ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"27" травня 2024 р. справа № 300/289/24
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Шумея М.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Вигодської селищної ради Івано-Франківської області про визнання незаконним та скасування рішення
ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до Вигодської селищної ради Івано-Франківської області, в якому просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Вигодської селищної ради Івано-Франківської області № 1955-37/2023 від 12.12.2023 року «Про перейменування вулиці у с. Шевченкове Вигодської селищної територіальної громади».
Позовні вимоги мотивовані протиправним рішенням Вигодської селищної ради Івано-Франківської області № 1955-37/2023 від 12.12.2023 року «Про перейменування вулиці у с. Шевченкове Вигодської селищної територіальної громади».
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 19.01.2024 року відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.
16.02.2024 року від представника позивача на адресу суду надійшла відповідь на відзив, згідно якої викладено пояснення, міркування та аргументи щодо наведених у відзиві заперечень та мотиви їх відхилення, позовні вимоги просить задоволити в повному обсязі.
19.02.2024 року через систему «Електронний суд» від Вигодської селищної ради Івано-Франківської області до суду надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого відповідач заперечує щодо доводів викладених у позовній заяві та просить відмовити у задоволенні позову.
23.02.2024 року на адресу суду від відповідача надійшло заперечення на відповідь, згідно якого відповідач заперечує доводи позивача щодо обов'язковості обов'язку позивача вносити зміни до документа про право власності на нерухоме майно, в зв'язку з перейменуванням вулиці, а також вказує на те, що громадянин в будь-який час може внести зміни до паспорта у формі книжечки. Зважаючи на це, відповідач вважає, що права позивача не порушені та просить відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.
Розглянувши позовну заяву в порядку визначеному статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України, дослідивши письмові докази, що містяться в матеріалах адміністративної справи, відзив на позов, відповідь на відзив та заперечення на відповідь судом встановлено наступне.
Позивач, ОСОБА_1 є жителькою АДРЕСА_1, проживає по АДРЕСА_1 .
13.10.2023 жителька села Шевченкове Вигодської територіальної громади ОСОБА_3 звернулася до Вигодської селищної ради Івано-Франківської області з проханням перейменувати АДРЕСА_1 на вулицю на честь її померлого чоловіка ОСОБА_2 .
30.10.2023 Вигодською селищною радою Івано-Франківської області прийнято відповідно до звернення однієї жительки села Шевченкове Вигодської територіальної громади ОСОБА_3 «Про проведення громадських слухань щодо перейменування вулиці» від 30.10.2023 № 216.
Як вбачається з офіційного веб-сайту Вигодської селищної ради Івано-Франківської області розпорядження голови Вигодської селищної ради Івано-Франківської області «Про проведення громадських слухань щодо перейменування вулиць у с. Шевченкове» від 30.10.2023 № 216 відсутнє у підрозділі «Розпорядження селищного голови» розділу «ДОКУМЕНТИ», що на думку позивача свідчить про порушення прав жителів громади, зокрема с. Шевченкове.
3 мотивувальної частини розпорядження Вигодської селищної ради Івано-Франківської області «Про проведення громадських слухань щодо перейменування вулиці» від 30.10.2023 № 216 при прийнятті цього розпорядження керувалися усними та письмовими зверненнями жителів Вигодської селищної територіальної громади, зокрема зверненням громадянки ОСОБА_3 від 13.10.2023, яка є дружиною покійного ОСОБА_2 . Інших письмових звернень не було від жителів громади.
Пунктом 1 розпорядження Вигодської селищної ради Івано-Франківської області «Про проведення громадських слухань щодо перейменування вулиці» від 30.10.2023 № 216 передбачено виступити ініціатором проведення громадських слухань та провести громадські слухання щодо перейменування АДРЕСА_1 .
Громадські слухання з даного питання провести 19 листопада 2023 року о 14.00 год. в адміністративній будівлі за адресою: вул. Шевченка, 17, с. Шевченкове, Калуського району, Івано-Франківської області . Відповідно до пункту 9 розпорядження Вигодської селищної ради Івано-Франківської області «Про проведення громадських слухань щодо перейменування вулиці» від 30.10.2023 № 216 для участі в громадських слуханнях запросити жителів територіальної громади, депутатів селищної ради, шляхом розміщення інформаційного повідомлення на офіційному веб-сайті Вигодської селищної ради та дошці оголошень Вигодської селищної ради та Шевченківського старостинського округу Вигодської селищної ради відповідно.
В розділі «ОГОЛОШЕННЯ» офіційного веб-сайту Вигодської територіальної громади не було оголошення про організацію та проведення громадських слухань щодо перейменування АДРЕСА_1 , що підтверджується скриншотами екрана офіційного веб-сайта Вигодської селищної ради Івано-Франківської області.
