Постанова від 23.05.2024 по справі 490/2738/24

490/2738/24 від23.05.2024

нп 3/490/1785/2024

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 травня 2024 року суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Лященко В.Л., при секретарі Спінчевській М.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління патрульної поліції в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого,

-за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.127-1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

19 березня 2024 року о 10 годині 00 хвилин у місті Миколаєві, вулиця Мічуріна, 2/а, громадянин ОСОБА_1 , будучи відповідальною посадовою особою ТОВ «Техноторг-Дон», видав протокол перевірки технічного стану транспортного засобу (ІА035119) на транспортний засіб «Камаз 5511 1», державний номерний знак НОМЕР_1 , з порушенням встановленого порядку, а саме: фотографією перевірки увімкнених фар ближнього світла зафіксовано, не працюючий лівий контурний ліхтар на даху транспортного засобу, тобто суб'єктом ОТК не перевірено функціонування зовнішніх світлових приладів, чим не виконав вимоги п.12, 18 Порядку проведення ОТК та п. 8.1, 8.2 розділу 8 Вимог до перевірки, чим порушив п.1.5 Правил дорожнього руху України, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.127-1 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, повідомлявся належним чином.

Представник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності в судове засідання не з'явилася, повідомлялася належним чином. Надала заяву про розгляд справи за її та ОСОБА_1 відсутності.

Відповідно до ч.1 ст.268 КУпАП України, справа про адміністративне правопорушення може бути розглянута під час відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 року у справі «Смірнов проти України» згідно з положеннями частини першої статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмет спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням п.1 ст.6 даної Конвенції.

Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 3 квітня 2008 наголосив, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження». Крім того, враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суддя вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративне правопорушення.

Зважаючи на викладені обставини, ОСОБА_1 належно сповіщався про час і місце розгляду справи, був обізнаний про складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення, не подавав письмових заперечень проти протоколу, пояснень та доказів, до суду не з'явився, його поведінка свідчить про не бажання брати участь у розгляді справи. Проте, подальше відкладення розгляду справи нівелюватиме завдання КУпАП, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП). Розгляд справи у розумні строки з одного боку забезпечує можливість своєчасного відновлення прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у випадку необґрунтованості та безпідставності провадження у справі стосовно неї, а з іншого своєчасне вжиття заходів спрямованих на запобігання іншим правопорушенням, у випадку наявності підстав застосування адміністративного стягнення з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття (стаття 23 КУпАП). У будь-якому випадку відповідні дії мають бути вчинені своєчасно, з метою недопущення негативних наслідків, пов'язаних із тривалим розглядом справи та не вирішенням її по суті.

Відтак, суд відповідно до вимог ст.280 КУпАП, вважає за можливе провести розгляд справи за його відсутності, оскільки матеріали справи містять достатньо доказів на підставі яких можливо розглянути справу та винести рішення, що сприятиме досягненню завдань, визначених ст.245 КУпАП, та розгляду справи в межах строків, які передбачені ст.38 КУпАП.

Дослідивши всі зібрані по справі докази за своїм внутрішнім переконанням, з врахуванням всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов наступних висновків.

Відповідно до вимог ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності та іншими засобами.

З пункту 12 «Порядку проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів», затвердженого Постановою КМУ№137від 30.01.2012року (далі Постанова № 137), вбачається, що обов'язковий технічний контроль транспортного засобу проводиться після здійснення його зовнішнього огляду з метою ідентифікації транспортного засобу, звірки ідентифікаційних номерів та номерних знаків транспортного засобу з даними реєстраційних документів, встановлення комплектності.

В Додатку 5 до Постанови № 137 затверджено обсяги перевірки технічного стану транспортного засобу та коди оцінки його невідповідності, згідно якого об'єкт і предмет перевірки є стан та функціонування передніх, бокових, задніх габаритних та контурних ліхтарів.

Згідно пункту 18 вказаної Постанова № 137 вбачається, що перевірка конструкцій та технічного стану транспортних засобів проводиться згідно з Вимогами до перевірки.

Протокол, який видано з порушенням цього Порядку, Вимог до перевірки або містить неповну та/або недостовірну інформацію, є недійсним. Зазначення виконавцем неповної та/або недостовірної інформації в протоколі є порушенням.

Відповідно п. 8 Додатку 1 до Вимог до перевірки конструкції та технічного стану колісного транспортного засобу, методи такої перевірки, затвердженого Наказом Міністерства інфраструктури України 26.11.2012 № 710 передбачено, що об'єктом і предметом перевірки є зовнішні світлові прилади, зокрема наявність, стан конструкції, функціональні можливості, а також технічний стан.

Згідно п.1.5 Правил дорожнього руху України, дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків.

Частиною 1 ст.127-1 КУпАП передбачена відповідальність за видачу документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу.

