Справа № 366/1029/24
Провадження № 3/366/887/24
Іменем УКРАЇНИ
23 травня 2024 року смт Іванків
Суддя Іванківського районного суду Київської області Корчков А.А., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, які надійшли від ІНФОРМАЦІЯ_1 відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, уродженця Запорізької області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , військовослужбовця, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП,
10.04.2024 до суду від ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшов протокол та матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Згідно з даними протоколу про адміністративне правопорушення серії КИ/І № 211 від 05.04.2024: 04.04.2024 близько 11 год. 00 хв., перебуваючи на території Київської області, військовослужбовець військової служби за призовом під час мобілізації військової частини НОМЕР_1 , молодший сержант ОСОБА_1 виконував обов'язки військової служби з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з ротової порожнини, почервоніння обличчя, порушення координації руху).
Відповідно до акта огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів (тест № 1020 від 04.04.2024) у ОСОБА_1 зафіксовано: проба позитивна - 2,30 ‰ (проміле).
Таким чином, військовослужбовець, виконував обов'язки військової служби в нетверезому стані, в умовах особливого періоду, чим вчинив військове адміністративне правопорушення, за яке передбачена відповідальність за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Відповідно до протоколу авторозподілу судової справи між суддями, головуючим суддею визначено суддю Корчкова А.А. Розгляд справи призначено на 23.05.2024.
У судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердив обставини, наведені у протоколі, вину визнав, але під час судового засідання не розкаявся, протиправність своїх дій не усвідомив.
У судовому засіданні досліджені наступні докази:
- протокол про адміністративне правопорушення КИ/І № 211 від 05.04.2024, в якому викладено місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за адміністративне правопорушення;
- копія тимчасового посвідчення військовозобов'язаного ОСОБА_1 за якою встановлено особу, яка притягується до адміністративної відповідальності;
- рапорт командира 2-ої стрілецької роти в/ч НОМЕР_2 ОСОБА_2 про обставини виявлення військовослужбовця ОСОБА_1 у стані алкогольного сп'яніння
- письмові пояснення ОСОБА_3 та ОСОБА_4 щодо порядку проведення огляду військовослужбовця ОСОБА_1 на стан сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_3 ;
- бланк отримання пояснень ОСОБА_1 , в якому останній зазначив, що «04.04.2024 був у стані алкогольного сп'яніння. Вів себе неадекватно тому що маю проблеми зі психікою. Вживав алкогольні напої, щоб зняти моральне напруження»;
- акт огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів за допомогою Алконт-М прилад № 00286 та роздруківка тесту на алкоголь № 1020 від 04.04.2024, відповідно до яких, ОСОБА_1 , 04.04.2024 о 12 год. 29 хв. перебував в стані алкогольного сп'яніння, проба позитивна - 2,30‰ (проміле);
- пояснювальна записка офіцера ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_5 щодо проведення огляду ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння в присутності двох свідків у зв'язку з неможливістю проведення огляду із застосуванням спеціального технічного засобу відеозапису.
Під час розгляду справи судом встановлено, що 04.04.2024 близько 11 год. 00 хв., перебуваючи на території Київської області, військовослужбовець ОСОБА_1 , виконував обов'язки військової служби в нетверезому стані, в умовах особливого періоду.
Особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій (абз. 13 ч.1 ст. 1 Закону України «Про оборону України» № 1932-XII від 06.12 1991.
Особливий період почав діяти в Україні з 17.03.2014, після оприлюднення Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» №303/214 від 17.03.2014.
Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-IX, у зв'язку з військовою агресією рф проти України, в Україні введено воєнний стан з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 днів, який, в подальшому, неодноразово продовжувався, та продовжує діяти дотепер.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, під час дії в Україні особливого періоду.
Із матеріалів справи не встановлено обставин, що виключали б адміністративну відповідальність ОСОБА_1
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом, суддя приходить до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення складений вірно, відомості, які у ньому відображені відповідають фактичним обставинам справи, правопорушення кваліфіковано вірно, а наявні в матеріалах справи докази є належними, допустимими і достатніми у своїй сукупності, а отже, в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, а саме: виконання військовослужбовцем обов'язків військової служби в нетверезому стані, вчинене в умовах особливого періоду.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність. Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, не встановлено.
Обираючи вид і міру адміністративного стягнення, суддя враховує особу ОСОБА_1 , зокрема те, що у останнього встановлено стан алкогольного сп'яніння 2,30 ‰ проміле, що є високим ступенем алкогольного сп'яніння, наявність якого в судовому засіданні він не оспорював, але не розкаявся, не усвідомив протиправність своїх дій, висновки не зробив.
Тому, для досягнення мети щодо виправлення особи правопорушника та недопущення таких дій в подальшому суддя приходить до висновку, що відносно ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді арешту з утриманням на гауптвахті в межах санкції ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, тим більше, що в силу ст. 32-1 КУпАП відсутні обставини, за яких відносно нього не може бути застосований такий вид адміністративного стягнення.
Саме такий вид адміністративного стягнення, на думку судді, буде достатнім та необхідним для виконання завдань КУпАП, зокрема забезпечить з боку ОСОБА_1 запобігання вчинення ним правопорушень, його виховання у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків та відповідальності перед суспільством.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді арешту з утриманням на гауптвахті строком 10 (десять) діб, у межах санкції ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Згідно з ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні про адміністративне правопорушення сплачується у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено стягнення.
Разом з тим, відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків.
Отже, ОСОБА_1 звільняється від сплати судового збору.
Керуючись ст.ст. 24, 27, ч. 3 ст. 172-20,ст. ст. 283-285, 294 КУпАП, суд,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , (РНОКПП НОМЕР_3 ) визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді арешту з утриманням на гауптвахті строком 10 (десять) діб.
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 від сплати судового збору на підставі п. 12 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір».
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Строк пред'явлення до виконання три місяці.
Суддя Анатолій КОРЧКОВ