Натомість оголошення про проведення цих громадських слухань, як і розпорядження Вигодської селищної ради Івано-Франківської області «Про проведення громадських слухань щодо перейменування вулиці» від 30.10.2023 № 216 відповідач розмістив 30.10.2023 у розділі «ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ» офіційного веб-сайту Вигодської селищної громади.
19 листопада 2023 року о 14:10 год. в приміщенні Шевченківської старостинського округу за адресою: вул. Шевченка, 17 с. Шевченка, 17 с. Шевченкове, Калуського району, Івано-Франківської області було проведено громадські слухання членів територіальної громади Вигодської селищної ради, що підтверджується протоколом громадських слухань членів територіальної громади Вигодської селищної ради.
Відповідно до протоколу громадських слухань членів територіальної громади Вигодської селищної ради від 19.11.2023 ухвалили перейменувати АДРЕСА_1 й зазначено наступне: «Перейменувати АДРЕСА_1. Оскільки, порядок денний вичерпано, а зауважень і пропозицій більше немає, то голова громадських слухань повідомив, що пропозиція щодо перейменування АДРЕСА_1 буде розглянута на черговому засіданні сесії Вигодської селищної ради.».
23.11.2023 року 39 жителів АДРЕСА_1 звернулися до селищного голови Вигодської селищної ради зі зверненням, щодо повторного проведення громадських слухань по перейменуванню АДРЕСА_1.
Відповіді на дане звернення жителям АДРЕСА_1 не надходило.
12.12.2023 року Вигодська селищна рада Івано-Франківської області ухвалила рішення «Про перейменування вулиці у с. Шевченкове Вигодської селищної територіальної громади « від 12.12.2023 року № 1955-37/2023.
Вважаючи дане рішення протиправним та таким що порушує її права, позивач звернулась до суду з адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 ст. 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Зазначені критерії є вимогами для суб'єкта владних повноважень, який приймає відповідне рішення, вчиняє дії чи допускає бездіяльність.
Під час дослідження матеріалів адміністративної справи судом встановлено, що 30 жовтня 2023 року, селищним головою, враховуючи усні та письмові звернення громадян, відповідно до Положення про громадські слухання у Вигодській територіальній громаді, затвердженого рішенням Вигодської селищної ради від 15.11.2021 №942-11/2021, видано розпорядження №216 «Про проведення громадських слухань щодо перейменування вулиць».
Порядок ініціювання, підготовки та проведення громадських слухань та врахування їх результатів Вигодською селищною радою Івано-Франківської області, врегульовано Положенням про громадські слухання у Вигодській територіальній громаді, затвердженим рішенням Вигодської селищної ради від 15.11.2021 №942-11/2021.
Відповідно до пункту 3 Положення, ініціатором проведення громадських слухань може бути, зокрема селищний голова.
Відповідно до Розпорядження, селищний голова виступив ініціатором проведення громадських слухань щодо перейменування АДРЕСА_1.
Тобто, ініціатором проведення слухань реалізовано своє право відповідно до нормативно-правового акту, враховуючи такі чинники як усні та письмові звернення жителів Вигодської селищної територіальної громади, зокрема і звернення громадянки ОСОБА_3 від 13.10.2023 року (зареєстровано у Вигодській селищній раді від 16.10.2023 №С-703).
Пунктом 1 Розпорядження, селищний голова виступив ініціатором проведення громадських слухань та зобов'язав провести громадські слухання щодо перейменування АДРЕСА_1 на АДРЕСА_1. Громадські слухання з даного питання зобов'язано провести 19 листопада 2023 року о 14:00 в адміністративній будівлі за адресою: вул. Шевченка, 17, с. Шевченкове, Калуського району, Івано-Фрнківської області.
Пунктом 5-9 Розпорядження призначено відповідальним за організацію розгляду пропозицій та зауважень начальника відділу архітектури, містобудування, капітального будівництва та комунального майна апарату Вигодської селищної ради Юрія Довжанського. Зазначено, що пропозиції та зауваження подавати у письмовому вигляді до відділу архітектури, містобудування, капітального будівництва та комунального майна апарату Вигодської селищної ради або на е-mail: vigoda.ukb@gmail.com, відділу архітектури, містобування та капітального будівництва та комунального майна апарату Вигодської селищної ради, забезпечити оприлюднення результатів громадських слухань у відповідності до чинного законодавства. Також зазначено, що для участі в громадських слуханнях запросити жителів територіальної громади, депутатів селищної ради, шляхом розміщення інформаційного повідомлення на офіційному веб-сайті Вигодської селищної ради та дошці оголошень Вигодської селищної ради та Шевченківського старостинського округу Вигодської селищної ради.
