24 травня 2024 року справа №200/680/24
м. Дніпро
Суддя Першого апеляційного адміністративного суду Казначеєв Е.Г., розглянувши апеляційну скаргу Головного управління Державної міграційної служби України у Дніпропетровській області на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 02 квітня 2024 р. у справі № 200/680/24 (головуючий І інстанції Аканов О.О.) за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби України у Дніпропетровській області, Шевченківського відділу у м.Дніпрі Головного управління ДМС України у Дніпропетровській області про визнання протиправною відмову Шевченківського відділу у місті Дніпрі Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області, викладену у листі №У-70/6/1211-23 від 16.11.2023 року, щодо відмови в оформленні та видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року у вигляді паспортної книжечки неповнолітній ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зобов'язання Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року у вигляді паспортної книжечки неповнолітній ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до «Положення про паспорт громадянина України», затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 року №2503-ХІІ,-
До Першого апеляційного адміністративного суду надійшла апеляційна скарга Головного управління Державної міграційної служби України у Дніпропетровській області на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 02 квітня 2024 р. у справі № 200/680/24.
Ухвалою Першого апеляційного адміністративного суду апеляційна скарга була залишена без руху, з наданням десятиденного строку з дня вручення ухвали для усунення недоліків, шляхом складення апеляційних скарг окремими документами щодо кожного апелянта та оплату судового збору за кожну апеляційну скаргу окремо.
Копія ухвали була надіслана на адресу апелянта, що підтверджується супровідним листом та отримана скаржником.
Від апелянта до суд надійшла заява про усунення недоліків, в якій апелянт сплатив судовий збір за подання апеляційної скарги від Головного управління Державної міграційної служби України у Дніпропетровській області у розмірі 1816 грн. 80 коп.
Таким чином, апелянтом до суду не подано документів визначених в ухвалі про залишення скарги без руху, які підтверджують сплату судового збору за кожну апеляційну скаргу окремо та складення апеляційних скарг окремим документами.
Отже, у разі подачі апеляційних скарг від двох скаржників, а саме Головного управління Державної міграційної служби України у Дніпропетровській області та Шевченківського відділу у місті Дніпрі Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області, апелянт повинен скласти апеляційні скарги окремими документами щодо кожного апелянта та оплатити судовий збір за подання апеляційної скарги від Шевченківського відділу у місті Дніпрі Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області.
Відповідно до ч.2, 5 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду не пізніше п'яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Керуючись статтями 169, 296, 298, 321, 325 Кодексу адміністративного судочинства України,-
Продовжити Головному управлінню Державної міграційної служби України у Дніпропетровській області строк для усунення недоліків апеляційної скарги на п'ять днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Апелянту усунути встановлені недоліки апеляційної скарги шляхом невідкладного подання до суду апеляційних скарг, викладені окремими документами щодо кожного апелянта та доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги від Шевченківського відділу у місті Дніпрі Головного управління Державної міграційної служби України в Дніпропетровській області.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення.
Повний текст ухвали складений та підписаний 24 травня 2024 року.
Суддя Е.Г. Казначеєв