Рішення від 24.05.2024 по справі 620/10512/23

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 травня 2024 року Чернігів Справа № 620/10512/23

Чернігівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Непочатих В.О., розглянувши в спрощеному позовному провадженні без повідомлення сторін в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просить:

- визнати протиправним видачу Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області довідки від 16.01.2023 за № 2000-0604-8/7286 про заробітну плату для призначення пенсії державного службовця ОСОБА_1 , що за змістом не відповідає формі (що затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3), а також у порядку, що передбачений пунктом 4 Порядку видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад, що затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 10.05.2017 № 750, зокрема зазначення в довідці посадового окладу в розмірі 6300,00 грн;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області видати ОСОБА_1 довідку станом на січень 2023 року про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) за формою, що затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3 і в порядку, що встановлений абзацами 2, 3 пункту 7 Порядку видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 10.05.2017 № 750 та пунктами 4, 5 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622, при цьому зазначити в довідці посадовий оклад по відповідній посаді станом на січень 2023 року в розмірі 7100,00 грн;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області видати ОСОБА_1 довідку, станом на грудень 2022 року, про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби (за формою, що затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3) і в порядку, що встановлений абзацами 2, 3 пункту 7 Порядку видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 10.05.2017 № 750 та пунктами 4, 5 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622, визначивши розмір виплат в середніх розмірах відносно визначених законодавством виплат за грудень місяць 2022 року, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області протиправно було видано позивачу довідку від 16.01.2023 за № 2000-0604-8/7286 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, оскільки при визначенні розміру заробітку було застосовано пункт 4 Порядку видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад, що затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 10.05.2017 № 750, а також включено до довідки види заробітку, які мають відображатися в іншій довідці, а саме в довідці про складові заробітної плати станом на грудень 2022 року, для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби (за формою, що затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3). Також зазначає, що відповідно до абзаців 2, 3 пункту 7 Порядку видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 10.05.2017 № 750, у разі відсутності або перейменування в державному органі посади державної служби, що була останньою, яку особа займала на державній службі після 01.05.2016, її посада визначається цим органом згідно з додатком 1 до цього Порядку або за відповідною категорією, підкатегорією з урахуванням юрисдикції державного органу. Довідка для призначення пенсії видається державним органом, в якому працювала особа, відповідно до пунктів 4, 5 Порядку № 622.

Відповідачем подано відзив, в якому просить відмовити позивачу у задоволенні позову, оскільки позивачу видані довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) відповідно до постанови Правління Пенсійного фонду України № 1-3 від 17.01.2017, з додержанням норм чинного законодавства. Зазначає, що позивач звільнений з державної служби 30.12.2016 з посади заступника начальника Харківського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій № 1, тобто звернувся за призначенням пенсії за віком, згідно Закону України «Про державну службу», після звільнення з державної служби, як особа, яка на день звернення за призначенням пенсії не займає посаду державної служби. Відповідач вважає, що позивач безпідставно просить зобов'язати видати довідку станом на січень 2023 про складові заробітної плати (оклад, ранг, вислуга років) та довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби за грудень 2022 року відповідної посади за останнім місцем роботи на державній службі, оскільки позивач в Головному управлінні Пенсійного Фонду України в Харківській області не працював на посаді заступника начальника будь- якого відділу, а працював на посаді заступника начальника Харківського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій № 1.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Позивач, відповідно до відомостей трудової книжки серії НОМЕР_1 , працював на посадах, що належать до посад державної служби, та був звільнений 30.12.2016 з посади заступника начальника Харківського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсії № 1, за власним бажанням.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 21.12.2016 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» Харківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області було перейменовано на Харківське приміське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області.

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 628 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» Харківське приміське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області було реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області.

Позивач звернувся до відповідача із заявою про видачу довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця за грудень 2022 року та довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії, як особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби за грудень 2022 року.

