Ухвала від 27.05.2024 по справі 458/309/17

Справа № 458/309/17

1-в/458/13/2024

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.05.2024 м. Турка

Турківський районний суд Львівської області в складі:

головуючий суддя ОСОБА_1 ,

секретар судового засідання ОСОБА_2 ,

за участі сторін кримінального провадження -

сторона, яка звернулася з поданням: відділення поліції №2 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області

представник відділення поліції №2 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області згідно доручення № 2250 від 10.05.2024 року дільничний офіцер поліції сектору превенції відділення поліції №2 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області лейтенант поліції ОСОБА_3 ,

особа, стосовно якої вирішується питання продовження адміністративного нагляду ОСОБА_4 не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Турка Львівської області подання т.в.о. начальника відділення поліції № 2 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області полковника поліції ОСОБА_5 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , -

ВСТАНОВИВ:

Суть питання, що вирішується ухвалою.

10.05.2024 року т.в.о. начальника відділення поліції № 2 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області полковник поліції ОСОБА_5 передав до Турківського районного суду Львівської області подання про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 .

Згідно вимог ст.ст.127,129 Конституції України правосуддя здійснюють професійні судді і судочинство провадиться суддею одноособово.

Згідно ч.1 ст.31 КПК України кримінальне провадження в суді першої інстанції здійснюється професійним суддею одноособово. Суддя для розгляду кримінального провадження визначається у порядку, передбаченому ст. 35 КПК України.

У відповідності до вимог ч.3 ст.35 КПК України визначено суддю для розгляду кримінального провадження, оскільки відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду протоколом автоматизованого розподілу справ між суддями від 16.05.2024 року справу було передано на розгляд судді ОСОБА_1 .

Подання розглядається за ініціативою особи, яка подала таке в суд - представника відділення поліції №2 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області

Подання скероване в суд на підставі ст.5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» та застосування обмежень відповідно до ст.10 згаданого Закону.

При розгляді подання суд вжив заходи до повідомлення сторін провадження, а також осіб, які зазначені в ухвалі в дозволений і в передбачений законом порядок.

В судовому засіданні представник відділення поліції №2 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області згідно доручення № 2250 від 10.05.2024 року дільничний офіцер поліції сектору превенції відділення поліції №2 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області лейтенант поліції ОСОБА_3 підтримав подання.

Дослідивши матеріали подання у їх сукупності та взаємозв'язку, перевіривши матеріали клопотання, вислухавши думку учасників процесу стосовно подання, суддя приходить до наступного висновку.

Судовий контроль за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні здійснюється суддею суду першої інстанції, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Згідно ст.22 КПК України кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими КПК України. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.

У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом.

Згідно п. «в» ч.1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Відповідно до ч.3 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.

Відповідно до ч.2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.

У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.

Судом встановлено, що 02.11.2023 року ухвалою Турківського районного суду Львівської області по справі №458/309/17 провадження 1-в/458/16/2023 подання т.в.о. начальника відділення поліції № 2 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_5 про продовження встановленого адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 було задоволено, продовжено відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, місце реєстрації та проживання АДРЕСА_1 адміністративний нагляд терміном на 6 місяців.

Шестимісячний строк встановлений був до 02.05.2024 року.

10.05.2024 року т.в.о. начальника відділення поліції № 2 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_5 підготував подання, з яким звернувся в суд 16.05.2024 року.

Частиною 2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановлено, що у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.

Пунктом «а» ч. 3 ст. 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що адміністративний нагляд автоматично припиняється після закінчення терміну, на який його встановлено, якщо органом Національної поліції не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду.

Як було вище наведено, відносно ОСОБА_4 ухвалою суду 02.11.2023 року вже продовжувався адміністративний нагляд на 6 місяців до 02.05.2024 року.

У порушення зазначених строків, матеріали подання не містять всебічних, повних та об'єктивних доказів застосування продовження до ОСОБА_4 адміністративного нагляду, оскільки таке надійшло в суд після спливу встановленого шестимісячного терміну адміністративного нагляду.

Згідно з п. 6 постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 28.03.1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у пункті «б» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», судам необхідно враховувати як кількість так і характер порушень режиму відбування покарання, за які засуджений піддавався заходам стягнення, передбаченим статті 67 Виправно-трудового кодексу. Необхідно також перевіряти, чи не зняті та чи не погашені ці стягнення у встановленому законом порядку на день прийняття рішення про встановлення адміністративного нагляду.

Положеннями статей 22,26КПК України передбачено, що суд розглядає справу на підставі принципів змагальності та диспозитивності, згідно з якими кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне отстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом; сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом. Сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом.

Аналіз наведеного законодавства і встановлених обставин справи є підставою для відмови у задоволенні подання про продовження встановленого адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_4 .

Тому, враховуючи, що Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановлена можливість продовження адміністративного нагляду за поданням відповідного органу Національної поліції, яке не було подано до суду, то з цих підстав в силу ст. 19 Конституції України в задоволенні подання т.в.о. начальника відділення поліції № 2 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області полковника поліції ОСОБА_5 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 після його припинення слід відмовити.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.1, 2, 5 Закону України Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі, ст. 22,26,318,369-372,395,537,539 КПК України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні подання т.в.о. начальника відділення поліції № 2 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області полковника поліції ОСОБА_5 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - відмовити.

Ухвала суду, може бути оскаржена, через суд, який постановив судове рішення, протягом семи днів з дня її оголошення, а особам, які перебувають під вартою, - в той же строк з моменту вручення їй копії судового рішення.

Інформацію щодо справи, що розглядається учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет веб-адреса сторінки: ІНФОРМАЦІЯ_2 ; https://tk.lv.court.gov.ua/.

Суддя ОСОБА_1