерний знак НОМЕР_1 , будучи позбавлений права керування транспортними засобами, згідно рішення Кіровського районного суду м. Кіровограда від 15.09.2023. Правопорушення вчинено повторно протягом року, постанова серії БАД № 510182 від 01.02.2024, гр. ОСОБА_2 , був притягнутий до відповідальності за ч. 4 ст. 126 КУпАП, від керування транспортним засобом відсторонений (а.п. 1).
Перевіривши в порядку підготовки справи матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що матеріали справи підлягають поверненню до Управління патрульної поліції в Кіровоградській області ДПП з наступних підстав.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення відповідно до ст. 245 КУпАП зокрема є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до п.п. 6, 7 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015 № 1376 (далі - Інструкція № 1376), усі реквізити протоколу про адміністративне правопорушення заповнюються чорнилом чорного або синього кольору, розбірливим почерком, державною мовою. Не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
Відповідно до п. 12 Інструкції № 1376 до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
В протоколі про адміністративне правопорушення серій ААД № 610063 від 30.04.2024 зазначено, що водій ОСОБА_2 30.04.2024 о 10 год. 58 хв. в м. Кропивницькому по вул. Віктора Чміленка, буд. 72, керував транспортним засобом марки «Tesla Mdel 3», державний номерний знак НОМЕР_1 , будучи позбавлений права керування транспортними засобами, згідно рішення Кіровського районного суду м. Кіровограда від 15.09.2023. Правопорушення вчинено повторно протягом року, постанова серії БАД № 510182 від 01.02.2024, гр. ОСОБА_2 , був притягнутий до відповідальності за ч. 4 ст. 126 КУпАП, від керування транспортним засобом відсторонений (а.п. 1).
Разом з тим, з долученої до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 610063 від 30.04.2024 довідки про наявність повторності вчинення адміністративного правопорушення вбачається, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , постановою серії БАД № 510182 від 01.02.2024, був притягнутий до відповідальності за ч. 4 ст. 126 КУпАП (фабул: водій керував ТЗ, та при перевірці документів було виявлено, що громадянин був позбавлений права керування таким транспортним засобом, за рішенням Кіровоградського районного суду № 404/5067/23 від 04.09.2023), та на останнього накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 20400 грн. (а.п. 3).
Інформація, щодо позбавлення ОСОБА_2 права керування транспортними засобами рішенням Кіровського районного суду м. Кіровограда від 15.09.2023, в матеріалах справи відсутня.
Особа, яка складає протокол про адміністративне правопорушення повинна ретельно з'ясувати характер правопорушення та правильно кваліфікувати дії винної особи. У протоколі мають бути зазначені обставини, які свідчать про наявність адміністративного проступку та його характер, а також, обставини, що характеризують особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки протокол є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення. Від того, чи правильно він складений, залежить своєчасність, правильність розгляду за суттю справи про адміністративне правопорушення та обґрунтованість застосування стягнення.
Згідно зі ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
За таких обставин, оскільки наведене вище порушення є істотним і не може бути усунено в судовому засіданні, що позбавляє суд можливості всебічно, повно та об'єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення і прийняти законне рішення по справі, то матеріали справи, як неналежно оформлені, підлягають поверненню до органу, який порушив адміністративне провадження для доопрацювання
На підставі викладеного, керуючись ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
постановив:
матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 5 ст. 126 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції в Кіровоградській області ДПП для належного оформлення
Постанова суду оскарженню не підлягає.
Суддя Ленінського
районного суду
м. Кіровограда Олена Вікторівна Лук'янова