16.01.2023 відповідачем було видано позивачу довідку № 2000-0604-8/7286, в якій вказано посадовий оклад позивача на посаді заступника начальника відділу до 30.12.2016, станом на січень 2023 року в розмірі 6300,00 грн.

Позивач вважає протиправними дії відповідача щодо не видачі довідок згідно поданої заяви, тому звернувся до суду за захистом своїх прав.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.

Стаття 46 Конституції України передбачає, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до статті 90 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі - Закон № 889-VIII), який набрав чинності з 01.05.2016, пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

За приписами пункту 10 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VІІІ державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-XII (далі - Закон № 3723-XII) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Отже, за наявності в особи станом на 01.05.2016 певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-XII, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

За встановленими обставинами, позивач має право на отримання пенсії на умовах Закону України «Про державну службу», оскільки має стаж більше 20 років та станом на 01.05.2016, позивач обіймав посаду державного службовця.

При вирішенні питання про наявність підстав для обчислення пенсії державного службовця слід звернути увагу на обраний пенсіонером порядок визначення заробітної плати, з якого його пенсія має обчислюватися.

Відповідно до вимог пункту 4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 (далі - Порядок № 622), зокрема, пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:

- посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

- розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому-п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 року, за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Пунктом 5 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб Порядку № 622, передбачено, що форма довідки про заробітну плату, яка подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

У разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою (пункт 6 Порядку № 622).

Форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії згідно з пунктами 10 і 12 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону № 889-VIII відповідно до статті 37 Закону № 3723-XII затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 08.02.2017 за № 180/30048 (далі - Постанова № 1-3), зокрема: форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

В силу вимог пункту 7 Порядку видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 10.05.2017 № 750 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 червня 2017 року за № 766/30634, зі змінами) передбачено, що у разі відсутності або перейменування (відсутності) у державному органі посади, що була останньою, яку особа займала на державній службі, її посада визначається цим органом згідно з додатком 1 до цього Порядку або за відповідною категорією, підкатегорією з урахуванням юрисдикції державного органу.

Позивач стверджує, що відповідач повинен був надати довідки із зазначенням виплат в середніх розмірах відносно визначених законодавством виплат за прирівняною посадою.

Оцінюючи дані доводи позивач, суд вважає за необхідне зазначити, що прирівняною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема, назвою, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.

Згідно з пунктом 6 частини першої статті 2 Закону № 889-VIII рівнозначна посада - посада державної служби, що належить до однієї підкатегорії посад державної служби з урахуванням рівнів державних органів.

Відповідно до частини першої статті 6 Закону № 889-VIII посади державної служби в державних органах поділяються на категорії та підкатегорії залежно від порядку призначення, характеру та обсягу повноважень, змісту роботи та її впливу на прийняття кінцевого рішення, ступеня посадової відповідальності, необхідного рівня кваліфікації та професійних компетентностей державних службовців.

За встановленими обставинами, перед звільненням з державної служби позивач обіймав посаду заступника начальника Харківського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій № 1 Харківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області.

Частиною другою статті 6 Закону № 889-VIII встановлено такі категорії посад державної служби, як зокрема: категорія «Б» - посади: керівників та заступників керівників державних органів, юрисдикція яких поширюється на територію Автономної Республіки Крим, однієї або кількох областей, міст Києва і Севастополя, одного або кількох районів, районів у містах, міст обласного значення; керівників державної служби у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію Автономної Республіки Крим, однієї або кількох областей, міст Києва і Севастополя, одного або кількох районів, районів у містах, міст обласного значення; керівників та заступників керівників структурних підрозділів державних органів незалежно від рівня юрисдикції таких державних органів;

Відповідно до частини четвертої статті 6 Закону № 889-VIII визначення підкатегорій посад державної служби та прирівняння посад державної служби проводиться Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби.

