Справа № 338/666/24
24 травня 2024 року селище Богородчани
Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Битківський Л.М., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції № 2 (смт Богородчани) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння.
Адміністративне правопорушення вчинив за таких обставин.
ОСОБА_1 30 квітня 2024 року о 19 год 07 хв на вул. Шевченка,84 в селищі Богородчани Івано-Франківського району Івано-Франківської області керував транспортним засобом марки «ВАЗ 2104», д.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив вимоги п. 2.9 "а" Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 130 КУпАП. Огляд на стан сп'яніння зі згоди водія проводився у встановленому законом порядку із застосуванням приладу "АлкоФор 507", результат тесту 2,69 %.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення не визнав. Пояснив, що дійсно 30 квітня 2024 року близько 19 год. керував транспортним засобом марки «ВАЗ 2104», д.н.з. НОМЕР_1 , в селищі Богородчани. Під час руху автомобіль вийшов з ладу, певний час він не міг його завести, а тому зупинився біля магазину «Джема», що в селищі Богородчани та подзвонив знайомому щоб приїхав по нього. Оскільки продовжувати рух надалі наміру немав, то відразу після зупинки автомобля, не виходячи із салону випив сам пляшку горілки, а коли вийшов з машини, то до нього під'їхав працівник поліції, який необгрунтовано звинуватив його у керуванні автомобілем у стані алкогольного сп'яніння. Факт керування автомобілем у стані сп'яніння заперечував, а наполягав на тому, що спиртне випив тільки після зупинки автомобіля. Просив провадження у справі закрити.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення згідно зі
ст. 245 КУпАП, є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 280 цього Кодексу орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 251 КУпАП встановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП).
Пунктом 2.9 "а" Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, передбачено, що водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Частина 1 ст. 130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції
Порядок проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, регламентований статтею 266 КУпАП та здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, зокрема, відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09 листопада 2015 року №1452/735 "Про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції" та згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103 "Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду".
В ході розгляду справи судом встановлено, що визначену чинним законодавством процедуру проведення огляду водія ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння та оформлення результатів такого огляду дотримано, результати огляду на стан сп'яніння ОСОБА_1 не оспорював, заперечуючи лише факт керування ним автомобілем у стані сп'яніння.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення, попри заперечення ним своєї вини, доводиться сукупністю досліджених та перевірених у справі доказів. Зокрема даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №587888 від 30 квітня 2024 року, відповідно до якого ОСОБА_1 30 квітня 2024 року о 19 год 07 хв на вул. Шевченка,84 в селищі Богородчани Івано-Франківського району Івано-Франківської області керував транспортним засобом марки «ВАЗ 2104», д.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив вимоги п. 2.9 "а" Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 130 КУпАП. (а.с.2)
Актом огляду на стан сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів "АлкоФор 507" встановлено, що концентрація алкоголю результат 2,69 ‰ (а.с.3, 1).
Досліджені матеріали відеофіксації, які додані поліцією до матеріалів справи, дають достатні підстави вважати, що пояснення ОСОБА_1 про обставини події є надуманими та непослідовними, а тому суд розцінив їх як неправдиві. Так, згідно даних фіксації камери зовнішнього спостереження, що розміщена в публічно доступному місці на прехресті вулиць Шевченка та Петраша в селищі Богородчани, спостерігається як автомобіль «ВАЗ 2104» об 19 год.01 хв. виїхав на дане перехрестя, зупинився на ньому та лише о 19 год.07 хв.08 сек. виїхав з нього у напрямку центру селища. Матеріали відеофіксації з відеореєстратора патрульного автомобіля засвідчують, що о 19 год. 08 хв. 45 сек. автомобіль «ВАЗ 2104», д.н.з. НОМЕР_1 з увімкненими фарами здійснив зупинку біля будинку №85, а о 19 год. 09 хв. 20 сек. зафіксовано, що водій ОСОБА_1 виходить із даного транспортного засобу. Таким чином, з моменту перебування ОСОБА_1 за кермом автомбіля в полі зору камери на перехресті доргі Шевченка- Петраша до моменту його виходу з автомобіля після зупинки авто пройшло лише 2 хвилини. Відтак пояснення ОСОБА_1 , що він за цей час, перебуваючи у автомобілі після його зупинки випив 0,5 літра горілки, суд вважає надуманими, спрямованим на те аби уникнути відповідальності. Про це свідчать також матеріали відеофіксації подальшого спілкування працівників поліції із ОСОБА_1 , який таку версію поліцейському не озвучував.
Докази вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, на думку суду є достатніми, належними та допустимими, підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення. Тому суд прийшов до висновку, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, оскільки керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння.
При накладенні адміністративного стягнення враховую характер і ступінь суспільної небезпеки вчиненого правопорушення, те, що дане правопорушення являється грубим порушенням ПДР України, особу правопорушника, майновий стан.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення не встановлено.
Зважаючи на викладене, беручи до уваги обставини справи суд вважає, що до
ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення необхідно застосувати адміністративне стягнення передбачене у санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір",
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) грн 00 коп, який слід стягнути на рахунок UA148999980313070149000009001, отримувач ГУК в Ів-Фр.об./Ів.-Фр.обл./21081300, код отримувача (ЄДРПОУ) 37951998, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 21081300, найменування коду класифікації доходів бюджету "Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху", з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605,60 грн судового збору (отримувач - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Копію постанови вручити ОСОБА_1 та направити для організації виконання відділенню поліції №2 (смт Богородчани) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області.
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Л.М. Битківський