Ухвала від 27.05.2024 по справі 650/2467/24

Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Справа № 650/2467/24

провадження № 1-в/650/60/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.05.2024 року Великоолександрівський районний суд в Херсонській області в складі:

головуючого судді: ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання: ОСОБА_2 ,

дільничного офіцера поліції: ОСОБА_3 ,

особи стосовно якої розглядається подання: ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання т.в.о. начальника СПД № 1 Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області підполковника поліції ОСОБА_5 , про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Велика Олександрівка, Великоолександрівського району Херсонської області, українця, громадянина України, має середню освіту, не працюючого, проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , раніше неодноразово судимого:

-28.01.2011 р. за ст. 185 ч. 3 КК України на 3 роки 2 місяця позбавлення волі

-25.02.2014 р. за ст. 185 ч. 2 КК України на 2 роки позбавлення волі.

-23.06.2015 р. за ст.185 ч. 3, КК України на 4 роки позбавлення волі.

- 03.12.2020 р. за ст.185 ч. 3, КК України на 3 роки 8 місяців позбавлення волі,

ВСТАНОВИВ:

27 лютого 2024 року до суду надійшло зазначене подання в якому ОСОБА_6 керуючись ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами з місць позбавлення волі» просить встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд із наступними обмеженнями: заборонити виїзд в особистих справах за межі Бериславського району без письмового дозволу начальника поліції та письмово повідомляти працівників поліції, які здійснюють нагляд про зміну місця роботи чи проживання, з'являтися до СПД № 1 Бериславського РВП для реєстрації 1,10,20 числа кожного місяця, знаходитись по місцю проживання не покидаючи території подвір'я свого будинку в період з 21.00 год. до 05.00 год., заборонити з'являтися в місцях де спиртне продається на розлив, барах, кафе і т.п.

В обґрунтування заявник зазначив, що ОСОБА_4 , раніше неодноразово судимий, а саме: 28.01.2011 р. за ст. 185 ч. 3 КК України на 3 роки 2 місяця позбавлення волі; 25.02.2014 р. за ст. 185 ч. 2 КК України на 2 роки позбавлення волі; 23.06.2015 р. за ст.185 ч. 3, КК України на 4 роки позбавлення волі; 03.12.2020 р. за ст.185 ч. 3, КК України на 3 роки 8 місяців позбавлення волі. Звільнився з місць позбавлення 18.03.2024 року. Після звільнення з місць позбавлення волі було проведене профілактичну роботу і роз'яснено, що якщо він буде порушувати, громадський порядок, вести антигромадського спосіб життя, зловживати спиртними напоями то відносно нього буде встановлено адміністративний нагляд. Та оскільки ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, зловживав спиртними напоями, порушував громадський порядок, на постійно проведену відносно нього профілактично - виховної роботи з боку працівників поліції не реагував, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності:

1.02.04.2024 р. за ст. 180 КУпАП - штраф 102 гривні і винесено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду.

2.02.05.2024 р. за ст. 178 ч. 1 КУпАП - штраф 51 гривня і винесено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду.

3.03.05.2024 року за ст. 178 ч.2 КУпАП - штраф 119 гривень і занесено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду.

По місцю проживання характеризується негативно.

На профілактичну роботу з боку поліції не реагує, в зв'язку з чим ОСОБА_5 , звернувся до суду з вказаним поданням.

У судовому засіданні ОСОБА_3 подання підтримав, просив його задовольнити.

ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення подання та пояснив, що дійсно неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.

Заслухавши осіб, які брали участь у справі, дослідивши подання та додані до нього матеріали, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення подання та встановлення адміністративного нагляду, виходячи з такого.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Згідно з п. в) ч.1 ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд може бути встановлений, зокрема, щодо повнолітніх осіб, які були засуджені до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Згідно з п. в) ч.1 ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду щодо вищезазначених осіб є матеріали органів Національної поліції.

Згідно з ч.1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

З наданих суду матеріалів вбачається, що ОСОБА_4 відповідно до довідки звільнений 18.03.2024 року з місць позбавлення волі, протягом 2024 року три рази притягувався до адміністративної відповідальності за ст. ст. 178 ч. 1, 178 ч. 2, 180 КУпАП, які в тому числі передбачають відповідальність за правопорушення, що посягають на громадський порядок, та його кожний раз було попереджено про недопустимість неправомірної поведінки і можливість встановлення щодо нього адміністративного нагляду.

Таким чином, зважаючи на те, що ОСОБА_4 , підпадає під ознаки особи, щодо якої може бути застосований адміністративний нагляд, останній систематично порушує громадський порядок, веде антигромадський спосіб життя, зловживає спиртними напоями та вжиті органами поліції профілактичні заходи не мають виховного впливу, щодо ОСОБА_4 , має бути встановлений адміністративний нагляд із покладенням на нього передбачених законом обов'язків.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2 - 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», ст. ст. 89, 90 КК України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Подання т.в.о. начальника СПД № 1 Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області підполковника поліції ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити.

Встановити відносно ОСОБА_4 , адміністративний нагляд строком на один рік.

Згідно зі статтями 9, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» покласти на ОСОБА_4 такі обов'язки та застосувати визначені обмеження, а саме:

1. Заборонити виїзд в особистих справах за межі Бериславського району без письмового дозволу начальника СПД № 1 Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області та письмово повідомляти працівників поліції, які здійснюють нагляд про зміну місця роботи чи проживання.

2. З'являтися до СПД № 1 Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області для реєстрації 1,10,20 числа кожного місяця.

3. Знаходитись по місцю проживання не покидаючи території подвір'я свого будинку в період з 21.00 год. до 05.00 год.

4. Заборонити з'являтися в місцях де спиртне продається на розлив, барах, кафе і т.п.

Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі ухвали судді про встановлення адміністративного нагляду.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом семи днів з дня її оголошення до Херсонського апеляційного суду через Великоолександрівський районний суд Херсонської області.

Суддя ОСОБА_7