Провадження № 3/679/433/2024
Справа № 679/693/24
21 травня 2024 року місто Нетішин
Суддя Нетішинського міського суду Хмельницької області Грибанова Л.О., розглянувши адміністративний матеріал, наданий Відділом поліцейської діяльності №1 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, не працюючого, військовослужбовця в/ч НОМЕР_2 , зареєстрованого та проживаючого у АДРЕСА_1 ,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, -
встановив:
21 квітня 2024 року, приблизно о 19 годині 06 хвилин, правопорушник ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом - автомобілем марки «ВАЗ 2114», державний номерний знак « НОМЕР_3 », що належить «ОД», по проспекту Незалежності міста Нетішин, з наявними ознаками наркотичного сп'яніння (неприродна блідість обличчя, незв'язне мовлення, поведінка, що не відповідає обстановці, тощо), у порушення вимог п.2.5 ПДР України, згідно яких - водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння - відмовився.
У судове засіданні правопорушник ОСОБА_1 , будучи своєчасно та належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення, про що свідчить телефонограма на означений саме останнім номер телефону (відповідно до змісту відеозапису та заявки на отримання судових повісток, повідомлень в електронному вигляді за допомогою SMS-повідомлень (а.с.2), - не з'явився, водночас, надавши до суду клопотання щодо необхідності відкладення слухання справи - на невизначений термін, у зв'язку з перебуванням на військовій службі (вх. №ЕП-1039 від 21 травня 2024 року), що саме і підтверджує те, що - про необхідність явки до Нетішинського міського суду, з метою розгляду справи про інкримінований адміністративний проступок, передбачений ст.130 ч.1 КУпАП, правопорушник ОСОБА_1 був сповіщений достеменно, у зв'язку з чим, суд, враховуючи практику Європейського суду з прав людини, зокрема, -
рішень у справі - «Пономарьов проти України» від 03 квітня 2008 року, «Олександр Шевченко проти України» від 26 квітня 2007 року, «Трух проти України» від 14 жовтня 2003 року, у яких наголошено, що особа у розумні інтервали часу має вживати заходи, щоб дізнатися про стан відомого їй судового рішення,
та з огляду на те, що - при повідомленні судом про час та місце розгляду справи, а також, вжиття всіх заходів щодо унеможливлення порушення процесуальних прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, правопорушник ОСОБА_1 , будучи своєчасно і належним чином обізнаним щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення у приміщенні Нетішинського міського суду, не дивлячись на достатність часу, - заходів для явки до суду - не вжив, письмових заперечень щодо змісту протоколу або будь-яких пояснень з приводу інкримінованої події - не надав, і, відповідно поведінку якого, як учасника процесу, суд розцінює такою, що направлена на безпідставне умисне затягування розгляду справи, з метою спливу строку притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченого ст.38 КУпАП, та - уникнення відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення на транспорті, а неявку до суду особи, що притягується до адміністративної відповідальності, правопорушника ОСОБА_1 , котрий повинен добросовісно користуватися належними йому процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки, розцінює - як нівелювання завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким, зокрема, є - охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і Законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст.1 КУпАП),
і, вважаючи інформацію щодо перебування правопорушника ОСОБА_1 з 16 березня 2024 року (довідка за №249 від 16 березня 2024 року) на військовій службі у в/ч НОМЕР_2 , яка, до того ж, надана самим правопорушником, - безпосередньою поінформованістю та обізнаністю правопорушника ОСОБА_1 про час та місце розгляду справи, і що, на думку суду, не є перешкодою скористатись правопорушнику ОСОБА_1 - правом надання письмових пояснень по суті інкримінованого адміністративного проступку, правом прийняття участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції, правом користуватися юридичною допомогою адвоката, тощо, та що, на переконання суду, за визначених обставин, відповідає критеріям розумності, пропорційності, обґрунтованості, так як особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, за відсутністю можливості/необхідності прийняти участь у судовому засіданні безпосередньо, - не позбавлена права реалізувати свої процесуальні повноваження, визначені у ст.268 КУпАП, та забезпечити належним чином свій судовий захист під час розгляду справи про адміністративне правопорушення,