Відповідно до пункту 15 Положення, протягом 5 робочих днів з дня видання розпорядження про проведення громадських слухань, але не пізніше 15 робочих днів до дня проведення громадських слухань, уповноважений орган (особа) селищної ради забезпечує оприлюднення оголошення про проведення громадських слухань на офіційному веб-сайті селищної ради. Також визначено, що оголошення про проведення громадських слухань може поширюватися в будь-яких інший доступний спосіб з метою ознайомлення з ним якомога більшої кількості членів громади.
Особливості наповнення та функціонування офіційного веб-сайту Вигодської селищної ради (далі - веб-сайт), передбачають, що з метою доступності та зручності отримання жителями територіальної громади інформації щодо громадських слухань, на головній сторінці веб-сайту є розділ «ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ», призначенням якого є детальне інформування щодо громадських слухань, які проводяться на території Вигодської селищної територіальної громади.
Інформаційне повідомлення, відповідно до пункту 7 Розпорядження, про проведення громадських слухань опубліковано на офіційному веб сайті Вигодської селищної ради 30.10.2023 (URL: https://www.vyhoda.info/archives/13696). Розміщеною інформацією доведено до відома громадян інформацію про дату, час та місце проведення громадських слухань щодо перейменування АДРЕСА_1 на АДРЕСА_1. Також, за активним посиланням «РОЗПОРЯДЖЕННЯ», на сторінці інформаційного повідомлення, опубліковано саме розпорядження селищного голови від 30.10.2023 №216 «Про проведення громадських слухань щодо перейменування вулиць».
Окрім того, на виконання пункту 9 Розпорядження, дане інформаційне повідомлення висвітлено на інформаційній дошці біля адміністративної будівлі в селі Шевченкове (інформаційна дошка Шевченківського старостинського округу - прим.), інформаційній дошці «ДО ВІДОМА ГРОМАДЯН» в адміністративній будівлі в смт. Вигода.
Додатково, старостою Шевченківського старостинського округу Вигодської селищної ради Богданом Прокопишиним, дане інформаційне повідомлення опубліковано в загальнодоступній групі у соціальні мережі «FACEBOOK» «с. Шевченкове - Вигодської територіальної громади».
Протягом періоду висвітлення інформації про проведення громадських слухань, пропозицій та зауважень до Вигодської селищної ради Івано-Франківської області, не надходило.
Під час громадських слухань, староста Шевченківського старостинського округу зазначив, що оголошення про проведення громадських слухань було опубліковано на офіційному веб сайті Вигодської селищної ради та на офіційній сторінці Вигодської селищної ради в соціальній мережі «FACEBOOK».
Після того, як головуючий громадських слухань поставив на голосування пропозицію щодо перейменування АДРЕСА_1, учасники громадських слухань голосували: «за» - 18, «проти» - 0, «утримались» - 9.
Учасниками громадських слухань ухвалено перейменувати АДРЕСА_1 на АДРЕСА_1.
Рішенням Вигодської селищної ради від 12.12.2023 № 1955-37/2023 «Про перейменування вулиці у с. Шевченкове Вигодської селищної територіальної громади», перейменовано АДРЕСА_1 на АДРЕСА_1 в с. Шевченкове Калуського району.
23 листопада 2023 року селищному голові Микола Мацалаку, надійшла заява ОСОБА_1 з підписами 39 жителів с. Шевченкове щодо повторного проведення громадських слухань по перейменуванню АДРЕСА_1 .
Листом від 19.12.2023 №1936/02-14, ОСОБА_1 надана відповідь на заяву від 23.11.2023, згідно якої, відповідно до пункту 22 Положення про громадські слухання у Вигодській територіальній громаді, затвердженого рішенням Вигодської селищної ради від 15.11.2021 №942-11/2021, органи та/або посадові особи місцевого самоврядування зобов'язані розглянути рішення (пропозиції громадських слухань протягом 30 днів з дня їх отримання.
Повторне проведення громадських слухань за заявою осіб вищезгаданим Положенням не передбачено.
Дану відповідь громадянка ОСОБА_1 отримала наручно, що підтверджується записом в журналі реєстрації звернень громадян.
Щодо тверджень ОСОБА_1 про те що перейменування вулиці порушує її права у зв'язку з потребою у зміні документів, суд зазначає наступне.
Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», Законом України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні», Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», Порядком декларування та реєстрації місця проживання (перебування), затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 265 від 07.02.2022, не встановлено обов'язку для громадян вносити зміни в паспортні дані чи вчиняти будь-які інші дії при перейменуванні вулиці, за якою вони зареєстровані.
Відповідно до законодавства, відомості про зареєстроване або задеклароване місце проживання (перебування) особи зберігаються у Єдиному державному демографічному реєстрі.