Так, вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного вище правопорушення підтверджується доказами наявними в матеріалах справи, а саме:

- протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №873783 від 26.03.2024 року, в якому вказані обставини вчинення адміністративного правопорушення, а саме громадянин ОСОБА_1 , будучи відповідальною посадовою особою ТОВ «Техноторг-Дон», видав протокол перевірки технічного стану транспортного засобу (ІА035119) на транспортний засіб «Камаз 5511 1», державний номерний знак НОМЕР_1 , з порушенням встановленого порядку, а саме: фотографією перевірки увімкнених фар ближнього світла зафіксовано, не працюючий лівий контурний ліхтар на даху транспортного засобу, тобто суб'єктом ОТК не перевірено функціонування зовнішніх світлових приладів, чим не виконав вимоги п.12, 18 Порядку проведення ОТК та п. 8.1, 8.2 розділу 8 Вимог до перевірки, чим порушив п.1.5 Правил дорожнього руху України, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.127-1 КУпАП;

- повідомленням РСЦ ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях про те, що Випробувальною лабораторією ТОВ «ТЕХНОТОРГ-ДОН» видано протокол перевірки технічного стану транспортного засобу №01783-00009-24, (ІА035119) на транспортний засіб «Камаз 5511 1», державний номерний знак НОМЕР_1 , з порушенням встановленого порядку;

- висновком про визнання протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу недійсним, згідно якого протокол перевірки технічного стану транспортного засобу №01783-00009-24, (ІА035119) на транспортний засіб «Камаз 5511 1», державний номерний знак НОМЕР_1 , виданий Випробувальною лабораторією ТОВ «ТЕХНОТОРГ-ДОН» в порушення п.12, 18 Порядку проведення ОТК та п. 8.1, 8.2 розділу 8 Вимог до перевірки визнано недійсним;

- довідкою про перевірку технічного стану транспортного засобу від 19.03.2024 року, якою встановлено, що транспортний засіб «Камаз 5511 1», державний номерний знак НОМЕР_1 , посадовою особою ТОВ «ТЕХНОТОРГ-ДОН» ОСОБА_1 визнано технічно справним.

- наказом від 17.04.2020 року, згідно якого на посаду заступника начальника випробувальної лабораторії ТОВ «ТЕХНОТОРГ-ДОН» призначено ОСОБА_1 ;

- посадовою інструкцією заступника начальника випробувальної лабораторії ТОВ «ТЕХНОТОРГ-ДОН», якою передбачені посадові обов'язки заступника начальника випробувальної лабораторії ТОВ «ТЕХНОТОРГ-ДОН» та з якою ознайомлений ОСОБА_1 .

Наведені докази узгоджуються між собою, є належними та допустимими, підстави ставити під сумнів їх достовірність відсутні, а тому в своїй сукупності підтверджують обставини, встановлені в суді. При цьому достатні та допустимі дані, які б спростовували чи ставили під сумнів наведені досліджені докази, вказували про порушення вимог ст.266 КУпАП України, під час їх отримання у справі відсутні і не встановлені.

Таким чином, суд приходить до висновку, що своїми неправомірними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.127-1 КУпАП, а саме: видав документ про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу.

При визначенні міри адміністративного стягнення стосовно ОСОБА_1 , суд враховує характер правопорушення, обставини справи щодо місця, часу правопорушення, і їх наслідків, ступінь вини правопорушника, його майновий стан, відсутність даних про вчинення аналогічних адміністративних правопорушень. Обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність не встановлено.

Вирішуючи питання щодо накладення стягнення за вчинене правопорушення, зважаючи на те, що ч.1 ст.127-1 КУпАП визначено безальтернативне стягнення, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 стягнення у межах закону, який він порушив, у виді штрафу у розмірі вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, оскільки таке покарання буде необхідним, достатнім і допустимим, тобто призначене з метою виховання особи і запобігання вчинення ним нових правопорушень.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП та ст.4 Закону України “Про судовий збір” з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір в розмірі 605.60 грн.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 33, 40-1, 252, 280, 283, 284, 285 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.127-1 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу у розмірі вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1360 (одна тисяча триста шістдесят) гривень.

Реквізити для сплати штрафу: отримувач коштів - Миколаївське ГУК/Микол. обл./21081300, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37992030, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) - 899998, рахунок отримувача - №UA438999980313010149000014001, код класифікації доходів бюджету - 21081300.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605.60 гривень (шістсот п'ять грн. 60 коп.) на розрахунковий рахунок UA798999980313131206000014483, отримувач Миколаїв.ГУК/Централ.р-н/22030101, код отримувача (ЄДРПОУ) 37992030, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), призначення платежу - судовий збір (ДСА 050).

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.

Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Суддя В.Л. Лященко