а також, беручи до уваги дату та місце події, зазначені у фабулі інкримінованого адміністративного правопорушення (протокол серії ААД №302877 від 21 квітня 2024 року (а.с.1), - 21 квітня 2024 року, що мала місце саме в межах адміністративної території міста Нетішин, та - за час несення військової служби, призов та перебування на якій, за датою, передував визначеним у протоколі обставинам, що підтверджує довідка за №249 від 16 березня 2024 року, надана самим правопорушником ОСОБА_1 , та що, відповідно, не завадило правопорушникові ОСОБА_1 опинитись у місті Нетішин, тобто, перебувати поза межами в/ч, - суд рахує поведінку останнього та інші недобросовісні дії, які спрямовані на ухилення від участі в судовому засіданні у будь-якому форматі (шляхом надання письмових пояснень, застосування відеоконференції, тощо), - як нівелювання основних конституційних засад судочинства, - однією з яких є розумність строків розгляду справи судом (ст.129 Конституції України), що повністю узгоджується з приписами Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, де гарантовано розгляд справи протягом розумного строку (ст.6),
- і, з урахуванням принципу судочинства, зазначеного у практиці Європейського суду з прав людини, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, - вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки, справа про адміністративне правопорушення, передбачене ст.130 КУпАП, не відноситься до переліку справ, при розгляді яких присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою,
оскільки, саме практика Європейського суду з прав людини (рішення від 07 липня 1989 року «Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії») виходить з того, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосереднього його, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також, максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання, і суд має реагувати на випадки, коли поведінка учасників судового засідання свідчить про умисний характер їх дій, направлений на невиправдане затягування процесу чи зловживання своїм процесуальним правом, - законними засобами, аби не було знівельовано ключовий принцип - верховенство.
Тож, не дивлячись на відсутність будь-яких пояснень з боку правопорушника ОСОБА_1 по суті адміністративного проступку, як безпосередньо після вчинення, так і під час розгляду справи в судовому засіданні, провина останнього у скоєнні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, доведена зібраними та дослідженими під час судового розгляду доказами, наявними в матеріалах, скерованих до суду.
Так, із дослідженого у судовому засіданні - направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування від впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, від 21 квітня 2024 року (Додаток 1 до Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного та іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої Наказом МВС України, МОЗ України №1452/735 від 09 листопада 2015 року (розділ ІІ п.8 (а.с.4) вбачається, що 21 квітня 2024 року, о 19 годині 10 хвилин, водій ТЗ - правопорушник ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у зв'язку з виявленими, в результаті огляду, проведеного поліцейським, наявними ознаками сп'яніння, а саме: не природної блідості, звуження зіниць очей, поведінки, що не відповідає обстановці, тощо, - направлявся до закладу охорони здоров'я - КНП НМР «СМСЧ міста Нетішин» для проходження відповідного медичного огляду.
Із дослідженої у судовому засіданні - інформації (а.с.6) вбачається, що, згідно обліково-реєстраційних даних комп'ютерної системи «ІПНП» - на ім'я правопорушника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - 19 липня 2001 року видано посвідчення водія серії НОМЕР_4 категорій «А,В,С» (з 19 липня 2001 року).
Із дослідженої у судовому засіданні - довідки Всеукраїнського Об'єднання добровольців (ВОД (а.с.5) вбачається, що транспортний засіб - автомобіль марки «ВАЗ 2114», державний номерний знак « НОМЕР_3 », використовується в зоні ведення бойових дій та у волонтерських цілях на території України.
Із досліджених у судовому засіданні файлів, що містяться на диску з аудіо/відео-записом події адміністративного правопорушення від 21 квітня 2024 року, долученого до матеріалу про адміністративне правопорушення відносно правопорушника ОСОБА_1 (до протоколу серії ААД №302877 від 21 квітня 2024 (а.с.1,7) вбачається, що 21 квітня 2024 року, приблизно о 19 годині, водій ТЗ - автомобіля марки «ВАЗ 2114», державний номерний знак « НОМЕР_3 », - правопорушник ОСОБА_1 , за яким слідував екіпаж ПП, зупинився біля під'їзду в межах двору та прибудинкової території багатоповерхівки по проспекту Незалежності, 9, міста Нетішин, де саме і відбувалось спілкування правопорушника ОСОБА_1 з правоохоронцями, та який, після виявлення співробітниками ПП у останнього ознак наркотичного сп'яніння, а саме: не природної блідості, звуження зіниць очей, поведінки, що не відповідає обстановці, тощо, - на пропозицію проходження необхідного медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння у закладі охорони здоров'я - КНП НМР «СМСЧ міста Нетішин» - відмовився пройти відповідний огляд, мотивуючи свою поведінку статусом військовослужбовця та підпорядкованістю лише військовій прокуратурі.