Згідно пункту 26 Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування), затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 265 від 07.02.2022, у разі прийняття рішення про зміну нумерації будинків, перейменування географічних об'єктів, населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць, зміни в адміністративно-територіальному устрої в порядку, встановленому законом, вносяться зміни до реєстру територіальної громади із збереженням попередніх даних про дату реєстрації/декларування місця проживання (перебування) із подальшим внесенням такої інформації до відомчої інформаційної системи Державної міграційної служби та Єдиного державному демографічному реєстрі.
Окрім того, до паспорта громадянина України, який виготовлений у формі картки, не вноситься інформація щодо місця проживання (перебування) особи, що визначено частиною 7 статті 21 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Ця інформація також не вноситься і до: паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного та службового паспорта, посвідчення моряка та члена екіпажу, посвідчення водія, посвідках на тимчасове та постійне проживання Водночас, інформація про місце проживання вказується у тимчасовому посвідченні громадянина України, а також посвідченні біженця.
Таким чином, оскільки зміна назви вулиці не є зміною реєстрації місця проживання (а в цьому випадку особа, зобов'язана протягом 30 календарних днів після прибуття до нового місця проживання/перебування задекларувати або зареєструвати його), громадянин може у будь-який зручний для себе час внести зміни до паспорта у формі книжечки під час обміну паспорта чи зміни прізвища. У разі, якщо громадянин має паспорт у формі картки, то інформація про його місце проживання (перебування), у разі перейменування вулиці, змінюється автоматично у Єдиному державному демографічному реєстрі на підставі інформації, поданої органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.
Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», також не передбачає обов'язку для власників вносити зміни до документа про право власності на нерухоме майно, якщо перейменували вулицю, на якій розміщена така нерухомість.
Згідно зі статтею 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Відповідно до частини 1 статті 3 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», громадяни України реалізують своє право на участь у місцевому самоврядуванні за належністю до відповідних територіальних громад.
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», місцеве самоврядування в Україні здійснюється на принципах: народовладдя; законності; гласності; колегіальності; поєднання місцевих і державних інтересів; виборності; правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених цим та іншими законами; підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб; державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування; судового захисту прав місцевого самоврядування.
Згідно з частиною 1 статті 11 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Статтею 25 цього Закону передбачено, що сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.
Так, пунктом 41 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україна» встановлено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання, зокрема - прийняття рішень з питань адміністративно-територіального устрою в межах і порядку, визначених цим та іншими законами.
Відповідно до статті 37 цього Закону, до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать такі власні (самоврядні) повноваження: 1) підготовка і внесення на розгляд ради питань щодо найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території відповідного населеного пункту; 2) підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо питань адміністративно-територіального устрою в порядку і межах повноважень, визначених законом.
Отже, Законом чітко встановлено, що виконавчі органи ради можуть тільки підготувати та внести на розгляд ради питання про найменування (перейменування) вулиць і т.д., а право на найменування чи перейменування назв вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів та інших належить до компетенції місцевих рад.
Підстави та порядок присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності, які за ними закріплені, об'єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій визначено Законом України «Про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій». Відповідно до пункту 7 частини першої статті 8 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» сільські, селищні, міські ради присвоюють імена фізичних осіб, ювілейні та святкові дати, назви і дати історичних подій юридичним особам та об'єктам права власності: юридичним особам, майно яких перебуває у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, та об'єктам права власності, які за ними закріплені, а також вулицям, провулкам, проспектам, площам, паркам, скверам, бульварам, узвозам, проїздам, майданам, набережним, мостам.
Порядок проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій врегульований Постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 р. № 989 «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності, які за ними закріплені, об'єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» (далі - Порядок).
Згідно з пунктом 2 Порядку, громадське обговорення проводиться з метою залучення представників громадськості до розгляду пропозицій щодо присвоєння юридичним особам імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій та врахування їх думки під час прийняття відповідного рішення.
Участь у громадському обговоренні можуть брати фізичні та юридичні особи, а також громадські об'єднання, що не є юридичними особами.
Відповідно до пункту 3 Порядку, організатори громадського обговорення самостійно визначають форми його проведення (конференція, форум, громадські слухання, засідання за круглим столом, збори, зустрічі, теле- або радіодебати, Інтернет конференція, електронна консультація) виходячи з необхідності залучення якомога більшої кількості заінтересованих учасників та власних організаційних можливостей.
Частиною 1 статті 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень, суди перевіряють, зокрема, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Згідно статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Виходячи з системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, суд приходить до висновку, що адміністративний позов не підлягає до задоволення.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В задоволенні позову відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Шумей М.В.