Суд зауважує, що постановою Кабінету Міністрів України № 15 «Питання оплати праці працівників державних органів» зі змінами від 05.02.2022 (станом на дату виникнення спірних правовідносин) визначено, що посада заступника керівника відділу у складі департаменту, головного управління, служби, самостійного управління, а саме: юрисдикція якого поширюється на територію Автономної Республіки Крим, однієї або кількох областей, міст Києва та Севастополя та на територію одного або кількох районів, районів у містах, міст обласного значення віднесені до однієї підкатегорії посад державної служби Б 3.

Тобто, посада, яку обіймав позивач на дату звільнення у 2016 році відноситься до категорії Б, підкатегорії посад державної служби Б 3.

Із аналізу штатного розпису Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області на 2023 рік вбачається, що у структурі відповідача наявні окремі відділи: відділ призначення пенсій; відділ контролю за правильністю призначення пенсій, чотири відділи перерахунку пенсій.

З огляду на наведене, суд зазначає, що відповідачем розділені функціональні обов'язки по призначенню і перерахунку пенсій громадянам в організаційній структурі головного управління на кілька підрозділів, які мають завдання аналогічні заступнику начальника відділу.

Зі змісту штатного розпису Харківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області на 2016 рік вбачається, що у структурі, зокрема, було два відділи з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій № 1 та № 2.

Отже, у відповідача посади заступників начальників відділів відносяться до підкатегорії Б 3 і за класифікаційними характеристиками, зокрема, назвою, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу є подібними до посади, яку обіймала позивач станом на дату звільнення.

Відтак, посади заступника відділу призначення пенсій, заступника відділу контролю за правильністю призначення пенсій, заступника відділу перерахунку пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області є рівнозначними (прирівняними) посадами до посади заступника відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій № 1 Харківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області, яку обіймав позивач станом на дату звільнення у розумінні пункту 6 частини першої статті 2 Закону № 889-VIII, не зважаючи на відмінність у назвах цих посад і у розмірі посадових окладів за означеними посадами у штатних розписах.

Суд вважає за необхідне зазначити, що зважаючи на наявність в структурі відповідача посад, прирівняних тій, яку обіймав позивач на дату звільнення, відповідач протиправно, всупереч положень Постанови № 1-3, видав 16.01.2023 позивачу довідку за формою про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), хоча був зобов'язаний на підставі особистого звернення позивача видати також довідки іншої форми.

За приписами частини другої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно частини другої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення, зокрема, про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Відповідно до першого абзацу частини четвертої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

Натомість, другий абзац частини четвертої вищевказаної статті передбачає, що у випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Таким чином, з'ясувавши та перевіривши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення, враховуючи основні засади адміністративного судочинства, вимоги законодавства України, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення позову шляхом визнання протиправними дій відповідача щодо не видачі позивачу довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) станом на січень 2023 року за прирівняною посадою заступника начальника відділу призначення пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області та довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби із зазначенням виплат в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за грудень 2022 року за прирівняною посадою заступника начальника відділу призначення пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області; зобов'язати відповідача видати позивачу довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) станом на січень 2023 року за прирівняною посадою заступника начальника відділу призначення пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області та довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби із зазначенням виплат в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за грудень 2022 року за прирівняною посадою заступника начальника відділу призначення пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області.

У відповідності до вимог частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

За таких обставин, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню повністю.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Тому, за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області на користь ОСОБА_1 підлягає стягненню сплачений при поданні позовної заяви судовий збір в розмірі 1073,60 грн.

Керуючись статтями 72-74, 77, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (Майдан Свободи, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх, м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Харківській області щодо не видачі ОСОБА_1 довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) станом на січень 2023 року за прирівняною посадою заступника начальника відділу призначення пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області та довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби із зазначенням виплат в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за грудень 2022 року за прирівняною посадою заступника начальника відділу призначення пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області видати ОСОБА_1 довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) станом на січень 2023 року за прирівняною посадою заступника начальника відділу призначення пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області та довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби із зазначенням виплат в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за грудень 2022 року за прирівняною посадою заступника начальника відділу призначення пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 1073,60 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 24.05.2024.

Суддя Василь НЕПОЧАТИХ