За таких обставин, суд, дослідивши письмові матеріали справи, а також, відтворивши у судовому засіданні диск з аудіо/відео-записом події інкримінованого правопорушникові ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, від 21 квітня 2024 року, і, оцінюючи надані Відділом поліцейської діяльності №1 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області - докази, які, на думку суду, узгоджуються проміж собою та не викликають будь-яких сумнівів у своїй належності та допустимості, - за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, - приходить до висновку, що - винність правопорушника ОСОБА_1 - у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, - не зважаючи на відсутність з боку останнього будь-яких докладних пояснень по суті адміністративного правопорушення, як безпосередньо після вчинення у відповідному протоколі, так і під час розгляду справи у судовому засіданні, рахуючи пояснення, зафіксовані на аудіо/відео-запису, - позбавленими будь-якої логіки, - знайшла своє повне підтвердження у суді та доведена змістом досліджених у судовому засіданні доказів, зокрема:
- направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування від впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, від 21 квітня 2024 року, яке свідчить про спрямування правопорушника ОСОБА_1 , у зв'язку з виявленими ознаками сп'яніння: не природної блідості, звуження зіниць очей, поведінки, що не відповідає обстановці, тощо, - 21 квітня 2024 року, о 19 годині 10 хвилин, - до закладу охорони здоров'я - КНП НМР «СМСЧ міста Нетішин» для проходження відповідного медичного огляду,
- а також, змістом відтворених у судовому засіданні файлів, що містяться на диску з аудіо/відео-записом події інкримінованого правопорушникові ОСОБА_1 адміністративного проступку, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, від 21 квітня 2024 року, де зафіксовано - факт керування ТЗ - автомобілем марки «ВАЗ 2114», державний номерний знак « НОМЕР_3 », з боку правопорушника ОСОБА_1 за визначених у протоколі обставин, тобто, 21 квітня 2024 року, приблизно о 19 годині, по проспекту Незалежності міста Нетішин, а також, - безпосередньо факт порушення правопорушником ОСОБА_1 вимог п.2.5 ПДР України - в частині відмови від проходження, відповідно до встановленого порядку, огляду на стан сп'яніння, у приміщенні закладу охорони здоров'я - КНП НМР «СМСЧ міста Нетішин»,
у достовірності та істинності яких - підстав сумніватися у суду - не має, та які, на переконання суду, є належними, допустимими і достовірними, оскільки, отримані з передбачених законом джерел, у передбачений законом спосіб, зафіксовані у належній процесуальній формі, узгоджуються між собою як в цілому, так і в деталях, доповнюючи один одного, і, відповідно, у своїй сукупності, підтверджують провину правопорушника ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, та винність останнього у його скоєнні.
Тож, на думку суду, співробітниками ВПД №1 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області зібрано достатньо доказів для ухвалення остаточного рішення у справі, котрі, на переконання суду, - є ґрунтовними, допустимими, не викликають будь-яких сумнівів, узгоджуються проміж собою, а також, зі змістом протоколу та наданими до суду матеріалами справи, надаючи суду підстави - розцінювати відсутність будь-яких пояснень з боку правопорушника ОСОБА_1 під час судового розгляду, а також, обґрунтування, зафіксовані на диску, - в частині відмови останнього у проходженні відповідного огляду на стан наркотичного сп'яніння у медичному закладі, з причин наявного статусу військовослужбовця та підпорядкованістю лише військовій прокуратурі, - виключно, як спосіб захисту, з метою уникнення відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення, передбачене ст.130 ч.1 КУпАП.
Так, - огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування від впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - здійснюється в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення, відповідно до ст.266 КУпАП.
При цьому, з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв ТЗ, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує доставку зазначених осіб до найближчого закладу охорони здоров'я, не пізніше, ніж протягом 2 годин, з моменту виявлення підстав для його проведення.
Окрім зазначеного, у відповідності до приписів ст.266 КУпАП, огляд у закладі охорони здоров'я та складання висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського, і огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування від впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - проведений з порушенням ст.266 КУпАП, вважається недійсним.
За змістом аудіо/відео-запису вбачається, що співробітники поліції неодноразово пропонували правопорушникові ОСОБА_1 пройти відповідний огляд на стан сп'яніння - у закладі охорони здоров'я, на що правопорушник ОСОБА_1 однозначно висловив відмову, і, відповідно, що і вказує на відсутність підстав у правоохоронців для супроводу правопорушника ОСОБА_1 до найближчого закладу охорони здоров'я, де саме і мав проводитися певний огляд, за умови погодження з запропонованою пропозицією з боку правопорушника ОСОБА_1 .
І під час судового розгляду жодного переконливого доказу, який би міг піддати сумніву вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, з боку правопорушника ОСОБА_1 , та винуватість останнього, а також, який би свідчив, про відсутність події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, - судом не встановлено.
Натомість, на переконання суду, дії співробітників ВПД №1 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області, котрі, помітивши в поведінці та зовнішності правопорушника ОСОБА_1 наявні ознаки наркотичного сп'яніння, зазначені у п.4 Розділу І Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного та іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої Наказом МВС України, МОЗ України №1452/735 від 09 листопада 2015 року, якими є: звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло, сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови, почервоніння обличчя або неприродна блідість, та встановлення яких - є виключною компетенцією працівника поліції, у якого є підстави вважати, що особа перебуває у стані сп'яніння, згідно з ознаками такого стану за суб'єктивним сприйняттям наявних факторів, - запропонували правопорушникові ОСОБА_1 пройти, відповідно до встановленого порядку, огляд на стан сп'яніння, - повністю відповідають вимогам Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного та іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої Наказом МВС України, МОЗ України №1452/735 від 09 листопада 2015 року, та узгоджуються з положеннями ст.266 КУпАП в цілому.
Окрім того, дії співробітників ВПД №1 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області, в даній ситуації, також повністю відповідають положенням п.6 розділу 10 «Особливості оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.130 КУпАП» Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом МВС України №1395 від 07 листопада 2015 року, відповідно до яких - у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський із застосуванням технічних засобів відеозапису (а в разі неможливості застосування таких засобів - у присутності двох свідків) складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Фіксація адміністративного правопорушення, за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, стосовно правопорушника ОСОБА_1 , - також відповідає вимогам Інструкції із застосування органами та підрозділами поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кіно- зйомки, затвердженої Наказом МВС України №1026 від 18 грудня 2018 року, і, відповідно, будь-які правові підстави вважати долучений до матеріалів провадження аудіо/відео-запис неналежним чи недопустимим доказом - відсутні.
Крім того, у відповідності до п.2 розділу І та п.9 розділу ІІ Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного та іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої Наказом МВС України, МОЗ України №1452/735 від 09 листопада 2015 року, - огляду на стан сп'яніння (алкогольного чи наркотичного) підлягають ті водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані відповідного сп'яніння, згідно з ознаками такого стану, і, з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я, - не пізніше ніж протягом двох годин, - з моменту виявлення підстав для його проведення, - що саме і мало місце під час зупинки ТЗ - автомобіля марки «ВАЗ 2114», державний номерний знак « НОМЕР_3 », під керуванням правопорушника ОСОБА_1 , у якого співробітниками поліції і було виявлено наявність ознак наркотичного сп'яніння, визначених у протоколі та відповідному направленні на огляд від 21 квітня 2024 року, а саме: не природної блідості, звуження зіниць очей, поведінки, що не відповідає обстановці, тощо, - у зв'язку з чим, правопорушника ОСОБА_1 було спрямовано до закладу охорони здоров'я - КНП НМР «СМСЧ міста Нетішин» для проходження відповідного медичного огляду, на що правопорушник ОСОБА_1 - відмовився проходити необхідний медичний огляду на стан наркотичного сп'яніння у закладі охорони здоров'я, мотивуючи означене статусом військовослужбовця та підпорядкованістю лише військовій прокуратурі, - що суд розцінює як свідоме і категоричне не бажання особи - правопорушника ОСОБА_1 пройти відповідний огляд, яке базується на внутрішньому переконанні про непотрібність проходити зазначений огляд, в силу існування певних причин, відомих лише освідчуваній особі, що, на переконання суду, є підтвердженням того, що особа усвідомлює можливі негативні наслідки, які можуть бути результатом такого огляду, і що, на думку суду, стверджує про бажання уникнути відповідальності за вчинене.
Тож, на переконання суду, дії працівників поліції при виконанні своїх обов'язків, зафіксовані на аудіо/відео-запису події, не були свавільними, оскільки, поліція, відповідно до покладених завдань, наділена повноваженнями регулювати дорожній рух та здійснювати контроль за дотриманням ПДР України його учасниками.
Окрім того, згідно із ст.9 Конституції України, - Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року, підлягає застосуванню в Україні, як частина національного законодавства, що повністю узгоджується з приписами ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського Суду з прав людини» №3477-IV від 23 лютого 2006 року, за якими - суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Тож, ЄСПЛ рішенні від 29 червня 2007 року (справа «О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства») зазначив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки, володіння та використання автомобілів - є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди, і, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.
До того ж, відповідно до практики ЄСПЛ, - вина особи повинна бути обґрунтована доказами, і така доведеність провини може випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту, тобто, таких, що не залишають місце сумнівам, оскільки, наявність останніх не узгоджується із стандартом доказування «поза розумним сумнівом» (рішення ЄСПЛ від 18 січня 1978 року (справа «Ireland v. the United Kingdom»), критерій доведення якого - «поза розумним сумнівом» застосовує ЄСПЛ що при оцінці доказів (рішення від 21 липня 2011 року (справа «Коробов проти України»).
Крім того, Європейський суд з прав людини в контексті усталеної практики ЄСПЛ, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, зазначає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються, і, хоча ст.6 п.1 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент, міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення, і питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі ст.6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (рішення ЄСПЛ від 10 лютого 2010 року у справі «SERYAVIN AND OTHERS v. UKRAINE», №4909/04, §58, рішення ЄСПЛ від 09 грудня 1994 року у справі «RuizTorija v. Spain», №303-А, §29).
Таким чином, дії правопорушника ОСОБА_1 за ознаками ст.130 ч.1 КУпАП кваліфіковані правильно, оскільки, правопорушник ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння - відмовився.
При визначенні стягнення, суд, у відповідності до положень ст.33 КУпАП, враховує обставини та характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність: правопорушник ОСОБА_1 , відповідно до матеріалів справи, - не працює, наразі - є військовослужбовцем та перебуває у лавах ЗС України (інформація щодо перебування на військовій службі у в/ч НОМЕР_2 (довідка №249 від 16 березня 2024 року), має постійне місце мешкання, не є особою з інвалідністю, утриманців - не має, посвідчення водія - отримував (а.с.6).
В якості обставини, що, згідно зі ст.34 КУпАП, пом'якшує відповідальність правопорушника, суд приймає до уваги безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України (довідка №249 від 16 березня 2024 року).
Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, судом не встановлено.
Приймаючи до уваги вищевказане, з урахуванням обставин та характеру вчиненого правопорушення, особи, ступеню вини та майнового стану правопорушника ОСОБА_1 , який - не працює, є військовослужбовцем, не є особою з інвалідністю, має постійне місце мешкання, однак - до суду, будучи своєчасно та належним чином сповіщеним щодо часу та місця проведення розгляду справи, - не з'явився, будь-яких пояснень, маючи об'єктивну можливість для надання свідчень, - не надав та не скерував, відповідно, належних висновків для себе - не зробив, провини - не усвідомив, тощо, і, одночасно, враховуючу обставину, що, пом'якшує відповідальність, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, та, беручи до уваги суспільну небезпеку вчиненого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, що є найбільш небезпечним у сфері безпеки дорожнього руху та становить реальну небезпеку, як для учасників дорожнього руху, так і для суспільства в цілому, загрожує здоров'ю та життю пересічних громадян, а також, враховуючи тяжкість ймовірних наслідків від скоєного, суд, - надаючи оцінку вказаним обставинам у їх сукупності, - вважає, що правопорушнику ОСОБА_1 слід призначити стягнення - у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, передбачені санкцією ст.130 ч.1 КУпАП, що, на думку суду, буде достатньою мірою відповідальності з метою її виховання, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також, запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На підставі вимог ст.40-1 КУпАП, суд вважає за необхідне, у відповідності до ст.4 ч.2 п.5 Закону України «Про судовий збір», стягнути з правопорушника ОСОБА_1 - судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок, оскільки, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Речовий доказ у справі: оптичний носій інформації - диск DVD+R ТМ «FIESTA» (4,7 Gb 16х), з аудіо/відео-записом події, долучений до матеріалу про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1 , за ознаками ст.130 ч.1 КУпАП (а.с.7), - підлягає зберіганню в матеріалі про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1 , за ознаками ст.130 ч.1 КУпАП.
Приймаючи до уваги вищенаведене, керуючись ст.33, ст.40-1, ст.130 ч.1, ст.221, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП, суд -
постановив:
ОСОБА_1 - визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП.
Піддати ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, адміністративному стягненню - у виді штрафу у розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі у розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави - судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Речовий доказ у справі: оптичний носій інформації - диск DVD+R ТМ «FIESTA» (4,7 Gb 16х), з аудіо/відео-записом події, долучений до матеріалу про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1 , за ознаками ст.130 ч.1 КУпАП, - зберігати в матеріалі про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1 , за ознаками ст.130 ч.1 КУпАП.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Хмельницького апеляційного суду через Нетішинський міський суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: